מזעזע,מערכת הבריאות בקריסה,תסכול מביא לאלימות !!

כשלון עצום של ממשלה רופסת ומופקרת. מערכת הבריאות בקריסה,ואלו תוצאות התסכול הנורא של מטופלים על גבול המופקרים...לגורלם.
עצוב לי שהצוותים המותשים,שמנסים להציל את שאפשר,נפגעים בקו הראשון. 

ישר כח לצוותים הרפואיים,שעושים כל שיכולים,בשעות עבודה מטורפות!! 

הזעם חייב להיות מופנה לממשלה העלובה שלנו,שמפקירה את כולנו. אפילו שר מקצועי אין בבריאות.

מתי יתעורר עם ישראל??? ויחליף ממשלה? משרדים חשובים מופקרים,אין שר אחראי. סכסכנות,שינאה,הסתה......

חוקי לאום הזויים, ממש התנכלויות לאזרחי ישראל. אין דין ואין דיין, מערכת המשפט מותקפת,מערכת הצדק...כנ"ל....

מערכות האכיפה כנ"ל......

חקלאות נהרסת....רעלים מאושרים כאן,כשבעולם נאסרים. מה קורה לנו?????????????

פעם היתה לנו מערכת בריאות,דוגמא ומופת לעולם, מערכת משפט נהדרת, אחוות אחים, המשכילים היו מכובדים, ולא מוקצים כ"אליטה מתנשאת" לפי רוח שרת התרבות....השב"כ שמציל אותנו יום יום ממחבלים וחורשי רע.....תחת התקפה מטורפת,מגובה על ידי מימשל רע. המשטרה....תחת התקפה, כשהשר לא יודע למנות אדם ראוי למפכ"ל, כושל פעם אחר פעם. שיקוליו אינם הגיוניים.

נראה שחלק מהמימשל פועל מאינטרסים שאינם לטובת כולנו,כי אם לטובת קומץ,מיוחסים,שחיים בבועת גן עדן.....

והעם? על הפנים ! כן,יש הטבות עולמיות, ירידה במחירי טיסות,רכב, אלקטרוניקה......אבל כל הטוב הזה,הוא למרות הממשלה, לא בזכותה ! 

הגרעונות והמחדלים,נבלעים בזכות יזמים משכילים, שמקימים חברות כמובילאיי ומכניסים מיליארדים שמאזנים קצת את החורים בתקציב....

היכן שצריך את הממשלה , לרווחתנו.....הם נעלמים. כך בבריאות,לפני הכל !!! בחקלאות הקורסת לגמרי.....

ובשלל תחומים. ואני? קונה תפוחים מארגנטינה וספרד....מרומם את החקלאי שם, במקום את אחי בבית, שמתמוטט!

תעלולי אחיזת עיניים, שתעלה לכולנו ביוקר. 

https://news.walla.co.il/item/3215843

מנהל הפורום
10,000+

הכל מתחיל ונגמר בליכוד..

כל החולאים..

לדוגמא הבת שלי עם נתונים גבוהים מאד ביקשה ללמוד רפואה ולא התקבלה.

מהנהלת האונברסיטה בבאר שבע הצהירה שהיא מקבלת ערבים ללא פסיכומטרי וללא תנאי קבלה מחמירים.

מצד שני בוכים שיש מחסור ברופאים.

אז ברור שיש יד מכוונת ליצור את החוסר.

זה התחיל עוד לפני הליכוד.תנאים לא הגיוניים לקבלה.....

אבל החמיר שבעתיים תחת שלטון הליכוד. 

אנחנו במשבר מנהיגות/ערכיות קשה. סדרי עדיפיות קלוקלים, ושלטון של "מיוחסים" שנהנים מכל הקופה, ממסמסים את האמון שממשלה ובמערכת, הורסים כל חלקה טובה. 

שמעתי אתמול את גנץ. נראה שיש תקווה לאחד את השורות לדרך טובה פי כמה, למען כולנו. 

נחיה ונראה. אני מקווה שעם ישראל יפנים את האמת,כי מערכת ההכפשות כנגדו,מזוהמת ומכוערת ,כבר החלה. 

ראינו את רגב, אותי זה הגעיל!!! 

מנהל הפורום
10,000+

ומה בדבריי מזה כ 10 שנים כן נראה לך הגיוני?

כל ציוני הבגרות שלה 5 יחידות בציון מעל 95.

פסיכומטרי מעל 700.. 

עברה הכל בוועדה הממיינת בראיון החליטו  שהיא לא תהי אחת מתוך 700 המועמדים..כי המכסה כמה עשרות.

היתה לי ברירה לשלוח אותה להונגריה או פרג.

אבל חששתי שהיא תישאר שם כאשר תראה שהמשכורות שם פי 3 מאשר בארץ.

ונא בעין שאתן לה לעבוד בארץ אם לא יתנו לה ללמוד.

עשתה 2 שירות...התנדבויות..

הערבים לא משרתים לא תורמים כלום ההיפך הוא הנכון.

מחר נקבל כולנו רופאים כאלה ללא נתונים מתאימים

כבר כיום כמעט כל הבתי מרקחת ואופטומטריסט.. הם ערבים..

חייבים להעיף את הליכוד השמאלני ומהר...

גנץ דיבר יפה.. בדיבורים ביבי שם אותו בכיס הקטן.

הוא נמנע מלהתמודד עם השאלות..

איך מפזרים את עזה בעולם עוד מעט יהיו שם 10 מליון.

ולא לדאוג לרווחתם.. הרי התנתקנו...

איך מעיפים מכאן את המסתננים שחותרים להעיף אותנו.

לא נתייחס לאיך מפסיקים לבנות את המגדלים המכוערים ופיזור אוכלוסים..

איך מתחילים לבנות במקום להחריב.

רבים מאוד גם כיום, עם ציונים בשמים,פסיכומטרי מטורף ......לא מתקבלים !!! 

זו עובדה. יש מעט מקומות, ושאר שיקולים שמונעים ממעולים(לא פחות) ללמוד כאן. 

את רוב התקנים אגב, כיום, תופסים ערבים שמסיימים ללמוד(במזרח אירופה,עמן,קהיר,סוריה עד לפני כמה שנים,ומלא אוניברסיטאות כושלות,שמלאות בערבים! לאו דווקא ישראלים) הרבה לפני ילדינו שמשרתים בצבא. 

בגיל 23-4 הם כבר רופאים ומתחילים התמחות. כיום תמצאי רופאים בכל משפחה שלישית במגזר. קלי קלות.

אבל לעצמינו? ברוע וחוסר פרגון מתמיד.....אנו מזיקים,מקשים,מתעללים ממש ! 

ולצערי אני מכיר כמה צעירים,למדו בביהס התיכון מהמובילים בארץ, ציונים מעל 95+ מעל מאה עם הבונוסים..כממוצע בגרות, 730 ומעלה בפסיכומטרי....ולא התקבלו !!!! אחרי שיפור שעיכב אותם בשנה נוספת,התקבל אחד לבאר שבע. השאר למדו מדעי החיים ונכנסו לשנה שלישית ....אם באמת לא איבדו ענין. 

כי רובם נשאר במדע הטהור....וויתרו על רפואה. הם אולי הרויחו,

אבל אנחנו הפסדנו אותם כרופאים. 

פגשתי רופא צעיר שלמד בקהיר.....מה לומר? ידע כללי על הפנים, כישורים גבוהים? כלום.

יהיה אורטופד מצוין. ראיתי איך טיפל בקרוב משפחה, לגבי עניינים מורכבים יותר.....? לא בטוח.

מנהל הפורום
10,000+

אכן לא הגיוני. לגמרי. וזאת בנוסף למערכת בריאות קורסת....מחסור עצום ברופאים.....אחיות....

הציון היה 736. כשהתקבל לבאר שבע,הציון עלה ל 785.

אבל זה רק מקרה פרטי, אחד מהמונים. הרי ברור שעם ציונים נמוכים בהרבה היה מתקבל לכל אקדמיה בעולם,על מילגה !

די להיות בבית חולים זמן קצר....לראות כיצד הכל השתנה, המון ערבים כרופאים/אחים/אחיות....

לפעמים שליש ויותר....כשכולנו יודעים כמה נחשק המקצוע בקרב האוכלוסיה היהודית, זה לחלוטין לא פרופורציונלי לחלקם של המיעוטים באוכלוסיה כאן. כמו על היכולות יחסית לחברה היהודית. ובעצם מעיד על המגמה שכתבתי. 

לסטודנט ששרת בצבא/שרות לאומי, צריכה להיות עדיפות,תכניות מואצות לסיום הלימודים!! (כפי שיש לצבא/משטרה וכיו"ב.) עדיפות בקבלה ללימודים ועדיפות באיוש תקנים !!

אחרת מה עשינו כאן? נאייש בטמטום את כל המישרות בבוגרי אקדמיות נשכחות בחו"ל/עולם שלישי?

שהחלו את הלימודים מיד אחר התיכון? סיימו בגיל 23-4.....כשילדינו רק מסיימים צבא,ופסק זמן קצר לניקוי הראש?

זה מה שמתרחש במציאות. ולא הזכרתי מילואים.....

הטמטום הולך ומשתלט כאן, וזה כבר לא רק מכעיס, זה מטריף. כשבכל משפחה,יש יותר ויותר צעירים שמחפשים עתידם בחו"ל !!  מה שהיה נדיר יחסית בעבר, ולא מקובל.

מנהל הפורום
10,000+

אני מכיר היטב את המצב.

ניסיתי לבדוק לחקור לדרוש..

לא עזר כלום אני יודע בודאות מי התקבל ומי לו.

דליה את שוב טועה..

את קוראת לי ערבי שלא נותן לבת שלי ללמוד בחול..

אם היתי ערבי הבת שלי היתה מתקבלת ללא תנאי קבלה

בגלל שאני יהודי אז יש גזענות כלפיי.

הנתונים שלה גבוהים בהרבה מהדרישות.

אגב

החרדים צודקים שלא מתגייסים.

הנה הישראלים היהודים מתגייסים ממלאים את חובם ומופלים לרעה מול הערבים.

לפחות שלא ישרתו בצבא יצאו לחול ללמוד רפואה בלי הטובות של המדינה

בדקתי עלויות כל שנת לימודים לרפואה בחול..כ 100 אלף שח.

הבן שלי כבר שנתיים בחול.

אני לא מאפשר לה ללמוד בחול כי 

א. זה עולה הרבה כסף. ועוד 7 שנות לימוד ואחכ בארץ יש עוד מבחני התאמה..

המאמץ לא כדאי..לא כלכלי..

ברוך ה' נפתחה פקולטה לרפואה באריאל..

אולם הכלבים הדואגים לשמר מכסה הודיעו שיגרעו מהמכסה את מספר התלמידים שילמגו באריאל.

משמעות הדבר מניעת האפשרות להגדיל את המכסה.

לך תבין את המטומטמים.

לדעתי אשה כאשר תתחתן תלד ילדים יהיה לה קשה מאד לתפקד במשמרות כרופאה.

ולכן מכלול השיקולים הוא לא להשקיע בכוון הזה.

יא מהבולא..

האם שטפת את הפה הבוקר?

הבן שלי סיים צבא. סיים תואר בהצטיינות ונסע על דעת עצמו לארהב ודרום אמריקה לא ללמוד אלא לעבוד לטייל.

וממתי הצעירים שואלים אותנו?

הבנת הנקרא דליה..

שנת לימודי רפואה בחול 100 אלף שח. כפול 7 שנים.

ועוד להרחיק אותה מהמשפחה?

במקום שתתנפלי על הליכוד השמאלני הגזעני שמעולל זאת את מתנפלת על הקורבן...ממש חכמה.

אכן לא הגיוני. לגמרי. וזאת בנוסף למערכת בריאות קורסת....מחסור עצום ברופאים.....אחיות....

הציון היה 736. כשהתקבל לבאר שבע,הציון עלה ל 785.

אבל זה רק מקרה פרטי, אחד מהמונים. הרי ברור שעם ציונים נמוכים בהרבה היה מתקבל לכל אקדמיה בעולם,על מילגה !

די להיות בבית חולים זמן קצר....לראות כיצד הכל השתנה, המון ערבים כרופאים/אחים/אחיות....

לפעמים שליש ויותר....כשכולנו יודעים כמה נחשק המקצוע בקרב האוכלוסיה היהודית, זה לחלוטין לא פרופורציונלי לחלקם של המיעוטים באוכלוסיה כאן. כמו על היכולות יחסית לחברה היהודית. ובעצם מעיד על המגמה שכתבתי. 

לסטודנט ששרת בצבא/שרות לאומי, צריכה להיות עדיפות,תכניות מואצות לסיום הלימודים!! (כפי שיש לצבא/משטרה וכיו"ב.) עדיפות בקבלה ללימודים ועדיפות באיוש תקנים !!

אחרת מה עשינו כאן? נאייש בטמטום את כל המישרות בבוגרי אקדמיות נשכחות בחו"ל/עולם שלישי?

שהחלו את הלימודים מיד אחר התיכון? סיימו בגיל 23-4.....כשילדינו רק מסיימים צבא,ופסק זמן קצר לניקוי הראש?

זה מה שמתרחש במציאות. ולא הזכרתי מילואים.....

הטמטום הולך ומשתלט כאן, וזה כבר לא רק מכעיס, זה מטריף. כשבכל משפחה,יש יותר ויותר צעירים שמחפשים עתידם בחו"ל !!  מה שהיה נדיר יחסית בעבר, ולא מקובל.

emo_45.png איך עלה ציון פסיכומטרי מ736 ל785 ? מתקבל הרושם שכל הציון הזה הוא ענין נזיל, ולא מהימן.

הוא ישב ותרגל, עוד ועוד.....ושיפר ציון בגדול. הענין לא נזיל כלל. ובעיקרו ענין של תרגול ולמידה. 

מנהל הפורום
10,000+

שימרו על שפה נקיה. אין הצדקה לכתוב "בן מזויין"....ערבי אינו שם גנאי....וכיו"ב. אני לא מפנים איך אנשים מבוגרים מרשים לעצמם להשמש בשפה נמוכה כזו. 

מנהל הפורום
10,000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר