רולדות עשירות במלית של טומי שהביאה ענבל,

רולדות עשירות במלית של טומי הבצק: חצי קילו קמח 250גר' מרגרינה ללא מלח 2 ביצים 50גר' סוכר 20גר' שמרים טריים קמצוץ מלח למילוי 300גר' אגוזים 200גר' אבקת סוכר 100גר' צימוקים קליפת לימון 1 300CC מים למילוי 300גר' פרג 200גר' אבקת סוכר 100גר' צימוקים קליפת לימון 1 300CC חלב למילוי 500גר' תפוחי עץ 100גר' סוכר קינמון לפי הטעם צימוקים לפי הטעם קליפת לימון 1 כפית קורנפול או קמח ראשית מכינים את הבצק- (לשים בוו קרס במיקסר חומרי הבצק עד שנעשה בצק) לאחר הלישה מחלקים את הבצק לשני חלקים, מכסים עם מגבת לשעתיים מנוחה. בזמן הזה מכינים את המילוי. מהמים או לחילופין החלב והסוכר מבשלים סירופ, ואחורי זה מכניסים את הפרג......מבשלים על אש קטנה תוך כדי השגחה וערבוב מדי פעם. ניתן להוסיף גם לפרג וגם לאגוזים כמאה גרם של פירורים מתוקים, מעוגה ישנה או בסקוטים. את התפוחי עץ יש לחתוך לקוביות קטנות ולבשל עם קצת מים (בערך כוס?) ובזמן רתיחה יש להוסיף את הקורנפול עם קצת מים. את המילוי יש לרדד על העוגה במצב קריר. את הבצק מרדדים לעובי של כחצי ס"מ לצורה מלבנית. לאחר המילוי מגלגלים לרולדה את הקצבות סוגרים ומניחים בתוך התבנית. מעל מורחים ביצה ובמקום פושר מניחים לשעה שלמה. אחורי זה מורחים מעל חלבון של ביצה ומניחים במקום קריר (לא מקרר) לחצי שעה נוספת. ממש לפני האפיה מחוררים עם מזלג בצדדים ובתנור חם מחומם מראש אופים את העוגה כחצי שעה.אין לפתוח את דלת התנור בזמן אפיה. מקור המתכון: טומי העשרתי את הבצק בחצי כוס חלב, מילוי הפרג שלי כלל רק חלב, פרג ואבקת סוכר (השניים האחרונים בכמויות גדולות יותר מהכתוב) וכמובן קוביית חמאה בסוף.

רולדת פרג ורולדת אגוזים! כמה טעים. אפילו שטיפונת מטושטש.

זה לא הכעכים של פוזון??? מהספר של טומי לפיד?

אחת עם פרג ואחת גם גנאש שוקולד חלב. אני לא יודעת, כך ענבל רשמה וזה השם שהגיע עם המתכון.

זה הבצק לפלודני ולבייגלי הונגרי של טומי

מפורום תרבות הונגריה.

רולדות עשירות במלית של טומי שהביאה ענבל,

רולדות עשירות במלית של טומי הבצק: חצי קילו קמח 250גר' מרגרינה ללא מלח 2 ביצים 50גר' סוכר 20גר' שמרים טריים קמצוץ מלח למילוי 300גר' אגוזים 200גר' אבקת סוכר 100גר' צימוקים קליפת לימון 1 300CC מים למילוי 300גר' פרג 200גר' אבקת סוכר 100גר' צימוקים קליפת לימון 1 300CC חלב למילוי 500גר' תפוחי עץ 100גר' סוכר קינמון לפי הטעם צימוקים לפי הטעם קליפת לימון 1 כפית קורנפול או קמח ראשית מכינים את הבצק- (לשים בוו קרס במיקסר חומרי הבצק עד שנעשה בצק) לאחר הלישה מחלקים את הבצק לשני חלקים, מכסים עם מגבת לשעתיים מנוחה. בזמן הזה מכינים את המילוי. מהמים או לחילופין החלב והסוכר מבשלים סירופ, ואחורי זה מכניסים את הפרג......מבשלים על אש קטנה תוך כדי השגחה וערבוב מדי פעם. ניתן להוסיף גם לפרג וגם לאגוזים כמאה גרם של פירורים מתוקים, מעוגה ישנה או בסקוטים. את התפוחי עץ יש לחתוך לקוביות קטנות ולבשל עם קצת מים (בערך כוס?) ובזמן רתיחה יש להוסיף את הקורנפול עם קצת מים. את המילוי יש לרדד על העוגה במצב קריר. את הבצק מרדדים לעובי של כחצי ס"מ לצורה מלבנית. לאחר המילוי מגלגלים לרולדה את הקצבות סוגרים ומניחים בתוך התבנית. מעל מורחים ביצה ובמקום פושר מניחים לשעה שלמה. אחורי זה מורחים מעל חלבון של ביצה ומניחים במקום קריר (לא מקרר) לחצי שעה נוספת. ממש לפני האפיה מחוררים עם מזלג בצדדים ובתנור חם מחומם מראש אופים את העוגה כחצי שעה.אין לפתוח את דלת התנור בזמן אפיה. מקור המתכון: טומי העשרתי את הבצק בחצי כוס חלב, מילוי הפרג שלי כלל רק חלב, פרג ואבקת סוכר (השניים האחרונים בכמויות גדולות יותר מהכתוב) וכמובן קוביית חמאה בסוף.

איזה הספקים, תמרי!

המשיכי כך וישר כוחך.

זה הבצק לפלודני ולבייגלי הונגרי של טומי

מפורום תרבות הונגריה.

אה. חשבתי שזה טומי לפיד. אפשר את המתכונים הנ"ל??? נשמע מענין ואני בקריז של הכנות

עם עדיפות למאפים מלוחים (זה מה שהולך כאן). וחוץ מזה, איך אצלכם? מה נשמע? שקט?

יש פורום כזה? איפה?

הנה ממש כאן מעבר לפינה

פורום תרבות הונגריה וכאן המתכון ישר מהמקור פלודני ועוד מתכונים הונגריים רבים וטובים אם נכנסים למילה "מאמרים" על הסרגל העליון.(וגם כמה מתכונים לא הונגריים).

יוו איזה יופי. ואני לא יודעת שיש פורום כזה!

תיכף הלכתי לבדוק מה יש שם ונפלתי במקרה על חמיצת סלק לפסח שאמא שלי היתה עושה ואני לא השכלתי ללמוד ממנה. אני רק זוכרת שהיתה שולחת אותי עם צנצנות מלאות מהטוב הזה לכל החברים ברחבי העיר. שיווו איזו נוסטלגיה. תודה רבה, עשית לי את היום

וכיוון שזה מתכון שלי,

ואנחנו גם בעלות אותו שם פרטי, מאותה תפוצה. וכנראה שתינו גם מתגעגעות לאותם מתכונים אבודים, אז בכלל שימחת אותי. וכדי שתביני למה אני מתכוונת, אני שולחת לך את "סיפור" החמיצה: בין נקיונות לקראת פסח כשבוע לפני, היה לאמי ריטואל קבוע. צינצנת זכוכית גדולה יצאה מארון כלי פסח. ערימת סלקים גדולה נשטפה קולפה נחתכה לפרוסות או פלחים. הונחה אחר כבוד בתוספת מלח גס ומים להחמצה. התהליך לווה במתח... יספיק או לא יספיק להחמיץ עד ערב החג. כמובן שתמיד הספיק להחמיץ... הנוזל המסונן החמצמץ מלוח הורתח. נוספו לו ביצים בתהליך איטי של השוואת טמפרטורות וחימום מחדש. נמזג לכד גדול. נוספה אליו צלחת עם פלחי תפודים חמימים שבושלו במי מלח, וזו היתה ארוחת הצהריים שלפני הסדר. (שכידוע כבר אסור לאכול בו חמץ, אך גם לא מצה. כשאמי גילתה שמרבית חברותיה זנחו כאן את ההחמצה לטופת חמיצה אינסטנט (סלק מבושל שהוסיפו לו מיץ לימון בנדיבות או חומץ). הרגישה כאילו "חיללו את החג" מעולם לא זנחה את החמיצה בסיגנון של פעם שלמדה עוד בבית אמה. אהבתי מאוד את המרק החמצמץ בעל הצבע הוורוד העז אך מעולם לא שאלתי את אמי על סוד ההכנה. חבר טוב מפורום תרבות הונגריה, חיפש ומצא עבורי מתכונים בכיוון והצליח להחזיר טעמים וריחות של בית. וכדי שתראי את התוצאה, ראי קישור: חמיצה

בזכותך גיליתי עולם ומלואו. תודה.

נחזור לציברה וכו' כשמסביב לא יהום יותר הסער. כרגע אין מצב רוח.

הנה ממש כאן מעבר לפינה

פורום תרבות הונגריה וכאן המתכון ישר מהמקור פלודני ועוד מתכונים הונגריים רבים וטובים אם נכנסים למילה "מאמרים" על הסרגל העליון.(וגם כמה מתכונים לא הונגריים).

איזה יופי! תודה! כבר סימנתי לי כמה דברים משובחים ביותר, שיכנסו לתור כאן.

המון תודות!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר