קורס חובשים

היי, אני מעוניין להתגייס לקורס חובשים, אני מתגייס במרץ הקרוב, התקשרתי ושאלתי אבל אמרו לי שנגמרו כל המיונים עד לאפריל הקרוב. מה אני עושה? עליי להתעקש בכל זאת? המיונים לקורס חובשים כ"כ נחוצים? כלומר, לא מספיקים נתונים כמו קב"א ודפ"ר כדי לקבוע האם אני מתאים לקורס? תודה לעונים!

קורס חובשים

היי, אם לא קיבלת מיונים לחובשות עד עכשיו אז הסיכוי שתיהיה בתפקיד זה הוא זעיר מאוד. ישנם מיונים בינואר אני לא יודעת אם חובשות נכלל.. אז ישנה האופציה שתדחה את הגיוס אולי יאפשרו לך להתמיין לחובשות אם תתעקש על זה.. בהצלחה!

איזה פרופיל אתה?

אם יש לך פרופיל קרבי ותשובץ לקרבי תוכל לצאת לקורס חובשים תוך כדי שירות ולהיות חובש קרבי.

יובל..

כמו שנדב צין - כיוון שיש לך פרופיל רפואי אתה לא מתגייס ישירות לקורס חובשים אלא אתה מתגייס כלוחם ומתוך המסלול אתה יוצא לקורס חובשים והופך לחובש קרבי ביחידה.

קורס חובשים

היי, אם לא קיבלת מיונים לחובשות עד עכשיו אז הסיכוי שתיהיה בתפקיד זה הוא זעיר מאוד. ישנם מיונים בינואר אני לא יודעת אם חובשות נכלל.. אז ישנה האופציה שתדחה את הגיוס אולי יאפשרו לך להתמיין לחובשות אם תתעקש על זה.. בהצלחה!

תגובה: תגובה:

אממ... שוב, מי שעקב אז הבין שאם לא יחידות עילית קרביות, אז לא לתותחנים, שיריון, נ"מ, זה או הכל, או כלום מבחינתי. הפרופיל הרפו אי שלי הוא 72. אני מנסה לבחור תפקיד טוב שיעניין אותי, תפקיד עורפי כאמור. חובשים דיי מעניין אותי. הם לא יכולים להכריח אותי להתגייס ליחידה שבה לא ארצה לשרת.אני רוצה לצאת לקורס חובשים, ומשם לקצונה. אגב "מלשבית"- אם המיונים בינואר, אין סיכוי שאגש אליהם ואתגייס במרץ?

חבל שזו הגישה שלך......

היא סטריאוטיפית לחלוטין! למה שריון או תותחנים נופל מכל יחידה אחרת?.... בכל אופן שיהיה לך בהצלחה

זאת לא הגישה שלי, אבל...

זאת האמת, כל בנאדם שמבין יגיד לך שיחידות כמו שיריון ותותחנים הם דוגמאות לבלית ברירה של מצב רפואי וכביכול מעוניינים שיקראו להם "קרביים". זאת האמת, זה לא להיות לוחם של ממש כמו גולני, גבעתי, זה כביכול ל"היות" בשטח ולתמוך לחימה. זה נכון שבהתאם למצב רפואי צריך לתת את המירב, אבל אין מה לעשות כשהמצב הוא כזה. בכל מקרה, מישהו יכול להגיד לי איך אני יכול להיות חובש? גם אם אין זימונים כעת וגם אם הפרופיל שלי הוא 72? תודה מראש.

אחד שמבין ובמקרה חובש בשריון

אל תהיה ילדון ואל תתיימר להבין דברים שאתה לא מבין בהם להגיד משפטים כמו הם לא לוחמים כמו גולני אז בוקר טוב כנראה שאנחנו עושים בדיוק אותו הדבר כמו שאר היחידות הלוחמות ואפילו יותר ואתה תתפלא לשמוע שדוקא הגולנצ'קים הכי מעריכים את השריונרים כי הם יודעים כמה קשה אנחנו עובדים. תקשיב אני משתחרר במרץ הקרוב ואני יכול להגיד לך שכשהתגייסתי לשריון לא ידעתי למה אני הולך אבל אני לא מצטער על אף החלטה כי נהניתי שם כמו שלא נהניתי בשום מקום אחד,הכרתי אנשים שהם החברים הכי טובים שלי סיימתי מסלול עליתי למבצעיות טעמתי מהכול ואני גם חובש וקיבלתי את מה שרציתי. אם אתה נותן נותנים לך בחזרה צא מהגישה הסטריאוטיפית הזאת שרק מורידה אותך למטה אם אתה יכול תתרום לא משנה איפה

קורס חובשים

היי, אני מעוניין להתגייס לקורס חובשים, אני מתגייס במרץ הקרוב, התקשרתי ושאלתי אבל אמרו לי שנגמרו כל המיונים עד לאפריל הקרוב. מה אני עושה? עליי להתעקש בכל זאת? המיונים לקורס חובשים כ"כ נחוצים? כלומר, לא מספיקים נתונים כמו קב"א ודפ"ר כדי לקבוע האם אני מתאים לקורס? תודה לעונים!

יובל..

מתי אתה מתגייס ולאן? ידוע לך? אם אתה רוצה להיות חובש - תתעקש על כך ! צריכים חובשים בצה"ל ובטח ובטח כאלו שרוצים !! בגדול- בשביל להיות חובש צריך קב"א ודפ"ר מסויימים .. אני מציעה לך להתעקש ולבקש את זה בקצין מיון - ותגיד לו שלא איכפת לך מה- זה מה שאתה רוצה ואתה יודע שיש לך ת'נתונים ויש לך ת'יכולת ובלה בלה. מקסימווום, תגיד שאתה מוכן לחכות עד לקורס הבא שייכנס ואתה מוכן להיות 'ממתין' בבסיס אפילו בתור עובד רס"ר . אתה רוצה להיות חובש נקודה . תבינו אנשים - שאם רוצים, מצליחים !!אל תיתן לשום מפקד או בכלל לאנשים להגיד לך -לא, או אי אפשר! אפשר.. אם מספיק תתעקש . תרצה, תתעקש, תראה מוטיבציה ורעל- ותצליח ... תאמין לי... הצלחתי להגיע למקום שרציתי . אני כיום חובשת ימית בעתלית... אם תרצה פרטים על קורס חובשים - בשמחה . שיהיה לך בהצלחות , מחזיקה לך אצבעות !

אחד שמבין ובמקרה חובש בשריון

אל תהיה ילדון ואל תתיימר להבין דברים שאתה לא מבין בהם להגיד משפטים כמו הם לא לוחמים כמו גולני אז בוקר טוב כנראה שאנחנו עושים בדיוק אותו הדבר כמו שאר היחידות הלוחמות ואפילו יותר ואתה תתפלא לשמוע שדוקא הגולנצ'קים הכי מעריכים את השריונרים כי הם יודעים כמה קשה אנחנו עובדים. תקשיב אני משתחרר במרץ הקרוב ואני יכול להגיד לך שכשהתגייסתי לשריון לא ידעתי למה אני הולך אבל אני לא מצטער על אף החלטה כי נהניתי שם כמו שלא נהניתי בשום מקום אחד,הכרתי אנשים שהם החברים הכי טובים שלי סיימתי מסלול עליתי למבצעיות טעמתי מהכול ואני גם חובש וקיבלתי את מה שרציתי. אם אתה נותן נותנים לך בחזרה צא מהגישה הסטריאוטיפית הזאת שרק מורידה אותך למטה אם אתה יכול תתרום לא משנה איפה

ואאואואו... מרשים!

אז ספר לי קצת יותר על שיריון?! איך אני יכול לקבל את היחידה הזו?!

ואאואואו... מרשים!

אז ספר לי קצת יותר על שיריון?! איך אני יכול לקבל את היחידה הזו?!

עכשיו אתה מתחיל לדבר..

אממ, כן, קצת.

אומרים שאין חכם כבעל ניסיון, אז נחמד לשמוע מישהו שנהנה ומרגיש שתרם המוןן מכמה בחינות. אז מה בעצם ההבדל בין תותחנים לשיריון?

אתה מחפש קורס חובשים? אז בו תתן להם סיבה לגייס אותך כחובש על ידי זה שתבוא כבר מוכן עם קורס חובשים אזרחי מוכר שיתן לך כבר ניסיון מעשי עוד לפני שאתה מתגייס, איפה עושים? תעשה חיפוש של קורס עזרה ראשונה בגוגל. בהצלחה. 

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר