באיזה חום שמים חמין בתנור?

אהלן, מישהוא יודע באיזה טמפרטורה יש לשים חמין בתנור אפיה? נא לציין טמפרטורה (אני יודעת שחום נמוך אבל התנור שלי הוא עפ"י טמפרטורה) תודה

נראה לי שהכי נכון להתחיל ב-100 מעלות צלסיוס

כי זה נורא תלוי בתנור. תתחילי ב- 100 מעלות ותראי אם מתקיים בעבוע בסיר. אם אין בעבוע עדין בסיר, תעלי את הטמפרטורה ל- 110 מעלות וכך הלאה, לא נראה לי שיותר מ- 150 מעלות צלסיוס. פשוט יש לבדוק את התנור ואיך הוא מחמם. בהצלחה! חמין זה הדבר הכי מתאים לברד שירד אצלנו מקודם ולסופה שמתחוללת בחוץ.

בדיוק הפוך...

בפתיחת דלת תנור מאבדים 25% מחום התנור לפיכך אם מחממים ל-100° ופותחים להכנסת החמין הסיר מתקרר וגם אחרי שעה לא יגיע לטמפרטורה הרצויה. מחממים את התנור ל-150°, מכניסים את הסיר ומניחים לאפיה של 20 דקות, מורידים ל-120°, ממשיכים באפיה עוד 20 דקות פותחים ורואים אם יש ביעבוע, אם קיים סוגרים וממשיכים לאפות עוד 10 דקות, מורידים ל-100° וזהו. עושים בדיקה לאחר שעתיים, הבעבוע צריך להיות חלש ביותר, בועה פה בועה שם, מעלים את חום התנור למשך 10 דקות ומחזירים שוב ל-100°, כך בכל פתיחת דלת ולעשות זאת כמה שפחות. הדקות הנקובות אינן במדידת סטופר, פחות או יותר.

טוב. תודה. החכמתי.

יופי אבי אתה מחדש לי...

לא ידעתי שיש חוקים לחמין!

אבי,

שכחת לכתוב שחשוב מאוד כשפותחים את הדלת צריך לעשות את זה על רגל אחת, למשך 3 דקות לכל היותר, לדקלם פזמון של שיר אהוב ולהזהר לא למעוד... emo_06.png

אבל שימו emo_43.png: מקסימום מקסימום 3 דקות קפיצה על רגל, אבל בערך, לא על הסטופר... שלא תתעייפו מידי !

ואם ברצינות, התשובה הקצרה היא שזה לא דוקטורט.

חום תנור של כ 100-120 מעלות. לאחר מספיק זמן שהסיר בפנים וסיים להשוות טמפרטורות עם התנור כדאי לוודא שיש ביעבוע קל של המים, וזהו.

אין בעיה אם פותחים את הדלת מידי פעם, ואין צורך לשחק בטמפרטורות עם כל פתיחת דלת של התנור בדיוק כמו שאין צורך לעשות עמידת ידיים ולדייק פרוצדורות.

זה חמין, לא ניסוי כימי מסובך.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר