זה בדיוק הריח שמסמל לי בית, אמר הבכור, כשניחוח הראגו התפשט בחלל המטבח.

ראגו ומומלאים, זה הניחוח שאקח איתי לעולמים כשאחשוב על בית, הוסיף והסביר. וזה בדיוק מה שהתבשל לו על הגז. ריח של בית.
5.jpg
2.jpg

מעניין גם הבן שלי נדלק אתמול לפני חזרתו לצפון כשגילה

שזה בדיוק מה שהוכן לצהריים.

מה פה קורה פה??? כולנו?

האמצעי הגיע עם הגוזל לביקור חטוף וזה כמעט בדיוק מה שקיבל לארוחת ערב. (אמנם ככדורוני בשר ולא בתפזורת) אבל התגובה היתה דומה...

דיבור מוזר משהו, לא?

למה מוזר גרגר? לא מכיר את הרגע שאפך מעלה איזה ניחוח ומיד מתפשט חיוך של אושר על הפרצוף

ואתה חוזר שנים אחורה, לזמנים בהם היית ילד וזה היה אחד הניחוחות שסימל עבורך בית? אני מכירה את זה בריחות (מרק עוף, מרק אפונה, עוגת שוקולד, עוגות שמרים ועוגת גבינה ועוד ועוד) ובטעמים כמו למשל נקניק סרוולד רק של טירת צבי. לפני שנים (חמש עשרה בערך) טעמתי ממנו סתם במקרה, בסופר שהיה אז חדש, בצומת הקאונטרי קלאב. מיד קפצתי: זה הנקניק שאמא שלי היתה תולה על חוט במחסן, לאחר שמרחה את קצהו במרגרינה, וקשרה בנייר פרגמנט עם גומיה. אחרי שפרסה לנו פרוסות עגולות ודקות (עבה זה לאיכרים) לאכול. שנים לא טעמתי את הטעם הזה. הזיכרון של הטעם הזה, היה זיכרון של בית. בדיוק כפי שזיכרון של ניחוחות מסוימים, מסמלים גם הם בית. ניחוח של מרק אפונה מתבשל ביום גשם חורפי, ריח של מרק עוף בערב שבת, ניחוח של עוגות שוקולד וניחוח של פודינג תפוזים שעומד על השייש להתקרר. אין לך לינקים כאלו גרגר?

באוכל אצלי זה יותר עניין של טעמים

אבל הם כ"כ מדוייקים שנדיר שאני מוצא אותם/(מישהו) מצליח לשחזר אותם.

אוכל זה לא רק טעם, אוכל זה ריח, זה מרקם, זה מגע, וזה מראה

כל החושים משתתפים. אני זוכרת את הפעם הראשונה שטעמתי טריפה (trippa) למשל... ומה עשה לי המרקם שלה...

מעניין גם הבן שלי נדלק אתמול לפני חזרתו לצפון כשגילה

שזה בדיוק מה שהוכן לצהריים.

ואילו אני אכלתי היום לצהריים בדלית-אל-כרמל

פרגית ממולאה באורז, עטויה בשלל טעמים וריחות, שהוגשה עם סלט ירקות רענן עם נענע וטאבולה עמוסת ירק כפי שאני אוהב. בהחלט ישוחזר בבית. מתישהו.

עכשיו יש לנו למה לחכות!!!

מתישהו=בקרוב, אני מקווה.

מגדלים באוויר.

כבר אמרתי: החשק הלך.

ממש לא פייר לעשות לנו חשק ולבנות ציפיה, ואז לטרוף את כל הקלפים ולהגיד

פוס, לא משחקים.

זה בדיוק הריח שמסמל לי בית, אמר הבכור, כשניחוח הראגו התפשט בחלל המטבח.

ראגו ומומלאים, זה הניחוח שאקח איתי לעולמים כשאחשוב על בית, הוסיף והסביר. וזה בדיוק מה שהתבשל לו על הגז. ריח של בית.

אין, אין על הראגו הזה שלך

רק מלהסתכל בתמונה בא לי הטעם בפה

נראה נפלא

אפשר בבקשה מתכון? תודה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אוכל
בחר
בחר