מבולבל מאוד

מבולבל מאוד

אני מאוד נרגע כשקורא פה תשובות שמציצה לצד מקבל לא מסוכנת מבחינת איידס אפילו אצל זונה חולת איידס. הנימוק הוא גם הגיוני שרוק הוא לא נוזל מדבק, אם לא היה דם בכמות נראת לעין (וזה לא היה) אז אפילו לא צריך לבוא לבדיקה כי סיכוי 0 לצד מקבל. בפורום של תפוז עונה פרופסור רשפון שבמציצה אפילו הצד הנמצץ הוא בסיכון וכשמוצצים לך זה לא מין בטוח מבחינת איידס. אני מאוד רוצה לסמוך עליכם ולא לבוא להיבדק. אני כבר נרגעתי ב 99% והחלטתי לא להיבדק ולשכוח מהעניין. האם אפשר לסמוך עלייכם שאתם נותנים אינפורמציה מלאה עדכנית ומבוססת, או שאולי מזמן לא התעדכנתם או שאתם מזניחים סיכויים קלושים ואומרים שזה אפס למראת שיש סיכוי ממשי זניח????? האם אני צריך להיבדק רק בגלל מקרה חד פעמי של מציצה שקיבלתי מזונה שיכולה להיות נשאית HIV? למה פרופ רשפון אומר שזה מסוכן? אני בטוח שהרבה אנשים מבולבלים כמוני ואולי פוחדים סתם ללא סיבה.

תשובה

אין הוועד למלחמה באיידס אחראי על דברים שנכתבו במקומות אחרים , המידע המועבר כאן ובכלל מהוועד למלחמה באיידס נשען על מחקרים עולמיים וכמובן על מידע המתקבל ממיטב הרופאים העוסקים בתחום בארץ ובעולם , כל אדם רשאי לקחת ולאמץ לעצמו את המידע שהוא מקבל . לגבי מין אוראלי אין שינוי במה שנאמר ונכתב על ידנו עד היום, לצד המקבל הסיכוי הוא אפס כיוון שמעורב כאן רוק ורוק אינו נוזל מדבק , לצד הנותן הסיכוי קיים אבל מאוד מאוד נמוך. דבר אחרון לגבי מין אוראלי - התחום הזה הוא מאוד אפור אין בו כן מוחלט או לא מוחלט מכיוון שלא הוכח עד היום קשר בין מין אוראלי להדבקה באיידס , ועקב כך במידה ואתה חושש מהדבקה במין אוראלי, אזי אנו ממליצים להשתמש בקונדום במהלך קבלת או נתינת המין האוראלי , במידה וכבר ביצעת מין אוראלי או שביצעו בך ואתה חושש אנו ממליצים על מנת להסיר את החשש לגשת לבצע בדיקה , שוב כל הנאמר לעיל הוא בגדר המלצה , אנחנו כאן לתת את המידע , כיצד תשתמש במידע / המלצה זו, זה כבר החלטה שלך. אריק

האם העובדה החדשה משנה את המצב????

האם עובדה שאני לא נימול משפיעה על סיכוי להידבק? (המקרה זונה ירדה לי ללא קונדום). הסיכון הוא אפס גם לגברים לא נימולים?

תשובה

עדיין זה לא משנה את העובדה שאם קיבלת מין אוראלי הסיכוי להדבקה אינו קיים , כן קיים הסיכוי להדבקה במחלות מין. אריק

אפשר לחלות מציצה לאא קונדום?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
איידס HIV
בחר
בחר