האם מלך ירדן יברח ממדינתו בקרוב?

מסתמן כי כבר זמן רב בירדן מתחוללות מהומות, הפגנות ומרי אזרחי כנגד שילטונו של המלך שם. מצבו של המלך הולך ומתערער, כשמרבית תושבי ירדן מתנגדים להנהגתו. השנאה כלפיו וכלפי אשתו הפלסטינית חריפה. הם מנותקים מהסבל הרב, שעובר על תושבי ירדן. בירדן ישנו עוני כבד, וישנה אבטלה מרובה. ככל שמצבה הכלכלי של ירדן הולך ומתדרדר, כך גוברת ההתמרמרות והמרי האזרחי כנגד המלך, אשתו וילדיו.

אפילו בקרב שבטי המיעוט הבדווי, שבעבר היו נאמנים למלך, ישנה נסיגה חריפה בתמיכתם בו. לנו בישראל יש את הגבול הארוך ביותר עם מדינת ירדן. יציבות השילטון בירדן חשובה לנו, והיא אינטרס חשוב לנו. כשבעים אחוז מתושבי ירדן הם פלסטינים, שאינם רואים במלך מנהיג לגיטימי. השלום ביננו לירדן הוא שלום קר. זהו הסכם שלום בין ההנהגות בשתי המדינות. העם הירדני ברובו המכריע והגדול שונא אותנו. לכן, מלכתחילה השלום הזה איננו יציב. זהו שלום שלא יחזיק מעמד לאורך זמן.

יש מצב מציאותי, שבקרוב מאוד שילטונו של מלך ירדן יתערער כל כך, עד שיאלץ לברוח מהמדינה. אנו בישראל צריכים להיערך לאפשרות זאת. יתכן, שבריחת מלך ירדן ממדינתו בעקבות מרי אזרחי והפיכה שם, תיצור הזדמנות מדינית חדשה לישראל. על מה אני מדבר? ובכן, יתכן שלאחר קריסת שילטונו של מלך ירדן תקום שם המדינה הפלסטינית. כך יווצר מצב שלפלסטינים תהייה מדינה מוכרת על ידי העולם הרחב. בטווח הארוך יכול להיות שזהו פיתרון רצוי, טוב ומציאותי יותר, אשר יסכן אותנו באופן פעוט יותר. יש לציין כי בכל מקרה אין לנו השפעה רבה על מה שהולך לקרות שם בעתיד הקרוב.

מסתמן כי "האביב הערבי" עומד להתפרץ בירדן, והמלך שם עומד לברוח ממדינתו        

האם זה מה שמשער גיא בכור, או שמא מדובר בסברת כרס מקורית?

ד"ר גיא בכור הוא אדם אינטלגינטי מאוד, ומוכשר מאוד

יש לו ראיית עולם ודעות מקוריות, והוא איננו כפוף, ואיננו מושפע מהתקשורת השמאלנית הישראלית העלובה

גיא בכור שואב את ידיעותיו מקריאה ומעקב קרוב וצמוד של הדיווחים משלל מקורות מהעולם הערבי והמערבי

כקורא ודובר ערבית, יש לו יכולת ניתוח וההערכה אינטליגנטיים מספיק כדי לנפק תחזיות, שבדיעבד מתבררות כמדויקות

אני שמח על כל הזדמנות שיש לי לקרוא ולהתעדכן מה דעתו של גיא בכור בשלל הנושאים שעל סדר היום הציבורי

מבחינתי הוא כשלוש רבעי נביא ביכולתו לחזות את העתיד להתרחש, ולנפק עצות מועילות וחכמות

לצערי, באתרו ג'י פלאנט מרבית מאמריו חסומים, וניתן לגשת אליהם בתשלום בלבד באמצעות מנוי

לכן לצערי, אני חשוף באופן חלקי ביותר לדעותיו בנושאים השונים

נושא הערכתי כי מלך ירדן יברח בקרוב ממדינתו - יושב אצלי בראשי כבר שבועות רבים

תכננתי להעלות פוסט בענין זה מזמן, אך לא הזדמן לי עד להיום שהתאפשר לי הדבר.    

ואיך תושפע ישראל מבריחתו של מלך ירדן?

תושבי השטחים ישארו בבתיהם וידרשו את זכויותיהם.

מעניין מאוד

מי שמאמין בערבים במיוחד במוסלמים שם נפשו בכפו.

מה החידוש?

כל מדינות ערב עברו עוברים ויעברו מהפכות. ככה מחליפים אצלם שלטון.

ראה מצרים פעמיים. סאדאת. ומוברק. באיזו השפלה הורידוהו.

קאדאפי.. איזה מוות קיבל.

תוניסיה. תימן. סוריה.

אצל המוסלמים אין דמוקרטיה ובחירות רק בכוח הסיף.. כך עם האויבים שלהם.

אני מתפלא שיש עוד יהודים שמאמינים שניתן לחתום איתם הסכמים.

ד"ר גיא בכור הוא אדם אינטלגינטי מאוד, ומוכשר מאוד

יש לו ראיית עולם ודעות מקוריות, והוא איננו כפוף, ואיננו מושפע מהתקשורת השמאלנית הישראלית העלובה

גיא בכור שואב את ידיעותיו מקריאה ומעקב קרוב וצמוד של הדיווחים משלל מקורות מהעולם הערבי והמערבי

כקורא ודובר ערבית, יש לו יכולת ניתוח וההערכה אינטליגנטיים מספיק כדי לנפק תחזיות, שבדיעבד מתבררות כמדויקות

אני שמח על כל הזדמנות שיש לי לקרוא ולהתעדכן מה דעתו של גיא בכור בשלל הנושאים שעל סדר היום הציבורי

מבחינתי הוא כשלוש רבעי נביא ביכולתו לחזות את העתיד להתרחש, ולנפק עצות מועילות וחכמות

לצערי, באתרו ג'י פלאנט מרבית מאמריו חסומים, וניתן לגשת אליהם בתשלום בלבד באמצעות מנוי

לכן לצערי, אני חשוף באופן חלקי ביותר לדעותיו בנושאים השונים

נושא הערכתי כי מלך ירדן יברח בקרוב ממדינתו - יושב אצלי בראשי כבר שבועות רבים

תכננתי להעלות פוסט בענין זה מזמן, אך לא הזדמן לי עד להיום שהתאפשר לי הדבר.    

נוח לו לאדם שיפשוט נבלות בשוק ואל יזדקק למתנת יד הבריות.

מר בכור החליט לעשות לביתו בדרך הקלה - לפשוט-יד לנדבת הזויי הימין וללקק שֵתם...מצער, אך עדיף על שילסטם את הבריות לאור השמש...

מלך ירדן הנכחי, הוא צאצא של הנביא עליו השלום, כל מוסלמי יודע זאת ואני סבורה כי זה אחד האדנים עליו נשען כסאו.

מי זה ירים ידו על נצר הנביא עליו השלום?!

מלך ירדן הנכחי, הוא צאצא של הנביא עליו השלום, כל מוסלמי יודע זאת ואני סבורה כי זה אחד האדנים עליו נשען כסאו.

מי זה ירים ידו על נצר הנביא עליו השלום?!

זה נכון, הוא נחשב כצאצא של הנביא

כמדומני גם מלך מרוקו נחשב צאצא הנביא

זה מסביר את העובדה, שלמרות "החורף הערבי" שנמשך כבר כשמונה שנים

עדיין מדינות אלו יציבות יחסית, ובראשם המלך הוותיק

אך לא לעולם חוסן - מה שהיה עד עכשיו, הוא לא בהכרח מה שיהיה

המרי האזרחי בירדן הולך ומתגבר, המצב החברתי כלכלי הולך ומתדרדר

הכתובת היא על הקיר

מכיוון שהבדווים שהיו מתומכי המלך, בחלקם הסירו את תמיכתם, ומשמיעים ביקורת

אנו צופים בהתרסקות של ירדן בהילוך איטי - זאת רק שאלה של זמן קרוב יחסית, עד שעבדאללה יברח ממדינתו.

אולי גם תסביר אם זה טוב או רע לנו כי נראה שזה משמח אותך.

מה שטוב..

שחרבם תבוא בליבותם..

ה' ילחם לכם ואתם תחרישון..

הם יאכלו אחד את השני שישכחו מאיתנו לכמה שנים.

מצד שני. מי שמתסיס זה כנראה איראן העמלקים שמנסים לסגור עלינו ממזרח וממערב מצפון ומים.

תראה יוסף.....

כמו שכתבתי בפוסט הפותח, בטווח הקצר שינויי שילטון בירדן מסכנים את היציבות

ועלולים להיות מבחינתו התפתחות שלילית

אך בטווח הבינוני והיותר רחוק, הפלסטינים שם המהווים 70% מאוכלוסיית ירדן

יכולים להקים שם מדינה פלסטינית, וכך ימצא הפתרון לשאיפותיהם הלאומיות

ירדן כמדינה פלסטינית מוכרת על ידי העולם ועצמאית - יכולה להוות התפתחות חיובית לישראל

בנוסף ברצוני לציין כי בימים אלו נשקלת האפשרות להיכנס לפרוייקט תעלת הימים עם ירדן

מבצע הנדסי זה יחבר את מימי ים סוף, ויזרים אותם לים המלח, כשבדרך יוקם מתקן התפלה

פרויקט זה מדובר שיתבצע כבר שנים רבות, הבנק העולמי אמור לממן את עלותו בסדר גודל של 4 מיליארד שקל

כמדומני, שישראל אף היא תשקיע כ-1.5 מיליארד שקל - לירדנים יש אינטרס חזק להוציא את הפרויקט לפועל

ישראל מבחינתה שוקלת להיענות לבקשה הירדנית, כדי לחזק את הקשרים עם ירדן

אולם, אם ברור כי אין עתיד לשילטון בירדן, ובטווח קרוב של עד שנים בודדות המדינה שם תתפרק

אז מה הטעם להשקיע ולבזבז סכומי כסף גדולים אלו, שהם יכולים ללכת לצרכים יותר חיוניים בתוך ישראל.         

תראה יוסף.....

כמו שכתבתי בפוסט הפותח, בטווח הקצר שינויי שילטון בירדן מסכנים את היציבות

ועלולים להיות מבחינתו התפתחות שלילית

אך בטווח הבינוני והיותר רחוק, הפלסטינים שם המהווים 70% מאוכלוסיית ירדן

יכולים להקים שם מדינה פלסטינית, וכך ימצא הפתרון לשאיפותיהם הלאומיות

ירדן כמדינה פלסטינית מוכרת על ידי העולם ועצמאית - יכולה להוות התפתחות חיובית לישראל

בנוסף ברצוני לציין כי בימים אלו נשקלת האפשרות להיכנס לפרוייקט תעלת הימים עם ירדן

מבצע הנדסי זה יחבר את מימי ים סוף, ויזרים אותם לים המלח, כשבדרך יוקם מתקן התפלה

פרויקט זה מדובר שיתבצע כבר שנים רבות, הבנק העולמי אמור לממן את עלותו בסדר גודל של 4 מיליארד שקל

כמדומני, שישראל אף היא תשקיע כ-1.5 מיליארד שקל - לירדנים יש אינטרס חזק להוציא את הפרויקט לפועל

ישראל מבחינתה שוקלת להיענות לבקשה הירדנית, כדי לחזק את הקשרים עם ירדן

אולם, אם ברור כי אין עתיד לשילטון בירדן, ובטווח קרוב של עד שנים בודדות המדינה שם תתפרק

אז מה הטעם להשקיע ולבזבז סכומי כסף גדולים אלו, שהם יכולים ללכת לצרכים יותר חיוניים בתוך ישראל.         

ונניח שבמקום ירדן תקום מדינה פלסטינית.

איך זה ישפיע על הפלסטינים בשטחים הכבושים או שלפלסטינים תהיה מדינה גדולה יותר עם חיבור למדינות בסביבה שיוכלו לאיים עלינו .

הרי כבר היינו יכולים מזמן  להחזיר את הגדה המערבית לירדן ולהיפטר מהבעיה הפלסטינית.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר