ייעוץ ותמיכה לאנורקטית.

שלום רב!

בתי סובלת מאנורקסיה מזה למעלה מ- 10 שנים. היא טופלה בכל סוגי הטיפולים האפשריים, כולל אישפוזים אך לצערי, ללא הועיל. לא היה אף טיפול שגרם לשינוי משמעותי, הן מהבחינה הפיסית והן מהבחינה המנטאלית. 
כאמור, במשך כל השנים הללו, בתי נמצאת בתת-משקל קיצוני ביותר, כזה שאפילו הרופא הפסיכיאטר טוען שהוא נמוך מידי על מנת לתת טיפול תרופתי. 
לאחרונה, בתי מואסת במחלתה יותר ויותר. היא רוצה בכל מאודה "לצאת ממנה" כי הגוף כבר מאותת ומבשר רעות, אך מאחר וכל ניסיונות הטיפול ע"י מטפלים או מרפאות בתחום- כשלו, היא הציעה שנתחיל ב"טיפול ביתי" ביחד, כלומר: לאכול בצוותא את הארוחות, לבנות תפריט מסודר תוך הגדלתו מעת לעת, וכמובן גם שאעניק לה תמיכה מנטאלית. לדבריה, איננה יכולה לעשות זאת לבדה וזקוקה לאדם קרוב שילווה אותה בתהליך.
יש לציין שאני בעצמי מגיעה מתחום הרפואה ויש לי ידע עשיר אך דווקא בנקודה הזאת אל מול הבת שלי, אני מוצאת עצמי אובדת עצות לא פעם ואף נכשלת. 
כעת אבקש לקבל הדרכה וטיפים באשר לאופן שבו יצופה ממני להתנהג כאמא שמנסה לעזור לבתה להחלים ממחלה הרסנית כ"כ ובעצם רוצה להציל אותה על מנת שתקבל את חייה בחזרה. 
אני מודה מראש לכל תגובה שאקבל להודעתי זו. 
בברכה. 

שלום וברכה!

כפי שבטח למדת להכיר אנורקסיה היא מחלה קשה ואכזרית והרבה פעמים על אף הרצון הרב, מאוד קשה להחלים ממנה.

ע"מ להחלים צריך שתהיה מערכת תמיכה כזו שתאפשר החלמה וזה כולל: טיפול פסיכולוגי, טיפול דיאטני, מעקב פסיכיאטרי המלצתי האישית היא להוסיף טיפול מתחום הרפואה המשלימה לדוג': שיאצו, רפלקסולוגיה או טיפול רגשי נוספת לדוג': טיפול באומנות, פסיכודרמה ,מיינדפולנס וכו'.

אני מבינה שכבר הייתם בטיפולים רבים שכשלו, אך זה לא אומר שגם הטיפולים הבאים יכשלו, במיוחד שאת אומרת שביתך נמצאת במצב ש"כלו כל הקיצין"- זהו בדיוק הזמן שבו אפשר להתחיל תהליך החלמה.

תהליך החלמה עפ"י נספרות נמשך בין 5-7 שנים וכרוך בעליות וירידות והשקעה רבה הן מצד הבת והן מצד המשפחה.

דעתי האישית היא שטיפול ביתי יכול מאוד להועיל למצבה, אך צריך שהוא יהיה מפוקח ע"י פסיכולג ודיאטנית לפחות בשלב זה ע"מ שאת וביתך תקבלו הדרכה מתאימה ולא תהיה לה עוד תחושה של כישלון נוסף שיצטבר לשאר הכישלנות.

מקווה שעניתי לך.

בברכה-

יפעת אלנקרי, דיאטנית קלינית B.SC מדעי ההתנהגות B.A

מנהלת פורום הפרעות אכילה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות אכילה
בחר
בחר