ביקור ראשון באילת

את הביקור הראשון שלי באילת לעולם לא אשכח...

הייתי נער, תקציב לא היה לי, למעשה הייתי בגפי, את הדרך עשיתי בטרמפים, אך למרות כל אלה נהניתי מאוד מהחופשה שגרמה לי להתאהב בעיר הדרומית, דבר שגרם לי להפוך אותה למקום של קבע בחיי.

מה שמפליא כאשר אתה נוסע לאילת, כבר בירידות סדום אתה חש איך האווירה משתנת, הדרך נהיית מדברית יותר, יותר חמים ויבש, הרי אדום סביב משרים אווירה של נועם ורוגע ואתה נכנס למן שאנטי כזה.

כאמור ביקורי הראשון באילת היה בנערותי בשנת 1970, אילת הייתה עיר צעירה, עם שלושה בתי מלון, אזורי תיירות לא מפותחים  ועיר קטנה בה האחד מכיר את השני...ממש כמו קיבוץ.

כאשר הגעתי קיבלתי הלם ראשוני, את הדרך מהעיר לים עשיתי בהליכה, זה נראה קרוב מאוד, היום כמובן יש תחבורה ציבורית, משהו במזג האוויר היה שונה מזה של היום, אולי הקרינה אחרת, אולי זה מפאת הגיל או אולי החור באוזון, מה שבטוח אז היינו עושים דברים יותר בקלות, אך כבר אז דאגתי להכניס למקפיא בקבוק מים שיהיה מה ללגום ביום המחרת.

את היום היינו מעבירים על חוף הים לרוב בצל, בשחייה במים הקרירים, במשחקי ים, סירות מכל סוג שלא יהיה,,שייט ביאכטה במחיר מציאה ושנירקול בכל מקום אפשרי, בימים ההם היו אלמוגים צומחים בכל החופים, היום ניתן לשנרקל רק בחופים הדרומיים יותר.

את הערבים היינו מבלים בפאבים מקומיים, חברה לא היה קשה למצוא באילת, די היה לשהות מספר שעות עם כמה מבני גילי על החוף כדי שתוצרנה חברות, כך שלעת ערב היינו נפגשים במקומות הבילוי ומעבירים ערב נפלא, השוני הוא שמקומות הבילוי היו אז בעיר עצמה ולא על שפת הים, על הים היו יותר עסקים שמתפרנסים מהים כמו דייגים, השכרת יאכטות, קיוסקים ומספר מסעדות חוף.

למרות המחסור במלונות בתקופה ההיא לינה באילת לא הייתה בעיה בכלל, הייתה אפשרות להתארח אצל בני המקום, או להתנחל במן קומונה, או פשוט ללון על חוף הים עם או בלי אוהל כך להיזרק בטבע מתחת לאחת השמשיות בחוף.

אם תשאלו אותי אהבתי מאוד את התקופה ההיא עם החופים הבתוליים, אווירת השאנטי, המפרץ העשיר בדגה ובריפים, החברויות שנוצרו מיד והרגשת החופש התמידית, לא כמו היום שהכול נהייה מסחרי, עמוס לעייפה והמוני.

אז כן... אהבתי את הביקור הראשון שלי באילת וכאשר בגרתי עברתי לגור באילת באופן קבוע, כיום אני ממליץ לכם לבקר באילת בתקופות היותר חלשות ולא בחופשות וימי חג.

חופשה נעימה !!!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיולים בארץ