מה המשותף לאסון הכרמל ומגיפת הקורונה?

אסון הכרמל.

אחרי אסון הכרמל שבו ניספו 43 לוחמי אש ונער מתנדב הוקמה וועדת חקירה בראשות השופט בדימוס מיכה לינדרשטרוס שבדק,חקר ותיחקר את השתלשלות העיניים מאופן ניהול האירוע,הערכות וכשלים התגלו והיו ידועים לכל הרמות.

זה לא סוד,היתה הזנחה פושעת הקצאת משאבים ובעיקר תקציבים שהחזיקו את הראש מעל המים בלבד.

שנה לפני אסון הכרמל היתה ישיבה אצל ראש הממשלה ובהשתתפות השרים הרלוונטים והשתתפות ראשי מערכת הכבדות וההצלה במדינה שהציגו את הפערים החמורים ברמת השטח,הם הציגו ש 35% מהכבאיות גילם מעל 35 שנה,ויש חוסר של 130 רכבי כיבונ ו מנופים לחילות וכיבוי במבנים גבוהים וכן חוסר של 200 כבאים.

בעדותו בוועדה אמר אז שר האוצר יובל שטייניץ,הוא נשאל מדוע לא פעלתם להקצות משאבים ותקציבים לסגירת הפערים העצומים שידעתם עליהם ונחשפתם להם בישיבה מיקצועית, התשובה של השר היתה "אני מודה שלא הערכנו לאפשרות של שרפה בסדר ובעומצות שכאלה ובחומרה שכזאת".

חלפו 10 שנים מאז ובניגוד לכשל במערך הכבאות  שנחשפו אליו בזמן האירוע ולאחריו על צחדלי המערכת הרפואים ידענו גם ידענו שנים לפני שהכתובת היתה על הקיר עם נורות אדמות מהבהבות ובעוצה כבר שנים,חוסר של מיטות (המסדרונות המלאים) חוסר בחיסון שפעת,פערים בכוח אדם ובצוותים רפואיים אמעצי מיגון לצוותים מכונות הנשמה תרופות והרשימה עוד ארוכה ארוכה,אם על אסון הכרמל איש לא לקח אחריות,על מחדל שגרם לקריסת מערכת החינוך אסור בתכלית האיסור שזה יעבור לסדר היום מלי עריפת ראשים ויש לא מעט כאלה שיצטרכו לתת את הדין על כישלון חוסר שליטה אי מתן עדיפות למערכת שקורסת לנגד עינהם כבר שנים,וזה מכעיס יותר ויותר כשמילראדים נישפכים בהתנחלויות ולחרדים.

ולמה ציפית? יש לך "סגן שר" כשר בריאות,חרדי ללא מושג ברפואה....לפי אמונתו, מי שמתפלל ולומד תורה ,לא יפגע ולא יחלה. 

ראש ממשלה נאשם,נהנתן, חלש....שבריאות הציבור, ממש לא מעניינת אותו, רק כשמדובר בעצמו ומשפחתו(שעשו בדיקת קורונה לפני ימים...כן,כולל יאיר) 

האיש הביא את המערכת לעברי פי פחת....חסרים המוני רופאים,אחיות....ילדנו נסעו לחול ללמוד כי כאן עם ציונים בשמים לא מתקבלים....וחלקם נשאר בחו"ל. את המישרות איישו ערבים,ישראלים ופלשתינים,שמהווים חלק גדול מהצוותים הרפואיים כאן, ונכון להיום עושים עבודת קודש !! אבל את הבנים/בנות שלנו השאירו בחוץ. 

ציוד מיושן, תורים ללא סוף לרופאים,ברפואה הציבורית. מה שלא היה בעבר. הכל פרטי,הכל כסף...עושק. 

אין ערבות הדדית,מחירים בשמים,מדינה לאלפיונים עליונים. קוראים לזה קאפיטליזם חזירי....כי אין באמת תחרות הוגנת כאן.

קרטלים ומונופולים שולטים בכל, אינטרסנטים מקושרים וכיו"ב......בשעה שהרוב עובדים לפי שעות בשכר מינימום. 

למה ציפינו?? ודווקא הסובלים ומתקשים.....בוחרים בהללו שהורסים כל חלקה טובה. 

ראה במי הקיף עצמו ביבי......ותבין הכל......והללו מוכרים את נשמתם.

כחלון,אמסלם,רגב,אוחנה,ביטן,סיסו ,חזן, זוהר,דנון.......

מנהל הפורום
10,000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר