09.10.04 | 18:38
נעלי הליכה ללא עור.
שלום.אולי מישהו יודע משהו על נעלי הליכה אטומות למים ונושמות שלא עשויות מעור? (לצימחונים) מצאתי הרבה חומר על זה באינטרנט אבל אני מפחדת להזמין בלי לשמוע ממישהו שיודע. אולי במיקרה מישהו כאן צימחוני?..
09.10.04 | 19:14

נעליים לא מעור

שלום לך, אין הרבה אפשרויות של נעליים טובות באמת ושלא יהיו מעור. אבל מצד שני גם רוב הנעליים מעור, שאמורות להיות חסינות מים הן לא באמת כאלה. ל"היי-טק" יש כמה מודלים שעשויים מבד, פלסטיק וציפוי פנימי "נושם" ובלתי חדיר. שוב, אל תצפי לאיטום מוחלט. עוד אפרשות היא נעלי "קומנדו" שהן מבד ופלסטיק, והן לגמרי חדירות למים אך מתייבשות תוך דקות. אלה האפשרויות שקיימות בארץ, על דברים שמפרסמים באינטרנט אני לא יודעת. לרוב, נעלים מעור של חברה רצינית הן פשוט יותר עמידות ומקצועיות (מבחינה אורתופדית). נעלים לא מעור (גם של "היי-טק" הן פחות עמידות ותוך מעט זמן צריך לקנות שוב. אולי מבחינה אקולוגית (והשלכות של תרבות הצריכה) עדיף יותר לקנות פעם אחת נעל טובה מעור, מלהמשיך לכלכל מפעל נעליים מפלסטיק או בד, שמזהם את הסביבה ומנצל עובדים בוויטנאם או סין. זו היתה המסקנה שלי, אחרי שראיתי שנעליי "היי-טק" אני צריכה לקנות כל שנה מחדש ואילו נעל טובה של חברה כמו "סקארפה", "אקו" או "גאספו" מחזיקה שנים ויעילה הרבה יותר. תחשבי על זה. ובהצלחה, בכל מקרה. *צימחונות לאו דווקא מעידה על המנעות משימוש בעור, והמנעות משימוש בעור לאו דווקא מעידה על צימחונות*
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיולים בארץ
בחר
בחר