לא מצליח להבין אתכם......ממש !! לא מצליח .

מצטער.

מה קשורה גלרון,ריבלין.....

עזב אותנו סופר מיוחד, חשוב, אהוב על רבים ! 

למה כל כך כואב לכם שמספידים אותו,מצטערים על לכתו.....

מה הקשר לביבי??? מה המופרעות הזו?

מנהל הפורום
10,000+

שיש עוד כשרונות גדולים בארץ הזו. בכל תחומי האמנות. ואת תדמיתו של עמוס עוז ניפחו מעל לכל פרופורציה.

דהאן כתב על ביבי כנראה משום שעמוס עוז היה שמאלני מובהק.

מה הקשר? 

ודאי שיש כשרונות רבים בארץ. 

את תדמיתו של עוז לא ניפחו במאומה. הוא הלך עם המדינה לכל אורך הדרך.....

כתב את שחווה , וייצג נאמנה רבים מאוד בישראל. 

הרוע שאתם מפגינים מקורו אחד.....התקפה מטורפת על יוצרים ואמנים בישראל. 

ולא יעזור לכם התרוץ הקלוש....שיש עוד אמנים כאן. 

עמוס עוז הפך עם השנים לסמן שמאלני, ציוני, מתקדם וחכם, של מקימי המדינה שלנו. 

אפשר שלא להסכים עם חלק מדעותיו. אבל ודאי שלא לצאת כנגד המספידים שחשים אבדן גדול בלכתו מעימנו. 

זה מרושע....ומזכיר את הרע מכל....אלו ששרפו ספרים בנסיון להכחיד זכר טובי הסופרים/פילוסופים/משוררים/חוקרים , ברחבת האוניברסיטה בברלין !!!!

אני נדהם שאת, גברת  "george sand" , משתפת פעולה עם כזו גישה. 

מנהל הפורום
10,000+

מה הקשר? 

ודאי שיש כשרונות רבים בארץ. 

את תדמיתו של עוז לא ניפחו במאומה. הוא הלך עם המדינה לכל אורך הדרך.....

כתב את שחווה , וייצג נאמנה רבים מאוד בישראל. 

הרוע שאתם מפגינים מקורו אחד.....התקפה מטורפת על יוצרים ואמנים בישראל. 

ולא יעזור לכם התרוץ הקלוש....שיש עוד אמנים כאן. 

עמוס עוז הפך עם השנים לסמן שמאלני, ציוני, מתקדם וחכם, של מקימי המדינה שלנו. 

אפשר שלא להסכים עם חלק מדעותיו. אבל ודאי שלא לצאת כנגד המספידים שחשים אבדן גדול בלכתו מעימנו. 

זה מרושע....ומזכיר את הרע מכל....אלו ששרפו ספרים בנסיון להכחיד זכר טובי הסופרים/פילוסופים/משוררים/חוקרים , ברחבת האוניברסיטה בברלין !!!!

אני נדהם שאת, גברת  "george sand" , משתפת פעולה עם כזו גישה. 

אני ודאי לא מתקיפה ולא אתקיף יוצרים ואמנים טובים בישראל. ודיעותיהם הפוליטיות לא משנות לי. למשל, היותה של נעמי שמר ימנית לאומית גדולה לא השפיע על  הערכתי לשיריה (המוקדמים בעיקר. ולתרגומה הנפלא לcaptain, my captain מאת וולט ויטמן, עם המוסיקה הנהדרת שחיברה לשיר הזה, אותו כתבה לזכרו של רבין הרצוח).ואם יש שחקניות ושחקנים לא מעטים שלמשל מסרבים להופיע ביו"ש, אני חושבת שזכותם להחזיק בדעתם הפוליטית.

עמוס עוז - מימיי לא אהבתי את בעייתו המינית שהתבטאה בכל ספריו, את תיעובו לגברים (אותם ראה כחלושים ולא גברים כלל) אשר העריצו נשים חזקות (שגם אותן תיעב, ותיאר אותן כלא-נשים), את ה"פתרון" שמצא לבעייתו ע"י תיאור של גברים חייתיים ונשים כנועות - שזה היה כנראה סדר העולם הנכון מבחינתו. כמה מספריו הגרועים ביותר נכתבו ברוח זו (לקראת סוף ימיו). אני מלגלגת על ההאדרה שעשו ועושים לו - כאמור, חלק מספריו ממש גרועים. וההיקף של ראייתו הפסיכולוגית, בכלל, צר. היתה לו שליטה נהדרת בשפה, אחד מספריו מוכיח זאת במיוחד (יש לי אותו, ושכחתי את שמו). אבל להעמיד אותו, כמו שאיזה גולש ניסה, בפייסבוק, על רמה אחת עם ביאליק ועגנון? תרשו לי לצחוק מקרב לב.

התמזל מזלם של ביאליק ועגנון שלא זכו ל "תבונותייך" ולצחוקך. 

ולגבי הבעיה המינית......מי שמכיר "תבונותייך"....יבין. 

מנהל הפורום
10,000+

התמזל מזלם של ביאליק ועגנון שלא זכו ל "תבונותייך" ולצחוקך. 

ולגבי הבעיה המינית......מי שמכיר "תבונותייך"....יבין. 

ביאליק זוכה להערכה רבה ביותר מצדי (לא שהוא צריך זאת....) גם עגנון, עם כל המיזנתרופיות שלו, ולא פעם שנאת הנשים שלו, יש לו לדעתי סיפורים קצרים נפלאים, וגם הסיפורים "בדמי ימיה" ו"סיפור פשוט" הם נפלאים. (לא שהוא צריך את חוות דעתי....)

מותר ורצוי לקוראת ולקורא להעביר ביקורת על סופר, ובלבד שתהיה מפורטת ומנומקת. הערצה עיוורת למישהו שיוחצ"ן עד מיאוס בציבור היא סימן לחוסר תבונה. אני משערת שבספרות אינך שוס גדול.

אגב, כותבים "תובנותייך" לא "תבונותייך".

ה"ביטול" המקושקש שלך את ביקורתי אינו מראה על תבונה יתרה. הכי קל לבטל מישהו בהבל פה......בלי סימוכין, בלי להביא גירסה מנומקת משלך, בלי כלום. 

עצוב לקרוא את שכתבה הבת של עוז.....

לא הגיע שום ניחום מצידו של שר החינוך בנט !! לא פרחים, לא השתתפות באבל, לא ביקור......

כלום !!

האם יוציאו כעת את עוז מתכנית הלימודים???? יכניסו את אמנון יצחק במקום?? 

מנהל הפורום
10,000+

עצוב לקרוא את שכתבה הבת של עוז.....

לא הגיע שום ניחום מצידו של שר החינוך בנט !! לא פרחים, לא השתתפות באבל, לא ביקור......

כלום !!

האם יוציאו כעת את עוז מתכנית הלימודים???? יכניסו את אמנון יצחק במקום?? 

אכן, התנהגות אידיוטית של בנט. דיעותיו הפוליטיות "עלו לו לראש". המטומטם לא מראה ממלכתיות. האיש מורעל.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר