בעזה נלחמים רק על זכות השיבה

מצ"ב ציטוט מאמר מעיתון הארץ המתמצת את לב הבעיה

לקרוא ולהפנים

עזה נלחמים רק על זכות השיבה

עדי שורץ, עינת וילף 

16/05/2018 |  20:00  בעזה לא קרה אסון טבע — לא צונאמי ולא רעידת אדמה. המצב בעזה הוא כל כולו מעשה ידי אדם. וללא התמודדות עם הבעיה הפוליטית שהובילה למצב בעזה, ועם שורשיה העמוקים, לא יהיה, לא יוכל להיות, שינוי. 

המלחמה עם עזה אינה על הסגר ולא נובעת מהמצב הכלכלי. היא אפילו לא בגלל חמאס. זוהי אותה מלחמה שניטשת מאז 1948 — מלחמת זכות השיבה. כבר 70 שנה שהערבים הפלסטינים נלחמים לא למען מדינה משלהם, אותה יכלו להשיג כבר ב–1937 וב–1947, לא לסיום הכיבוש של שטחי הגדה והרצועה ולא לשיפור התנאים הכלכליים. המלחמה היא על עצם קיומה של מדינת ישראל: מבחינת הערבים הפלסטינים, מדינת ישראל היא ישות חריגה במרחב ערבי ומוסלמי, וימיה ספורים. 

ההפגנות בגבול הרצועה הן הרבה יותר מ"צעדות חמאס"אין ביטוי חריף יותר לתפישה הערבית את זמניותה של ישראל מההיאחזות הפלסטינית בחלום ה"שיבה". דרישת השיבה הפלסטינית עוצבה כבר בתום מלחמת העצמאות כדרך להמשך המלחמה באמצעים אחרים. כישלון הניסיון למנוע את החלטת החלוקה באו"ם, וההפסד הערבי בשדה הקרב, לא ריפו את ידי הפלסטינים, להיפך. תביעת השיבה והמניעה בכל מחיר של שיקום הפליטים נועדו להבטיח, שגם לאחר הקמתה לא תדע ישראל ולו יום אחד של שקט, ותחיה תחת החרב המתהפכת של זמניות קיומה. 

גרוע מכך, באמצעות השתלטות ערבית ופלסטינית על סוכנות אונר"א, שנועדה בראשיתה לשיקום הפליטים במדינות ערב, נוצרה חגורת תמיכה בינלאומית מערבית, המאפשרת לפלסטינים להמשיך לחשוב שהשיבה אפשרית וקרובה, מתוך אמונה שהעולם כולו תומך בהם בדרישה זו. 

מה שנחוץ הוא התמודדות ישירה עם התפישה הפלסטינית של זמניות ישראל, ועם דרישת השיבה. משאיות מזון ותרופות לא יפתרו דבר. ודאי שתושבי עזה ישמחו על שיפור בתנאי חייהם, אבל זה לא יפתור את הבעיה מהשורש. נכונות פלסטינית להשקיע מאמץ אמיתי בבניין עתיד מדיני וכלכלי, במקום להשקיע ברקטות, מנהרות ועפיפונים, תבוא רק כאשר יהיה ברור לחלוטין שאין ולא תהיה שיבה לישראל בתחומי הקו הירוק. 

הדרך לעשות זאת היא על ידי ייבוש דרישת השיבה הפלסטינית מהתמיכה הכלכלית והמדינית שהיא זוכה לה ממדינות המערב באמצעות אונר"א. המשך קיומה של סוכנות אונר"א ממשיך לתדלק את התקווה הפלסטינית שיום יבוא והם יחזרו לפלסטין — שתקום על חורבות ישראל. יש לפעול לכך שהעולם המערבי יבהיר לפלסטינים בעזה שהם לא פליטים ואין להם זכות שיבה. 1.3 מיליון "פליטים רשומים" שחיים בעזה הרי ממילא חיים בפלסטין — בוודאי לשיטתם. רובם המכריע גם נולדו וחיו כל חייהם ברצועה, ולא נמלטו במלחמת העצמאות. 

רק לכשיבינו הפלסטינים שהם מבודדים בדרישתם "לשוב" לתוככי ישראל, יהיו מי שיקומו מתוכם וידרשו שהעם הפלסטיני יתחיל להפנות את מרצו לבניין עתיד במדינה משלו, במקום לחלום על הריסתה של מדינה שכנה. רק אז מיליארדי הדולרים שזורמים לשיקום הרצועה יביאו לשינוי כלשהו. כל עוד הפלסטינים ממשיכים להאמין שעזה היא מחנה מעבר זמני (כבר דור חמישי!), עד לרגע שבו הם יקחו "בחזרה" את ביתם "האמיתי" במדינת ישראל, כל הכספים לשיקום הרצועה יירדו לטמיון. מי שמאמין שעזה אינה ביתו, יצדיק לחלוטין שימוש במלט לא לבניית בתי קבע, אלא לבניין מנהרות לטובת השבתו בכוח של אותו בית. 

ישראל אולי לא יכולה לקחת מהפלסטינים את חלום השיבה, אבל היא בהחלט יכולה — וצריכה — לפעול כדי לקחת מהם את התמיכה המוסרית, המשפטית והכלכלית שהעולם נותן להם למימוש חלום מסוכן זה, באמצעות פירוק אונר"א. התחמקות מפעולה כזאת וניסיון לקנות שקט לטווח קצר, מביאים למחיר שאנו משלמים כעת: עשרות הרוגים וגינויים מכל העולם — למרות שישראל, באופן סביר לחלוטין, מגינה על גבולה הבינלאומי. 

ספרם של שורץ ווילף, "מלחמת זכות השיבה", יצא השבוע לאור בהוצאת "כנרת זמורה ביתן" 

את האמת הצרופה הזו מבינים אפילו ב...שוויץ הקסומה

עובדה

אכן, זה המצב בחלקו, ואונרא אכן מנציחה את ההזיות והטרור.......כבר שנים רבות. אין פליטים בעולם שנתמכו שנים כה רבות. אחרי מלחמת העולם השניה, העולם המערבי חרב,אירופה נהרסה, עברו עשרים שנה והכל שוקם. חילופי אוכלוסין ענקיים....

לדוגמא- דנציג שהיתה עיר נמל גרמנית הפכה גדנסק....וכיו"ב. 

המדינות ההרוסות לגמרי כגרמניה,יפן.....הפכו מעצמות תעשיה וכלכלה עולמית. 

רק הפלשתינים ממשיכים לקבל תמיכה מהאו"ם....באופן שמנציח את התופעה....כאילו הם פליטים עדיין,ובדרך לשוב לבתיהם לפתרון הבעיה. 

זה מצב שיקרי,הזוי, טיפת אמת אין בו. חייבים לפרק את הארגון הזה במזרח התיכון. 

מנהל הפורום
10,000+

זה חלק ארי ומרכזי בהבנת לב הסכסוך ביננו לפלסטינאים

אין פה שום סכסוך על אדמות כבושות אלה או אחרות מעבר לקו הפסקת אש ירקרק וזמני שנחתם בכלל עם ירדן (בגדה המערבית)

אלא - אי השלמה בסיסית עם עצם הוויתנו כמדינת הלאום היהודי על פיסת אדמה כל שהיא במרחב הזה

ולשם כך בין היתר הם חייבים להנציח את "בעיית הפליטים" בעזרת לחצים ושקרים מול הקהיליה הבינלאומית

הגיע העת להפנים זאת עמוק עמוק בתודעה

ולחיות עם זה עוד לא מעט שנים - כל עוד ההסתה הערבית לא תתן לזה לדעוך- מה לעשות

ובינתיים עלינו לדאוג בעקר לעצמנו ולשגשוגנו פה בארץ אבות

עד שיום אחד אולי יפנימו שכל הסיטואציה האווילית הזו שלהם  ממש לא פועלת לטובתם אלא להפך

ובהצלחה

אכן.

לכל עם יש זכות לחלום.....שיהיה חזון...."אחרית הימים".....

לנו שיעלמו האוייבים,יתאדו....המשיח יגיע ויפתור את כל הבעיות.....ישראל מהים עד הירדן. 

ולהם,שיום אחד יהיו כאן "בעלי בית" על כל הארץ....

אין לי בעיה עקרונית עם "חזון" ו/או תקוות (שוא) לעתיד אחר. 

מה שחייב להכריע זו המציאות,נכון לתקופתינו. והמציאות מחייבת פתרון של פשרה !!!! 

לשני הצדדים. שאחרת מזומן גהנום לכולם. מה שחייב להזהיר את כולנו. 

רק פשרות,בהגינות ויושר,גם אם כואבות. פשרות שיבטיחו לכמה דורות, שגשוג וחיים נורמלים. 

אין פתרונות אחרים.אין פתרונות קסם. 

מנהל הפורום
10,000+

זכות כל עם לחלום אך חובתנו הקדושה יותר : לשמר את האחזותנו על האדמה הזו למען המשך הישרדותנו

ואני כותב פה דברים בגין חובתנו ולא זכותנו 

ההסטוריה מלמדת אותנו שאין לעשות פשרות עם רוע ושקר - לעולם 

פשרות עושים אך ורק כשיש מכנה משותף כן ועמוק לסיים את האלימות ולהכיר בזכויות ההדדחות של 2 העמים

ולא דקה אחת לפני כן - כי בנפשנו היא 

כנראה שאתה לא מצליח להפנים זאת וחבל...בעצם לא נורא...דיי צפוי

בעזה נלחמים כי החמאס רוצה את כל הדינה

ובהזדמנות זו לשחוט את כולנו

זכות כל עם לחלום אך חובתנו הקדושה יותר : לשמר את האחזותנו על האדמה הזו למען המשך הישרדותנו

פשרות עושים אך ורק כשיש מכנה משותף כן ועמוק לסיים את האלימות ולהכיר בזכויות ההדדחות של 2 העמים

חובתנו לשמור על המדינה. השטחים הכבושים הם לא חלק מהמדינה.

צריך גם לזכור שאנחנו מספיק חזקים כדי שלא נכנס לחרדות בגלל החלומות שלהם.

בימים יותר נורמלים בנינו מדינה למרות שכוחות חזקים בהרבה מהחמאס איימו רצו לסלק אותנו מכאן.

המציאות בעזה מלמדת אותנו שמבחינתם כל מדינת ישראל היא שטח כבוש אחד

והם תובעים במפגיע  לממש את זכות השיבה למדינה שלי ושלך 

ומכנים להקריב לשם כך המון אזרחים שלהם כדי לכתוש אותנו פוליטית בזירה הבינלאומית

ופה לא מדובר רק על החמאס אלא גם על אבו מאזן ושות וגם ההנהגה של ערביי ישראל בארץ ובעולם

אלה העובדות בשטח

הגיע העת להתעורר ולהפנים זאת סוף סוף

בהצלחה

המציאות בעזה מלמדת אותנו שמבחינתם כל מדינת ישראל היא שטח כבוש אחד

והם תובעים במפגיע  לממש את זכות השיבה למדינה שלי ושלך 

ומכנים להקריב לשם כך המון אזרחים שלהם כדי לכתוש אותנו פוליטית בזירה הבינלאומית

ופה לא מדובר רק על החמאס אלא גם על אבו מאזן ושות וגם ההנהגה של ערביי ישראל בארץ ובעולם

אלה העובדות בשטח

הגיע העת להתעורר ולהפנים זאת סוף סוף

בהצלחה

הפנמנו אבל,אנחנו הרבה יותר חזקים מהם . גם את זה צריך להפנים.

ראש הממשלה ששילטונו מבוסס על פחד דואג להכניס אותנו להיסטריה כי זה מחזק את שילטונו.

לא לעולם חוסן

גם את זה חייבים להפנים- במיוחד אחרי שחווינו כולנו את בלוף קו ברלב ועוד ועוד

אכן אי אפשר לחיות על רק פחדים 

ובמקביל אי אפשר  לחיות רק תחת אשליות של סמוך על סמוך גם

מה שמחזק את ביבי הוא חוסנו  תבונתו  שפיותו ועמידתו בלחצים - נכון - בניגוד מוחלט ללהג משנאיו האובססיביים הפתטיים

באשר הם

אכן צפוי, הרי אנחנו יודעים שיש להזהר ממי שחושב שהאמת בכיסו בלבד, ואטום,עיוור לחלוטין למצוקות אחרים !! 

אז המשך בצדקנות שלך, מה שלא הביא כלום טוב מעולם ! 

אני נוטה להזהר מאוד מהשימוש במילה קדושה.......שהביאה המון עגמת נפש ואסונות לעולם. 

אם יש קדושה,לפני הכל, היא קדושת החיים. לכל בני האדם ! 

בינתיים כל "עובדי הקדושה" כמעט....חרדים אשכנזים/ספרדים....ודומיהם,חיים ברובם בניכר, ואלו שכאן מתחמקים מחובה בסיסית כשרות צבאי/לאומי....כמיליון איש !!!

מי שמשמר את האחזותנו כאן ,הם אנשים כמונו,ציונים,חיילים,עובדי אדמה,חוקרים,משכילים.......

והזוי שיש לך מה לגנות בדיוק ורק כנגדי וכנגד אלו שמקיימים את המדינה הזו ! איש מדון !!

מנהל הפורום
10,000+

עודד אני מציע לך להרגע  ולא לכנות אותי בכינויים שעלולים לסבך אותך- אין לי שום עניין לגנות אותך אישית ולא אף אחד אחר

אם יש לך משהו עניני לאמר סבבה

ואם נעלבת מהסגנון הציני שלי - אז אבקש את סליחתך - אינני מכיר אותך ואינך מכיר אותי ואת פועלי גם

אז בוא נשמור יחדיו על רמת כתיבה הולמת

בהצלחה

לא לעולם חוסן

גם את זה חייבים להפנים- במיוחד אחרי שחווינו כולנו את בלוף קו ברלב ועוד ועוד

אכן אי אפשר לחיות על רק פחדים 

ובמקביל אי אפשר  לחיות רק תחת אשליות של סמוך על סמוך גם

מה שמחזק את ביבי הוא חוסנו  תבונתו  שפיותו ועמידתו בלחצים - נכון - בניגוד מוחלט ללהג משנאיו האובססיביים הפתטיים

באשר הם

אף אחד לא מציע להחליש את הצבא.זה רק בראית השחור לבן הפשיסטית.

זכותי,כמובן,לראות את נתניהו כמי שרק רוצה לשמור על כוחו בשילטון ומוכן להקריב את אזרחי המדינה ואת עתידה לטובתו.

זכותך לפנטז שאנחנו מדינה "פשיסטית"

וזכות רוב אזרחי המדינה האחרים לראות את המצב בעין קצת יותר שפויה - גם

זו הדמוקרטיה

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר