ההודעה המשותפת המבישה של ביבי עם ראש ממשלת פולין

פשוט מעוררת זעם ופוגעת בזכרון חללי השואה האיומה שהתרחשה ברובה על אדמת פולין שרבים מאזרחיה האנטישמים שיתפו פעולה ברצון עם הצורר הנאצי

אלה העובדות ההסטוריות !!

פשוט

בושה וכלימה

נקודה

מדינת  ישראל עשתה שלום עם גרמניה. היהודים נוהרים לגרמניה בעשרות אלפיהם. החרפה היא איומה. מה נטפלת לפולין? פולין, שנכבשה ע"י הנאצים, העם הפולני, הסלאבי, שמונה ע"י הנאצים להיות עבדים "לגזע הנורדי", העם שאת ארצו הפכו הנאצים למקום המשכן של אושוויץ, טרבלינקה, חלמנו? נכון, הפולנים הם קתולים נלהבים, וחלקם היו וכנראה עדיין הנם אנטישמים. הפולנים גם אשמים בכמה וכמה פשעי רצח איום נגד היהודים. הם אינם שונים בכך משאר עמי אירופה. ואנחנו, הישראלים, עשינו שלום עם כל עמי אירופה. ועם גרמניה!!! אל תיטפל לפולין.

לתופף על פח - תענוג.

אני לא נטפלתי לפולין האנטישמית - אם יש לך טענות כדאי שתפני להסטוריונים ובמיוחד לאלה שתיעדו את יד ושם 

הם יודעים במדוייק מדוע "נטפלתי" דווקא לפולין 

גרמניה לעומת פולין ידעה לבקש סליחה ומחילה מהעם היהודי ופיצתה אותנו במליארדי דולרים על העוול הנורא שעוללו בניה המשוקצים הנאצים ימ"ש - והפולנים החוצפנים המנוולים ששיתפו פעולה עם הצורר הנאצי מרצון  מנסים לסלף את ההסטוריה בהתממות השקרית המחליאה שלהם 

בושה וחרפה

מדינת  ישראל עשתה שלום עם גרמניה. היהודים נוהרים לגרמניה בעשרות אלפיהם. החרפה היא איומה. מה נטפלת לפולין? פולין, שנכבשה ע"י הנאצים, העם הפולני, הסלאבי, שמונה ע"י הנאצים להיות עבדים "לגזע הנורדי", העם שאת ארצו הפכו הנאצים למקום המשכן של אושוויץ, טרבלינקה, חלמנו? נכון, הפולנים הם קתולים נלהבים, וחלקם היו וכנראה עדיין הנם אנטישמים. הפולנים גם אשמים בכמה וכמה פשעי רצח איום נגד היהודים. הם אינם שונים בכך משאר עמי אירופה. ואנחנו, הישראלים, עשינו שלום עם כל עמי אירופה. ועם גרמניה!!! אל תיטפל לפולין.

גרמניה היא המדינה היחידה באירופה שבאמת  שינתה את עצמה ויצרה מערכת חוקים ששמה גבול ברור לכל מי שרוצה לחזור לעבר הנורא שלה.

מדינות אחיות שהיו שותפות לפשע,קיבלו חנינה גורפת בגלל אינטרסים של המערב .

העניין הוא הסתרת העובדות שפולנים ניצלו פה ושם את החופש להתפרע כנגד יהודים כולל רצח יהודים שחזרו מהמחנות לבתיהם.

אני לא נטפלתי לפולין האנטישמית - אם יש לך טענות כדאי שתפני להסטוריונים ובמיוחד לאלה שתיעדו את יד ושם 

הם יודעים במדוייק מדוע "נטפלתי" דווקא לפולין 

גרמניה לעומת פולין ידעה לבקש סליחה ומחילה מהעם היהודי ופיצתה אותנו במליארדי דולרים על העוול הנורא שעוללו בניה המשוקצים הנאצים ימ"ש - והפולנים החוצפנים המנוולים ששיתפו פעולה עם הצורר הנאצי מרצון  מנסים לסלף את ההסטוריה בהתממות השקרית המחליאה שלהם 

בושה וחרפה

כפי שבארצות אירופה האחרות היו משתפי פעולה עם הנאצים והיו מחתרות נגדם, כך גם בפולין.

אתה רוצה שפולין תפצה את מדינת ישראל/יהודים שסבלו בשואה בכסף? תפנה את הדרישה הזאת לכל אחת ואחת מארצות אירופה (חוץ אולי מלבולגריה).

הדור הצעיר היום בפולין מתעניין מאד ביהדות וביהודים שהיו בארצם. אסור להתנפל בשנאה עוורת על כל העם הפולני, לכל דורותיו, כולל הדור הזה, ולהעלים את האהדה והענין שיש להם ביהודים היום. וודאי גם בישראל. שבח וייס, שגריר ישראל בפולין, לא סבל, ולא דיווח על יחס רע כלפיו. היו יחסי ידידות בינו לבין אנשי שלטון בפולין. ודיווחיו על פולין היו חיוביים.

לתופף על פח - תענוג.

אני קראתי את הצעת החוק הפולנית, ולא ראיתי בה כל רע. הם לא רוצים שהניסוח בעולם ייצור את הרושם שמחנות הריכוז האיומים היו פולניים. אני חושבת שישראלים לוהטים בלאומיותם יכולים להבין שלפולנים יש רגש לאומי.

ושוב: אנחנו משכיחים את האשמה הגרמנית, עשרות אלפי יהודים כולל  ישראלים נוהרים לגרמניה ורבים משתקעים שם. לדעתי זו חרפה שלא תימחה. לעומתה, מה הרוע ברצון לייסד יחסים ידידותיים עם פולין, בלי לשכוח כמובן את הפשעים שהיו פולנים שביצעו נגד יהודים.

לתופף על פח - תענוג.

אנחנו לא דורשים כסף מהפולנים וגם לא משכיחים את האשמה הגרמנית

לא מיני ולא מקצתיי

אנחנו מצווים לשמר ולזכור לעד את זכר השואה ואת הרקע האנטישמי המחליא שיצר אטמוספירה מתאימה באירופה הנוצרית

להגשימה על אדמתה

ולכן חשוב מאוד להקשיב להסטוריונים של מוסד יד ושם המוקיעים את הצעת החוק הפולנית וגם את ניסוח ההסדר האומלל שהיתווה ביבי בסוגיה זו

אנחנו מצווים לזכור את השואה, ומדינת ישראל, כמו כל מדינה, גם רוצה קשרים טובים עם מדינות אחרות בעולם. זוה א"ב בהתנהלות מדינה בעולם. אם יש כיום בפולין אהדה ליהודים ולישראל, אם הפולנים רוצים קשרים טובים עם מדינת ישראל, זה רק בונוס שמעודד את קובעי המדיניות שלנו לבסס קשרים עם מדינה זו.

אני לא בעד לייחד את הפולנים להתנפלות. כל עמי אירופה אשמים, וודאי וודאי שיש לזכור לדיראון עולם ובזעזוע בלתי נגמר את הנאצים.

לתופף על פח - תענוג.

מסכים לגמרי עם לביאה. צודקת בכל מילה. לא בכדי בפולין היתה הקהילה הגדולה ביותר באירופה. למרות הקתוליות. 

היהודים שגשגו שם כי היה נוח וטוב שם. אי אפשר להאשים את פולין הכבושה, בה נרצחו בנוסף ל 3 מיליון יהודים פולנים, עוד 3 מיליון פולנים שאינם יהודים,כולל כל האינטיליגנציה. 

פולין היתה היחידה באירופה שרישמית נלחמה בנאצים !! להבדיל משאר המדינות ששיתפו פעולה. 

היו בפולין פושעים,משתפי פעולה, רוצחים וכיו"ב. אלו אינם מייצגים את תושבי פולין כולה. 

לא תיתכן כזו צביעות ישראלית/יהודית....

הנאצים ומולדתם גרמניה אשמים. לא הפולנים. למרות החלאות ששיתפו פעולה, או אלו שלא נותרה בידם ברירה. 

הפחד והאימה שלטו בכל, לו אתה פולני, וחיילי אס אס, עוברים בבניין שלך ושואלים מי היהודים, ואתה יודע שאם תשקר יהרגו אותך במקום.......מה היית עושה??????????????? 

עם כל הכבוד ליד ושם, גם שם שם יש נטיות לכאן ולכאן....אפשר תמיד להפריז בחשיבות כזו או אחרת.....

מנהל הפורום
10,000+

אגב, אני במיקרה הזה נוטה יותר לטובת נתניהו, שתחת אחריותו גם טיב היחסים עם ידידה כפולין. 

אני לא מוצא בהצהרות כלום "נורא" ! רק התמקדות במוסריים והגונים,ולא ברשע הנאצי ומשתפי הפעולה עימו. 

הצביעות של כמה פוליטיקאים מזעזעת,חוסר האחריות של בנט מזעזע, רק אינטרס להשחיר את נתניהו,גם כשלא מוצדק לטעמי.

אין אפילו מילה אחת שמכחישה שהיו פולנים מרושעים,רוצחים וכיו"ב. 

צודק נתניהו ! לטעמי , צודק בגדול ! 

מנהל הפורום
10,000+

מסכים לגמרי עם לביאה. צודקת בכל מילה. לא בכדעי בפולין היתה הקהילה הגדולה ביותר באירופה. למרות הקתוליות. 

היהודים שגשגו שם כי היה נוח וטוב שם. אי אפשר להאשים את פולין הכבושה, בה נרצחו בנוסף ל 3 מיליון יהודים פולנים, עוד 3 מיליון פולנים שאינם יהודים,כולל כל האינטיליגנציה. 

פולין היתה היחידה באירופה שרישמית נלחמה בנאצים !! להבדיל משאר המדינות ששיתפו פעולה. 

היו בפולין פושעים,משתפי פעולה, רוצחים וכיו"ב. אלו אינם מייצגים את תושבי פולין כולה. 

לא תיתכן כזו צביעות ישראלית/יהודית....

הנאצים ומולדתם גרמניה אשמים. לא הפולנים. למרות החלאות ששיתפו פעולה, או אלו שלא נותרה בידם ברירה. 

הפחד והאימה שלטו בכל, לו אתה פולני, וחיילי אס אס, עוברים בבניין שלך ושואלים מי היהודים, ואתה יודע שאם תשקר יהרגו אותך במקום.......מה היית עושה??????????????? 

עם כל הכבוד ליד ושם, גם שם שם יש נטיות לכאן ולכאן....אפשר תמיד להפריז בחשיבות כזו או אחרת.....

emo_45.png

לתופף על פח - תענוג.

אגב, אני במיקרה הזה נוטה יותר לטובת נתניהו, שתחת אחריותו גם טיב היחסים עם ידידה כפולין. 

אני לא מוצא בהצהרות כלום "נורא" ! רק התמקדות במוסריים והגונים,ולא ברשע הנאצי ומשתפי הפעולה עימו. 

הצביעות של כמה פוליטיקאים מזעזעת,חוסר האחריות של בנט מזעזע, רק אינטרס להשחיר את נתניהו,גם כשלא מוצדק לטעמי.

אין אפילו מילה אחת שמכחישה שהיו פולנים מרושעים,רוצחים וכיו"ב. 

צודק נתניהו ! לטעמי , צודק בגדול ! 

emo_45.png

לתופף על פח - תענוג.

עכשיו קראתי בעיתון (ישראל היום, אם זכור לי) שהפולנים הסגירו לידי הנאצים חצי מיליון יהודים.

כמו כן מופיעה שם רשימה של פרופ' שלמה אהרונסון שזועק כי את ההסכם בין נתניהו והפולנים צריך לבטל מכל וכל. גם את החוק הפולני החדש הזה עצמו. הוא מספר כי היה בין הלוחמים בנאצים, ופחד יותר מהפולנים מאשר מן הגרמנים....

אם כל זה נכון, אכן, אין לשלב ידיים עם הפולנים במאמציהם שהנאציזם לא ייוחס להם.

לתופף על פח - תענוג.

כדאי גם לקרוא את דברי ההסטוריונים של יד ושם לפני שמהללים פה את ההסכם המביש  והנורא הזה

לידיעתך מר עודד המתלהב לפתע מביבי....

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ג'קו .,
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר