גמילה מחשיש

גמילה מחשיש

הי אני שנים כבר מעשנת חשיש על בסיס יומי. והחלטתי להפסיק. היום היה היום הראשון ובמהלכו היו רגעים שהתחלתי לבכות בלי להבין ממש למה. אני מבינה שהגוף צריך לעבור איזה תהליך ניקוי רעלים והתלות הנפשית צריכה גם היא להתפרק השאלה איזה שלבים אני צריכה לעבור ולצפות להם וכמה זמן זה לוקח עם שאני איהיה נקיה פיסית ורגשית?

כולם יגידו לך את המשפט - :"הכול בראש", ואני יודע כמה שזה נשמע "בלהבלה" למי שבאמת רוצה להגמל...

למזלך הגמילה מחשיש (קנבינול, THC) לא קשה במיוחד, הבעיה היא הנגישות של "המוצר", אם לדוגמא נקח את הסם - הרואין, אף אחד לא ייתן לך סתם ככה "בשביל הכיף" -בחינם- מזרק עם מנה... ג'וינט הפך להיות לפריט חברתי, לרוב אנשים לא לוקחים ברצינות את הסם הזה אך כפסיכולוג אני יכול לאמר לך שזה לא משנה למה ההתמכרות (כלומר, לאיזה חומר או מעשה, אפילו מצב רוח), המשנה זה: ההתמכרות - היא המחלה, ולא החשיש. ההגדרה חשובה כי ממנה לומדים: שאת "נלחמת" מול מחלה ששמה - התמכרות והתסמין שלה - עישון חשיש. מחקרים מראים שכל התסמינים שאת עוברת היינם פסיכולוגיים, וזה לא אומר שזה פחות קשה מפיזיולוגי (לפעמים אף להפך), לדוגמא גמילה מקוקאין שאין לו תסמיני גמילה פיזיולוגיים (גוף), קשה יותר מגמילה מהרואין שיש לו תס' גמ' קשים. אני רושם את כל זה לידע כללי שלך, ודעי לך - גמילה מחשיש לאחר זמן ממושך של שימוש מצריכה - סיבה. מהי הסיבה שאת רוצה להפסיק? את יכולה לרשום לי לדוא"ל או להמשיך לרשום בפורום, חוץ מזה שאני פסיכולוג אני גם מכור לשעבר (10 שנים של שימוש בהרואין, מטאדון, חשיש...) כך שעברתי מספיק בכדי לעזור. יישר כח והתשובה לשאלתי - למה את רוצה להפסיק? - תתן לי מספיק מידע בכדי שאוכל לעזור לך בצורה האפקטיבית ביותר. כמו-כן, מה הגיל שלך? בברכה יוני

הי יוני

קודם כל תודה. אז הנה עברו מאותו רגע כבר שלושה שבועות, 21 יום שבהם לא עישנתי וזאת למרות שהייתי בכמה סיטואציות שהציעו לי . כן גם היו יותר סיטואציות שפשוט נמנעתי מלהכניס את עצמי אליהן כדי לא להעמיד את עצמי למבחן. זה לא פשוט ההרגלים היומיים שלי היו מלווים בסטלות. כל דבר היה נעשה יותר כיפי כשהייתי מוסיפה לו את מוטיב העישון- אוכל, בילויים, עבודה,משפחה, התמודדות עם כל דבר טוב ורע היה צריך קודם כל איזה גוינט שניים שלוש ואז ממשיכים. פתאום לעמוד חשופה סחיית להתמודד עם רגשות אמיתיים עם מחשבות רציונאליות עם הזמן שעובר פתאום רגע אחרי רגע אחרי רגע וכל רגע אמיתי יותר והמוח לא שוחה יותר לשום מקום.... אבל אני בת 30 פלוס אני מעוניינת להצעיד את החיים שלי קדימה ומלעמלה והעישונים גרמו לי להיות נורא אפטית נורא עצלנית פחדנית מתמהמהת סטלנית בורחת לא מתמודדת באמת עם החיים אלא מעשנת עוד גוינט אולי זה יעלם- וההזדמנויות באמת נעלמו להן ונמאס לי. נמאס לי לחרבן לעצמי את החיים והתחיל לשעממם לי הרוטינה הזו של ההשפכות העצלה הזו והטשטוש המוחלט. אני רוצה להרגיש להתרגש גם עם כרוך בזה להפגע. אני רוצה להחשף והתמודד ולמצוא שאני יכולה שאני חזקה. אני רוצה לחיות את החיים האמיתיים של עצמי בלי בריחות. זה לא היה אמיתי כל מה שעברתי וזה הכי הפריע לי. אז אלו הסיבות כשמה שעכשיו מפריע לי זה שהחברים הסטלנים שלי קצת מתרחקים ממני כי פתאום אני מאיימת עליהם ואני הכי מבינה אותם זה לא כיף להיות סטלן כלידך יש מישהו שלא וגם אני די נמנעת מהם ופתאום החוג החברתי שלי התכווץ לגמרי. קשה לי עם הרצינות הקיומית עם האחריות שפתאום אני צריכה לקחת מה עושים עכשיו?

בת אל יקרה....

אשמח אם תצרי איתי קשר mmhurim@walla.com

שלום לך נעמה.

אני מאד שמח לשמוע שעברו כבר שלושה שבועות, ואת נקייה ועכשיו את עומדת במבחן הכי קשה - מבחן הזמן. אבל דעי לך - כל שעה שעברה הועילה! כל דקה - עשתה את שלה! את מתקדמת יפה מאד, והסיבות שרשמת היינם באמת יקרות ערך! הרי בגיל שלושים פלוס את חייבת להתחיל לחיות את החיים האמיתיים, וההזדמנויות שוב יחזרו. בקשר לחברים שסטלנים שאת פוחדת שהם מתרחקים: זה מורכב, כשאני הייתי משתמש בהרואין "החברים" היו (להלן הגדרתי): 'קבוצה מצומצמת של אנשים עמם הייתי נוסע ללוד, מעשן חומר, וכשהייתי בקריז -לפעמים- הם היו עוזרים לי'. כשמדובר בסם "קל" זה אחרת אך - צר לי, - זה מאד דומה. אני צודק? חברות נבנת על אינטרס משותף לרוב הוא אחד, ובמקרה של סם, הבם בו נהוג להשתמש היינו גם האינטרס (עניין), כאשר את מפסיקה להתעניין בסם - ואת כן! חברים הופכים להיות מוכרים. תתרחקי מהם לזמן מה, תמצאי לך מישהו שכיף לך להיות עמו ללא הסם ולאחר זמן מה (אם בכלל) כשיהיה בךיותר כוח - תחדשי קשר. אך על תנסי להסביר לחברייך המשתמשים את המוטיב - הם לא רוצים לשמוע את זה! שמח בשבלך! ייש כח. מחכה לתשובה...

אני עישנתי גראס באופן יומיומי במשך 3 שנים לאחרונה הפסקתי עברו כמעט שבועיים מאז שהפסקתי וכאב ראש חזק אינו עוזב אותי כמה זמן אמור להמשך כאב הראש?

שמחה לקרוא את החיזוקים ההדדיים. משתפת כאן בפוסט בנושא - ואני חושבת שהוא יכול לתת כיוונים להבנת ההתמכרות לסמים "הקלים" לאנשים שיש להם את הנטייה להתמכר..

מריחואנה גראס חשיש - סמים קלים או סכנת התמכרות 
http://www.nigmalim.co.il/%D7%92%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%94-%D7%9E%D7%A1%D7%9E%D7%99%D7%9D/%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%97%D7%95%D7%90%D7%A0%D7%94-%D7%92%D7%A8%D7%90%D7%A1-%D7%95%D7%97%D7%A9%D7%99%D7%A9-%D7%A1%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%95-%D7%A1%D7%9B%D7%A0/

בהצלחה !

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
התמכרויות
בחר
בחר