איך מורידים פרופיל..מהר?

יש לי פרופיל 97 ואני מתגייס עוד פחות מחודשיים (24 למרץ)...אני רוצה להוריד את הפרופיל ל64 לפחות... אז שלחתי מכתב ללשכת הגיוס לפני שבוע ורשמתי שאני רוצה לראות קבן. טוב אז בקיצור: תוך כמה זמן יתחילו לזוז העניינים ויורידו לי את הפרופיל? ואם למישהו יש עצות להביא לי בקשר למה להגיד לקבן אני יודה לו מאוד כי אני עדיין לא סגור על זה.. נ.ב. ועוד שאלה: האם אני צריך ללכת לפסיכולוג ולהביא ממנו אישורים לפני שאני הולך לקבן? תודה לכל מי שיכול לעזור! :)

לדעתי עדיף להוריד פרופיל ללא קב"ן. ואפשרי בהחלט להגיע ל64!

השאלה למה אתה רוצה להוריד? לאן אתה שואף?

זה לא שוק

על פי השאלה שלך נראה כי אתה מתייחס להורדת פרופיל כמו לשוק, באים לקבן, בוחרים פרופיל ומקבלים אם יש לך בעיה בתחום הנפש או בעיה אחרת שבעתיה אתה חושב שלא תוכל לשרת ביחידה קרבית חשוב מאד שתדבר עליה (ולא תמיד נותנים פרופיל בלשכת גיוס גם אם יש בעיה מסויימת) אם אתה היית בטיפול פסיכולוגי או אתה כיום בטיפול חשוב מאד מאד שתביא מכתב מהפסיכולוג בו הוא מפרט מה היה בטיפול ומה הוא חושב על עניין של גיוס לצבא ולגבי השאלה מה אומרים - אם יש בעיה תדבר עליה, אבל זכור - לפעמים מנסים להמציא כ"כ הרבה דברים עד שלקב"ן (ואני אומר מנסיון) זה נשמע כמו סיפור טוב אך לא אמין ותנופנף משם אז תהיה עצמך!!! ---------- kaban10@walla.co.il

לדעתי עדיף להוריד פרופיל ללא קב"ן. ואפשרי בהחלט להגיע ל64!

השאלה למה אתה רוצה להוריד? לאן אתה שואף?

אבל אין לי על מה להוריד רפואי

אני שואף להיות ג'ובניק שחוזר הביתה כל יום, או שבוע-שבוע..מצידי להיות טבח..... אין לי בכלל מוטיבציה לעשות שירות קרבי ואני יודע בבטחון שאם אני יתחיל את השירות הקרבי יעיפו אותי ובסופו של דבר אני יהיה תומך-לחימה ואני ממממש לא רוצה בזה..וזהו אפשר להגיד :) לפי מה שהבנתי על נפשי זה הכי פשוט להוריד, כי על רפואי לא מצאתי על מה להוריד - יש לי פלטפוס ובעית ראיה קטנה (משקפיים) אבל זה לא מוריד פרופיל. בעצם, מה שהתכוונתי בהודעה שלי זה לשאול אותכם מה בעצם להגיד לקבן במטרה להוריד את הפרופיל? אם אני סתם יגיד לו שאני לא רוצה קרבי זה לא יוריד, לכן לא אכפת לי אפילו להמציא בעיה נפשית....

תפנה אליי למייל אתן לך כמה עצות.

איך מורידים פרופיל..מהר?

יש לי פרופיל 97 ואני מתגייס עוד פחות מחודשיים (24 למרץ)...אני רוצה להוריד את הפרופיל ל64 לפחות... אז שלחתי מכתב ללשכת הגיוס לפני שבוע ורשמתי שאני רוצה לראות קבן. טוב אז בקיצור: תוך כמה זמן יתחילו לזוז העניינים ויורידו לי את הפרופיל? ואם למישהו יש עצות להביא לי בקשר למה להגיד לקבן אני יודה לו מאוד כי אני עדיין לא סגור על זה.. נ.ב. ועוד שאלה: האם אני צריך ללכת לפסיכולוג ולהביא ממנו אישורים לפני שאני הולך לקבן? תודה לכל מי שיכול לעזור! :)

הורדת פרופיל מתוך אינטרסים

ירון שלום רב, אני לא חושב שיש סיבה כלשהיא שהפורום הזה יהפוך להיות מכון בו ניתן לקבל הדרכה או הסברים מכל סוג שהוא, על הצורה והאופן שבה ניתן להוריד פרופיל. הורדת פרופיל לדעתי האישית היא דבר שיש לבצע אותו בהקדם האפשרי, וכך גם נוהג הצבא כלפי מלש"בים - אבל יש להבדיל בין הורדת פרופיל על רקע אינטרסנטי לבין המקרים בהם מדובר בעניין רפואי לחלוטין, בין אם נפשי או רפואי גופני. לפיכך, ולאור כל האמור לעיל, הודעות או, לחילופין, תשובות שיעסקו במתן תשובות לשאלה כזו יימחקו. הפורום הזה לא נועד לתת במה לכל אלה שרוצים "לתחמן" את המערכת כדי לזכות במה שהם רוצים... אם יש לך בעייה רפואית אני יכול לעזור לך אפילו להקדים את הוועדה, אבל כל עוד מדובר בעניין כמו שתארתי אני לא מוצא שום סיבה לכך. אם יש לך סיב, לא רפואית בגינה אתה מעוניין להוריד פרופיל - יש גורמים בצבא, לרבות ת"ש שיכולים לסייע לך רבות, גם לפני גיוסך. בכלל, הורדת פרופיל אצל קב"ן, והתחזות לאחד שסובל מבעייה נפשית, לכאורה, לא רק שזה בגדר עבירה על החוק אלה יכול לפגוע בך ישירות לאחר הצבא, שכן יהיה לך סעיף נפשי - מה שלא יטיב עמך, ואני מניח גם לא מצפונית. בברכה, אלון ל. מנהל הפורום

אבל אין לי על מה להוריד רפואי

אני שואף להיות ג'ובניק שחוזר הביתה כל יום, או שבוע-שבוע..מצידי להיות טבח..... אין לי בכלל מוטיבציה לעשות שירות קרבי ואני יודע בבטחון שאם אני יתחיל את השירות הקרבי יעיפו אותי ובסופו של דבר אני יהיה תומך-לחימה ואני ממממש לא רוצה בזה..וזהו אפשר להגיד :) לפי מה שהבנתי על נפשי זה הכי פשוט להוריד, כי על רפואי לא מצאתי על מה להוריד - יש לי פלטפוס ובעית ראיה קטנה (משקפיים) אבל זה לא מוריד פרופיל. בעצם, מה שהתכוונתי בהודעה שלי זה לשאול אותכם מה בעצם להגיד לקבן במטרה להוריד את הפרופיל? אם אני סתם יגיד לו שאני לא רוצה קרבי זה לא יוריד, לכן לא אכפת לי אפילו להמציא בעיה נפשית....

צבא בחירת המקצוע

ירון שלום שוב, אני חושב שאתה טועה טעות די גדולה בצורה בה אתה רואה את הצבא, כגוף בטחוני גדול וביורוקרטי. הצבא בוחר את המקצוע של כל מלש"ב לא רק על פי בקשותיו אלא גם כן על פי נתוניו האישיים תוך כדי התחשובת גם בצרכי המערכת הצבאית. אני לא חושב שזה במקום לחפש את הפתרון שיביא לך את מה שאתה רוצה כי פרופיל נמוך, גם על סעיף נפשי, לא ימנע ממך מלשרת במקום נידח בצפון הארץ או בדרומה והכל תלוי בפונקציה של הסעיף ובהמלצות הפסיכיאטר או לחילופין הקב"ן שאבחן אותך. הפתרון שלך הוא להבין כי הצבא לא חייב לענות למה שאתה רוצה לקבל והדבר היחידי שאתה יכול לקבל מפרופיל נמוך זה לא להיות קרבי. הקב"נים בצבא, הבודקים את אלו שלפני גיוסם, ידועים היטב כי יש רבים שבודים סיפורים מאוד מעניינים, אך איןלהם שום אחיזה מציאותית. אם הקב"ן שלך ידע את זה זה עלול להיות מצב לא רק מביך אלא גם כן מאוד לא נעים. חבל שאתה רואה את הצבא כגוף שאפשר לשחק איתו או כגוף שייענה לדרישות שלך. לידיעתך, אלון ל. מנהל הפורום

תפנה אליי למייל אתן לך כמה עצות.

הי, מה המספר שלך במשקפיים?

1.5 עם צילינדר. אבל זה לא מספיק בשביל..

להוריד פרופיל

כקב"ן אזרחי אני יכול להגיד לך שלא חייבים היום להוריד פרופיל. 
אפשר פשוט לשנות קה"ס.
קה"ס מתייחס לקשיי הסתגלות ונעשה בהתייחסות הקב"ן לקשיים שלך.
שינוי קה"ס יכול להשפיע על שינוי תפקיד, אפטרים, קרבה לבית ועוד.

אמיר, מנהל מכון שפר

http://www.sheffer-cbt.co.il/Military_%20psychologist_%D7%A7%D7%91%D7%9F1.html

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר