שאלה לדיון: האם יש ביניכם עוד שמאמינים בדברים שיפורטו להלן?

א. שלא צריך לקיים יחסי מין לפני הנישואים? ב. שצריך לעבור לגור יחד רק אחרי הנישואים? אשמח לשמוע נימוקים. אני אינני דוגל בהכרח בתשובה חיובית לשאלות, אבל אם אכיר בחורה שמתאימה לי ואלו יהיו השקפותיה, הן לא ימנעו ממני לפתח קשר רציני. שבת שלום וסופ"ש מדהים! רונן :-)

אז ככה...

לגבי יחסי מין לפני הנישואים..אני לא מאמינה בזה...נכון שיש משהו די נכון בהתמסרות טוטאלית לגבר שלך, היחיד שלך, אבל יש בזה גם משהו שלילי: היא תרצה לטעום עוד אם אתה מבין אותי...מה שהורס יחסים... לגבי השאלה השנייה...נהוג לעבור לגור יחד רק אחרי החתונה.זה נכון, אבל יש זוגות שבוחרים ההפך מזה...מה שיש לזה יתרונות: אתה מכיר את בן הזוג שלך יותר, אתם מתבססים יותר לפי הנישואים שלכם, אתם לומדים לחיות בשותפות אחד עם השני...לכן אני בעד:) ולגבי ההיכרות, תמנע מלחפש משהו כאן חח אין כמו פנים מול פנים!! שיהיה בהצלחה לך:)

אני בטוח לא מחפש כאן...

באשר לתשובתך לשאלה הראשונה, זה אכן החשש שלי אם אכיר מישהי שלא התנסתה במין עם גברים אחרים. זה משהו שגם אני טוען כבר הרבה זמן. זה נכון במיוחד ככל שנמצאים שני הצדדים בגיל צעיר יותר. ככל שמתבגרים, הצורך להתנסות עם עוד בני זוג קטן לדעתי. כפי שכבר ציינתי, אני לא מביא בכלל השיקולים שלי אם הזוגיות כדאית את עובדת בתוליה, אלא שיקולים חשובים יותר עבורי. שבת שלום! רונן :-)

א. שלא צריך לקיים יחסי מין לפני הנישואים? ב. שצריך לעבור לגור יחד רק אחרי הנישואים? אשמח לשמוע נימוקים. אני אינני דוגל בהכרח בתשובה חיובית לשאלות, אבל אם אכיר בחורה שמתאימה לי ואלו יהיו השקפותיה, הן לא ימנעו ממני לפתח קשר רציני. שבת שלום וסופ"ש מדהים! רונן :-)

רונן, צהריים טובים ...

צהריים טובים . לדעתי יש יתרונות וכמובן גם חסרונות בשתי הסיטואציות ,שהעלת. אני אתייחס תחילה לייתרונות. זוגיות טובה היא ,התאמה מקסימלית (עד כמה שניתן) ,בין בני הזוג. מכלול של פרטים ,האישיות (תכונות אופי) , התנהלות בחיי היומיום , התאמה אינטקטוואלית, לו"ז , התאמה השכלתית , השקפת חיים , תחומי עיניין דומים ,היחס לניהול חיים משותפים (שותפות) ,תיקשורת תקינה וכמובן גם סקס. את כל הנ"ל ניתן באופן שיטחי לבחון מלבד מס' דברים ,שאותם ניתן יהיה לדעת באופן מעמיק לאחר מגורים משותפים כזוג . כך גם לגבי סקס. ידוע ,שסקס אכותי הוא 90% מזוגיות אכותית וטובה . לא די רק בתכונות אופי מדהימות , לא די בהכנסה גבוהה ויציבות כלכלית . זו מעין פרמידה של כל המכלול יחד ולסקס יש חלק רחב . מכאן שמגורים משותפים לפני הנישואים יכולים לתת אינדיקציה להמשך . קיום יחסים לפני נישואים גם כן (ניתן לבחון אתצ רמת הפתיחות, את הגבולות עד כמה רחוק ניתן להגיע וכו'...) אחרי הכל נישואים הם רק אישור/הסכם בכתב למחויבות בין בני הזוג (שגם אותו כאמור ניתן להפר) . סמדר

מאמינה בטח!

לקיים יותר מסובך. אבל.. אם באמת מצאתה אותה נכונה לך לשלב זה (ומאחלת לך , לכם שליותר ולתמיד) כן תכבד את המקום והמחשבה שלה.. בסך הכול היא אכן שומרת ומקפידה על דברים נעימים שבשורשם מכילים טוב. טוב גם לזוגיות ,וגם לקשר. (לטעמי) יותר מהותי בעיני..תקשורת, מציאת חן.. משיכה.. הומור, שהיה כיף לחיות יחד, שהיה כוח להתמודד עם מה שצריך..החיים! אני מאמינה שאם יש דברים מאוד חשובים, חוץ מקשר מיני.. באופן טבעי הסקס מופלא, והמגורים נעימים. אבל....................... זה רק אני. בהצלחה.

מה שלומך? את בסדר?

בכנות?, ממש לא בכיוון

א.רצוי לקיים יחסי מין לפני ואחרי הנישואים. ב.לא.

"קודם כל אני אמריקני, אחר־כך מזכיר המדינה של ארצות הברית ואחר־כך יהודי" גולדה בתגובה: "אנחנו קוראים מימין לשמאל" 

כפי שסמדר כתבה...

לכל דבר יש יתרונות וחסרונות! לדעתי האישית ב-2 התחומים שציינת יש יותר יתרונות, אם במהלך הזוגיות בין יתר הדברים גם מקיימים יחסי מין ואם עוברים לגור ביחד פני החתונה נראה לי שנושא הסקס יותר קריטי וצריך להיות חלק מהקשר, מאשר מגורים משותפים לפני הנישואים שבהחלט יכולים לתת אינדיקציה טובה להמשך אבל זה משהו שממש לא הכרחי

מאמינה בזה לגמרי

שלום רונן, כאמור אני מאמינה (בניגוד לכל העולם) שזאת הדרך הנכונה ביותר להצליח במערכת יחסים רצינית ואסביר למה: א. לעניין סקס לפניי חתונה:לדעתי לסקס יש ערך רב,לפחות מבחינתי,לדעתי זה שבחורה שומרת את זה לגבר האחד,לזה שאיליו הולכת להתמסר כל החיים הופך את זה לכלכך מיוחד,כלכך בעל ערך. מתחילים מדף חדש. לעניין הניסיון שלה, זה כלכך שטיות כי זה נלמד,חח "מיומנות נרכשת", וחוץ מזה אם היה סוג של משיכה מינית וכימיה ביניהם,אפילו מסתם נשיקה צרפתית זה נותן אוקיי להמשך...מרגישים את זה. סקרנות? איך זה עם אחר? זה חלק מזילות הערך של סקס, לדעתי רגש זה חלק אינטגרלי מסקס.אם היא אוהבת את מי שאיתו היא הולכת להתחתן,סקרנות זה לא מה שישבור אותה חוץ מזה סקרנות זה טיעון מטומטם, אולי ננסה עוד כל מיני דברים מטעמי סקרנות? לצרף מישהו/מישהי, להיות לסבית או הומו? אין לזה סוף.לפעמים מגע מיני לפני שנוצר רגש גורם לקירבה,קירבה לא אמיתית, שנובעת ממשיכה. סתם חבל. לא חכמה לחשוב כמוני,כי אני יוצאת בשאלה שגדלה על ערכים של דתיים...אבל זה פשוט ככה. ב. לעניין מגורים לפניי החתונה: אני רוצה שיסבירו לי דבר אחד: מה מיוחד בלהתחתן,מה זה מחדש מלבד מסמך שבו שונה הסטטוס ל"נשואים", אם הכל נשאר אותו הדבר??? שהרי עשו סקס לפניי הנישואין,גרו ביחד לפניי הנישואין,מכירים את כל השטיות אחד של השני לפניי הנישואין...זה שהוא לא מוריד את הזבל,או משאיר שערות באמבטיה, זה מה שייגרום לה לרצות להתגרש??? להתרגל איליו לפניי, זה הרציונל?? ההורים שלי ושלכם, לפחות של רובינו חיים יחד שנים רבות בלי לגור ביחד לפני הנישואין, זה טרנד מטומטם שלא יודעת מאיפה הביאו. אני לא אגור לעולם עם מישהו לפניי החתונה. לעולם. הורס את כל חווית הנישואין.כמעט כל החברים שלי לא מסכימים עם תפיסת עולמי אבל זה ממש לא מעניין אותי, אני מעולם לא הייתי חלק מעדר...אפילו אם תפיסותי שונות (ויש שיגידו פרימיטביות) יש בהן המון המון היגיון... נכון שסקס זה חלק אינטגרלי ממערכת יחסים, בגלל זה מתחילים את מערכת היחסים על אש קטנה ואחרי החתונה זה פשוט ליגה אחרת. תשאלו את מי שניסה. מקווה שתשובתי הובנה...בהצלחה בכל, מיקי

למיקי, מה לגבי בדיקת התאמה מינית לפני הנישואים?

הדבר החשוב מכל שאני מסכים איתך, זה שאדם צריך לבחור לחיות את חייו לא לפי העדר (בדברים העקרוניים לו). אם את מאמינה במשהו שהוא מאוד חשוב לך ואני לא מדבר על סתם התעקשות על כל דבר שכן בסוף תשארי בודדה ללא חברים או חברות, אבל על דברים שהם בנפשך, לכי על זה עד הסוף. לגבי הנושא של התנסות, אני לא מסכים איתך שכן אין מדובר בשטות או בהמצאה שלי, אלא תחושה קיימת שאף אני התנסיתי בה ושמעתי גם על אחרים שהתנסו בה. אם את מכירה אדם כלבבך ותחליטו יחד למסד את הקשר, את תדעי לשלוט בצורך הזה ולא הצורך ישלוט בך במידה והוא יעלה על פני השטח! את לא תהרסי בית בשביל ריגושים!!! לגבי מגורים משותפים לפני הנישואים, אצלי זה לא הכרחי בכלל. גם למגורים ביחד יש חסרונות ויתרונות והחיסרון הגדול ביותר שאותו ציינת, הוא שאחרי הנישואים הכל נשאר כרגיל ובעצם דבר לא השתנה. אני חוזר ומציין שאם אכיר מחר בחורה שתתעקש לא לקיים יחסי מין והיא תהיה ממש מתאימה לי, דבר זה לא יכריע את הכף לשלילת הקשר. יחד עם זאת, חייב אני לציין שבחורה שאיננה בתולה, איננה נחשבת עבורי כסוג ב'/ משומשת ממש כשם שלא נחשב כך גם גבר שאינו התנסה ביחסי מין. יש הטוענים שהיתרון הגדול של קיום יחסי מין לפני הנישואים, היא בדיקת התאמה מינית. אני אף פעם קראתי באיזה מקום על מישהי שהתחתנה עם גבר בעל איבר מין גדול ודבר זה הקשה עליהם על קיום היחסים שכן היא חשה כאבים בזמן החדירה. אני טוען שכל מה שקשור לטכניקה של המין, ניתן ללמידה ולשיפור באמצעות אנשי מקצוע/ ספרים לאחר הנישואים ואני ממש לא מסכים לתירוץ הזה של מין לפני הנישואים. לסיכומו של דבר אומר, שהדבר היחיד שיכריע אם יהיו יחסי מין לפני הנישואים יהיה מותנה בגישתה של בת זוגתי לנושא שכן כגבר, יהיה עלי קל יותר להיות פתוח לכל דיעה ובלבד שתתאים לי לדברים החשובים לי יותר בקשר. יום מקסים! רונן :-)

רונן, צהריים טובים ...

צהריים טובים . לדעתי יש יתרונות וכמובן גם חסרונות בשתי הסיטואציות ,שהעלת. אני אתייחס תחילה לייתרונות. זוגיות טובה היא ,התאמה מקסימלית (עד כמה שניתן) ,בין בני הזוג. מכלול של פרטים ,האישיות (תכונות אופי) , התנהלות בחיי היומיום , התאמה אינטקטוואלית, לו"ז , התאמה השכלתית , השקפת חיים , תחומי עיניין דומים ,היחס לניהול חיים משותפים (שותפות) ,תיקשורת תקינה וכמובן גם סקס. את כל הנ"ל ניתן באופן שיטחי לבחון מלבד מס' דברים ,שאותם ניתן יהיה לדעת באופן מעמיק לאחר מגורים משותפים כזוג . כך גם לגבי סקס. ידוע ,שסקס אכותי הוא 90% מזוגיות אכותית וטובה . לא די רק בתכונות אופי מדהימות , לא די בהכנסה גבוהה ויציבות כלכלית . זו מעין פרמידה של כל המכלול יחד ולסקס יש חלק רחב . מכאן שמגורים משותפים לפני הנישואים יכולים לתת אינדיקציה להמשך . קיום יחסים לפני נישואים גם כן (ניתן לבחון אתצ רמת הפתיחות, את הגבולות עד כמה רחוק ניתן להגיע וכו'...) אחרי הכל נישואים הם רק אישור/הסכם בכתב למחויבות בין בני הזוג (שגם אותו כאמור ניתן להפר) . סמדר

סמדר, שכחת לציין את החסרונות...

אני מסכים איתך שסקס מהווה חלק חשוב מאד מחיי הנישואים אבל לא הייתי נותן לו 90 אחוז. לדעתי החלק החשוב ביותר בנישואים הוא היכולת לנהל דיאלוג, כאשר שני הצדדים זוכים הן לעטוף והן להיות נעטפים ושאין משחקי כוחות בין הצדדים ושאף צד לא הופך את עצמו לקורבן ואת בן זוגו לתוקף או לחלופין אף צד לא מנסה להקטין את הצד השני, וששני הצדדים מתייחסים לזוגיות כאל ישות מקודשת אשר לה ערך בפני עצמה. כפי שכתבתי בתגובתי למיקי, סקס ניתן ללמידה ולשיפור ולגישור בין שני הצדדים (ע"י הבנה של התפיסות המיניות של שני בני הזוג). לכל אחד מאיתנו יש גוון שונה של מיניות. יש אדם שמיניותו צועקת יותר וחייבת להיות יותר בשליטה ויש אדם שמיניותו שקטה יותר במובן "מיים שקטים חודרים עמוק". אני בכוונה מביא דוגמאות קיצוניות. ישנם נשים שעבורן נשיות היא בעיקר מיניות ולא מבינות שנשיות היא שם כולל להרבה מאד דברים. לגבי הנושא של מין לפני הנישואים שבאופן טבעי קל יותר לקיים כאשר גרים במגורים משותפים, אני הרבה יותר פתוח וגמיש ואני חושב שיש משהו מקסים בזה שמשאירים את זה לאחר הנישואים, אבל אני לא אנטי. זה יהיה מאוד תלוי בבחורה שאותה אכיר, זה כן נושא עבורי שניתן לפשרה. יום מקסים! רונן :-)

כפי שסמדר כתבה...

לכל דבר יש יתרונות וחסרונות! לדעתי האישית ב-2 התחומים שציינת יש יותר יתרונות, אם במהלך הזוגיות בין יתר הדברים גם מקיימים יחסי מין ואם עוברים לגור ביחד פני החתונה נראה לי שנושא הסקס יותר קריטי וצריך להיות חלק מהקשר, מאשר מגורים משותפים לפני הנישואים שבהחלט יכולים לתת אינדיקציה טובה להמשך אבל זה משהו שממש לא הכרחי

למייסלף, אם הסקס לפני הנישואים קריטי עבורך...

באופן טבעי, בחורה שלא תסכים לכך, רק תענה אותך ויהיה לך קשה לחיות איתה אלא אם כן תהיה ביניכן התאמה מדהימה שממש תהיה מוכן "להתענות" ולשמור על הקשר. אני בדיעה שבחיים אין הרבה עקרונות מקודשים ששווה להילחם עליהם וגם את העקרון הזה שאמרתי, תיקח בערבון מוגבל. סקס לפני הנישואים הוא דבר טוב אם שני הצדדים מוכנים בלב שלם לכך, וכאמור אם אכיר מחר בת זוג שלא מוכנה עקרונית לקיים יחסי מין לפני החתונה, לא אשלול את הקשר אם תהיה ממש התאמה בדברים אחרים. לדעתי, סקס זה דבר מאוד חשוב אבל במקרה של טכניקה בסקס זה דבר שניתן לפתרון, והוא בסה"כ טכני. לדעתי, ניתן להבחין לפני הנישואין אם יש פערים בתשוקה מינית בין 2 בני הזוג, גם אם לא מקיימים סקס ממש. לגבי מגורים משותפים, זה בכלל לא נושא שצריך להתעקש עליו, אני מאוד מתפשר בנושא. הבעיה שלי שמתייחסים לנושא הנישואין רק כאל "הסכם", זה לא הסכם, זה איחוד שהוא הרבה יותר מעבר לנייר כתוב. אדם הוא לא שלם עד שאין לו אשה אמרו חז"ל ואני מאמין בזה. יום מקסים! רונן :-)

מאמינה בטח!

לקיים יותר מסובך. אבל.. אם באמת מצאתה אותה נכונה לך לשלב זה (ומאחלת לך , לכם שליותר ולתמיד) כן תכבד את המקום והמחשבה שלה.. בסך הכול היא אכן שומרת ומקפידה על דברים נעימים שבשורשם מכילים טוב. טוב גם לזוגיות ,וגם לקשר. (לטעמי) יותר מהותי בעיני..תקשורת, מציאת חן.. משיכה.. הומור, שהיה כיף לחיות יחד, שהיה כוח להתמודד עם מה שצריך..החיים! אני מאמינה שאם יש דברים מאוד חשובים, חוץ מקשר מיני.. באופן טבעי הסקס מופלא, והמגורים נעימים. אבל....................... זה רק אני. בהצלחה.

תימצתת באופן יפה את דברי שכתבתי לסמדר ולמייסלף :-)

בכנות?, ממש לא בכיוון

א.רצוי לקיים יחסי מין לפני ואחרי הנישואים. ב.לא.

יפה ועל כן לא תוכל/י להתפשר על זה!

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: eron58
עבור לפורום:
אהבה ורומנטיקה
בחר
בחר