02.04.09 | 10:27
כאבי מחזור ופרופיל צבאי
תגידו... אם מישהי ממש סובלת מכאבי מחזור (וכבר החלה לפני הגיוס ליטול גלולות) מורידים על זה פרופיל? ובכלל בצבא מטפלים בבנות אם יש להם כאבי מחזור? ואם למשל מישהי תוך כדי השירות פתאום יש לה כאבים מה אז עושים?
02.04.09 | 12:04

כאבי מחזור וצה"ל

האמת אני גם התחלתי לברר על זה ושמעתי שדווקא נותנים גלולות לבנות בצבא ולא מורידים פרופיל על זה אני מנסה לברר על המחירים ואיך זה עובד בצבא כי עד עכשיו היה קל לקבל גלולות אבל בצבא .. אני לא יודעת...מקווה שהכל יהיה בסדר
02.04.09 | 20:18

כאבי מחזור וצה"ל

אני לפני השירות שלי לקחתי גלולות מסוג פמינט וגם בתקופת השירות שלי המשכתי לקחת אותן. עכשיו אני כבר משוחררת וסטודנטית, אבל הגלולות האלה עולות לי רק 30 ש"ח (שזה בערך שקל ליום, שזה ממש יוצא בקטנה) ואני יודעת שזה מחיר גם לחיילות.
03.04.09 | 00:20

כאבי מחזור ופרופיל צבאי

תגידו... אם מישהי ממש סובלת מכאבי מחזור (וכבר החלה לפני הגיוס ליטול גלולות) מורידים על זה פרופיל? ובכלל בצבא מטפלים בבנות אם יש להם כאבי מחזור? ואם למשל מישהי תוך כדי השירות פתאום יש לה כאבים מה אז עושים?

כאבי מחזור, פרופיל והטיפול הרפואי

הי, נתחיל מהבסיס - להיבדק ע" גניקולוג. אם עדיין לא התגייסת - אז בקופ"ח. אם מדובר בכאבים שממש משתקים אותך, אולי יש לזה סיבה. הרבה פעמים יש ציסטות שחלתיות שלא גורמות אמנם לנזק (לרוב) אבל יכולות להגביר כאבים ואף לגרום לבעיות הורמונליות וכו'. ולכן בדיקה אצל גניקולוג זה הדבר הראשון. הלאה - פרופיל והקלות - אם מדובר בכאבי מחזור "רגילים" בלי סיבה ברקע (חוץ מהמחזור עצמו..), זה לא מוריד פרופיל. יש הרבה נשים בצה"ל, לכולן יש "עניינים של בנות" ואם המצב ממש ממש חמור באותו יום תמיד אפשר לגשת למרפאה ולקבל טיפול נגד כאבים ואם צריך אז גם מנוחה.ככלל, כאבי מחזור הם לא סיבה לפטורים קבועים, שירות קל"ב או כל דבר בסגנון הזה.. אם קיימת בעיה ברקע כמו למשל ציסטות בשחלות, זה יכול להוריד פרופיל (לרוב לא נמוך מ-64), אבל גם אז אין בעצם סיבה לפטורים קבועים אלא הקלות לפי הצורך בזמן המחזור. מבחינת טיפול בגלולות - הטיפול בגלולות בצבא ניתן עפ"י אינדיקציות רפואיות, כלומר - אם למשל מטרתו להקל על כאבי מחזור, סביר שהגניקולוג שיבדוק אותך בצבא יתן לך גלולות בהתוויה "טיפולית", כלומר - תקבלי אותן חינם בבית מרקחת צבאי. גשי לגניקולוג, היבדקי על מנת לשלול בעיות משמעותיות, ושיהיה שירות קל :)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר