הילד לא מוכן לבלוע ריטלין

שמי מיכל ואני אמא לשלושה בנים , בני האמצעי רועי מאובחן עם הפרעות קשב וריכוז , המתבטא בריכוז בכיתה ,העברת המידע מהלוח למחברת, קשה לו מאוד להעתיק את החומר הנילמד למחברת. דבר המקשה עלינו לעקוב אחר שיעורי הבית , בנוסף שום מבחן הוא לא מצליח לסיים עד הסוף, רועי מאובחן עם הפרעות קשב מאמצע כיתה ב' הטיפול שניתן לו הוא ריטלין LA20, בהתחלה הוא היה לוקח את הכדור כשאני פותחת אותו לתוך כוס מים והוא שואב את הגרגרים עם קש, אך אחרי תקופה מעטה הוא החליט להפסיק לקחת בטענה שהגרגרים מפריעים לו בפה , ניסינו לשים את הכדור בתוך מעדן וגם כאן הוא מצא את הסיבה שהגרגרים בפה מפריעים לו . כל דבר מפריע לו כל התגובות שלו לסביבה הם בכעס ו/או ביללות , בימים בהם לקח את הכדור ראינו שיפור שליטה בחומר הנלמד מחברות מסודרות. אני חייבת למצוא דרך איך בכל זאת לתת לרועי את הריטלין ,אשמח להצעות .

אני לא יודעת איזה טעם או מרקם הילד שלך מרגיש..הילדה שלי משתמשת בזום להפרעות קשב וריכוז וגם היא מתקשה לבלוע את הכמוסה (זה שכיח ומובן אצל ילדים). אז אני פשוט מפרקת את הכמוסה ומערבבת לה אותו עם הממרח של הכריך בבוקר- גבינה, קוטג' וכו' והיא לא מבחינה בזה כלל. 

אולי תנסי את השיטה של לטבול את הכדור במעט מים, להטות את הראש אחרונה, להניח את הכדור בתוך הגרון ולשתות קצת מים ואז הכדור מחליק פנימה יותר בקלות..

מקווה שעזרתי. בהצלחה!

מדוע לא תפני לרופא שמסר לך התרופה? יש תחליפים

ניתן להעריך שילדך אחד מרבים כמותו

שלום מיכל,

מיומנות העתקה מהלוח היא מיומנות מאוד קשה ורבים מאוד מהלוקים בהפרעות קשב וריכוז מתקשים לעשות זאת. יש כמה המלצות שאני יכולה לתת לך:

1. לצלם את הלוח עם הטלפון (אם בית הספר מוכן ומשתף פעולה) ובבית לחבר את הטלפון למחשב ולהעלות את כל המידע.

2. לבקש סיוע של הצוות החינוכי שידאגו לעזור לו להעתיק מהלוח. מנסיוני כמורה בעברי, פשוט ביקשתי מאלה שסיימו להעתיק מהר מהלוח שיעזרו לחבריהם להעתיק.

3. המורה בעצמה יכולה להעתיק לילד למחברת, או להעלות את החומר לאתר של בית הספר.

כנ"ל לגבי מועדי מבחנים והתמודדות עם ציוד לימודי. פשוט לבקש מהצוות החינוכי לעזור לו להתארגן.

בהצלחה,

ד"ר זיוה שגיא

ד"ר זיוה שגיא

מומחית להפרעות קשב וריכוז ומאמנת אישית

מנכלי"ת כישורי חיים http://www.sagie-ls.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר