פרופיל 45 זה כן צרה !!!

דמינו מצב כזה: הפרופיל שלכם זה 45 ולא זה ממש לא זמני!!! אתם נמצאים בראיון אישי לתפקיד במודיעין אווירי ומערכות ממוחשבות תפקיד ברמה בהחלט גבוהה ואפילו מעניין ואחרי שעשיתם מבחנים במשך 6 שעות(!) ואחרי שמשך חודש תהיתם אם התקבלתם או לא מודיעים לכם התקבלתם ואפילו עברתם את המבחנים בהצלחה רבה ויש לכם ראיון אישי. אתם באים לראיון ולמרות החששות הכל הולך מצויין ואז הוא אומר :טוב נראה לי ששאלתי את כל מה שהייתי צריך ואתם מרגישם את ההקלה זה נגמר ואפילו עבר טוב מאוד ואז....... הוא אומר רגע מה הפרופיל שלך ואני אומרת בשקט 45 והוא מוסיף ואומר כי רשום פה 45 ואני אומרת כן 45 והוא שואל אותי למה ואני אומרת לא יודעת ואחרי התשובה הממש דיבילית אבל כנה הזאת בטוח שלא התקבלתי....זה רק בגלל הפרופיל הדבילי הזה.

את מתארת סיטואציה אסורה

ענת שלום, לעולם ואני מדגיש - לעולם - לא ייתכן מצב בו מפקד כל שהוא ייבקש הסבר על מהות הפרופיל, הפרופיל הוא הסימול הצבאי למצב בריאותו של החייל וכל מה שקשור לעניינים בריאותיים של החייל מסווגים כחומר "סודי ביותר - אישי". כל זאת תקף עו יותר במבחנים אישיים, ראיונות וכדומה, המערכת הצבאית לא תזמן לעולם מלש"ב שהנתונים שלו אינם מתאימים למבדקים שהוא אמור לעבור, במקרים של שליחת זימונים לא רק הקב"א היא מהווה אינדיקציה, אלא גם הפרופיל. פרופיל, אני כך מאמין, לא דורשים אלא מקבלים אותו, וזה תקף בעיקר לגבי מצב רפואי גופני, להבדיל מנפשי, בהתאם למצב הרפואי, הממצאים ועוד שיקולים. הפרופיל נועד להגן לא רק על החייל, בכך שלא יבצע משימות שפוגעות ביכולתו מבחינה רפואית אל גם על הצבא, כדי להימנע מתביעה אפשרית. פרופיל 45 הוא ככלל פרופיל פסול קורסים ותמיד ניתן לערער על כל פרופיל רק מקבלים. נכון שלעיתים הוא מהווה מכשול לתפקידים מסויימים אך ממש לא בצורה כה גרנדיוזית כפי שתארת. בהצלחה, אלון ל. מנהל הפורום

פרופיל 45 הוא לא פסול קורסים. הוא כשיר למנהלה בלבד, אבל יש קורסים שאפשר לעבור

כמו: מש"קי בטחון שדה, מפענחי תצ"א וכו'.

פרופיל 45 זה כן צרה !!!

דמינו מצב כזה: הפרופיל שלכם זה 45 ולא זה ממש לא זמני!!! אתם נמצאים בראיון אישי לתפקיד במודיעין אווירי ומערכות ממוחשבות תפקיד ברמה בהחלט גבוהה ואפילו מעניין ואחרי שעשיתם מבחנים במשך 6 שעות(!) ואחרי שמשך חודש תהיתם אם התקבלתם או לא מודיעים לכם התקבלתם ואפילו עברתם את המבחנים בהצלחה רבה ויש לכם ראיון אישי. אתם באים לראיון ולמרות החששות הכל הולך מצויין ואז הוא אומר :טוב נראה לי ששאלתי את כל מה שהייתי צריך ואתם מרגישם את ההקלה זה נגמר ואפילו עבר טוב מאוד ואז....... הוא אומר רגע מה הפרופיל שלך ואני אומרת בשקט 45 והוא מוסיף ואומר כי רשום פה 45 ואני אומרת כן 45 והוא שואל אותי למה ואני אומרת לא יודעת ואחרי התשובה הממש דיבילית אבל כנה הזאת בטוח שלא התקבלתי....זה רק בגלל הפרופיל הדבילי הזה.

אז זהו- שלא!!

ענת חביבתי, גם אני פרופיל 45 ובלי להשוויץ או משהו כזה, מחר אני מתחילה את ההשלמה החיילית שלי לקורס קצינות (בהצלחה לי:)) בכל מקרה, לפני שהתגייסתי התקבלתי לעתודה של חיל אוויר בתור הנדסאית מטוסים. כשראיתי שלא מגיע לי צו כלשהו להתחלת המסלול התקשרתי ללשכת גיוס ואיזה ערס לא מפותח שענה לי אמר שהוא לא יודע מי אמר לי שהתקבלתי אבל אני לא אקבל את הזימן לעולם כי "עם פרופיל 45 אני לא יכולה להתקבל לשום תפקיד בחיל אוויר". ברוב טיפשותי לא התווכחתי על זה יותר מידי והתגייסתי לכלל צה"לי. למרבה הפלא מהבקו"ם שלחו אותי היישר לחיל אוויר על תקן קצינה(!) אז, כשהכרתי יותר את המערכת, התברר לי שזה סתם בולשיט מה שהוא אמר (ודרך אגב, התקבלתי גם להרבה קורסים של חינוך!) ושעם פרופיל 45 את יכולה לעשות הכל בדיוק כמו שאר הבנות, חוץ מעבודה פיזית שהיא מוגבלת לפי התיק הרפואי שלך או לפי הקריטריונים של הקורס (למשל: לקצונה היו בנות שוויתרו על חלק מהפטורים שלהן כדי להיכנס לקורס) אז מוסר השכל: אין מצב שלא תתקבלי לקורס בגלל הפרופיל, ואם כן-אל תוותרי- תילחמי על מה שמגיע לך!!! המון בהצלחה נֹגה :)

פרופיל 45 הוא לא פסול קורסים. הוא כשיר למנהלה בלבד, אבל יש קורסים שאפשר לעבור

כמו: מש"קי בטחון שדה, מפענחי תצ"א וכו'.

זה סבבה של פרופיל

קיימים הרבה תפקידים בחיל במודיעין שלא דורשים פרופיל פרופיל מעבר ל 45, כיוון שאלה תפקידים שלא מתבצעים בשטח כמו למשל להיול לוחם בנ"מ או שיריון. הפרופיל הזה אומנם פוסל קורסים כמו מדריך קרב מגע ומד"סניק משום שאלה תפקידים שדורשים מאמץ ברמה מסוימת שבעלי פרופיל 45 מקבלים עליהם פטורים. יש המון תפקידים בצבא לבעלי פרופיל 45. אני לדוגמא בעל פרופיל כזה ועברתי קורס במשך 3 חודשים. היום אני ממש ממש מרוצה מהתפקיד שלי. ואה דרך אגב אפשר לצאת לקצונה עם פרופיל כזה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר