שאלה חשובה ודחופה בטירוף! help בבקשה...

אוקיי, זה הולך ככה, עד לפני חודש בערך התלבטתי ורציתי לעשות שירות לאומי במקום צבא. בלשכת הגיוס עשיתי את המבחנים הפסיכוטכניים (או איך שלא קוראים לזה) בסדר גמור, אבל בשאלות בסוף (לגבי מוטיבציה, רצון, סוג התפקידים שאני רוצה, וכו') עניתי בצורה שלילית. אתמול קיבלתי מנילה וכצפוי היא הייתה די מצומצמת. העניין הוא שעכשיו אני ממש ממש רוצה להתגייס וגם להיות חובשת. זה לא מופיעה במנילה שלי אבל אני ממש ממש רוצה. בקיצור, איך והאם זה בכלל אפשרי,אני אקבל את התפקיד הזה על סמך המבחנים והפרופיל ללא התחשבות בשאלון ההוא? תודה מראש...

מה הפרופיל שלך?

תשובה דחופה לשאלה דחופה

שלום דניאלה, ראשית, אכן המבחנים שעשית בצו ראשון הם מבחנים פסיכוטכניים (הקובעים את הדפ"ר). המנילה היא פונקצייה בעיקר של הקב"א שלך, קבוצת איכות, והיא למעשה נקבעת לא רק ע"י הדפ"ר, אלא גם על פי הראיון האישי איתך, כך שגם אם נניח יש לך ציון "טוב" או יותר מזה במבחנים הפסיכוטכניים, עדיין את יכולה להגיע לקב"א שהיא נמוכה מ - 54 (זו הקב"א הנדרשת לקורס חובשים, למעט אישורים חריגים בהמלצת רופא היחידה, תוך כדי השירות הצבאי ובהמלצת מפקדים), אם הניקוד שקילת מהמאבחנת בצו ראשון לא היה גבוה במיוחד. אני יכול לומר לך באופן וודאי, ללא שום ספק, אף לא הקל ביותר, ומתוך הכרות עם הגורמים שעוסקים בקביעת נתונים אלו, כי אישור לראיון אישי חוזר, מה שעברת, לא יינתן, הדבר היחיד שיכול להינתן הוא אך ורק, במקרים מאוד קיצוניים ומיוחדים - הוא אישור למבחנים פסיכומטכניים חוזרים (במיוחד אם התגלתה לקות למידה לאחר מועד ביצוע המבחנים ולא היה ידוע עליהם במועד ביצוע במבחנים). למרות כל זאת, את לא ציינת את התפקידים גם המצומצמים שקיבלת, קב"א לקצונה היא החל מקב"א 52, שימי לב - כי קב"א שהיא לא לקצונה היא לא בהכרח "קב"א נמוכה", כך שלמשל קב"א 50 כי קב"א נמוכה בהתייחס למשמעות ההתאמה לקצונה אך בסרגל הקב"אות היא די באמצע (קב"א מינימלית ביותר היא 42, מקסימלית 56), כאשר חיילים וחיילות ללא קב"א לקצונה יוכלו לצאת למבד"קים, גם אם אין להם קב"א לקצונה, על פי המלץ המפקד הישיר ומפקד היחידה. אשר על כן אני ממליץ לך מספר דברים: 1. לרשום לי מה קיבלת במנילה, אולי יהיה לי על פי זה מה להוסיף ואולי אף לחדד את תשובתי. 2. לשלוח מכתב (לא בדואר רשום!), ללשכת הגיוס, אליה את שייכת, עבור ***ראש מדור (בקיצור - רמ"ד) מיון***. במכתב זה רצוי לציין כי את רואה חשיבות רבה בשירות משמעותי שיישקף נכונה לא רק את היכולת שלך אלא גם את המוטיבציה הרבה שיש לך, שכנראה לא באה לידי ביטוי בזמן צו ראשון ומסיבה זו את מבקשת, לפנים משורת הדין, לשקול בחיוב, את האפשרות, לשלוח לך מיונים לתפקידים שלא קיבלת אותם במנילה, ולציין 2-3 תפקידים כאלו. 3. מציע לך מאוד לצרף מכתב המלצה ממנהלת בית הספר שלך אם יש ך דבר כזה, או אם את יכולה לקבל דבר כזה, בו יצויין לא רק בצורה "יבשה" כי את אחראית, מסודרת ומאורגנת, אלא כי את מביעה נכונות ועניין רב לקראת השירות הצבאי ההולך ובא, וכי היא רואה כי יש בך פוטנציאל שייתכן ויוכל להוביל אותך קדימה. רצוי כי המכתב לא יהיה מיועד לצה"ל, אלא לכל מאן דבעי. מצב זה לא יגרום לגורמים שונים להניח כי במכתב ההמלצתה "עוגלו פינות" לטובת הדבר עליו אני כותב לך את הודעה זו. 4. תעדכני אותי. 5. בהצלחה. אלון

רציתי לכתוב לך את מה שאלון כתב ב"2"...

אבל אלון עשה בשבילי את העבודה P: בכ"א... תשלחי פקס... ותנדנדי להם... תשלחי אותו כל יום ופשוט תתעקשי...

לא לנדנד להם !!! היזהרי מכך כמו מאש

היי, אם תשלחי להם מספר פקסים רב, קודם כל זה ייעכב טיפול בפניות אחרות, שכן מי שמקבל את הפקס קודם כל מזין אותו למחשב ומעביר אותו לגורם הממוען. מצב כזה יכול ליצור בשלכת הגיוס הרגשת דחייה ומיאוס כלפי מי שעושה את זה ובטח שלא לזרז את הטיפול ודי לחכימא ברמיזה. אלון

אני נאלצת לא להסכים איתך...

מנסיון אישי, אני יכולה להגיד לך ששלחתי להם פקס אחד, והם לא התיחסו אליו והתעלמו ממנו לחלוטין. יש עוד המון מקרים שידוע לי ששלחו להם פקס אחד והם כמובן לא התיחסו... האנשים שנמצאים שם יודעים שאנשים מוותרים בקלות ולא יתאמצו יותר מדי... ולכן הם לא מתייחסים לרוב הפקסים.. לאחר שדיברתי עם אנשים שמעבירים הרצאות בקשר לצבא, הם המליצו לי "להפציץ" (במילים אלו ממש) את הפקס ולנדנד להם... וזה מה שעשיתי... ונחשו מה? הם החליטו להתיחס לפקסים שלי... וקיבלתי את מה שרציתי... ככה זה עובד בצבא... עצוב? מאוד... אבל ככה זה...

ודווקא בגלל שזה גורם להם למיאוס הם מתיחסים לזה...

ואני נאלץ לתקן את המחשבה המעוותת הזו:

שלום שוב, ראשית, כמות הפקסים שמגיעה מדי יום ללשכת הגיוס, יחד עם כמות הדואר - נעמדת בכמה מאות, ולעיתים זה מתקרב לאזור האלף - ואני מדבר על מלש"בים בלבד בתהליך הראשוני של המיון שלהם! זה לוקח זמן, קבלת הדואר, העברתו מסוכנות הדואר ללשכת הגיוס, הזנתו במחשב, העברתו למדור המטפל, שוב הזנתו, קריאתו - העברתו לגורם המטפל במדור, בדיקה של הבקשה, העברה עם המלצה למדור המקבל את ההחלטה הסופית והביורוקרטיה עושה את שלה. עצוב מאוד - ממש מאוד - שאת חושבת שמתעלמים. אני יכול לומר לך שאני אישית מכיר מישהו שכיום הוא היה יכול לומר שהוא עבר יום סיירות, אלמלא הוא לא היה שולח 12 פקסים ללשכת הגיוס באותו נושא. זה שמתעלמים בצבא מההפצצותשל הדיוור זה פשוט לא מכך שזה מקובל ואני לא מציע לך לפול על קצין שיקלוט את זה ויחליט באמת לא לטפל בבק'שה - מחמת הטרדת המערכתף, במקרה הזה אכן - יתעלמו! אלון

...

אני לא חושבת שמתעלמים... אני בטוחה שמתעלמים... לפחות בפקס הראשון... ואני יכולה לומר לך בוודאות... טוף... הויכוח לא הולך לשום מקום... אז כפיתרון אני מציעה לך לשלוח פקס אחד... לאחר יומיים לברר כמובן אם הפקס הגיע... ולחכות לתשובה... אם את לא מקבלת אותה תשלחי עוד פקס... בהצלחה! (:

תשובה דחופה לשאלה דחופה

שלום דניאלה, ראשית, אכן המבחנים שעשית בצו ראשון הם מבחנים פסיכוטכניים (הקובעים את הדפ"ר). המנילה היא פונקצייה בעיקר של הקב"א שלך, קבוצת איכות, והיא למעשה נקבעת לא רק ע"י הדפ"ר, אלא גם על פי הראיון האישי איתך, כך שגם אם נניח יש לך ציון "טוב" או יותר מזה במבחנים הפסיכוטכניים, עדיין את יכולה להגיע לקב"א שהיא נמוכה מ - 54 (זו הקב"א הנדרשת לקורס חובשים, למעט אישורים חריגים בהמלצת רופא היחידה, תוך כדי השירות הצבאי ובהמלצת מפקדים), אם הניקוד שקילת מהמאבחנת בצו ראשון לא היה גבוה במיוחד. אני יכול לומר לך באופן וודאי, ללא שום ספק, אף לא הקל ביותר, ומתוך הכרות עם הגורמים שעוסקים בקביעת נתונים אלו, כי אישור לראיון אישי חוזר, מה שעברת, לא יינתן, הדבר היחיד שיכול להינתן הוא אך ורק, במקרים מאוד קיצוניים ומיוחדים - הוא אישור למבחנים פסיכומטכניים חוזרים (במיוחד אם התגלתה לקות למידה לאחר מועד ביצוע המבחנים ולא היה ידוע עליהם במועד ביצוע במבחנים). למרות כל זאת, את לא ציינת את התפקידים גם המצומצמים שקיבלת, קב"א לקצונה היא החל מקב"א 52, שימי לב - כי קב"א שהיא לא לקצונה היא לא בהכרח "קב"א נמוכה", כך שלמשל קב"א 50 כי קב"א נמוכה בהתייחס למשמעות ההתאמה לקצונה אך בסרגל הקב"אות היא די באמצע (קב"א מינימלית ביותר היא 42, מקסימלית 56), כאשר חיילים וחיילות ללא קב"א לקצונה יוכלו לצאת למבד"קים, גם אם אין להם קב"א לקצונה, על פי המלץ המפקד הישיר ומפקד היחידה. אשר על כן אני ממליץ לך מספר דברים: 1. לרשום לי מה קיבלת במנילה, אולי יהיה לי על פי זה מה להוסיף ואולי אף לחדד את תשובתי. 2. לשלוח מכתב (לא בדואר רשום!), ללשכת הגיוס, אליה את שייכת, עבור ***ראש מדור (בקיצור - רמ"ד) מיון***. במכתב זה רצוי לציין כי את רואה חשיבות רבה בשירות משמעותי שיישקף נכונה לא רק את היכולת שלך אלא גם את המוטיבציה הרבה שיש לך, שכנראה לא באה לידי ביטוי בזמן צו ראשון ומסיבה זו את מבקשת, לפנים משורת הדין, לשקול בחיוב, את האפשרות, לשלוח לך מיונים לתפקידים שלא קיבלת אותם במנילה, ולציין 2-3 תפקידים כאלו. 3. מציע לך מאוד לצרף מכתב המלצה ממנהלת בית הספר שלך אם יש ך דבר כזה, או אם את יכולה לקבל דבר כזה, בו יצויין לא רק בצורה "יבשה" כי את אחראית, מסודרת ומאורגנת, אלא כי את מביעה נכונות ועניין רב לקראת השירות הצבאי ההולך ובא, וכי היא רואה כי יש בך פוטנציאל שייתכן ויוכל להוביל אותך קדימה. רצוי כי המכתב לא יהיה מיועד לצה"ל, אלא לכל מאן דבעי. מצב זה לא יגרום לגורמים שונים להניח כי במכתב ההמלצתה "עוגלו פינות" לטובת הדבר עליו אני כותב לך את הודעה זו. 4. תעדכני אותי. 5. בהצלחה. אלון

מבחנים פסיכוטכניים

אני רוצה להגיד שעשיתי כבר את הצו ראשון והכל אבל ביקשתי בקשה למבחנים פסיכטוכניים חוזרים כי במבחנים עצמם לא היה לי מספיק זמן לענות על כל השאלות לא היה לי זמן למרות שידעתי את התשובות הראיון אישי הלך לי טוב אני יודע שהקבא שלי הוא 50 וזה לא מספיק לקצונה אני מאוד רוצה לקבל זימון ליום סיירות ולא קיבלתי שלחתי לצבא את האבחונים שלו אחרי הצו ראשון למרות שבצו עצמו הצהרתי שיש לי אבל הם לא איתי כרגע ארחי שביקשתי הם ביקשו תעודה של יא הבתי להם אחרי זה הם ביקשו מכתב המלצה וגם נתתי להם מהמנהל שלי ואז הם לא אישרו אני מאוד מאוכזב מהעינין כי אני מרגיש שזה לא הוגן ואני חייב לפחות לעצמי את ההרגשה שאני יכול יותר מה אני יכול לעשות כדי לקבל מבחנים חוזרים את המנילה קבילתי כבר יש בה את הדברים הקרביים חוץ מקצונה אבל מה אני יכול לעשות כדי שבכל זאת אני יוכל לקבל מבחנים פסיכוטכנים חוזרים אני אודה לך מאוד עם תשיב לי בהקדם תודה

שאלה חשובה ודחופה בטירוף! help בבקשה...

אוקיי, זה הולך ככה, עד לפני חודש בערך התלבטתי ורציתי לעשות שירות לאומי במקום צבא. בלשכת הגיוס עשיתי את המבחנים הפסיכוטכניים (או איך שלא קוראים לזה) בסדר גמור, אבל בשאלות בסוף (לגבי מוטיבציה, רצון, סוג התפקידים שאני רוצה, וכו') עניתי בצורה שלילית. אתמול קיבלתי מנילה וכצפוי היא הייתה די מצומצמת. העניין הוא שעכשיו אני ממש ממש רוצה להתגייס וגם להיות חובשת. זה לא מופיעה במנילה שלי אבל אני ממש ממש רוצה. בקיצור, איך והאם זה בכלל אפשרי,אני אקבל את התפקיד הזה על סמך המבחנים והפרופיל ללא התחשבות בשאלון ההוא? תודה מראש...

דניאלה...

כתבת שאת רוצה להיות חובשת ...? אחלה של תפקיד.. בתפקיד הזה- לא מספיק נתונים טובים - קב"א, דפ"ר וכו... צריך רצון , מוטיבציה דברים שאת מתארת שיש לך . אני מציעה- כמו הקודמים ... תכתבי ללשכת גיוס פקס , תכתבי בו את מצבך- לגבי ההתלבטות , לגבי השאלות בצו ראשון ... תביעי את הרצון שלך לשרת בתפקיד חובשת . תסבירי עד כמה זה חשוב לך ואת רוצה בתפקיד הזה . אני אישית התגייסתי לקורס חובשים . תאמיני לי.. שאם את רוצה - השמיים הם הגבול . תבקשי לקבל מיונים לחיל הרפואה .... שיהיה לך בהצלחות ... חיל הרפואה = נלחמים על החיים !!!

תשובה דחופה לשאלה דחופה

*תיקון טעות

לגבי הקב"א לקורס חובשים .... זה לא 54 ומעלה ...

דניאלה...

כתבת שאת רוצה להיות חובשת ...? אחלה של תפקיד.. בתפקיד הזה- לא מספיק נתונים טובים - קב"א, דפ"ר וכו... צריך רצון , מוטיבציה דברים שאת מתארת שיש לך . אני מציעה- כמו הקודמים ... תכתבי ללשכת גיוס פקס , תכתבי בו את מצבך- לגבי ההתלבטות , לגבי השאלות בצו ראשון ... תביעי את הרצון שלך לשרת בתפקיד חובשת . תסבירי עד כמה זה חשוב לך ואת רוצה בתפקיד הזה . אני אישית התגייסתי לקורס חובשים . תאמיני לי.. שאם את רוצה - השמיים הם הגבול . תבקשי לקבל מיונים לחיל הרפואה .... שיהיה לך בהצלחות ... חיל הרפואה = נלחמים על החיים !!!

נראה לי היא התגייסה ממזמן..

ודווקא בגלל שזה גורם להם למיאוס הם מתיחסים לזה...

ממש לא נכון

אני הייתי חסומת מנילה בגלל מודיעין וויתרתי על מודייען כמה ימים מאוחר מדי אחרי שהתחילו מיוני ינואר וממש לא רצו לתת לי מיונים. שלחתי שני פקסים אחד ללשכת הגיוס והשני ליחידה שרציתי לקבל אליה מיונים-חיל תקשוב. לשכת גיוס סרבו ועוד הסביו לי למה אי אפשר וכו.. וכמה ימים אחרי קיבלתי הודעה ממדור איתור של חיל תקשוב שיש אישור ממנהל הגיוס ויש לי מיונים מחר ב-8 בבוקר. מסקנה לא צריך לנדנד כשאפשר אז הם מאפשרים לקבל את מה שאנשים מבקשים.

נראה לי היא התגייסה ממזמן..

מי לעזאזל מקפיץ שירשורים וגורם לי להיראות סתומה בלחץ ?!?!

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חיילים ומתגייסים
בחר
בחר