עוגת סולת

ולמיטב זכרוני מה שיש באמצע זה בוטן, ולא שקד...

הבדלים

בסבוסה הרוב סולת וחלק קטן יותר קמח. נמורה רק מסולת ללא קמח. טישפישטי קמח וחלק קטן סולת(בתוספת אגוזים וקינמון)ויש גם ללא סולת כלל. אז כמו בכל מתכון יחס החומרים = תוצאה שונה ומרקם שונה. ועוד דבר קטן...כשאת שואלת ומבקשת מתכון תתייחסי ברצינות לתשובה, לא כל מתכון הוא מה"מסתובבים ברשת" ולא כל מי שעונה היא/וא מבינים כלל באפיה. מתכון של מחרום? אין דבר כזה, אני מכיר אותו אישית והוא כמו בכל עסק אחר לא נותן מתכונים ואני מכיר בדיוק את המתכון המקורי. בזה מבחינתי תם הדיון ה"מעמיק" בנושא.

עוגת סולת של מיקי שמו .

הכנתי את העוגה לפי המתכון של השף מיקי שמו .העוגה יצאה כמעט כמו עוגה שחיפשתי . דבר אחר .אתה מיצית את עניין עוגות הסולת .או.קי.אבל שמת לב שחוץ ממני וממך אין כמעט גולשים אחרים שמעירים ומחיים את הפורום הזה.בכל אופן אני אמשיך להיכנס לפורום אוכל .תרצה תענה .הבנתי נכון שמיצית עוגות סולת .גם אני מיציתי ,בסך הכל רציתי להכין עוגה לבעלי .פעם בשנה .פורים .מי צריך עוגות כל כך מתוקות כל השנה . שיהיה לך חג שמח .

עוגת סולת

תשמעו משהו. בעיר מגורי היתה חנות קטנה שבה היו מוכרים עוגיות טריפולטאיות.מכרו שם עוגת סולת מיוחדת .לא עוגות הסולת שיש עשרות מהן ברשת .אסביר למה הכוונה :המוכר היה מוכר את העוגה בפיסות קטנות כשהו היה משתמש בשפכטל כן בשפכטל כדי לחתוך את החתיכות שרצינו.העוגה היתה קשה (דומה לעוגות הסולת במגזר הערבי ).שנים אני מחפשת את המתכון .האם למשהו יש מתכון ? לצערי המוכר כבר אינו בינינו.כמובן שהיה שקד במרכז של כל מעוין. תודה מראש .

לצילה לבקשתך המתכון לעוגיות סולת "הריסה",,,

המצרכים: 1 ק"ג סולת - פחות כוס אחת.( לוקחים קילו סולת, מוציאים ממנו כוס). 1 כוס קמח 1 גביע אשל 1 שקית אבקת- אפיה 1 שקית אבקת- וניל 1 כף שמרית 1 חב' מרגרינה רכה - 200 גרם 1 כוס סוכר אופן ההכנה: לעבד את כל המצרכים לבצק חלק ואחיד לשטח את הבצק בתבנית מרובעת ומשומנת. לחרוץ בסכין מעויינים ולהניח בכל מעוין בוטן או שקד , ולהניח בצד לשעתיים. לאחר שעתיים לאפות בחום בינוני 180 מעלות בערך שעה אחת. לרוטב: 3 כוסות סוכר 3 כוסות מים 1/2 כפית מיץ- לימון כמה טיפות מי-זהר ,(לא מי ורדים) להרתיח הכל ,להנמיך להבה,ולבשל כרבע שעה. לשפוך את הרוטב על ההעוגה בעודה חמה. יאמי יאמי יאמי
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר