מהנדסות העתיד.

https://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-13235,00.html

בכתבה של אורן רוזנשטיין בידיעות אחרונות מה2.1.19 (לחפש ולקרוא! התרוממות רוח מובטחת!), נועה רוזנווסר, אחת מתלמידות התיכונים הללו, אחת ממהנדסות העתיד, מספרת בין השאר שהן פיתחו רובוט שמנווט ללא ג'יפיאס.   (שידורי הג'יפיאס חשופים מאד לפגיעה, והיה חשוב לפתח שיטה לפיה כל הניווט יהיה בתוך המכונית עצמה). הכתבה מספרת : 300 נערות שעבדו בשלוש השנים האחרונות על פרוייקטים הנדסיים בליווי ובייעוץ של עשרות מדעניות ומהנדסות בכירות מהתעשיה האווירית. הן יצרו 30 מוצרים והמצאות פורצי דרך , בהם אלונקה חכמה שמנטרת את המדדים הרפואיים של הפצוע ומאפשרת להעניק לו טיפול מדויק, עגלת שירות רובוטית למטוסי נוסעים, שיטות  חדשניות להגנה מפני פיגועים בטרמפיאדות, מערכות לניווט במקומות שבהם אין קליטת לווינים, ועוד.

 

נועה רוזנווסר גם מספרת : אני גם משתתפת בתחרות רובוטיקה בשם "רובונר", ואנחנו טסים לארה"ב. (היא גם השתתפה במחנה קיץ בינלאומי לרובוטיקה, אומרת ש"זו היתה חוויה מדהימה", והשנה היא מנטורית לבנות בכתה ט' במסגרת הפרוייקט Mind the Gap של גוגל.

רוזנשטיין מוסיף כי "רבות מן הבוגרות של המחזורים הראשונים בפעילות - שמתקיימת בשיתוף התעשיה האווירית, "ידיעות אחרונות" וynet  - התקבלו ליחידות טכנולוגיות מובחרות בצה"ל.

הן  נמצאות בקשר רציף עם המנטוריות, והמטרה היא שימשיכו במסלול זה לאחר שחרורן, יזכו בקריירות מרתקות ומתגמלות, ויעזרו לשמור על מעמדה של ישראל כמעצמת חדשנות".

עודד - אכן, מדינתנו מדינת אור עם הישגים רבים, כפי שאתה כותב, וזאת למרות החשיכה החאראדית והפרימיטיביות של יוצאי ארצות איסלם חסרי השכלה, המאיימות על המדינה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר