"הפרדס של עקיבא"/ יוכי ברנדס.

קראתי עכשיו שוב. ספר מרתק ומרגש . לא פעם פרצתי בבכי. פשוט כך.

תקופה זאת, בית שני ואחרי חורבן הבית, היא לטעמי מעניינת במיוחד בהיסטוריה שלנו. ובה כידוע נתעצבה היהדות לדורות, היהדות שאנו מכירים היום. יוכי ברנדס ברוכת הכשרון מיטיבה לצייר לנו את התקופה ואת חיי חכמי ישראל דאז. (כל השמות הגדולים, הידועים מהתלמוד ומ....ההגדה!). ומהיותה סופרת, היא מעניקה את לחלוחית החיים לסיפור.

לקרוא, לקרוא.

איני  יודעת אם תבכו בדמעות, כפי שאני בכיתי. אך ללא ספק הספר יעניין אתכם . לדעתי, ירתק.

או שפה קוראים רק חדשות....

וההוא  הדוחף לפורום הזה תעמולה דתית, בטח לא יקרא, כי הלא "אשה כתבה את זה" חחחחחחחחחחחח.

ההוא, שמפרסם משום מה דווקא בפורום אקטואליה שלנו דברי תעמולה לאמונות החרדיות, אולי תתכבד ותקרא את "הפרדס של עקיבא" מאת יוכי ברנדס?

חחחחח. אני סבורה שהלה לא יקרא. מה שכותבת אשה , זכר חרדי לא יקרא.....

חחחחח. והלה סבור משום מה שאת דבריו שלו, אנחנו נקרא.

ספר מצוין ! רסיסים של חכמה שהיתה בזמנו,וכמעט איננה עוד במציאות העכשוית, המקובעת, של ימינו. 

מנהל הפורום
10,000+

ספר מרגש מאד. דמותה וחייה של רחל בת כלבא שבוע, שבחרה בעקיבא רועה הצאן. דמותן של אמא שלום, ושל ברוריה . עלייתו לגדולה של האיש המוזר, עקיבא. דמויותיהם של החכמים הידועים לנו מהתלמוד. דמותו של פאולוס. ועמדותיהם האמיתיות, לטענת יוכי ברנדס, של הפרושים לגבי הנצרנים (זה שמם בספר הזה של הנוהים אחרי ישוע). 

אני לא סובלת את שיטתו של עקיבא בפירוש התנ"ך. מופרכת לגמרי, לדעתי. אני רואה בשפה התנ"כית שפה פיוטית, עם איפיונים פיוטיים, ואת הציוויים בתורה אני קוראת עפ"י הפשט. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר