רוצה לחזור לצבא

אני משוחררת שנה כמעט . שמעתי מחייל אחד מהבסיס שלי שהוא מתכוון לחתום קבע . הוא אמר שאין בבסיס תקן ושזה בלאגן לחתום (לכן הוא עושה את התהליך חצי שנה לפני השיחרור ). אני בבסיס שלי לא ממש תרמתי וזה . לא היתי רצינית ורק אחרי השיחרור הבנתי כמה חשוב לי לחזור ולהוכיח את עצמי שאני מסוגלת לקבע, מסוגלת להיות רצינית . אני נורא מקנאה באותו החייל ולא יודעת מה לעשות עם עצמי... יש אפשרות שאני יחתום קבע , אפילו שאני משוחררת אפילו בצריפין (איפה שעשיתי את הטירונות) . לא כזה אכפת לי , העיקר לחזור לצבא . אני שוקלת לפנות להכוונה לחיילים שמוחררים אבל מפחדת להתוודות שלא תרמתי לצבא כך כך (למרות שאני מתחרטת ואוכלת את הלב כל יום).. מה אני עושה? עברה שנה ואני עדיין מרגישה חיילת.. השאלה שלי יש מצב שאני חוזרת או לא? אני ממש מתעקשת לחזור..

רוצה לחזור לצבא

תראי, אם את רוצה לחזור, וכמו שזה נשמע כדאי שתתחילי בתהליך של הגשת בקשה לחזרה לשירות. לא פרטת באיזה תפקיד שרתת, אבל בעיקרון ישנם תפקידים שונים שהצבא ישמח לקלוט אותך כאזרחית. זה שבמהלך השירות לא היית חיילת למופת זו אכן בעיה, אבל בהתחשב בעובדה שאת כרגע כן רוצה לתרום, כדאי לחשוב איך ניתן לשנות את המצב ובכל זאת לתרום באופן יעיל, למרות ואולי בגלל אפילו העבר.. אני מציע שתגישי בקשה לחזור לשירות צבאי בקבע דרך קצינת פניות הציבור בפרטים הבאים: טלפון רב קווי - 03-5691000 פקס - 03-5699400 בהצלחה!

המשך..

עשיתי קורס של ניהול מלאי אבל בפועל לא עבדתי בזה אלא יותר בקטע של עובדת רס"ר. עכשיו אני נורא רוצה לחזור לצבא , אבל מפחדת שאני סתם משלה את עצמי. אתה חושב שיש לי סיכוי כלשהו לחזור(בבסיס שלי אין תקן)?

רוצה לחזור לצבא

אני משוחררת שנה כמעט . שמעתי מחייל אחד מהבסיס שלי שהוא מתכוון לחתום קבע . הוא אמר שאין בבסיס תקן ושזה בלאגן לחתום (לכן הוא עושה את התהליך חצי שנה לפני השיחרור ). אני בבסיס שלי לא ממש תרמתי וזה . לא היתי רצינית ורק אחרי השיחרור הבנתי כמה חשוב לי לחזור ולהוכיח את עצמי שאני מסוגלת לקבע, מסוגלת להיות רצינית . אני נורא מקנאה באותו החייל ולא יודעת מה לעשות עם עצמי... יש אפשרות שאני יחתום קבע , אפילו שאני משוחררת אפילו בצריפין (איפה שעשיתי את הטירונות) . לא כזה אכפת לי , העיקר לחזור לצבא . אני שוקלת לפנות להכוונה לחיילים שמוחררים אבל מפחדת להתוודות שלא תרמתי לצבא כך כך (למרות שאני מתחרטת ואוכלת את הלב כל יום).. מה אני עושה? עברה שנה ואני עדיין מרגישה חיילת.. השאלה שלי יש מצב שאני חוזרת או לא? אני ממש מתעקשת לחזור..

האם עשית קורס כלשהוא במהלך השירות שלך ?

מעבר לכך, האם המפקד שלך, שהיה בעת שירותך הצבאי עדיין משרת באותה היחידה ? האם הוא יכול להמליץ על משהו בך ? נסי להעזר, אם זה נכון לדעתך - באנשים שמכירים אותך, בכירים ממך שנשארו ביחידה, או שהתקדמו הלאה ומכירים את מחליפם בתפקיד.

תשובה

כעשית קורס ניהול מלאי . לא נראה לי המפקד שלי ימליץ עליי. כמו שאמרתי לא הייתי יעילה. מה עושים?

המשך..

עשיתי קורס של ניהול מלאי אבל בפועל לא עבדתי בזה אלא יותר בקטע של עובדת רס"ר. עכשיו אני נורא רוצה לחזור לצבא , אבל מפחדת שאני סתם משלה את עצמי. אתה חושב שיש לי סיכוי כלשהו לחזור(בבסיס שלי אין תקן)?

המשך..

תראי, קצת קשה לקבוע. באופן כללי יש חוסר בחלק מהתפקידים בצבא באנשי קבע כך שהצבא ישמח ושמח לקלוט אזרחים המעוניינים לחזור לשרת בו, מאחר והם גם בדר"כ מגיעים עם מוטיבציה גבוהה. כדאי לך לפנות, כי אין לך מה להפסיד. זה שבבסיס שלך אין תקן זה בסדר, יש עוד די הרבה בבסיסים שאולי באחד מהם כן יש תקן, ואם לא ייתכן וישבצו אותך בתפקיד דומה שההכשרה שלו קרובה להכשרה המקורית שלך. בקיצור אני מציע שתפני - אם תוכלי לצרף גם המלצות ממעבידים לשעבר וכמובן בקשה מפורטת שלך זה יהיה טוב מאוד ויעלה את הסיכויים.

תשובה

כעשית קורס ניהול מלאי . לא נראה לי המפקד שלי ימליץ עליי. כמו שאמרתי לא הייתי יעילה. מה עושים?

אשליות או מציאות נבואית ?

היי, לפי מה את ידועת אם הוא ימליץ או לא ? בכל זאת הרי עבר זמן וכעת את רוצה לחזור לשירות צבאי, רק זה בלי כל קשר לעברך הצבאי יהיה אשר יהיה - מספיק כדי לשקול את האפשרות שאולי את כעת שונה. מעבר לכך - הדבר הזה משרת את המטרה שלך, להגיע לאן שאת רוצה, אני בטוח ומשוכנע שלהפסיד אין לך - אלא את יכלה רק להרוויח מזה. נסי לדבר עם אותו המפקד, אם את כרגע עובדת במשהו, אפילו מלצרות, נסי לקבל מכתב המלצה מהמנהל אליו את כפופה. תראי את הדברים בפרספקטיבה קצת אחרים והדברים יתחילו לזוז. אולי לאט. אבל הם יזוזו !! אלון

המשך..

חזרה לצבא

נחמד לשמוע שיש יישות שונה לגמרי ממני,כאחד שנטש את קורס הקצינים לטובת האזרחות ושמח על כך לגמרי. לעניינו,את לא משלה את עצמך לטעמי.חשוב שתדעי שיש מגוון תפקידים שונים שצהל יוכל לקלוט אותך אליו.אם כי דרישותיך לבסיס כזה או אחר יהיה ספציפי זה עלול להיות לא קל . בכל אופן,אפשר לחזור ואני בטוח כי תשתלבי היטב בצהל בחזרה. בהצלחה ! אליאור

היי רציתי לדעת אם אחרי חמישה חודשי שחרור יהיה אפשרי לחזור לקבע?

רוצה מאוד לחזור לשירות קבע..

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר