צריך עזרה..

שלום לכולם, התגייסתי ביולי2007 , היתי אמור להיות בשיריון אך בעקבות בעייה רפואית שהתגלתה הפרופיל שלי ירד ל45 אוטומטית. אחרי הטירונות שובצתי כ"עובד כללי" בשלישות אך בפועל אני פקיד של ע.קצין השלישות. אני מרגיש שאני מבזבז את זמני, ולא מנצל את כישוריי. יש לציין שלא יכלתי להתמיין לפני הצבא לרוב הדברים האיכותיים בגלל שהיתי מראש עם פרופיל קרבי. הקבא שלי היא 51, לא כזה נורא.... בביה"ס למדתי במגמת הנדסת תוכנה, 15 יחידות של מחשבים ניתוח ועיצוב מערכות מידע ופיזיקה.. - כל הזין של ללמוד עד 6 חח. ע.קצין השלישות בטוח שאני החייל הכי טוב שהיה לו ובכל הזדמנות שעולה הוא רק מזכיר לי שהוא לא מוכן לוותר עליי.. אני עושה יומיות טחינה כלומר עד 5 וחצי וגר במרחק של שעה מהבסיס.. כלומר מגיע בסביבות 6 וחצי-7 הביתה.. ויוצא ב6 וחצי בבוקר מהבית.. מה עליי לעשות? האם יש בכלל אפשרות לבקש איכשהו לגשת לקורס שקשור למחשבים ולהתחיל להיות במחשוב? או שפשוט חבל על המאמץ? תעזרו לי אנשים.. לא רוצה לבזבז עוד שנתיים מהחיים על כלום....בלי שום תרומה למדינה או סיפוק עצמי (שמגיע עם התרומה)..

אנסה לעזור לך...

היי נתן, לפני כל עצה, העצה הטובה ביותר שאני יכול קודם כל לתת היא לבדוק את האפשרות להעלות את הפרופיל שלך, אם לא 72 אז ל - 64. יש מקרים מיוחדים בהם חיילים עם פרופיל לא קרבי יכולים לקבל אישור מיוחד (זה נקרא פ"ק - פרופיל קידמי) כך שהם יוכלו לשרת בתפקיד לחימה או תומך לחימה. השאלה אם יאשרו לך או לא - תלוייה בעיקר בסוג ואופי הבעייה שלך, מידת החומרה של הבעייה והאם צפוייה להיות החמרה באם תיהיה בסוג שירות קרבי, למעשה פרופיל לא קרבי בא "להגן" עליך מסוג שירות שיכול להזיק לך. אם אתה רוצה אתה יכול לכתוב לי פה או למייל alonlupo@gmail.com במה מדובר, אני אנסה לכוון למי שצריך שיכול לעזור לך (ברמה המיקצועית) ובמידת הצורך אבחן סיוע מעבר לכך. אני חושב שלאנשים כמוך שרוצים לתרום לתת ולתרום זו חובה וגם זכות לעזור. בכל מקרה במידה ואתה סבור כי הבעייה שיש לך חמורה עד כדי כך שאין סיכוי שיעלו לך את הפרופיל ו/או שיאשרו לך שירות קרבי - צור קשר ע"מ שאוכל לבדוק איתך ועבורך מה ניתן לעשות בכל זאת, אם בכלל. בהצלחה, אלון לופוביץ

תגובה

היי, תראה, יש כמה אופציות, אבל לפני כן - האם העלת את העניין בפני המפקד שלך? האם הסברת לו את התחושות שלך? הציפיות מהשירות? ולעניין - אפשר לשנות את המצב באחת מהאפשרויות הבאות: 1. שיחה עם המפקדים ובחינת שיבוצך החדש בתפקיד או ביחידה. 2. שינוי שיבוץ - ע"י מילוי טופס 55 של שינוי שיבוץ (גם כאן מומלץ ביותר לפני כן לדבר עם המפקד שלך). 3. הגשת בקשה לעבור הכשרה צבאית כלשהי - כל חייל זכאי לעבור קורס הכשרה בשירות, אתה טרם ניצלת את זה, אולי יתאפשר לך לעבור קורס במסגרת חיל השלישות (לדוגמה: רפ"צ, רל"ש וכו') או במסגרת חיל אחר. מה דעתך?
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר