אח שלי יתגייס שנה הבאה לצה"ל ויש לו בעייה מולדת בכליות..

הצבא הוריד לו את הפרופיל ל82 והשאלה שלי היא האם זה הגיוני..? עקב המחלה שיש לו היו אמורים להוריד לו הרבה יותר ממה שהורידו לו... אשמח לקבל תשובה.. בתודה מראש!

התאמת פרופיל

הפרופיל הרפואי מותאם לחומרת הבעיה הרפואית. בכל תחום ותחום יושבת ועדת מומחים המורכבת מטובי המומחים הצבאיים והאזרחים, ודנה במשמעויות של המחלות השונות על עצם התפקוד הצבאי. אינני מכיר את פרטי הבעיה הרפואית, אך אני משוכנע שהרופא בלשכת הגיוס התאים את הפרופיל לפי הבעיה הרפואית של אחיך. במידה ועדיין קיים ספק בלבכם אתם יכולים לערער על הפרופיל הרפואי בלשכת הגיוס, אנא צרפו כל מסמך רפואי חדש שיש בידכם. שירות קל ומוצלח.

סעיף נפשי

הייתי מאושפזת לתקופה קצרה בבית חולים רגיל בעקבות בעיה פסיכיאטרית כלשהי (פחות משבועיים).זה קרה כשהייתי בתחלית התיכון. הייתי אצל הקבן, והוא אמר לי שהוא מתרשם ממני שעכשיו אני בסדר.יהיה לי פרופיל 64 עם סעיף נפשי, והדבר היחיד שזה ימנע ממני זה תפקידי לחימה או עם סיווג בטחוני גבוה (כי ההפרעה עלולה לחזור אם אהיה תחת לחץ גבוה, לטענתו). בפועל, לא קיבלתי שום מיונים, לא למודיעין ולא לשום דבר, למרות שיש לי קב"א גבוה. במנילה שלי הופיעו רק תפקידי פקידות. האם זה בגלל הסעיף הנפשי?

תשובה

זו שאלה שיש להפנותה לגורמי משאבי האנוש דרך לשכת הגיוס. ניתן ככלל גם לבקש אישור חריג במידה ואכן הפסילה מתפקיד מסוים היא על רקע רפואי או רפואי-נפשי. הרבה בריאות ושנה טובה.

עיוורון צבעים

האם עיוורון צבעים מוריד פרופיל

עיוורון צבעים - לא עוד הורדת פרופיל אוטומטית

התשובה לשאלתך היתה עד לפני שנה כן. אנשים שבמבחן לראיית צבעים מסוג אישיארה (לוחות עם נקודות צבעוניות ומספרים) היו חיוביים, קרי סבלו מהפרעה בראיית צבעים, קיבלו פרופיל 82. כיום מי שחיובי במבחן אישיארה עובר מבחן נוסף ורק מי שיוצא חיובי במבחן זה (קוביות) מקבל פרופיל 82. הסיבה לכך היא שמבחן אישיארה הוא מאוד רגיש ולכן מאבחן חולשה בראיית צבעים ולא עיוורון בראיית צבעים. הרבה בריאות ושנה טובה.

אירוח בפורום - 02.09.07, בנושא: פרופיל רפואי

היי, ביום ראשון הקרוב ה02/09/07, בשעה 18:00, אירוח בנושא פרופיל רפואי עם סא"ל ארנון אפק, שהיה ראש אגף מיון רפואי בצה"ל וכעת הינו יועץ רפואי לחיל הרפואה. אתם מוזמנים לשרשר כבר כעת שאלות בעניין פרופיל, סעיפים רפואיים ורפואה בצה"ל. המשך יום טוב, בועז.

תת משקל אצל בנות

רציתי לדעת איזה bmi נחשב כתת משקל בצבא... ואיזה bmi גורם להורדת פרופיל ל?21

שאלה לגבי הפורפיל שלי!

לפני כשנה נפצעתי בגבי ויש לי שברים בשתי חוליות וגם תזוזה ועיצוב מחדש של עמוד השידרה עכשיו שאלתי היא האם יגייסו אותי כי הבנתי שצה"ל לא אוהב לקחת אחריות על אנשים שמגיעים פצועים או בעלי מחלה ואם כן יגייסו אותי כמה ירד לי הפרופיל(יש לי גם פלטפוס ברגלים) תודה מראש עומר דרור!

שבר באגן בגיל 4,ניתוח בקע -מה הפרופיל?

בני מתגייס בעוד שנה. בגיל 4 שבר את האגן ובגיל קטן יותר עבר ניתוח בקע. מה יהיה הפרופיל הצבאי שלו? למותר לציין שעד היום קיימת הגבלה בהליכה ובריצה. תודה

שבר באגן

בפנייתך ציינת שבנך עדיין סובל מהפרעות בהליכה וריצה בגין הבקע שממנו סבל בעודו פעוט. הפרופיל כמובן יותאם לחומרת הבעיה הקיימת, ולכן חשוב להצטייד במבחן מפורט מהאורטופד והרופא המטפל כיום על מנת שהרופא בלשכת הגיוס יוכל להתאים לו את הפרופיל המתאים. הרבה בריאות ושנה טובה.

היי, ביום ראשון הקרוב ה02/09/07, בשעה 18:00, אירוח בנושא פרופיל רפואי עם סא"ל ארנון אפק, שהיה ראש אגף מיון רפואי בצה"ל וכעת הינו יועץ רפואי לחיל הרפואה. אתם מוזמנים לשרשר כבר כעת שאלות בעניין פרופיל, סעיפים רפואיים ורפואה בצה"ל. המשך יום טוב, בועז.

I.B.S

אני סובל מתסמונת המעי הרגיז (I.B.S) בצורה מאוד חריפה. עד כה הצבא לא ממש מתחשב בי (אני חייל מילואים). מה הפרוצדורה, ומה הסיכויים להוריד פרופיל על סמך תסמונת זו? אני רוצה לציין שלמרות שזו לא מחלה מסכנת חיים, זהו מצב רפואי קשה לכל דבר ועניין, ובגלל הסטיגמה שקיימת אצל יותר מדי אנשים לגבי מצב זה (בדרך כלל - "אז כואבת קצת הבטן, אל תהיה מפונק"), לא נראה לי שמתייחסים אליו כראוי.

פרופיל 45

שלום, יש לי פרופיל 45 בגלל תת משקל בדרגה בינונית. האם יש קשר בין הפרופיל לשירות קל"ב? והאם לא ניתן לי במהלך הטירונות נשק?

תת משקל

לא פירטת בשאלתך מהי הסיבה הרפואית אם קיימת כזו. סוגיית הקל"ב תלויה כמובן בבעיה הרפואית ובמצבך בכללותו. תת משקל בלבד אינו סיבה לשירות קל"ב. השיבוץ והתפקידים יותאמו לפרופיל הרפואי ולסעיפי הליקוי במטרה שתוכלי לשרת שירות משמעותי בצבא ומבלי שתיפגע בריאותך. בסוגיית הנשק, אין ככלל מניעה מנשיאת נשק. במידה ואת סובלת מאיזושהי בעיה רפואית אחרת או שישנם דברים נוספים, אנא הקפידי להודיע לרופא לשכת הגיוס או לרופא בסיס הטירונים.

חיילת משוחררת כבר שנה וכמה חודשים

רציתי לשאול בקשר לפרופיל צבאי יש לי פרופיל 45 נפשי ואני רוצה להתגייס למשטרה בגלל פרופיל זה שנעשה על ידי חוסר בגרות בלבד איף אני מעלה את הפרופיל ?

עדכון פרופיל רפואי למשוחררים

מטרת הפרופיל הרפואי היא לאפשר שיבוץ של האדם בתפקיד משמעותי ככל הניתן מבלי לפגוע בבריאותו. הפרופיל נועד לצרכי הצבא בלבד. במידה ואת משוחררת משירות, כולל משירות מילואים, לא ניתן לשנות עוד את הפרופיל, כיוון שאין לכך שום צורך מבחינת הצבא. במידה ואת משרתת בשירות מילואים, ניתן לשנות את הפרופיל בהתאם למצב הרפואי וזאת במטרה למצות טוב יותר את מערך המילואים. במקרה השני בלבד, קרי, באם את משרתת בשירות מילואים, את יכולה לפנות דרך קצינת הקישור לועדה הרפואית לאנשי המילואים במרפ"א מרכז. המסמכים הרפואים יכולים להישלח במעטפה סגורה על מנת לשמור על הסודיות הרפואית.

פרופיל 45

אני בן 18 ואני מגמגם למה הורידו לי פורופיל ל45 גמגום זה נכות?

פרופיל

יש לי פרופיל 97 ואני לא מקבל מיונים לשום דבר מה אני יכול לעשות כדי לקבל מיונים ?

הורדה בפרופיל.

שלום=] אני בכיתה יב' שנה שעברה עברתי צו ראשון ונקבע לי פרופיל 97. ולא מזמן גילו שחזרה לי האסטמה והרופאת משפחה לא ציינה זאת בטופס הצבאי. רציתי לדעת מה אני עושה עם זה, אם צריך לעדכן את הצבא ואיך, ואם יורידו לי פרופיל בגלל זה. זו לא אסטמה רצינית. נתנו לי שני משאפים ואני משתמשת בהם ממש מעט. אשמח לתשובה בנושא תודה רבה =]

אסטמה

התשובה היא חיובית. חובה עלייך לעדכן את הצבא בכל שינוי במצבך הרפואי על ידי שליחת המסמכים ללשכת הגיוס. חשוב לזכור שהפרופיל הרפואי נועד לאפשר שיבוץ נכון של החיילים בצה"ל ולמנוע פגיעה בבריאותם. אנא אל תהססי להעביר את המסמכים החדשים. הרבה בריאות ושנה טובה.

אני ממש מתבייש ואין לי את מי לשאול

אני הומוסקסואל לא מוצהר עם פרופיל קרבי. אני לא רואה את עצמי מתפקד כהלכה בתפקיד של לוחם, ואני מפחד שידרדר מצבי הנפשי. אני לא רוצה שידעו שאני הומו - גם לא פסיכולוג. מה עליי לעשות? בנוסף רציתי לשאול האם הסרת שיער בלייזר מורידה פרופיל כי אסור להיחשף לשמש? תודה מראש לך... ירון הביישן.

שחרור עקב ניתוח

אני בן 37 ועברתי ניתוח להסרת גידול בבית החזה השאלה שלי היא האם אני עדיין כשיר לשירות מילואים יש לציין שהפרופיל שלי מלפני הניתוח הוא 65

סעיף עור

שלום רב, אבי חלה במלנומה ואני נמצא בקבוצת סיכון גבוהה לחלות בסרטן העור גם כן, ולכן אני נבדק כל חצי שנה (עברתי כבר כמה ניתוחים להורדת נק' חן שהתבררו כבטוחות). הרופא בלשכת גיוס אמר לי שלא מגיע לי הורדת פרופיל או סעיף, אבל זה ייכתב בתיק הרפואי שלי ואני אזכה להקלות- באילו הקלות מדובר, והאם כחייל קרבי אני אוכל לסיים את המסלול בכלל? תודה רבה!
עבור לעמוד
, , , , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר