איך אני יודע אם יש לי הפרעת קשב וריכוז?

איפה אפשר לאבחן את זה וכמה זה עולה?

בעל הפרעת קשב

קורן שלום רב, את שואלת שאלה נחמדה איך אפשר באמת לדעת סוף סוף ולתמיד אם אני סובלת מהפרעת קשב וריכוז. אני תמיד מדמה הפרעת קשב וריכוז כדימוי הבא: שתי אנשים יושבים בכיסא זה לצד זה כשמסביבם יושבים עוד מיליון איש מיליון האיש משוחחים אחד עם השני/ה ואתם מנסות לנהל דו שיח אחת עם השניה ולא מצליחות להתרכז בשיחה. זה בדיוק מה שבעל הפרעת קשב וריכוז מרגיש אם את מרגישה שאת לא מצליחה להתרכז בלימודים, בספר, יותר מדי גירויים בחוץ מפריעים לך כדי להתרכז אז סימן שאת נכללת מאותם האנשים שיש להם הפרעות קשב אין להסתמך על הטקסט הקצר הזה שכתבתי אלא לפנות לגורם מקצועי במטרה לאבחן את זה באופן מסודר על מנת שתוכלי כמובן גם לקבל הטבות משום שיש הרבה הטבות לבעלי הפרעות קשב וריכוז בין אם זה במבחנים בכיתה או באוניברסיטה וכדומה בהצגת האיבחון כמובן להנהלת האוניברסיטה או בית הספר באם את לומדת. חיפוש בגוגל אחר מילות המפתח הבאות: אבחון הפרעות קשב, או , אבחון לקות למידה את תקבלי הרבה חברות שמתעסקות באבחונים כאלו תבדקי מי היא עם הכי הרבה המלצות מחברים ועוד ואז תגשי להיבדק ולהבחן בברכה. ברק.

איך יודעים?

שלום קורן, הפרעת קשב וריכוז, למרות שיש לה תסמינים מוגדרים, שונה מאחד לשניה. יודעים אם יש הפרעת קשב על ידי קריאה והיכרות עם הנושא ואבחון מסודר אצל אש/ת מקצוע. לא חייבים לפנות למכונים יקרים, ישנם מכונים כמעט לכל אחת מקופות החולים ובנוסף, ישנם פסיכיאטרים ונוירולוגים, בקופות, שבקיאים באבחון מבוגרים (ממליצה, כמובן, לבחור רופא בקפידה, בדיוק כמו מכון). בהצלחה, עינב קשר פסיכולוגיה M.A.פסיכוטרפיסטית מומחית בטיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT)ו ADHD 050-6555121

עינב קשר,פסיכולוגיה .M.A, מומחית בפסיכוטרפיה קוגנטיבית התנהגותית (CBT). 

מומחית בטיפול בהפרעות חרדה, משברי חיים וזוגיות, מומחית בטיפול בהפרעת קשב וריכוז.

www.einav-kesher.co.il 

בעל הפרעת קשב

קורן שלום רב, את שואלת שאלה נחמדה איך אפשר באמת לדעת סוף סוף ולתמיד אם אני סובלת מהפרעת קשב וריכוז. אני תמיד מדמה הפרעת קשב וריכוז כדימוי הבא: שתי אנשים יושבים בכיסא זה לצד זה כשמסביבם יושבים עוד מיליון איש מיליון האיש משוחחים אחד עם השני/ה ואתם מנסות לנהל דו שיח אחת עם השניה ולא מצליחות להתרכז בשיחה. זה בדיוק מה שבעל הפרעת קשב וריכוז מרגיש אם את מרגישה שאת לא מצליחה להתרכז בלימודים, בספר, יותר מדי גירויים בחוץ מפריעים לך כדי להתרכז אז סימן שאת נכללת מאותם האנשים שיש להם הפרעות קשב אין להסתמך על הטקסט הקצר הזה שכתבתי אלא לפנות לגורם מקצועי במטרה לאבחן את זה באופן מסודר על מנת שתוכלי כמובן גם לקבל הטבות משום שיש הרבה הטבות לבעלי הפרעות קשב וריכוז בין אם זה במבחנים בכיתה או באוניברסיטה וכדומה בהצגת האיבחון כמובן להנהלת האוניברסיטה או בית הספר באם את לומדת. חיפוש בגוגל אחר מילות המפתח הבאות: אבחון הפרעות קשב, או , אבחון לקות למידה את תקבלי הרבה חברות שמתעסקות באבחונים כאלו תבדקי מי היא עם הכי הרבה המלצות מחברים ועוד ואז תגשי להיבדק ולהבחן בברכה. ברק.

תשובה לקורן וברק

אני מכימה עם ברק שאפשר למצוא המון מקומות מטפלים דרך הגוגל אבל אני הייתי הולכת על המלצה אישית מאנשים שניסו והמליצו. אני יכולה להמליץ לך על מקום שאחותי הלכה לאבחון שם והיום היא גם עוברת שם סדנאות מעשירות שמטפלות בנושא. זה מקום שנקרא דרך מהות והוא של סמינר הקיבוצים, אז בכלל זה אחלה מקום. בכל מקרה היא ממש מרוצה. אני יכולה לשים לך קישור לאתר שלהם ותבדוק בעצמך.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר