דמותו של אדם,תבנית מולדתו. 

לא קל להגר.לא קל להתנתק מהשורשים שלנו,כאן. 

רבים מאוד משכילים,ולא רק.....יעשו כמיטב יכולתם להישאר ולחיות נהדר כאן בארצנו.

אבל.......לממשלה חובה לספק להם את החמצן הנידרש, לא לחנוק ולנצל אותם,לבזות אותם בחובות,ולשחרר חצי מדינה מהחובות הללו. זה פשע ! עוול !! לעג.

יש לתת עדיפות למקיימים חובתם בצבא/שרות לאומי. בתפקידים,מישרות,מיסים,קבלה לפקולטאות, דיור....

וכל שצריך. הם ראשונים. כל האחרים אחריהם בלבד. (פרט לאלו שלא מסוגלים....ואלו מעטים, כי כל אדם כמעט יכול לטפל בגינון,נקיון,עבודות רבות, פקידות,לוגיסטיקה וכיו"ב)

ארץ החלומות אמורה להיות ארצנו המפוארת,ישראל. בכל מדינה אחרת נהיה זרים/מהגרים. 

יש לדאוג שישראל לא תבזה את מגיניה/אוהביה/בוניה. 

אחרת אין לעם היהודי זכות למדינה ! כשחצי ממנו משתמט מחובות הכרחיים !

אכן בעיית ההתחמקות מהשירות הצבאי של רבים מעוררת כעס ותסכול

לעניות דעתי, הצבא לא מעוניין בגיוס מלא של החרדים

שכן הצבא נדרש לספק להם תנאים שיתאימו לאמונתם ואורח חייהם המיוחד

בנוסף, לרבים מהחרדים אין כישורים למקצועות וההשכלה הנדרשת בצה"ל

בהדרגה לאורך זמן ישנה עלייה בכמות החרדים המשרתים, וטוב שכך

אין לשכוח שאנו מדינה בהתהוות, וכוחות שונים מושכים בכיוונים שונים ומנסים להשפיע

ממה שנראה לעיין, בקרב החרדים ישנו תהליך הולך וגובר של ישראליזציה והזדהות עם המדינה הציונית היהודית

אם מסתכלים מעבר למיעוט החרדי הצעקני, הרי הרוב הדומם עובר שינוי חיובי בכיוון של התמתנות

צריך סבלנות לתהליכים היסטוריים שמתפתחים בהדרגה לאורך שנים רבות

ישראל, היום יותר מתמיד, פורחת, משגשגת, צומחת ומתעשרת, וכך מהווה מוקד אטרקטיבי לאזרחיהה ולעלייה יהודית

לישראל ישנם היום האמצעים הכלכליים לצאת ביוזמות כבירות ולהתגייס למשימות לאומיות רבות כמו עלייה, בניית הארץ וחיזוקה

אין להתמהמה בנוגע ליהודי העולם, זאת ההזדמנות שלנו לגייסם לעלות לארץ, ולהצילם מהשמד הרוחני המאיים עליהם בהתבוללות

אם צריך להשקיע מיליארדי שקלים לצורך ביצוע משימה דחופה זו, ניתן לגייס סכומים אלו. הם בהישג יד, היום יותר מתמיד.

אליהו, אנחנו בהתדרדרות,אכן המדינה פורחת,אבל יש מי שידם הזדונית זוממת להרוס את הפלא.

אם לא יהיה בסיס משותף לכולנו, כשרות לאומי/צבאי....לא תהיה מדינה. נתפורר. יהיו ערבים/חרדים/חילונים/מסורתיים....כולם בגטו שלהם. ובהמשך קטטות ואלימות, לחימה מצד האוייבים המוכרים מבחוץ, בקיצור- סוף פסוק למדינה יהודית. 

46% בלבד מקיימים חובתם למדינה. כל השאר מתחמקים. זה לא יכול להמשך. סוף פסוק. אם אין מי שישא בנטל ההגנה כאן,זה חורבן בית שלישי. והראשונים שאשמים הם "לומדי התורה" המתחזים ומשקרים בריש גלי. 

שהרי אין מי שמונע מהם ללמוד תורה, הכל סיפורי סרק, שילמדו, אחרי מילוי חובתם,תוך כדי....ילמדו את עיקרי התנ"ך....

תורה מעשית !!!! ממש כאבותינו, כולם היו אנשי מעשה ויהודים מצויינים. ללא "לומדי תורה" בטלים מחובות ומלאכה !!

לצערי איני רואה שום התמתנות, להיפך,יותר ויותר משתמטים,יותר ויותר דרישות קיצוניות.ככל שהולכים לקראתם,מקצינים. 

47% משרתים נכון להיום. בעוד שנים ספורות לאחר היריקה בפני מגיני ארצנו בצבא וביזויים,בגידה בהם.....לא יהיה מי שמטומטם מספיק לשרת. 

כולנו נתחמק, נסרב, ונרויח 6 שנים מחיינו לפחות....בעבודה ולימודים, אבל כל זאת יתבצע במדינה אחרת, כי ישראל לא תתקיים עוד !!

נאצים הם קוראים לנו. מדינת שמד. נהרג ולא נשרת בצבא. ועוד.....עוולות ופשעים אינסוף שמבצעים החרדים. הנהגתם. 

עוכרי ושונאי ישראל. 

מאות אלפים רבים, מתחמקים. אלו אינם אנשי מוסר ודעת,אלו רמאים קטנים כמו שנהגו בגלות לפריץ !! תועבה ומרמה. 

לומדי תורה אתם רוצים? נעשה מבחני מצויינות לחרדים/דתיים....כמו לתלפיות ולעתודה.....

המחוננים/מצטיינים יתקבלו ללימודי תורה,קידומה,ושגשוגה......אלו לא יהיו יותר מכמה מאות. 

אני מוכן להתחייב כאן ועכשיו ש 99% מהחרדים לא יתקרבו אפילו לתוצאות המתבקשות. ואז באמת נקבל גרעין מחונן שיעסוק בתורה כל הזמן. 

כל האחרים,לומדים ולא.....יעשו כרצונם לאחר מילוי חובתם הבסיסית לקיום מדינה עצמאית !!!!

אחרת, לא תתקיים מדינה יהודית !

מנהל הפורום
10,000+

אגב, 70 שנה של סובלנות הן די והותר. שום תהליכים היסטוריים. זו רמאות נטו של החרדים. חוצפה ותועבה ! 

חיי אינם תהליך היסטורי.....הסיכון של חיי בלחימה,כצוק איתן, עזיבת בית ומשפחה....והליכה ללא נודע, מסוכן, הליכה למילואים....

ילדי שמסתכנים....זו אינה היסטוריה ותהליכים, אלו הם חיינו, ואם מדינתנו בוגדת בנו, ומשחררת מחובות קשים אלו,יותר ממחצית האוכלוסיה....שנהנית מבטחון ושגשוג, כשלנו יורקים בפרצוף, איננו בשר תותחים של חבורת הרמאים הללו שמתחמקים. 

לא נלך לצבא !!! 

שיא החוצפה היתה התנגדות וניטרול חוק הטבות למשרתי המילואים....ומי הובילו אותו? החרדים יחד עם אחיהם הערבים !!! 

עבורי זה היה הרף. אני מתחיל לשקול אם רוצה לחיות כאן ואם זה עמי? עם ישראל. ממשלתי? 

אספסוף מקבל כאן לגיטימציה להיות "בעלי בית" יציאה נגד אליטות נהדרות....ביזוי חיילינו, ביזוי שלי.....

ואותם רואים יום יום לאחרונה, תוקפים,פוגעים,מחריבים,לא מכבדים, סוגדים לבורות אלימה/שקר שמשתלטת כאן. 

אולי לעם היהודי אין זכות למדינה,אם כך נוהגים. יש עם ישראל בכלל? שהרי אנו מוקצים על ידי "יהודים" דתיים שמתעבים אותנו,והופכים כאן רוב, ערב רב. 

כן אליהו, אלו דברים קשים, מהמוני לבבות מדממים, שתרמו/תורמים שנים רבות מחייהם לקיים את מדינת ישראל.

שחשים כעת, נבגדים בגדול !!! סכין בגב. מתוך בני עמינו.  

קרא בבקשה את הפוסט שלי על בגידה במילואימניקים !!!!!!!!!!!!!!! הכל שם. 

מנהל הפורום
10,000+

אגב, 70 שנה של סובלנות הן די והותר. שום תהליכים היסטוריים. זו רמאות נטו של החרדים. חוצפה ותועבה ! 

חיי אינם תהליך היסטורי.....הסיכון של חיי בלחימה,כצוק איתן, עזיבת בית ומשפחה....והליכה ללא נודע, מסוכן, הליכה למילואים....

ילדי שמסתכנים....זו אינה היסטוריה ותהליכים, אלו הם חיינו, ואם מדינתנו בוגדת בנו, ומשחררת מחובות קשים אלו,יותר ממחצית האוכלוסיה....שנהנית מבטחון ושגשוג, כשלנו יורקים בפרצוף, איננו בשר תותחים של חבורת הרמאים הללו שמתחמקים. 

לא נלך לצבא !!! 

שיא החוצפה היתה התנגדות וניטרול חוק הטבות למשרתי המילואים....ומי הובילו אותו? החרדים יחד עם אחיהם הערבים !!! 

עבורי זה היה הרף. אני מתחיל לשקול אם רוצה לחיות כאן ואם זה עמי? עם ישראל. ממשלתי? 

אספסוף מקבל כאן לגיטימציה להיות "בעלי בית" יציאה נגד אליטות נהדרות....ביזוי חיילינו, ביזוי שלי.....

ואותם רואים יום יום לאחרונה, תוקפים,פוגעים,מחריבים,לא מכבדים, סוגדים לבורות אלימה/שקר שמשתלטת כאן. 

אולי לעם היהודי אין זכות למדינה,אם כך נוהגים. יש עם ישראל בכלל? שהרי אנו מוקצים על ידי "יהודים" דתיים שמתעבים אותנו,והופכים כאן רוב, ערב רב. 

כן אליהו, אלו דברים קשים, מהמוני לבבות מדממים, שתרמו/תורמים שנים רבות מחייהם לקיים את מדינת ישראל.

emo_45.png דברים מהלב של מי שנמנה על מחזיקי המדינה הזאת. דברים מעוררי הזדהות גדולה.

אכן, יש לנקוט בצעדים  בלתי מתפשרים נגד המשתמטים והסחטנים המרמים האלה.

תחת הליכוד התחת ונתניהו שעניינו העיקרי הוא לשמור על כסאו, הדברים יוסיפו להידרדר. יש להעיף את הליכוד ואת נתניהו.

לתופף על פח - תענוג.

לא נלך לצבא !!! 

אני חש את כאבך, ומבין את התסכול הרב והמייאש שאתה חווה

אך לצערי, למרות שאתה צודק בעובדות, אין צורך לחוש ייאוש רב

מסכים עימך כי מי שאינו לומד בקרב החרדים חייב בשירות לאומי או צבאי

בצדק אתה נוהג להזכיר כי בעבר ההיסטורי התנ"כי שלנו רבים היו לוחמים

אך אתה שוכח כי מתוך 12 השבטים , לשבט לוי לא ניתנה נחלה, והוא הופקד ביחד עם הכוהנים על עבודת השם

כלומר כבר אז שבט שלם הופרד למשימה מיוחדת של רוחניות ועבודת ה'

שבט זה לא עבד לפרנסתו בעבודות חולין, לא רדף אחר עושר וחומריות

ומי שפרנס אותו היו כלל ישראל, שהכירו בחשיבות עבודת השם הרוחנית

כיום ניתן ליראות בחרדים את אלו שהוחרגו והקדישו את חייהם ללימודי תורה ועבודת השם

נכון לא כולם שם צדיקים רוחניים, וישנם כאלו המנצלים את המצב

אך כדי שתחוש פחות תסכול כדאי לך להתייחס לחרדים כמו שבני ישראל התייחסו בעבר לשבט לוי והכוהנים

אני מבין כי אתה אתאיסט, וקשה לך להסתכל על הנושא מזווית אמונית כזאת

אך אתה חייב להודות כי יש גרעין של אמת בגישה כזאת של פתיחות רעיונית

גם אם אינך מסכים, אתה יכול להניח כי אולי אתה טועה בגישתך העויינת את החרדים

ואתה יכול להניח כי החרדים בלימודי הקודש שלהם מביאים ברכה אלוקית על ישראל

אל תשכח כי החרדים מהווים רק כ-9% מתושבי ישראל, ויש את 20% מהתושבים שהם ערבים, שגם הם לא משרתים

ויש קבוצה גדולה של חילונים שאינם משרתים. כך שהתיסכול שלך כלפי החרדים צריך להיות בפרופורציות הנכונות

אין להתייאש. בישראל בהדרגה נוצרת חברה בריאה של מיזוג גלויות ושיבת ציון במסלול של שיפור מתמיד

גם החרדים בדור הצעיר, דור העתיד, עוברים תהליך של ישראליזציה והזדהות עם המדינה הציונית

תהייה יותר אופטימי, ואל תייאש את עצמך. אין לנו לישראלים מה לחפש בחיים בחו"ל, "אמריקה" נמצאת כאן בישראל

החיים כאן טובים, מלאי עניין וייעוד, מפיחי תקווה ומרחיבי אופקים. ישראל פורחת, צומחת, משגשגת, מתחזקת ומתעשרת

וזאת זכות גדולה מאוד לחיות בימים היסטוריים אלו בשותפות, זמנים שבהם מתקיימת שיבת ציון כחזון נביאנו. 

הלואי ויכולתי להיות אופטימי כמוך אליהו. 

העובדות הן, שבט לוי היה שבט קטנטן.....פחות מאחוזים בודדים. אנו מדברים על מעטים מאוד. 

בישראל כיום 54% אינם משרתים בשרות צבאי/לאומי. יותר ממחצית. נכון גם ערביי ישראל פרזיטים באותה מידה. 

אני עוד יכול להבין את גישתם וגישת הצבא. למרות שחובה לחייבם בשרות לאומי. 

כמו גם חובה לתת עדיפות למשרתים בכל תחום. 

נכון להיום, איני רואה את "הרחבת האופקים" שאתה מזכיר, מה שאני רואה זו הקצנה דתית שמעולם לא היתה, הדרה מזעזעת. 

מעולם לא יצאו חובשי כיפה ממופע בו השתתפו נשים.....קיצוניות כדהיום לא היתה. אנו כטאליבאן. 

השקרים והביטויים כלפי המדינה היהודית היחידה ,לא יאמנו. ראינו בתקשורת את חלק מרבני הציונות הדתית אומרים דברים שהאזניים ממאנות לשמוע. חטא ופשע. 

אני נמנע מלהתייחס לאמירות חרדים.....שכבר הצליחו לייאש אותי לגמרי. 

מה שאני רואה, ניצול מחפיר של המדינה על ידי ציבור עושק ורמאי. 

ציבור שמסרב לתרום חלקו בצביעות ושקר. וכאדם רציונלי, גם אתה ודאי מבין, שבתקופה של משבר כלכלי, כשהשגשוג יתאדה לפרק זמן, מה שתמיד קורה בכלכלה.....כשלא יהיה לנו איך לקיים את כל הטפילים הללו.....

מדינת ישראל תתפרק. לא יהיה מי שיראה/יחשוב ששוה בכל מחיר להגן עליה. לשמור על הפלא הנהדר. 

כי את הפלא משחיתים יום יום, כנופיות שקרנים ומתחמקים, כמו גם מנהיגיהם המושחתים/פושעים. חרדים ופוליטיקאים. 

דתיים וחילוניים שמאפשרים את הפשעים. 

למראה מה שקורה כאן, אנשים רבים מאוד, מבינים שמנוצלים,באופן מחפיר, מושפלים, למרות הקרבה של שנים רבות. 

מבינים שהמדינה/פלא שהוקם, הולך ומתדרדר לתהום של שקר וכזב.....ומנגבים את הרוק מפניהם המבוזות, ולאט לאט בעצב רב,מפנימים את המציאות הנוראה בה נמצאים. 

את שכתבת הייתי רוצה לאמץ בשתי ידיים. אבל המציאות טופחת בפני. למרבה הצער. 

איך אמרת? לחיות בשותפות.....הלואי. שיבת ציון....נכון מאוד....אבל ציבור ענק בישראל אינו שותף. קורא לנו שמד. 

ואלו לא רק נטורי.....אלו מרבית החרדים, כפי שראינו בשלל הפגנות ופעולות שלהם,מינקות ועד בגרות. 

הם אינם שבט לוי. 

היו 12  שבטים, מהם אחד לדוגמא- 

יהודה, 

שבט יהודה, הבן הרביעי ליעקב, נזכר בתנ"ך כשבט החשוב ביותר בכל שבטי ישראל. אביו קורא לו: "גור אריה יהודה" ומנבא עליו כי "לא יסור שבט מיהודה ומחוקק מבין רגליו" (בראשית מט), וסופר דברי הימים (ה, ב) מספר "כי יהודה גבר באחיו ולנגיד ממנו". ואמנם, בני יהודה היו מצוינים בגבורתם עד כי אמרו במדרש (אסתר רבה א, יז): "עשרה חלקים של גבורה ירדו לעולם – תשעה ביהודה ואחד בכל העולם". כן מסופר בתלמוד, כי כבר בצאת ישראל ממצרים עמדו גבורי יהודה בראש היוצאים, ובן שבטם נחשון בן עמינדב היה הראשון שקפץ אל הים ו"לפיכך זכה לעשות ממשלה בישראל" (סוטה לז.). 

לוי לא אמר על יהודה שמד......לא חמק מכל מחוייבות. להיפך, היתה הערצה וכבוד הדדי. כל אחד ותפקידו. הדימיון בינהם היה רב ועצום. עם אחד. 

לא כהיום, ראה את ההבדלים...חוסר הכבוד והקיצוניות החרדית כלפי מקיימי המדינה. הלקסיקון אותו אימצו החרדים כלפינו.....

אין שום דימיון. גם לפנטזיונרים הכי גדולים. 

אגב, ראה את שלל הפילוגים,עד שינאה בין החרדים, אמירות שקשה לשמוע, זלזול, שלא אזכיר את האפליות מיזרחיים/אשכנזים 

וכיו"ב. 

לא. שום דימיון. כמו שאין דימיון בין ההלכות שהם מקיימים לתורה בזמן שבט לוי. 

מנהל הפורום
10,000+

ובכל זאת, טיפת אופטימיות אנסה לאמץ......אין לנו ארץ אחרת. בינתיים.

מנהל הפורום
10,000+

אין שביב אופטימיות ההפך קורה

חוק הגיום מטרתו לא להתגייס 

הדתיים מכל השכבות הדעות והסגנונות רואות בצבא במקרה הטוב אופציה התנדבותית

הצבא שהוא כאילו אפוליטי מצהיר כי הוא לאצריך יותר מתגייסים

בהצהרה פוליטית זו הצבא למעשה קבע שאף דתי לא ישרת,צבא של צביעות

אין פלא שקציני הצבא משתלבים יפה בביצה הפוליטית כי הצבא פוליטי כולל קציניו

הלואי ויכולתי להיות אופטימי כמוך אליהו. 

העובדות הן, שבט לוי היה שבט קטנטן.....פחות מאחוזים בודדים. אנו מדברים על מעטים מאוד. 

בישראל כיום 54% אינם משרתים בשרות צבאי/לאומי. יותר ממחצית. נכון גם ערביי ישראל פרזיטים באותה מידה. 

אני עוד יכול להבין את גישתם וגישת הצבא. למרות שחובה לחייבם בשרות לאומי. 

כמו גם חובה לתת עדיפות למשרתים בכל תחום. 

נכון להיום, איני רואה את "הרחבת האופקים" שאתה מזכיר, מה שאני רואה זו הקצנה דתית שמעולם לא היתה, הדרה מזעזעת. 

מעולם לא יצאו חובשי כיפה ממופע בו השתתפו נשים.....קיצוניות כדהיום לא היתה. אנו כטאליבאן. 

השקרים והביטויים כלפי המדינה היהודית היחידה ,לא יאמנו. ראינו בתקשורת את חלק מרבני הציונות הדתית אומרים דברים שהאזניים ממאנות לשמוע. חטא ופשע. 

אני נמנע מלהתייחס לאמירות חרדים.....שכבר הצליחו לייאש אותי לגמרי. 

מה שאני רואה, ניצול מחפיר של המדינה על ידי ציבור עושק ורמאי. 

ציבור שמסרב לתרום חלקו בצביעות ושקר. וכאדם רציונלי, גם אתה ודאי מבין, שבתקופה של משבר כלכלי, כשהשגשוג יתאדה לפרק זמן, מה שתמיד קורה בכלכלה.....כשלא יהיה לנו איך לקיים את כל הטפילים הללו.....

מדינת ישראל תתפרק. לא יהיה מי שיראה/יחשוב ששוה בכל מחיר להגן עליה. לשמור על הפלא הנהדר. 

כי את הפלא משחיתים יום יום, כנופיות שקרנים ומתחמקים, כמו גם מנהיגיהם המושחתים/פושעים. חרדים ופוליטיקאים. 

דתיים וחילוניים שמאפשרים את הפשעים. 

למראה מה שקורה כאן, אנשים רבים מאוד, מבינים שמנוצלים,באופן מחפיר, מושפלים, למרות הקרבה של שנים רבות. 

מבינים שהמדינה/פלא שהוקם, הולך ומתדרדר לתהום של שקר וכזב.....ומנגבים את הרוק מפניהם המבוזות, ולאט לאט בעצב רב,מפנימים את המציאות הנוראה בה נמצאים. 

את שכתבת הייתי רוצה לאמץ בשתי ידיים. אבל המציאות טופחת בפני. למרבה הצער. 

איך אמרת? לחיות בשותפות.....הלואי. שיבת ציון....נכון מאוד....אבל ציבור ענק בישראל אינו שותף. קורא לנו שמד. 

ואלו לא רק נטורי.....אלו מרבית החרדים, כפי שראינו בשלל הפגנות ופעולות שלהם,מינקות ועד בגרות. 

הם אינם שבט לוי. 

היו 12  שבטים, מהם אחד לדוגמא- 

יהודה, 

שבט יהודה, הבן הרביעי ליעקב, נזכר בתנ"ך כשבט החשוב ביותר בכל שבטי ישראל. אביו קורא לו: "גור אריה יהודה" ומנבא עליו כי "לא יסור שבט מיהודה ומחוקק מבין רגליו" (בראשית מט), וסופר דברי הימים (ה, ב) מספר "כי יהודה גבר באחיו ולנגיד ממנו". ואמנם, בני יהודה היו מצוינים בגבורתם עד כי אמרו במדרש (אסתר רבה א, יז): "עשרה חלקים של גבורה ירדו לעולם – תשעה ביהודה ואחד בכל העולם". כן מסופר בתלמוד, כי כבר בצאת ישראל ממצרים עמדו גבורי יהודה בראש היוצאים, ובן שבטם נחשון בן עמינדב היה הראשון שקפץ אל הים ו"לפיכך זכה לעשות ממשלה בישראל" (סוטה לז.). 

לוי לא אמר על יהודה שמד......לא חמק מכל מחוייבות. להיפך, היתה הערצה וכבוד הדדי. כל אחד ותפקידו. הדימיון בינהם היה רב ועצום. עם אחד. 

לא כהיום, ראה את ההבדלים...חוסר הכבוד והקיצוניות החרדית כלפי מקיימי המדינה. הלקסיקון אותו אימצו החרדים כלפינו.....

אין שום דימיון. גם לפנטזיונרים הכי גדולים. 

אגב, ראה את שלל הפילוגים,עד שינאה בין החרדים, אמירות שקשה לשמוע, זלזול, שלא אזכיר את האפליות מיזרחיים/אשכנזים 

וכיו"ב. 

לא. שום דימיון. כמו שאין דימיון בין ההלכות שהם מקיימים לתורה בזמן שבט לוי. 

צריך סבלנות וסובלנות כלפי החרדים, ואין להתייאש מהנסיונות לקרבם לישראליות היהודית הציונית

שינויים גדולים קורים ומשתרעים על פני דור, כשלושים וחמש עד ארבעים שנה

מהמציאות העובדתית שאני מכיר מרבית החרדים, שוב רובם הגדול, מתקרבים בצעדי ענק לעבר הזדהות עם ישראל הציונית

כדי לזהות מגמות יש לבחון את דור הצעירים, דור העתיד

ממה שידוע כעובדה הוא שהצעירים החרדים מעריצים את חיילי צה"ל, את הלוחמים ואת מערכת צבא הגנה לישראל

אלו המפגינים בוז ומשמיצים חיילים הם מיעוט צעקני, שקם על רגליו האחוריות בניסיונות אחרונים לעצור את הסחף בכיוון הציוני

אם תבדוק בגוגול תגלה כי לפני כשלושה שבועות מנהיג סאטמר בכנס גדול יצא בתוכחה כנגד הצעירים המעריצים את חיילי צה"ל

אני קראתי על כך, והסרטון קיים ברשת, וחיפוש בגוגל יוכיח עובדה זו

בערוץ 10 היו סרטים דוקומנטריים רבים על הקהילה החרדית, וההתקרבות שלה למיין סטרים הישראלי, והערצת החרדים את צה"ל

עודד... תן לי לשאול אותך שאלה. ישנם עשרות אלפי חרדים השוקדים ולומדים לימודי קודש בתנאים קשים, ושעות ארוכות

הם עושים זאת מתוך אמונה ושכנוע פנימי חזק, ורבים חיים בעוני חומרי קשה, וזהו מצב מציאותי ועובדתי יום יומי

רבים בציבור החילוני מכנים אותם עלוקות ופרזיטים אנוכיים, ואני שואל אותך מה יוצא לחרדים מאורח חיים קשה וסגפני מסוג זה?

הרי הם עושים זאת מתוך אמונה אלוקית ויהודית עמוקה, כדי לשמר אורח חיים של תורה ומצוות כפי שמצווה עלינו היהודים בתורה

אין להם כל רווח אישי מכך, אדרבא הם חיים מתוך הקרבה בצמצום ובעוני, ולומדים בשקידה לימודי קודש

ובמקום לכבד אותם, ולעטוף אותם בהערכה ובהערצה, רבים משמיצים ומבזים אותם כמו שביזו האנטישמיים..... למה?

כי צריך לקיים מדינה אליהו, כל צייר "עני" ומוסיקאי..."עני".....או סטודנט.."עני"....חיים בצינעה ולרוב בעוני חומרי.

אמנים כהוגי דעות, ואתה יודע מה? רופאים שעובדים בלי סוף עבור משכורת דלה,שנים רבות.....אמנים שחיים בעוני וממשיכים להציג אמנותם....

סטודנטים לומדים אשורולוגיה....מה יוצא להם מזה? שלל מדעי החברה והרוח? אנגלית? ארמית? היסטוריה? עיצוב? 

ספרות? פילולוגיה? אגיפטולוגיה? 

אדם בוחר לעשות את שמתאים לו ! יש הרבה עונג ואושר בידע....גם בחוויות של סגפנות קשה....

ראה נזירים בכל העולם, פאקירים, אינסוף......

כל אדם וסדר העדיפויות שלו, חופשי לבחור דרכו בחייו. 

אבל, כחלק מעם,מדינה, יש חובות שעל כל אדם לקיים כדי לשמור על קיומינו. כולם אמורים לקחת חלק. 

כך המוסיקאי,צייר,פילוסוף,רופא, חייט,בנאי,חשמלאי ואינסטלטור.....יהלומן ומיליארדר....כ ו ל ם ! 

כולל הלומדי תורה, ככל השאר. 

וכפי שכבר ציינתי......מבחנים יסננו 99% מ"לומדי הקודש" וישארו רק הגאונים ,כמה מאות, ומשם תצא באמת טובה....

השאר ,יועילו וישרתו כמה שנים, ומי שיבחר....שילמד תורה או כל נושא שיבחר...אפשר גם וגם אתה בטח יודע?

לפי אמירות והכרזות רבנים ידועים,אני מתבייש באמת,לשמוע את דברי התועבה,הסתה, קיצוניות, שכולם מאוד מנוגדים להגיון ולתורת ישראל. 

מה שרק מצביע כל כשלון קולוסאלי/לאומי עולמי....בחינוך ולימוד תורני ! אין שום סיבה לא להערכה ובטח שלא להערצה. 

בנוסף, יהודים בגולה, למדו, אבל גם עבדו....פרנסו עצמם/קיימו עצמם. ממש כיהודי ארה"ב. הרוב המוחלט מחלק זמנו , כך שעושה גם וגם....

אורח חיים של תורה ומצוות אליהו....זה לפני הכל יושר אישי,כבוד הדדי, פרנסת המשפחה, הגנה על המולדת....שלל מחוייבויות בסיסיות בחיי אדם.

על כך עומדת כל התורה כולה. אין "לומדי תורה" חמקנים מכל מחוייבויות האדם !!! כאלו שרק קוראים / משננים...ולא נוטלים כל חלק בחיים האמיתיים. אין דבר כזה. התורה אליהו....יסודה ועיקרה הוא החיים האמיתיים, ולא חדרים צפופים ומסוגרים. 

ואני מניח שאתה מכיר שלל אלמנטים....תפילות....הכל נוגע בחיים, לאום, חקלאות,פרנסה,משפחה, צדק,מזור,חולי,מוסר.....

הכל,אבל הכל, לשפר ולשכלל את חיי היום יום בין אדם לחברו,לעצמו,לסביבתו. 

אין שום זכר לפרזיטיות,ניצול,התחמקות מחובות, צפיה שאחרים ימלאו חובותיך...יפרנסו אותך,יגנו עליך,יקיימו אותך.....

אין דברים כאלו בתורת ישראל. ומעל לכל אין זכר לביזוי אלו שמקיימים אותך, ניכור,בידול,ושקר ! 

דרכיה דרכי נועם? אכן. זו אינה דרכם של החרדים כיום. ממש להיפך !!!! הם מחריבי ומהרסי תורת ישראל,עם ישראל,מדינת ישראל.

חבורה פושעת שהופכת את תורת ישראל,המפוארת, תורת חיים, יושר ומוסר, שאין להפרידה מארץ מולדת ולאום, 

למישנה מנוכרת אפופת חושך ואפלה, מסוגרת בחדרים מנותקים, הלבישוה שחורים, מביישים את השפה העיברית , 

חומקים ממחוייבות לאומית, מבזים את ארץ ישראל בטפילות מזוויעה(ראה בד"ץ....וכיו"ב) לא יודעים את הארץ, לא מגדלים פריה,

חוגגים וחיים את ישראל, מבלי להתחבר כלל למציאות הנהדרת סביב....שחיה ונושמת ממש כבעבר. 

אותה גפן, ותאנה,ורימון...זית....שגדלים בכל פינה ממש כאצלי בגינה.....

לא תראה זכר לישראל כמו גם תורת ישראל האמיתית, בשכונות החרדיות בירושלים. כן תראה,זוהמה,ניכור,עליבות, שינאה,קללות על כל קיר.....ותלבושות אחידות שמבדלות כל אדם שני מזולתו,מה שמעכיר יותר את האוירה ומגביר ניכור.

תראה המון פחד.....מה שאינו יהדות....

איך אמר רבי נחמן? והעיקר....לא לפחד כלל. 

זו אינה חזות היהדות. 

מנהל הפורום
10,000+

ואיך כתוב בתורה? למלחמה - "יצא חתן מחדרו, וכלה מחופתה".

אלא החרדים מפתלים את התורה כפי שבא להם. פלפולי פלפולים, קשקושי קשקושים, בלי שחר . העיקר לכפוף את "ההלכה" לרצונם.

לתופף על פח - תענוג.

עם כל הנאום היפה הזה 

החרדים מפרנסים את החילוניים

כי צריך לקיים מדינה אליהו, כל צייר "עני" ומוסיקאי..."עני".....או סטודנט.."עני"....חיים בצינעה ולרוב בעוני חומרי.

אמנים כהוגי דעות, ואתה יודע מה? רופאים שעובדים בלי סוף עבור משכורת דלה,שנים רבות.....אמנים שחיים בעוני וממשיכים להציג אמנותם....

סטודנטים לומדים אשורולוגיה....מה יוצא להם מזה? שלל מדעי החברה והרוח? אנגלית? ארמית? היסטוריה? עיצוב? 

ספרות? פילולוגיה? אגיפטולוגיה? 

אדם בוחר לעשות את שמתאים לו ! יש הרבה עונג ואושר בידע....גם בחוויות של סגפנות קשה....

ראה נזירים בכל העולם, פאקירים, אינסוף......

כל אדם וסדר העדיפויות שלו, חופשי לבחור דרכו בחייו. 

אבל, כחלק מעם,מדינה, יש חובות שעל כל אדם לקיים כדי לשמור על קיומינו. כולם אמורים לקחת חלק. 

כך המוסיקאי,צייר,פילוסוף,רופא, חייט,בנאי,חשמלאי ואינסטלטור.....יהלומן ומיליארדר....כ ו ל ם ! 

כולל הלומדי תורה, ככל השאר. 

וכפי שכבר ציינתי......מבחנים יסננו 99% מ"לומדי הקודש" וישארו רק הגאונים ,כמה מאות, ומשם תצא באמת טובה....

השאר ,יועילו וישרתו כמה שנים, ומי שיבחר....שילמד תורה או כל נושא שיבחר...אפשר גם וגם אתה בטח יודע?

לפי אמירות והכרזות רבנים ידועים,אני מתבייש באמת,לשמוע את דברי התועבה,הסתה, קיצוניות, שכולם מאוד מנוגדים להגיון ולתורת ישראל. 

מה שרק מצביע כל כשלון קולוסאלי/לאומי עולמי....בחינוך ולימוד תורני ! אין שום סיבה לא להערכה ובטח שלא להערצה. 

בנוסף, יהודים בגולה, למדו, אבל גם עבדו....פרנסו עצמם/קיימו עצמם. ממש כיהודי ארה"ב. הרוב המוחלט מחלק זמנו , כך שעושה גם וגם....

אורח חיים של תורה ומצוות אליהו....זה לפני הכל יושר אישי,כבוד הדדי, פרנסת המשפחה, הגנה על המולדת....שלל מחוייבויות בסיסיות בחיי אדם.

על כך עומדת כל התורה כולה. אין "לומדי תורה" חמקנים מכל מחוייבויות האדם !!! כאלו שרק קוראים / משננים...ולא נוטלים כל חלק בחיים האמיתיים. אין דבר כזה. התורה אליהו....יסודה ועיקרה הוא החיים האמיתיים, ולא חדרים צפופים ומסוגרים. 

ואני מניח שאתה מכיר שלל אלמנטים....תפילות....הכל נוגע בחיים, לאום, חקלאות,פרנסה,משפחה, צדק,מזור,חולי,מוסר.....

הכל,אבל הכל, לשפר ולשכלל את חיי היום יום בין אדם לחברו,לעצמו,לסביבתו. 

אין שום זכר לפרזיטיות,ניצול,התחמקות מחובות, צפיה שאחרים ימלאו חובותיך...יפרנסו אותך,יגנו עליך,יקיימו אותך.....

אין דברים כאלו בתורת ישראל. ומעל לכל אין זכר לביזוי אלו שמקיימים אותך, ניכור,בידול,ושקר ! 

דרכיה דרכי נועם? אכן. זו אינה דרכם של החרדים כיום. ממש להיפך !!!! הם מחריבי ומהרסי תורת ישראל,עם ישראל,מדינת ישראל.

חבורה פושעת שהופכת את תורת ישראל,המפוארת, תורת חיים, יושר ומוסר, שאין להפרידה מארץ מולדת ולאום, 

למישנה מנוכרת אפופת חושך ואפלה, מסוגרת בחדרים מנותקים, הלבישוה שחורים, מביישים את השפה העיברית , 

חומקים ממחוייבות לאומית, מבזים את ארץ ישראל בטפילות מזוויעה(ראה בד"ץ....וכיו"ב) לא יודעים את הארץ, לא מגדלים פריה,

חוגגים וחיים את ישראל, מבלי להתחבר כלל למציאות הנהדרת סביב....שחיה ונושמת ממש כבעבר. 

אותה גפן, ותאנה,ורימון...זית....שגדלים בכל פינה ממש כאצלי בגינה.....

לא תראה זכר לישראל כמו גם תורת ישראל האמיתית, בשכונות החרדיות בירושלים. כן תראה,זוהמה,ניכור,עליבות, שינאה,קללות על כל קיר.....ותלבושות אחידות שמבדלות כל אדם שני מזולתו,מה שמעכיר יותר את האוירה ומגביר ניכור.

תראה המון פחד.....מה שאינו יהדות....

איך אמר רבי נחמן? והעיקר....לא לפחד כלל. 

זו אינה חזות היהדות. 

קשה לי להבקיע את חומת האטימות שאתה עטוף בה

כל ניסיון שלי, לדבר את ההגיון שלך, נדחה בהתקפת שנאה שלך כלפי החרדים

אתה אובססיבי בשנאתך, שלא בצדק

בדבריך על האומנים,הציירים, הוגי הדעות, אנשי הרוח, הנזירים, המשכילים ישנה סתירה פנימית

אתה שוכח שכל אלו שהזכרת, שבוחרים את דרכם, וחיים בצניעות, עוני ומחסור, זוכים לכבוד, הערכה והערצה מהחברה

החברה לא בזה ומשפילה אותם על בחירתם, כפי שאתה והציבור החילוני עושה לחרדים

כן נכון, החרדים, לומדי התורה, זוכים לכבוד וההערכה בקרב קהילתם, אך מייתר החברה הם זוכים לביזוי - שלא בצדק.

בנוסף עודד.....

לעניות דעתי, ההיפך מאהבה אינו שנאה, אלא אדישות

ומכיוון שאינך מקרין אדישות כלפי החרדים, אני חושב כי יש לך עדיין תקווה

תקווה שתראה את האור, ותבין יותר לעומק את חשיבות החרדים בחיי העם היהודי

אתה עדיין צעיר יחסית, ולכן חמום מוח ומושפע משנאתם האובססיבית של אינטרסנטים את החרדים

לכשתתחיל להפגין עצמאות מחשבתית הגותית בנושא, תוכל להבין יותר במתינות את החרדים - לא בהכרח להסכים.

מזל טוב וברכות לבוז'י הרצוג שהתמנה ליו"ר הסוכנות היהודית העולמית

הרצוג יותר מאחרים עשוי להיות דמות חיובית ומלכדת לכל המיגזרים בעם היהודי

הוא יכול לגשר בין הדת והמסורת היהודית לבין היהודים היותר מרוחקים מהאורתודוקסיה היהודית

התפקיד תפור עליו, ונכונה לו עבודה מאתגרת, קשה, רבה והכרחית

הוא חייב לנסות לאחד ולהעיר את העם היהודי בתפוצות לעלות לישראל במהירות האפשרית, ולעזור לנו לבנות בית לאומי לעם היהודי

נאחל לו הצלחה מקרב לב במשימה לאומית יהודית חשובה זו.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר