הקבצות- מי יודע את התקנה?

בתי לומדת בחטיבת ביניים ונחשבת לתלמידה טובה ויותר. השנה למדה בהקבצה א באנגלית. המורה החליטה בעקבות ציונים נמוכים להוריד אותה להקבצה ב. בעלי ואני מתנגדים בתוקף. לדעתנו במקרה זה הכישלון הוא של המורה, הבת שלנו מדברת וקוראת היטב אנגלית והבעיה שלה היא כללי דקדוק ורמת תקשורת גרועה עם המורה (בביה"ס מודעים לנקודה זו). אנו מוכנים לקחת אחריות מלאה על לימודי האנגלית שלה. האם אנו רשאים להתנגד ויכולים להתעקש על המשך לימודיה בהקבצה א?
Anonymous

הקבצות

שלום רב, עפ"י חוזר מנכ"ל מיוחד ט' תשנ"ז, התלמיד והוריו יהיו שותפים פעילים בשיקולי הדעת של הצוות הבית ספרי בבחירת המגמה, מסלול ורמת לימודים. בשיקולים אלה יילקחו בחשבון, נוסף להישגי התלמיד גם שאיפותיו, כשרונותיו וכישוריו. במקרים שיש פער בין קביעת ביה"ס ורצונו של התלמיד ומשפחתו יש לאפשר לתלמיד לנסות את כוחו ברמה המבוקשת על ידו. ניסיון זה יהיה מוגבל בזמן ומותנה ברמת ציונים סבירה המצדיקה את הבחירה, ויתבסס על מעין"חוזה" בין התלמיד ובית הספר. חוזה זה יאפשר תקופת נסיון לתלמיד, שבמהלכה הוא יצטרך להוכיח את יכולתו ללמוד ברמה המבוקשת על ידו ולהגיע להישגים שנקבעו מראש על ידי שני הצדדים. אם לדעתך הופעלו שיקולים מוטעים בקביעתה של המורה, אנא פני אלינו בכתב, ואנו נבדוק את העניין מול ביה"ס.
Anonymous

שלום 

ביתי בחטיבה .עולה לכיתה ט .שובצה בהקבצה ג במתמתיקה בשנה שעברה .כיוון שהתנגדה והיה חשוב ל לעלות לב .תגברנו אותה במורים פרטיים .במהלך השנה היו קשיים ופערים שנוצרו כתוצאה מהפרעת קשב שלא טופלה .

נכון להיום היא התחילה טיפול ברטלין .ולא מוכנה לרדת להקבצה ג מאחר והיא מאמינה ביכולות שלה להציח להתגבר על הפער ובעזרת הטיפול ושיעורים פרטיים אינטנסיביים תצליח השנה יותר מבשנה שעברה.

הבעיה שבהס הוריד אותה לג ולא מאפשרים לה לנסות ולהתמודד.

מה שגורם לה מפח נפש ואיבוד מוטיבציה ללמוד מתמתיקה .

ברצוני לדעת האם יכוה מנהלת להחליט על השיבוץ ולא לאפשר לה לנסות .

או שיש באפשרותי להתעקש לא להוריד אותה הקבצה .

תודה רבה.אןוה 

שלום רב,

לדעתי נעשה עוול גדול לביתי במסגרת בה"ס. זו השנה השנייה שאני נלחמת מולם. אודה מאוד לעזרתכם .

מה הכתובת לפנייה אליכם בכתב. על מנת שתוכלו לבדוק את הנושא מול בית הספר?

בגדול הנושא הוא. שביתי מצטיינת שכבתית וכיתתית מוכשרת מאוד. אבל משום מה בבית הספר מתעקשים שתלמד בהקבצה ב'באנגלית. למרות ציוניה ויכולותיה ורצונה והההשקעה שלה והשיפור המשמעותי מאוד בציונים והעזרה שהיא מקבלת בבית. בית הספר הינו קיר אטום. אין עם מי לדבר והילדה  מרגישה  רע מאוד ושלא מקשיבים לה.

מבקשת שהצוות יתחשב ברצונה ויתן לה הזדמנות עם חוזה חתום. לצערי מבית הספר התגובות לא נעימות. 

בברכה,נעמה נחשון

מדובר בחטיבת ביניים בית ספר " דרכא רמון" בגדרה.

הפנייה הועילה מאוד. ויש הקשבה מצד בית הספר. 

כיצד מוחקים הודעה רשומה?

תודה

היי אני תלמידה בכיתה ח' אני לומדת בהקבצה ב בערבית ועקב ציונים נמוכים ותסכול רב ברצוני לרדת הקבצה. 

אך בית הספר אינו מאפשר זאת בטענה שהם חושבים שאני אצליח להחזיק שם

יש לי אפשרות לרדת בכול זאת? 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כל מה שרציתם לדעת על מערכת החי
בחר
בחר