שאילה דחופה...מבקש עזרה!!

כתוצאה מחרדות טופלתי לפני שנים עיי פסיכיאטר..שנתן לי כדורי הרגעה בנזודיאופניות קסנקס...טרנקסל תוך הגדלת המינון לאורך הזמן!! כיום אני מכור לתרופות אשר מגבירים אצלי תחרדות ותופעות קשות של גמילה!! לצערי בזמנו לא הבנתי דבר ונתנתי אמון ברפואה..ולקח לי זמן עד שנפל לי האסימון! אבל כעת מאוחר מידי לחפש אשמים..ואני רוצה להיגמל ניסיתי לבד וזה ממש בלתי אפשרי!! האם קיים איזה מכון או מוסד לגמילה תחת פיקוח רפואי??? אנא עיזרו לי!!! תודה

שלום עופר

אני הפסקתי להשתמש בבנזודיאזפינים לפני כתשעה חודשים לאחר כ20 שנות שימוש, ועשיתי את זה בכוחות עצמי, בבית. כך שזה אפשרי. תשובות לכל השאלות שלך נמצאות כאן: http://www.benzo.org.uk מה זה טרנקסל? אני השתמשתי בואליום קלונקס ולניטין בתקופות שונות. באיזה תרופות ובאיזה מינון (כמה מ"ג ליום) אתה מישתמש? מהאתר הזה תוכל להשיג גם את חוברת ההדרכה של פרופ' אשטון שמאוד עזרה לי. קרא את מסמך ה faq. הוא מצויין. אתה מעוניין להמשיך לעבוד בזמן הגמילה?

ועוד משהו, עופר.

אי אפשר להגמל ישירות מקסנקס, ואסור להפסיק להשתמש במהירות. באתר באנגלית יש הסבר לדרך בטוחה לגמילה בבית. הדרך שאני נגמלתי בעזרתה. אתה נשוי? איך המשפחה שלך מתמודדת עם מה שעובר עליך? מי יודע חוץ ממך על ההתמכרות?

שאילה דחופה...מבקש עזרה!!

כתוצאה מחרדות טופלתי לפני שנים עיי פסיכיאטר..שנתן לי כדורי הרגעה בנזודיאופניות קסנקס...טרנקסל תוך הגדלת המינון לאורך הזמן!! כיום אני מכור לתרופות אשר מגבירים אצלי תחרדות ותופעות קשות של גמילה!! לצערי בזמנו לא הבנתי דבר ונתנתי אמון ברפואה..ולקח לי זמן עד שנפל לי האסימון! אבל כעת מאוחר מידי לחפש אשמים..ואני רוצה להיגמל ניסיתי לבד וזה ממש בלתי אפשרי!! האם קיים איזה מכון או מוסד לגמילה תחת פיקוח רפואי??? אנא עיזרו לי!!! תודה

גמילה מבנזודיאזפינים

הי עופר, ראשית כל גמילה מבנזודיאזפינים בשונה מגמילות לחומרים אחרים אין מבצעים אלא ע"י הפחתה הדרגתית בפיקוח רפואי. אני מצרף כאן קישורית למחלקה לטיפול בהתמכרויות במשרד הבריאות שם תוכל למצוא כתובת של מרכז טיפול הקרוב לאזור מגוריך. ביי משה

משה, אני סקרן

איך מטפלים בעזרת משרד הבריאות בהתמכרות לבנזו? בבית? באישפוז? באיזה טכניקה, האם מעבירים לואליום או למשהו אחר, אולי ברביטורטים? מכירים את השיטה של אשטון? כמה אנשים מטופלים בשנה לגמילה מבנזו ומה אחוזי ההצלחה? יש מומחים ישראלים לתחום המיוחד הזה? והאם יש חדש בקשר להקרנת תוכנית הטלויזיה של הבי בי סי ששודרה בנושא? מעניין מה יעשו כשתהיה מודעות להתמכרות בבנזו? האם מאה אלף או כמה מכורים לבנזו שיש בישראל יפסיקו לעבוד בתקופת הגמילה שלהם? אני מרגיש דיי טוב, ויש לי מצב רוח די טוב. אני רגוע ונינוח כבר יותר משבוע. נראה לי שהכדורים האלה עושים לי טוב. אני לא בהי אבל בהחלט אופטימי. ענת ואני בקשר מעולה ואני חושב שהשנה האחרונה, למרות שהיא קשה מאוד, עשתה לי דברים טובים. הבטחון העצמי שלי עלה מאוד, אני כבר מדבר דיי שוטף - ללא בנזו, ואני מלא אהבה כמו שלא הייתי אף פעם. אהבה לענת, ואהבה לבני אדם בכלל. באמת אכפת לי מה שעובר על אנשים. אני מרגיש עם הלב ולא בעיקר עם השכל כמו פעם. אני אפילו אוהב את החתול שלי יותר ויותר. יש לי סקס ממש טוב עם ענת, למרות שאני לא גומר, אני נהנה מאוד, ואני יותר ויותר חושני (והייתי די חושני גם קודם) אבל הפכתי למאהב כל כך טוב עכשיו, שאני מצליח להפתיע אפילו את עצמי ולא רק את ענת. עוד מעט אחת עשרה בלילה, ואני אסתכל בתיקים באפילה. אני מתגעגע למאלדר. אוף, אפוא מאלדר? וזהו ודי.

שלום עופר

אני הפסקתי להשתמש בבנזודיאזפינים לפני כתשעה חודשים לאחר כ20 שנות שימוש, ועשיתי את זה בכוחות עצמי, בבית. כך שזה אפשרי. תשובות לכל השאלות שלך נמצאות כאן: http://www.benzo.org.uk מה זה טרנקסל? אני השתמשתי בואליום קלונקס ולניטין בתקופות שונות. באיזה תרופות ובאיזה מינון (כמה מ"ג ליום) אתה מישתמש? מהאתר הזה תוכל להשיג גם את חוברת ההדרכה של פרופ' אשטון שמאוד עזרה לי. קרא את מסמך ה faq. הוא מצויין. אתה מעוניין להמשיך לעבוד בזמן הגמילה?

לעודד שלום!!

האמת קוראים לי"אור ואת ההודעה בשם עופר רשמתי עבור חבר..שנמצא כעת במצוקה אמיתית ואף1 ניסה להתאבד!! כתוצאה משימוש בטרנקסל טרנקסל היא גם תרופה מאותה משפחה אבל היא התרופה הכי קטלנית והכי ממכרת נותנים אותה לחולים אשר כדורים מסוג קסנקס ואחרים כבר לא משפיעים כתוצאה מהתרגלות! התרופה מרוכזת ובעלת השהיה בגוף..ולהיגמל ממנה כמעט בלתי אפשרי!) ועופר חברי סובל מחרדות(גם אני סובל מחרדות וגם אני התמכרתי ונגמלתי אבל זה סיפור אחר)הבחור הגיע לסף הצריכה וכעת התרופה לא משפיעה יותר אפילו אם הוא יקח 10 כדורים ביום והוא לקח..הסבל שהוא עובר והחרדות שהוא חוטף חבל על הזמן והרופאים מחרטטים אותו ורק מגדילים לא תמינון ודוחפים לא עוד ועוד תרופות מסוגים שונים!! ורק עכשו הם הגיעו למסקנה שתמיד אמרתי לא שעליו להיגמל תחת פיקוח רפואי אבל אם הם יעזרו לו הרי זה הודאה באשמה..ולכן הכול נעשה באופן פרטי ולא דרך הצינורות המקובלים..למזלם הרע של כל המערכות עופר הוא בעל אמצעים כספיים ובכוונתו לאחר הגמילה לפתוח במערכה מישפטית ולתבוע את כולם כולל הפסיאטרים וחב התרופות אתה עוד תשמע רבות על הנושאבעתיד הלא רחוק!! עופר לא עובד מס שנים הוא לא יוצא מפתח ביתו וספון בביתו שנים הבחור בן 28 גאון במחשבים הייתה לו חברה והכול התמוטט הוא נשוי אם 2 ילדים וגם שם הכול בשלבי התמוטטות!לגביי באופן אישי הייתי גם בסרט של עופר וגם לי דחפו טרנקסל והגעתי למצב של 4 כדורים אשר כבר לא השפיעו והחלטתי לעשות גמילה! לקח לי 8 חודשים של סבל בל יתואר 7 מדורי גהנום עברתי ומיזה 8 שנים לא התקרבתי לחרא הזה ואני תורם מנסיוני לאחרים ולרבים שנפלו למלכודת אולם הנזק כבר נגרם לי ולאחרונה לאחר מחקר שעשיתי בנושא (אני הלום קרב) התחלתי להשתמש באפקסור והכדור עובד פלאים וכמעט ללא תופעות לוואי הסרוקסטט לא מתאים לבעיה שלנו אז אני ממליץ לך לנסות..זה לא פוגע בחחי המין ואינו גורם לבעיות שינה כמו הסרוקססט! כמו כן עקבתי אחרי הודעותיך כאן בפורום וראיתי שגם לך כמוני יש לך בעיות ודלקות בעניים כרוניות אז דע לך שגם אני אם אותה בעיה בעיניים!!אשמח אם תוכל לתרגם לי מאתר בנזו לעברית בנושא איך להיגמל ואם תוכל להעביר לי כל מידע או חומר..אשמח לשתף פעולה איתך...ותיהיה בהיכון התביעה בדרך!!

לעודד ולכולם זהירות טרנקסל

כדאי לדעת !!! כפי שכבר הוזכר לא אחת לגבי התמכרויות לכדורים והשלכותיהם הייתי רוצה לצטט לכם את הכתוב בעלון השימוש בכדור טרנקסל,הייתי בקש מכם לדעת אם לאור האמור כדאי לקחת סיכון בנטילת כדור כזה? על סמים אין הזארות כאלה קשות, לא נגעתי לא שיניתי כך כתוב באלו המילים:(אשמח לתגובות) 2.בעלון האזהרה רשום כדלקמן: "תרופה זו שייכת לקבוצת הבנזודיאפינים שלה תכונות מיוחדות המחייבות זהירות רבה בשימוש בה. יש חשיבות רבה במעקב רפואי צמוד עם נטילת תרופה זו. כאשר הינך נוטל תרופה זו הקפד לפנות לרופא לאחר 2-4 שבועות כיוון שהטיפול נועד לתקופות קצרות בלבד. שימוש ממושך בתרופה עלול לגרום לכך שהשפעת התרופה תפחת. שימוש זה עלול לגרום לתופעה קשה של תלות, בה יקשה על החולה להפסיק ליטול את התרופה. הפסקת טיפול בלתי מבוקרת מלווה בתופעות גמילה, כגון: מתח, עצבנות, בלבול, רעד, נדנודי שינה, כאבי בטן, הקאות , בחילות, זיעה ועוויתות. לעיתים שימוש ממושך בתרופה עלול לגרום לשינויים בדפוסי התנהגות ומחשבות טורדניות. התרופה פוגמת בערנות ולעיתים בתיאום תנועות הגוף, ועל כן יש חשש למעידות ונפילות. אזהרות: בתרופה זו יש לערוך בדיקות דם ותפקוד הכבד. אין להפסיק את השימוש באופן פתאומי אלא להקטין את המינון בהדרגה כדי למנוע תופעות לוואי. תופעות לוואי: בנוסף לפעילות הרצויה של התרופה, בשמן השימוש בה עלולות להופיע השפעות לוואי נפוצות כגון: עייפות, נימנום, חוסר יציבות, ליקוי בתיאום השרירים, עצירות, שלשול, טשטוש ראיה, הקאות, בחילות, יובש בפה והפרעות בדיבור. תופעות המחייבות התייחסות מיוחדת: הפרעות בשינה, הזיות, גירויי יתר, חוסר מנוחה, אי שקט, עוויתות, מחשבות טורדניות, שינויים בדפוסי ההתנהגות, בלבול, שכחה, רעד, שינוי בתפקוד המיני.

תרגום שאלות ותשובות בנושא בנזואופינים!!!

aor11 :מאת 10:55 :שעה 7/09/2001 :תאריך תרגום שאלות ותשובות בנושא הבנדיאוזופינים.......1 1. מהו בנזודיאזפין? לבנזודיאזפין יש חמש השפעות עיקריות: א. ישנוניות. ב. הורדת חרדות ויצירת רוגע. ג. הורדות הסיכוי לעוויתות. ד. הרגעת שרירים. ה. מפריע לזיכרון ארוך וקצר טווח. מדובר בתרופות שכיחות שניתנות בעיקר לאנשים הסובלים מהפרעות פאניקה. 2. מה השפעת בנזודיאזפין על הגוף? בנזודיאזפין תוכננה כך שתדכא את מרכז העצבים בגוף. 3. תוך כמה זמן אפשר להתמכר לבנזודיאזפין? ההתמכרות תלויה כמובן במינון, אבל יש אנשים שיכולים להתמכר לתרופה תוך 14 יום. רוב האנשים יתחילו להרגיש בהתמכרות תוך כ-6 חודשים. רוב התרופות יוצאות מהגוף כ-30 יום אחרי הפסקת השימוש בהן. 4. האם יש סיבה לא להשתמש בבנז'? כן. שימוש ארוך בתרופה יכול להוביל לעייפות, לאות, ירידת התפקוד בעבודה ודיכאון עמוק. הן עלולות להוביל לחוסר יכולת להרגיש רגשות קיצוניים. 5. מהי תסמונת הגמילה מבנז'? אחרי הגמילה, יכולים להיות תפקודים בגוף שלא יכולים להתבצע בלי נוכחות של התרופה. גמילה ממנה יכולה להוביל לפעילות-יתר בחלקים מסוימים במוח, לבעיות עצביות ולהתקפי עוויתות. תסמיני תהליך הגמילה יכולים לכלול: תסמינים פיוזיולוגיים: חרדות (כולל התקפים), דיכאון, קושי בשינה, עיוות תחושת מציאות, גירויי חושים, מחשבות שליליות רודפות, שינויים מהירים במצבי רוח, פחדים, חוסר יכולה לחוש הנאה, קשיים בתנועה, מחשבות אובדניות, סיוטים, הזיות, פסיכוזות, רצון לבלוע כדורים. תסמינים פיזיים: מתח או כאב בשרירים, כאבי פרקים, זמזום באזנים, כאבי ראש, רעד, ראייה מטושטשת, עוד מגרד, בעיות עיכול, רגשות זרמים חשמליים, כהות חושים, עייפות, כאבי גפיים, רגשות של רעד פנימי, הזעה, שינויים בחום הגוף, קושי בבליעה, אבדן תיאבון, תסמינים "דומי שפעת", עוויתות בשרירים, טעם מתכתי בפה, בחילה, צמא מוגבר, בעיות בתפקוד המיני, דפיקות לב, סחרחורות, ורטיגו וחוסר אוויר. שים לב – יכול להיות שהרגשת את הדברים האלה עוד לפני שהתחלת את תהליך הגמילה. זה בגלל שהגוף שלך כבר לא הסתפק במינון שניתן לו ודרש עוד. אסור להפסיק שימוש בתרופה ב"בום". חייבים לגמול את הגוף ממנה בהדרגה. תסמיני הגמילה יהיו פחותים אם התהליך יהיה איטי והקיצוץ במנות קטן כל פעם. 6. מהו אורך תהליך הנסיגה? זה תלוי. אנשים עם תלות מתונה בחומר לא צריכים יותר מ1-4 שבועות של תסמינים. זמן הגמילה נע בין חודש ל-18 חודשים. 7. האם יש תרופות שרופאים עלולים לתת שלחלוטין לא מסייעות לתהליך הנסיגה? כן, בוספאר, תרופה שכיחה נגד חרדות לא מסייעת בכלל לאנשים הסובלים מנסיגת בנז'. 8. האם יש שיטות אלטרנטיביות להקלת תהליך הגמילה? כן – דיקור סיני, טיפול עיסוי וכירופרקטיקה הוכחו כמוצלחים. מהטבע – ולריאן, קווה קווה, שורש סנט ג'ון, 5htp, same, מלאתונין, GABA, קאמומיל ורסקיו רמדי. 9. מה בקשר לשתייה ואוכל? יש להימנע לחלוטין משימוש בקפאין בזמן גמילה מבנז'. קפאין מקשה על התהליך ומגרה סימפטומים. גם סוכר עלול להקשות על הנגמל, כמו גם אלכוהול. מומלץ לשתות הרבה מים ולאכול ארוחות קטנות. זהו, אור, זה כל מה שיש שם. העתקתי רק דברים שנראו לי מעניינים, כל שאר השאלות שהופיעו באתר לוו בתשובות לא חד משמעיות. חזרה לפורום שלח לחברים דואר לשולח הוסף תגובה 7/09/01 14:45 norit99

כל הכבוד אור

אני ממש מתרשם מההשקעה שלך בנושא. קראת את החוברת של אשטון? לי היא מאוד עזרה. בן כמה אתה? לאיזה בנזו היית מכור? מה השם הלא מסחרי של טרנסקל (באנגלית) אני רוצה לראות אם שמעתי עליו בשם אחר. אתה מקבל מכתבים מקבוצת הדיון שביהו: http://groups.yahoo.com/group/benzo יש שם מאות אנשים עם המון מידע ונסיון. קבוצה נהדרת.

משה, אני סקרן

איך מטפלים בעזרת משרד הבריאות בהתמכרות לבנזו? בבית? באישפוז? באיזה טכניקה, האם מעבירים לואליום או למשהו אחר, אולי ברביטורטים? מכירים את השיטה של אשטון? כמה אנשים מטופלים בשנה לגמילה מבנזו ומה אחוזי ההצלחה? יש מומחים ישראלים לתחום המיוחד הזה? והאם יש חדש בקשר להקרנת תוכנית הטלויזיה של הבי בי סי ששודרה בנושא? מעניין מה יעשו כשתהיה מודעות להתמכרות בבנזו? האם מאה אלף או כמה מכורים לבנזו שיש בישראל יפסיקו לעבוד בתקופת הגמילה שלהם? אני מרגיש דיי טוב, ויש לי מצב רוח די טוב. אני רגוע ונינוח כבר יותר משבוע. נראה לי שהכדורים האלה עושים לי טוב. אני לא בהי אבל בהחלט אופטימי. ענת ואני בקשר מעולה ואני חושב שהשנה האחרונה, למרות שהיא קשה מאוד, עשתה לי דברים טובים. הבטחון העצמי שלי עלה מאוד, אני כבר מדבר דיי שוטף - ללא בנזו, ואני מלא אהבה כמו שלא הייתי אף פעם. אהבה לענת, ואהבה לבני אדם בכלל. באמת אכפת לי מה שעובר על אנשים. אני מרגיש עם הלב ולא בעיקר עם השכל כמו פעם. אני אפילו אוהב את החתול שלי יותר ויותר. יש לי סקס ממש טוב עם ענת, למרות שאני לא גומר, אני נהנה מאוד, ואני יותר ויותר חושני (והייתי די חושני גם קודם) אבל הפכתי למאהב כל כך טוב עכשיו, שאני מצליח להפתיע אפילו את עצמי ולא רק את ענת. עוד מעט אחת עשרה בלילה, ואני אסתכל בתיקים באפילה. אני מתגעגע למאלדר. אוף, אפוא מאלדר? וזהו ודי.

משה

לא הגבת לשאלות שלי בקשר לגמילה מבנזודיאזפינים. שבהודעה הקודמת.

הי עודד - באשר לשאלותיך

אין לי מידע סטטיסטי על מה שקורה בארץ ואני מסופק אם למשרד הבריאות יש איסוף מידע שיטתי ו\סקרים בנושא המכורים לבנזו בישראל. הטיפול שניתן הוא באמצעות מעבר לואליום והפחתה הדרגתית. הטיפול נעשה ביחידות האישפוזיות ובאופן אמבולטורי. לא ידוע לי על מרפאה המשתמשת בידע של ד"ר אשטון. אני מעריך, שהן בארץ והן בעולם מרבית המכורים לבנזו נמנעים מסיבות שונות להיחשף, אינם מעונינים לשאת סטיגמה נרקומנית, או להינזק מעצם היציאה מהארון (במקרה זה : ארון התרופות...:-) ולכן אינם משתמשים בשירותי המחלקה לטיפול בהתמכרויות. הבורות של רופאי המשפחה באשר לסכנות הכרוכות בשימוש בבזודיאזפינים גורמת להם לתסמונת "היד הקלה" = הם רושמים מהר מדי והרבה מדי תרופות מרגיעות ממכרות. ביי משה

אני כל כך מודה לכם על האינפורמציה שקראתי פה.

אני עצמי נימצאת בשלב של גמילה מבנזו -קלונקס. לאחר שנתלתי את התרופה עקב מחלת האפילפסיה אשר עבר ונעלמה וכבר שנתיים אני נימצאת בסיוט שלא ניגמר. גם אני חויתי ועדיין חובה 90 אחוז מתסמיני הגמילה, וגם לי אין עזרה מהרופאים אלא בהגברת המינונים שלאחר התקפים ואני אף מגיעה להתנתקויות רציניות ולא מצליחה לתפקד.

עקב כך התחלתי לקרוא ולהתעניין באופן עצמאי בנושא ואני עוברת סיייוט ממש אבל עכשיו אני מחזיקה כבר חודש ללא מינון בוקר אלא נוטלת את הקלונקס רק בערב. אני גם מאוד כועסת על הבורות של הרופאים ועל כך שהם ממש זורקים את המטופל בזמן גמילה.

אני בעלת השכלה אקדמאית משפטית- אף אחד לא האמין שאני אסים את התואר שלי עם הבעיה הזו אבל העובדות מראות אחרת, עכשיו אני לא מצליחה להתקדם בעבודה שלי כי כשמבחינים בכך המעסיקים הם מתחילים להתעלל כדי לגרום לך לעזוב לבד.

אני הייתי מעוניינת מאוד להצטרף לתביעה כזאת ואף אני חושבת שיש לי הרבה מה לטרום בעניין.

גם אני אחד מקורבנות השיטה.קיבלתי מפסיכיאטר שאחראי על מחקת אשפוז יום בביח רמבם זיפרקסנ במשך שנה וחצי בידיעתו כל הסיכונחם שכרןכים בלקיחת כדור זה,כיום בכלל הכדור קיבלתי טריגר לפרקינסון. ראו הוזהרתם שתפו והעבירו הלאה זיפרקסה עלולה להוביל לפרקינסון.

גם אני מקורבנות השיטה,קיבלתי מפסיכיאטר מנהל אשפוז יום ברמבם כדור זיפרקסה במשך שנה וחצי בידיעתו לכל הסיכונים הנילווים בלקיחת כדור זה.כיום בגלל כדור זה קיבלתי טריגר לפרקינסון.ראו הוזהרתם!שתפו והעבירו זיפרקסה עלולה להוביל לפרקינסון

גם אני באותה הבעיה מקבלת כדור אלפרליד0.5 ורוצה להפסיק אותם לא מוצאת אייךך ומאיפה והקטע שהרופא אומרת שהכול בראש שלי ניסיתי להפסיק הרגשתי חנק וניתוק מלחיץ מאד רוצה לדעת אייך עושים את זה בצורה מסודרתת מבלי להרגיש תופעות לוואי ונורא מפחדת...אשמח לישמוע יעוץ או עים מישהו מכיר תכדור הזה

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
התמכרויות
בחר
בחר