מר הורוביץ היקר, 

אני מאוד מקווה בשבילך, שאת ההנאה והחויה המינית שלך,לא חוית בגוגל ! 

וגם בגוגל, הדעות חלוקות, יש לכאן ולכאן,כמו גם במחקרים. ברור שהיהודים כמו המוסלמים ינסו להצדיק את הטכס הברברי הזה !

ממש כמו שמצדיקים באיראן סקילת נשים ו/או שלל זוועות בסגנון טאליבאן, חיתאן(מילת נשים). גילוח ראשי נשים חרדיות, ושלל שטויות. 

אגב, בארה"ב, כשהחלו למול את הנוצרים, הסיבה היתה למנוע אוננות ! לא פחות !! היתה סברה שהמילה מורידה את החשק והיכולות לאונן. 

אז אם אתה שותף לדרישה הדתית...."אל תשחית זרעך" אני יכול לנסות להבין את ההבל הזה. אם אינך שותף....

אין לי דרך להבין, אולי רק בהגררות אחרי המון/מסורות...ושלל טיעונים הזויים.

emo_45.png

לתופף על פח - תענוג.

נכון להיום,בחברה מודרנית והגיינית,אין משמעות לברית מילה. נהפוך הוא.....הרגישות וההנאה נפגמים בגדול אצל הגבר, 

והטבע(אלוהים בשבילך...ג'קו) לא יצר סתם הגנה על האיבר הגברי. מהערלות ייצרו את האינטרפרון, היות והתאים שם מייצרים יותר חומרים מגינים . עד שהצליחו לייצרו במעבדה. אינטרפרון הוא מרכיב מדהים במערכת החיסונית שלנו.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=467248

צא ולמד.....עוד חברה מפוארת ישראלית, ומחקרים של המוסד מספר 1 למחקר עולמי, מכון וייצמן למדע !

בקיצור ברית מילה מיותר בתכלית, ממש כמו החיתאן בחברות אפריקאיות ומוסלמיות, שם כורתים את הדגדגן לילדות ונערות. 

אלו טקסים פרימיטיביים שמוטב לו לא היו מתקיימים. 

זוועות, לא פחות !

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%AA_%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D

ומשפט אחד מטומטם לגמרי......מהלינק....

"

• אמונה שלפיה ילדים נולדים עם מרכיבים משני המינים - העורלה נחשבת נקבית ואילו הדגדגן נחשב זכרי. לפיכך יש להסיר מרכיבים אלה בתקופת ההתבגרות כדי להבהיר את הזהות המינית של המתבגר/ת." 

כן, עצוב, עולם של בורות מקיף אותנו....המדינות שהכי מפגרות גובלות בנו. 

זכור לי שרעיית הנשיא סאדאת, ג'יהאן, נלחמה בתופעה הנוראה הזו בכל דרך שהתאפשרה לה. דוגמא ומופת. 

עודד כותב: "נכון להיום בחברה מודרנית" האם רק מילה נחשבת לפרימיטיבית אצלך? הלא עבורך כל שמירת התורה והמצוות נחשבות לפרימיטיביות.

אבל יש לי חדשות בשבילך, ההתנגדות למילה כלל אינה דבר מודרני, כבר בעבר לפני 2000 שנה בתקופת הרומאים היוונים ויהודים מתייונים ניסו לחוקק חוקים וגזירות נגד המילה, זו היתה אחת הסיבות למרד החשמונאים, אם כך ההתנגדות שלך למילה היא דווקא שריד עתיק עם זקן ארוך של למעלה מאלפיים שנה, ואינך יכול להתהדר במודרניות בעניין זה.

האם באמת יש בעם ישראל התנגדות למילה כפי שאתה רוצה שתהיה, יצא לי לשוחח בשבוע שעבר עם מוהל שביצע יותר מ-5000 בריתות בארצות הגוש הסובייטי לשעבר, רוב הנימולים הם יהודים בוגרים משכילים שפונים אליו ביוזמתם והוא עדיין נוסע לשם אחת לכמה חודשים לבצע בריתות, אז מה תגיד על זה, יהודים ברוסיה הסובייטית לשעבר משטר שבמשך שבעים שנה השתדל לעקור כל זכר יהדות, ועכשיו הניצוץ היהודי מתעורר, יהודים אמיתיים שמוכנים למסור נפשם עבור יהדותם ועבור העניין, למרות שזה לא קל לאדם מבוגר לבצע את ניתוח המילה.

כאן אתה רואה את התחיה מחדש של עם ישראל, לעומת זאת אנשים כמוך ששואפים לעקור תורה ומצוות ואת אחת מהמצוות החשובות והבסיסיות לעם ישראל המילה, אתה מייצג את הענפים היבשים הנובלים מהעץ של עם ישראל אנשים כמוך וגם הרפורמים ודומיהם הולכים ונעלמים, הלא לא ישאר מכם זכר בעוד מספר דורות, וזה לא חדש תמיד זה היה כך בכל מהלך ההסטוריה, נפולת נמושות בשלל כינויים וצורות שניסו לעקור את היהדות ונעלמו בפח האשפה של ההיסטוריה ללא זכר.

ודווקא גם היום בתקופה המודרנית עדיין הרפואה מוצאת שהמילה חוסכת הרבה בעיות רפואיות, עם ישראל נימולים אלפי שנים מליוני יהודים בכל הדורות, אז שלא יבואו לנו עם סיפורי סבתא, לאחר נסיון של אלפי שנים ומליוני נימולים לא מצאנו שום נזק וגם לא פגם בתיפקוד המיני, נהפוך הוא למילה יש תועלת רפואית מוכחת כפי שאביא בהמשך.

גם בקשר לאינטרפון יש לך טעות גדולה וחוסר הבנה, האינטרפון נמצא בכל חלקי הגוף של תינוקות בימי חייהם הראשונים ולא דווקא בעורלה, הסיבה שייצרו אינטרפון מעורלות משום שזה זמין, ולא מצאנו שלאנשים שאינם נימולים יש מערכת חיסון יותר טובה, או להפך שאנשים נימולים מערכת החיסון שלהם נפגמה.

גם בלי הסיבה הדתית, על פי מחקרים רפואיים שכיחות מחלות זיהומיות בדרכי השתן נמוכה אצל נימולים, ושכיחות נמוכה ביותר של מחלות מין לסוגיהן ובעיקר איידס, שכיחות נמוכה ביותר של סרטן איבר המין הגברי אצל נימולים, שכיחות סרטן צוואר הרחם אצל בנות הזוג של הנימולים גם נמוכה מאד.

ג'קו, תראה, אני לא מבין ולא יודע מהיכן מגיעה השינאה שלך למי ששונה בדעותיו /השקפותיו ממך. 

אני יהודי לא פחות ממך, מאמין בדרכי ששונה משלך, מתלבש באופן רציונלי ולא בתלבושת אחידה ללא קשר לשום דבר.....

חי באמות מידה מוסריות נעלות, עזרה הדדית וכבוד לזולת נר לרגלי, השכלה ותרבות ככל האפשר....לימוד מסוגים רבים, ממדעים ועד פילוסופיה ודתות. המצוות....שאתה אולי חש חובה לקיים, אצלי מופיעות כמובן מאליו,על בסיס חינוך רב שנים. שמירת והכרת הטבע על שלל פלאיו, נקיון והגיינה, יופי ואסתטיקה של גווניה הרבים....

יש לי מערכות בלמים וחסמים שלא לפגוע בזולת, ללא כפיה. אתבונן ואתענג מיפי הבריאה של האדם(_אשה  לדוגמא)

מבלי לפגוע בזבוב, גם אם תלך בעירום מלא. להבדיל ממך,לא אכסה אותה,אחביא אותה באפלולית דירות מוזנחות....אדיר אותה וכיו"ב רעות חולות. 

לגבי יהודים מתייונים, פתוחים לעולם ולתרבויות חדשות, אילו היו יותר מהם, ופחות קנאים כמוך, לא היו מתרגשים עלינו שלל אסונות מזוויעים, אסונות שהיית אמור ללמוד מהם משהו, כדי שלא יקרו שוב לעולם.

אבל למרבה הצער,זה לא קורה, וחלק מהעם היהודי,שרוי עדיין בחשכת הקנאות,סגרגציה והתבדלות מסוכנת וקדומה. 

די להסתובב בשכונותיכם, זוהמה והזנחה יעידו יותר מכל, וזאת מבלי להזכיר את מצב הנשים,השכלה, עבודה ומלאכה, בורות ורשעות!!

הגעתם למצב שבחלקים גדולים של קהילותיכם, הרמב"ם מוקצא....ולמה? כי היה משכיל,מדען,ואהב פילוסופיה של האחרים....יוון לדוגמא,אריסטו,אפלטון....ושלל חכמים. 

בושה ,בקיצור. 

אתם לא "יהודים אמיתיים"....אתם להיפך, אתם מוטציה מסוכנת בסגנון טאליבאן....קנאות עיוורת, שמוטב לו לא התקיימה !

ועובדה....כל הפוסט שכתבת ב"חירוף נפש" על היהודים האמיתיים שרצים בחדווה ואושר לחתוך אברי מין לעצמם ולילדיהם !! זה העיקר? זה חשוב? 

מי שלא מאמין בהבל הזה הוא נפולת של נמושות?? אתה גיבור גדול? החרדים גיבורים? 

מה לכם ולתנ"ך בכלל? חשמונאים אמרת? היו לוחמים,ציונים, הפוך ממך, רובם מאוד קשורים ליוון ורומי, די ללמוד את שמותיהם....ושלל הסיפורים שלהם....שאתה כנראה בגלל בורות אינך מכיר ומדמיין קירבה שלך אליהם....

קרא, צא ולמד.......אולי תהפוך ציוני, ממש כחשמונאים, ואפילו....רחמנא ליצלן, תפנים שהייתה מלכה לישראל, שלומציון אלכסנדרה....אשה !!! מה שאצלכם בילתי אפשרי לחלוטין. 

מנהל הפורום
10,000+

ולגבי אינטרפרון....אילו היו רוצים,היו משתמשים בשלל רקמות של מתים, שאריות מחדרי ניתוח, ואינסוף אפשרויות לתאים ורקמות, כמו שיליה של ולד שנזרקת לפח אחרי הלידה ובדיקתה. לא במיקרה בחרו בחתיכות הקטנטנות הללו של עורלות ילודים (מיסכנים,שאף אחד לא שאל אותם אם אפשר לחתוך את איבר מינם הפעוט, ורב תמהוני מגיע ומוצץ דם מהפצע....שאלוהים ישמור !!)

זוועות ! והנה לך, מציצת הדם.....אתה וחבריך ...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4264144,00.html

מנהל הפורום
10,000+

כבודו לא צריך ללחוץ בגוגל.

הוא פשוט  יקרא את המאמר המפורט של האשה המנוסה והחכמה.

והוא גם מספר שגברים אשר באו לישראל ונאלצו לחתוך את העורלה, חווייתם השתנתה ופחתה.

מנוסה וחכמה???

הדעות חלוקות.

לכל היותר מדובר בנסיונה האישי של Sarah Anne Burrows, ותו לא.

ענין ה"אהבה-מרובה" (polyamory) ממש לא מתאים לכל אחד, ונשמע יותר כמו החלטה מוּדעת לקושש rating באמצעות עיסוק ב"ענין מסקרן" מלהיב דמיון, לבטח אצל זכרים (ואולי גם אצל נקבות אחדות, מי יודע, מעולם לא התימרתי לדעת על מה מפנטזות נקבות), שאפשר לקושש באמצעותו בהזדמנות גם כמה דולרים, והקשקשנות שלה אינה אורים ותומים.

מה אומר ומה אדבר...I'm not deeply impressed...

Patriotism is the last refuge of a scoundrel (Samuel Johnson)

פטריוטיות היא מפלטו האחרון של נבל (סמואל ג'ונסון)

ג'קו, תראה, אני לא מבין ולא יודע מהיכן מגיעה השינאה שלך למי ששונה בדעותיו /השקפותיו ממך. 

אני יהודי לא פחות ממך, מאמין בדרכי ששונה משלך, מתלבש באופן רציונלי ולא בתלבושת אחידה ללא קשר לשום דבר.....

חי באמות מידה מוסריות נעלות, עזרה הדדית וכבוד לזולת נר לרגלי, השכלה ותרבות ככל האפשר....לימוד מסוגים רבים, ממדעים ועד פילוסופיה ודתות. המצוות....שאתה אולי חש חובה לקיים, אצלי מופיעות כמובן מאליו,על בסיס חינוך רב שנים. שמירת והכרת הטבע על שלל פלאיו, נקיון והגיינה, יופי ואסתטיקה של גווניה הרבים....

יש לי מערכות בלמים וחסמים שלא לפגוע בזולת, ללא כפיה. אתבונן ואתענג מיפי הבריאה של האדם(_אשה  לדוגמא)

מבלי לפגוע בזבוב, גם אם תלך בעירום מלא. להבדיל ממך,לא אכסה אותה,אחביא אותה באפלולית דירות מוזנחות....אדיר אותה וכיו"ב רעות חולות. 

לגבי יהודים מתייונים, פתוחים לעולם ולתרבויות חדשות, אילו היו יותר מהם, ופחות קנאים כמוך, לא היו מתרגשים עלינו שלל אסונות מזוויעים, אסונות שהיית אמור ללמוד מהם משהו, כדי שלא יקרו שוב לעולם.

אבל למרבה הצער,זה לא קורה, וחלק מהעם היהודי,שרוי עדיין בחשכת הקנאות,סגרגציה והתבדלות מסוכנת וקדומה. 

די להסתובב בשכונותיכם, זוהמה והזנחה יעידו יותר מכל, וזאת מבלי להזכיר את מצב הנשים,השכלה, עבודה ומלאכה, בורות ורשעות!!

הגעתם למצב שבחלקים גדולים של קהילותיכם, הרמב"ם מוקצא....ולמה? כי היה משכיל,מדען,ואהב פילוסופיה של האחרים....יוון לדוגמא,אריסטו,אפלטון....ושלל חכמים. 

בושה ,בקיצור. 

אתם לא "יהודים אמיתיים"....אתם להיפך, אתם מוטציה מסוכנת בסגנון טאליבאן....קנאות עיוורת, שמוטב לו לא התקיימה !

ועובדה....כל הפוסט שכתבת ב"חירוף נפש" על היהודים האמיתיים שרצים בחדווה ואושר לחתוך אברי מין לעצמם ולילדיהם !! זה העיקר? זה חשוב? 

מי שלא מאמין בהבל הזה הוא נפולת של נמושות?? אתה גיבור גדול? החרדים גיבורים? 

מה לכם ולתנ"ך בכלל? חשמונאים אמרת? היו לוחמים,ציונים, הפוך ממך, רובם מאוד קשורים ליוון ורומי, די ללמוד את שמותיהם....ושלל הסיפורים שלהם....שאתה כנראה בגלל בורות אינך מכיר ומדמיין קירבה שלך אליהם....

קרא, צא ולמד.......אולי תהפוך ציוני, ממש כחשמונאים, ואפילו....רחמנא ליצלן, תפנים שהייתה מלכה לישראל, שלומציון אלכסנדרה....אשה !!! מה שאצלכם בילתי אפשרי לחלוטין. 

עודד, לא כל הבעת דיעה שונה משלך היא "שנאה" אני כותב את דברי בצער ולא בשנאה.

יהדות היא בראש ובראשונה שמירת תורה ומצוות, מי שאינו שומר תורה ומצוות נשארת לו רק הקליפה החיצונית ללא פנימיות כגוף בלי נשמה, במה אתה יהודי שאתה מדבר עברית? אני מכיר ערבים שמדברים מצויינת ומשובחת זה הופך אותם ליהודים? גם תרבות לא הופכת אדם ליהודי, הכל קליפה חיצונית, כי יהודי בראש ובראשונה זה מי שמקיים את מצוות התורה והמסורת והאמונה כמו שקיבלנו אותה מאבות אבותינו, כאחד שמתנגד למילה כבר שברת את כל הכלים ואת כל הקווים האדומים למה שמתקרה יהודי.

איזו זכות יש לך על הארץ? אתה הלא יושב על אדמה גזולה מהערבים, לא רק השטחים מלפני 67 אלא כל שטחי הארץ, לי יש זכות על הארץ מכיון שאני מאמין בזכותינו על הארץ מכוח התורה שאני מאמין בה וגם שומר את מצוותיה ולכן יש לי זכות מוסרית על הארץ הזאת, כי זכותינו על הארץ היא רק מעוגנת בתורה, ולא בשום מקום אחר, אבל אתה שאינך מאמין בתורה ובמצוותיה, אלא מתנגד להן וגם מדבר בגלוי נגד אחת המצוות הבסיסיות ביותר ביהדות המילה, לאחד כמוך יש אפס זכות מוסרית על הארץ הזאת, אתה באמת נחשב לפולש וכובש זר, ועוד אתה טוען שאתה יהודי יותר ממני, שאני לא היהודי אמיתי אלא אתה, במה בדיוק אתה יהודי? כיצד אורח חייך שונה מאיזה גוי במנהטן?

ובכלל אתה מלא באמירות גזעניות ממש שאצל החרדים זוהמה ולכלוך, אם זו לא שנאה אז מהי שנאה, שהחרדים מתנגדים לרמב"ם שטות ובורות עצומה, אתה חושב שאתה מכיר חרדים? אתה מצייר לעצמך ציור דמיוני מלא בגזענות פרימיטיבית לגבי החרדים.

