נושא לזכרה של ניצנה (ניצי) גרי

שלום לכל גולשי פורום אוכל emo_49.png

בשנת 2010 נפטרה מנהלת הפורום המיתולוגית - ניצנה גרי, שתרמה לפורום ממיטב מתכוניה, אהבתה לאוכל וחיבתה אליכם חבריה היקרים.
עברו כשנתיים מאז, וצוות הנהלת הפורומים התחלף מאז - הייתי רוצה להוקיר את ניצי ואת אהבתם של יקיריה כאן בפורום אליה. עדיף לקיים יוזמה זו מאוחר מאשר לעולם לא.

נשמח אם תיצרו קשר עם שאר הגולשים הותיקים שהכירו אותה ותחזירו אותם אל השרשור הזה - הייתי רוצה לנעוץ שרשור בראש הפורום שיוקדש לניצי, עם סיפור חייה ומתכונים שלה שאתם זוכרים במיוחד, ולשם כך נצטרך את עזרתכם!

כמו כן אם יש לכם רעיונות נוספים אשמח לקרוא ושנושא זה יהיה סיעור מוחות חופשי שלכם יחד איתנו.

עידן

המשך גלישה מהנה בוואלה! פורומים

איזה סיעור מוחות?

אתם מנסים להחיות פורום שאתם אשמים לא במעט בהריסתו באיצטלה של 

הוקרת זיכרה של ניצי?, במחיקת (פעמיים!) של כל החומר שהיה, נאסף

ואורגן כאן ע"י חברים? הרי כבר היא העירה לכם בזמנו על כך והתעלמתם.

למי שצריך או רצה/תה...יש את מתכוניה, סיפור חייה הוא נושא נפרד ולא

צריך לשמש מנוף להחייאת הפורום וגם זאת אם תהיה בקשה של בני משפחתה.

שלום אבי,

אני לחלוטין יכול להבין את התגובה שלך. נעשו טעויות בכל ההתנהלות מולכם בשנתיים האחרונות, ולכן אני רוצה לתקן את העוול.
יכול להיות שבאפשרותנו להחזיר את התכנים שאבדו, אך לשם כך אני צריך את עזרתכם שתכוונו אותי מאחר ואני לא הייתי חלק מצוות הנהלת הפורומים באותו הזמן. היכן הופיעו התכנים שנעלמו? האם הם הופיעו על גבי הפורום עצמו, או בעמודי משנה? ואם בעמודי משנה אז איזה.

אני אשמח שתפנה אליי בהודעה פרטית אם זה יותר נוח לך לפרט.
יש פה הזדמנות עבורכם לחלוק את המתכונים שאתם זוכרים ואת המתכונים שנמצאים אצלנו גם לגולשים הותיקים שממשיכים לחפש אותם (ואכן קיבלתי פניות בחודש האחרון), וגם לגולשים חדשים.

עזבו את המתכונים או את סיפור חייה של ניצי ז"ל, זה נושא שיכול בוודאי

להיות מוצג בהמשך, זה לא נושא למינוף פורום.

מיצאו מנהל/ת ראויים שקודם כל ינהלו את הפורום כמו שצריך ובהמשך

הם יבהחלט יכולים גם להעלות את הנושא הזה.

כתבתי מתכונים שאבדו והכוונה לתתי-פורומים שהיו והכילו מאות מתכונים

של כל הגולשים, הכל נמחק.

שלום אבי,

אם כוונתך למתכונים שהופיעו בתתי הפורומים, הם לא נעלמו - הם מופיעים כפורומים עצמאיים בקטגוריית סגנון חיים, אלא אם אני לא מבין את כוונתך.

לגבי מנהל פורום - כפי שאני מניח שראית, פרסמנו הודעה שקוראת לגולשים להתנדב לניהול הפורום הזה. זה לא סותר את המאמץ שלנו כן לתת את הכבוד הראוי למי שניהלה את הפורום במשך הרבה שנים (שוב, גם אם באיחור).

הבנת טוב את כוונתי אבל זה לא פתרון, לחפש מתכונים

בין אלפי הודעות פרסום?

זה נקרא ששמרתם על המתכונים?

ההבדל היחידי מבחינת גישה לחומרים הוא זה שכעת הפורומים האחרים של האוכל אינם תתי פורומים של פורום זה.
במערכת הקודמת לא היה חיפוש כלל, וכעת יש בראש העמוד אפשרות לחפש.

ניתן אולי לקשר בראש הפורום הזה אל כל הפורומים האחרים בהם יש מתכונים נוספים, כפי שהיה לפני השדרוג.

כתבת בהודעתך הראשונה שנמחקו תכנים שנאספו - אשמח לדעת באילו תכנים מדובר (מעבר לתכנים שהיו ונשארו בתתי הפורומים).

צודק אבי בכל התגובות שקראתי.

מעבר למתכונים שהיו תחת הקטגוריה של פורום האוכל (מיני פורום, ריכוז מתכוני חגים וכדומה) חסרים עוד הרבה קישורים או מתכונים.

אני מתכוונת למשל לטור של סמדר זורע-ברמק "נשואה למאפיה" שנעלם יחד עם כל מתכוני הכנת הלחמים שלה. רק בזכותה התחלתי לאפות לחם.

היות וזו לא הפעם הראשונה שמאגר בלתי נדלה של מתכונים יורד לטמיון (אחרי המיזוג של IOL לתוך וואלה נמחק כל המידע שהיה ב-IOL), קשה לי להאמין שיש כאן כוונות רציניות להחזיר "עטרה" ליושנה.

רעיה

שלום רעיה,

יש רצון כנה גם להחזיר עטרה ליושנה בפורום האוכל של וואלה, וגם רצון כנה להקדיש פורום זה למי שניהלה אותו.
אני מבין לחלוטין את הרגישות גם סביב כל מה שקרה פה מאז ניצי, וגם באובדן התכנים.
באפשרותנו לעשות מאמצים יחד איתכם כדי כן להציג פה באופן מסודר ומאורגן את המתכונים שעלו לאורך השנים בצורה שתהפוך אותם לנגישים גם עבורכם וגם עבור גולשים חדשים שהיו רוצים ללמוד מסמדר איך לאפות לחם emo_45.png

אני לא מבטיח שנוכל לשחזר את התכנים מIOL, אבל אני כן חושב ששווה להתאמץ עבור התכנים שאתם כותבים שנעלמו עם השדרוג האחרון.

לאחר זמן רב בו לא היה לכם מענה לבעיותיכם, אני הייתי רוצה לעשות תיקון. אך לשם כך אני צריך שתכוונו אותי.
רעיה - פניתי אלייך בהודעה פרטית, אני אשמח שתעזרי לי.

עידן

המענה הראשון צריך להיות מחיקת כל המפרסמים כאן

גם כשאין מנהל/ת.

זה ה"מאמץ" הראשון שמתבקש מכם.

שלום עידן

ראשית, יש לברך על הרצון לכבד את זיכרה של ניצי בפורום הזה, בו היא תרמה שעות על גבי שעות גם בהעלאת מתכונים שהכינה וגם בתשובות שנתנה לחברי הפורום ואת זה אפשר לעשות בלי קשר לכלום. באמת הגיע הזמן לכך וכל מי שאהב את ניצי ישמח למצוא ולו תמונה או מילה עליה בפורום הזה מטעם הנהלת הפורומים. לגבי מאגר המתכונים של הפורום - חברי פורום רבים - לדורותיהם - ומנהלי פורום רבים, כולל נעמה ואדם, השתתפו בעלאת המתכונים ובסיווגם לפי הנושאים - במסגרת המיני פורומים שהיו. אני למשל לא יודעת על איזה פורומים אתה מדבר כשאתה אומר שהמיני פורמים שלנו הועברו אליהם - אשמח לקבל קישורים למיני פורומים שנעלמו. ולא שלא העלימו לנו כבר פעם אחת את המיני פורומים שהיו, כשאדם ניהל את הפורום וכשנעמה ניהלה את הפורום. שיחזרנו בעמל רב את מאגר המתכונים המקורי שהיה. בנוסף, היה "מיני פורום" שכלל עשרות אלבומי תמונות - שבהם לא היה קישור למתכונים אומנם, אבל הם נשמרו כאלבומים של חברי הפורום, כמו האלבומים של הלחמים והמתכונים שהעלתה סמדר, בוטנסקי, אבי, פנינה, מוטי , אמירה ועוד רבים אחרים. כמובן שלניצי היה שם אלבום עם מאות תמונות של המנות שהיא הכינה וכך גם לחברי הפורום האחרים. בנוסף, היו קישורים לסדנאות שהשתתפנו בהם כגון שלוש סדנאות הבישול האיטלקי שניצי עשתה , סדנת הלחם של סמדר וסדנת הקובות שאני עשיתי שאת כולן ריכזה הפיקה וערכה סמדר זורע באהבה ובעבודה מקצועית, וקישור לחוברת של מתכוני מרקים של מוטי בר און שניתן למצוא אותה היום בווי-נט וגם באתר מטעמים.

אני עצמי אספתי מאות מתכונים שנמצאים בספר שמכיל 670 עמודים עם מתכונים של חברי הפורום שנקרא ספר הפורום של וואלה שמשום מה נשמר כקובץ זיפ דווקא באתר מטעמים, ובקישור לפורום האוכל של וואלה אבל כאן הוא נמחק...ובאתר הזה יש גם קישורים לסדנאות של ניצי  ושלי.

אם באמת אתם מעוניינים לשמר את חברי הפורום הישנים, חשוב מאוד שתינתן אופציה לשמר את האלבומים שהיו במסגרת הפורום ולאפשר העלאתם בפורום עצמו או בקבצים שניתן לשמור בפורום ואם מדובר בשדרוג, אז מוצע בהחלט לאפשר העלאת אלבומים של תמונות אליהם יהיה קישור למתכון שנשלח לפורום.

אני מפנה אותך לקישורים האלה -

קישור לספר הפורום של וואלה שאספתי כולל שמות חברי הפורום שהעלו את המתכונים -

http://www.mathamim.co.il/index/Website ... p?start=73

וגם כקישור לפורום האוכל של וואלה  (בקישורים לפורומים של אוכל באתר מטעמים) -

viewforum.php?f=1036

סדנת אוכל איטלקי של ניצי במטבח של מאיר השמן - אוכל אביבי

http://www.mathamim.co.il/files/SadnaIt ... andard.pdf

סדנת אוכל איטלקי של ניצי במטבח של מאיר השמן - הסדנה השניה - סדנת הפסטה

http://www.mathamim.co.il/files/SadnaIt ... ta1-13.pdf

סדנת אוכל איטלקי של ניצי במטבח של מאיר השמן - הסדנה השניה - סדנת איטליה בקיץ -

http://www.mathamim.co.il/files/SadnaItalkit3.pdf

סדנת הקובות אצלי בבית -

http://www.mathamim.co.il/files/kubbe.pdf

ספר המרקים של מוטי בר און

http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles/13918519.pdf

כדאי ללמוד מהדרך שהדברים נעשו למשל בפורום אורט כשפתחו את הפורום החדש - כל המתכונים של הפורום הישן נשמרו בקישור אליו ניתן להגיע מהפורום החדש, ובו מאגר המתכונים הכולל את כל המתכונים שהועלו בפורום הישן.

אבל הנסיון בוואלה , למרות נאמנות חברי הפורום ולמרות שהנהלת הפורומים זכתה למנהלת מסורה שהקדישה את כל זמנה לפורום, לסדנאות, טיולים צילומים וחשיפה של כל מתכון שהוכן על ידיה לחברי הפורום - מראה שבכל פעם שמישהו מחליט לבצע "עבודות תחזוקה" או "לשדרג" את הפורום - נמחקים באחת כל המתכונים, התמונות והקישורים עליהם עמלו חברי הפורום - ללא כל היסוס ויתרה מכך, ללא כל התנצלות , כך שקשה לקבל את הכנות שבה הדברים נכתבים על ידך. ולכן, לפחות כצעדים "בוני אמון" עם חברי הפורום הישנים, כדאי קודם כל וראשית לכל להחזיר את כל מאגר המתכונים שהיה לפורום הזה כחלק מהפורום ולא לפזר פתאום את כל מאגר המתכונים בכמה פורומים אחרים שלא ברור מה פתאום הועברו אליהם המתכונים שהועלו בפורום הזה....וכך גם את אלבומי התמונות שהועלו על ידי ניצי בפורום. אבל, כמו תמיד, וכפי שהיה בעבר, לוואלה הפתרונים....

רחל  - פינגווינית

שלום רחל,

קודם כל - לגבי תתי הפורומים. הנה הם:

הם גם מופיעים תחת קטגוריית סגנון חיים כפי שהם הופיעו עד היום גם במערכת הישנה:
viewforum.php?f=303

מאחר ואת הפורום הכרתי רק לאחר שהוא התייבש, קשה לי מאוד לדעת כיצד הוא היה בנוי לפני כן. אבל קיים רצון כנה כן לשבת איתכם ולהבין איך אנחנו עושים את זה.
מאוד הייתי רוצה לשבת עם מישהו שמכיר את הפורום כדי להבין היכן היו כל הדברים ולנסות לשחזר אותם. המישהו הזה צריך כן להיכנס לנעליים הריקות בשנתיים האחרונות. זה יכול להיות גם שני אנשים שינהלו בצוותא את הפורום ולאט לאט נהפוך אותו למקום שממנו ניתן יהיה לגשת לכל המתכונים הישנים.
רחל/פינגווינית - אני אשמח אם תוכלי לפנות אליי למייל האישי:
idanbs@walla.net.il

קישקוש!

האם אלומיניום, פוליש וניקיון, אמבטיה, עורכי דין, אביזרי מין וכו' שייכים למתכונים?

על מה אתה חוזר וכותב "תתי פורום"? הכל מלא בזבל/פרסומות.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: andiani
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר