הקוגעל הירושלמי

מנדאלעך - שקדי מרק כמו של פעם

ויש גם בלינצ'עס עם תפוחי אדמה או עם גבינה

ויש גם קומפוט עם פירות יבשים שהוא בדיוק כמו שאנחנו אוהבים. לא נורא מתוק. מתקתק במידה. כשסיפרתי לשרוליק שהפולני שלי אוהב רק לשתות את המים של הקומפוט ומשאיר סיר שלם של פירות שצריך לזרוק, הוא מיד אמר שיש אפשרות לקנות רק את המים של הקומפוט. מיד מילא לי מיכל פלסטיק וזה היה המשקה הכי מרווה שטעמתי. מתקתק במידה וחמצמץ במידה.

מאפית יעלה, רבי עקיבא 81 צמוד לדליקטעס

את הרוגלעך וכל המאפים והבורקסים שלקחנו משם לקידוש חטפו מיד ולא הספקתי אפילו לטעום. הפולני שהיה זריז ממני אמר שהם מצוינים.

מאפים מתוקים אצל יעלה

אחרית דבר

היו לנו עוד המון מקומות חשובים לבקר. בשלב הזה נראה היה שנגיף השפעת שבא לבקר אותי השבוע התגבר עלי וכבר לא יכולתי להמשיך במסע. רצינו לחזור ל"מוכן ומזומן" עם בעל הבית, היהודי מלודז' שממהר להזמין אתכם לפנכת טשולנט וגם שם לב אם אתם מסיימים הכל מהצלחת, אחרת הוא שואל בדאגה אם לא היה לכם טעים, ולמעדנים ההונגריים של הלל פרידמן, למסעדה המשובחת של "אם וילד" ולטשולנט הכי טוב באיזור לדעתי, זה של המסעדה היהודית. מלא בשר ותפוחי אדמה במקום גרונות כמו במרבית שאר המקומות. עוד רצינו לחזור למסעדה של מוסדות עזרה ולמאפיה שלידה, אבל כשלו כוחותינו. לא ויתרנו על הקוגל המתוק, זה עם הקינמון שאין שני לו לדעתנו בכל בני ברק וירושלים, הקוגל המתוק של שטיסל. אז נסענו לחנות המפעל מול קוקה קולה, שם הם הרבה יותר נחמדים מאשר בחנות בעיר. הותרנו מאחורינו את המעדנים של גערליץ, ומסעדת הדודאים, ומאפית ויז'ניץ שאין שני לחלותיה. אנחנו עוד נחזור. נכון לכרגע, השארנו את שאר המקומות לסיבוב הבא.

תענוג
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר