שאלה חשובה

שאלה חשובה

שלום! אני גיי. יש לי שאלה חשובה בנוגע לדרכי ההדבקה בנגיף הhiv, שהתשובה איננה ברורה לי כלל, וזאת על אף שאני מודע לדרכי ההדבקה המוסכמות לכל הדעות(קיום יחסים הכוללים חדירה לא מוגנת, שימוש משותף במזרקים וכו׳...). למעשה , השאלה שלי מתחלקת לשני חלקים שכל אחד מהם הוא על סמך מקרה שחוויתי, ולצערי הרב התשובות שאני מקבל מגורמים שונים אינן ברורות כלל.
שאלה ראשונה:
במהלך מגע מיני מוגן לחלוטין שבו אני הייתי הצד הנחדר, החדיר הבחור שאיתו קיימתי את היחסים את אצבעותיו לפי הטבעת שלי. במהלך החדרת האצבעות הנ״ל לא שמתי לב למצב אצבעותיו של הבחור שהחדיר לי, כלומר: האם יש לו חתכים בהן, האם הן מדממות... לא בדקתי זאת עקב חוסר ידע בעניין, ז״א- בחיים לא חשבתי שהחדרת אצבעות תהווה אמצעי הדבקה. לאחר קיום המגע המיני (שכאמור היה מוגן לחלוטין) ולאחר שהבחור האקטיבי עזב את ביתי, פתאום הבחנתי באיזורים שונים על המיטה שבהם היו עקבות של דם(כולל דם על הכרית). אני נלחצתי באופן רציני ביותר, וישר הרצתי את תמונת המצב הנוראית ביותר , והיא גם שאלתי: במידה והדם שהופיע היה באמת מאצבעותיו של הבחור, ובמידה והבחור אכן נושא את הנגיף, האם כתוצאה מהחדרת האצבעות קיימת אפשרות להדבקה? (כלומר האם יש סיכוי שאני, הצד הנחדר, אדבק?) הסיבה שעד כה לא הבנתי את תשובותיהם של אנשים שונים שניסו לענות לי על המצב היא עקב התשובה : ״דרושה כמות גדולה של דם כדי שזה יקרה״ אני שואל- מהי כמות גדולה של דם? האם זו כמות שיש מצב שלא הייתי מבחין בה בזמן המקרה עצמו(כאמור כאשר הבחור היה אצלי לא שמתי לב למצב הידיים שלו). אשמח מאד למענה מדוייק:-).
שאלה שנייה וקצרה יותר: במין אוראלי, אם איבר המין היה בחלל הפה שלי (ולא הייתה גמירה בפה, אלא רק נוזל קדם הזרע), האם תיתאפשר הדבקה במידה והיה לי דימום בחלל הפה ו/או פצעים פתוחים? אשמח לדעת גם במקרה זה מהי בדיוק כמות הדם הדרושה? כמות שבטוח הייתי מבחין בה? כאמור אני מציין שוב שלמרות הדם שהיה בפה, הבחור לא גמר , אבל יתכן כי נוזל קדם הזרע הופיע. תודה רבה:-)

אין אפשרות להדבקות במקרה שלך, אלא אם כן היה על האצבעות פצע ממש ממש טרי ומדמם  אבל אז רוב הסיכויים שהייתה מבחין בכך.

גם במקרה השני הסיכוי הוא שואף לאפס.

כמות מינימלית לסכנה ממשית של הדבקות - טיפה של דם

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
איידס HIV
בחר
בחר