הזכרת את החשמונאים, יהושע בין נון ועוד, במה בדיוק אתה דומה להם? הם בראש ובראשונה לפני הכל, היו יהודים שומרי תורה ומצוות בכל לבבם ובכל נפשם, וגם מלו את בניהם, האמונה ושמירת המצוות היתה המטרה הראשונה והעיקרית בחייהם, האם אתה דומה להם? אתה מאמין? אתה שומר מצוות? נתפשת לדברים חיצוניים כמו לבוש האם אתה מתלבש כמו החשמונאים או יהושע בין נון? אז במה אתה מתהדר איזה דמיון יש בינך לביניהם?

שאלת אם החרדים גיבורים? כן החרדים גיבורים, הגבורה האמיתית אינה מתבטאת בבריונות ובכוח פיסי, למסור את הנפש ולהקדיש את כל החיים למען שמירת תורה ומצוות והמשכיות עם ישראל למרות כל ההתנגדויות והפיתויים מסביב, זו גבורה אמיתית, אם חרדית שמתעלית מעל השיקולים האנוכיים ומקריבה את חייה להקמת משפחה גדולה ודורות המשך לעם היהודי זו גבורה אמיתית.

ובאיזו גבורה אתה עסוק? בלטעון שברית מילה ממעטת את ההנאה המינית, כי זה מה שמעניין אותך ומעסיק את חייך, לא ההמשכיות והקיום של עם ישראל אלא עסוק במיקסום ההנאות המיניות ועוד תאוות הגוף, ובזה אתה רואה עצמך "גיבור" גם בוודאי תטען שאלה שנמנעים מאכילת חזיר ממעטים מהנאת האכילה שלהם, מיקסום הנאות הגוף מעולם לא היתה מטרה ביהדות, אלא ההפך, אחת המטרות ביהדות היא להגביר את כוחות הרוח על כוחות הגוף, להיות אדם רוחני יותר, אולי ברית מילה ממעטת במשהו את ההנאה המינית, וזו בדיוק הסיבה שהבורא צווה על הברית מגיל קטן, בצורה הזאת מסייעים מינקות ליהודי האמיתי להתעלות מעל התאוות הגוף הגשמיות ולהיות אדם יותר נעלה יותר רוחני, יותר קדוש, וזו היהדות האמיתית.   

עודד לצערי אין לך מושג קלוש ביהדות אמיתית, ואני שוב פעם חוזר על דברים שכבר כתבתי בעבר,  לאנשים כמוך לא יהיה המשך בעם ישראל, כי בעוד מספר דורות הצאצאים שלך אם ימשיכו בדרכך לא ישרדו ויעלמו כליל מהעם היהודי כפי שקורה לרפורמים, קליפה חיצונית בלבד בלי התוכן הפנימי לא מחזיקה מעמד, ואתה יכול להמשיך לצעוק פרימיטיבים מהיום עד להודעה חדשה, אבל ההמשך והקיום והצמיחה של עם ישראל לא יהיה על ידי אנשים כמוך, אלא רק על ידי יהודים בעלי אמונה שמקיימים את התורה ומצוותיה.

ג'קו, 

תראה, מדינת היהודים קיימת בזכות יהודים ציונים כמוני, וכמו רוב עם ישראל.

אילו היינו תלויים ב"יהודים" חרדים, לא היינו. לא ישראל ולא עם יהודי. 

התפתחות ושגשוג המדינה לא תלויים בישיבות החרדים, כי אם בלימוד ועבודה קשה,יצירתיות,יוזמה,נחישות.....

לגבי התנ"ך....אני מכיר מצוין את התנך, רואה בו ספר היסטוריה ומורשת של עמי, עדויות וחפירות על שלל המימצאים מעידים על כך. 

מה שלא קיים בעולמך,שהרי עבורכם המדע כמו הארכיאולוגיה ,אינם נחשבים. אפילו קיללתם בפולסא דה נורא את חופר עיר דוד.....

יגאל שילה.....

וכיום? המוני חרדים מתפעלים מהעתיקות בעיר דוד,כמו גם בכל ארצנו. 

את שלל האמונות התפלות שנוצרו עם השנים....אינני מכבד ומקיים. לא צריך את שלא לשמה בא לשמה...

אני תמיד בבסיס האמיתי ומקורי של הדברים. באופן טיבעי ,אינסטנקטיבי. 

התורה כולה מוכרת לי היטב. בבסיסה קיום העם היהודי,מלחמה על הגנתו ושמירה על ארצו....ושאר מצוות בסיסיות ,שאתם לטעמי חומקים מרוב רובן בבוטות וגסות. 

החל מהשתמטות מהצבא וכדומה, ועד הדרה מהשכלה גבוהה והתפתחות מדעית/טכנולוגית/רוחנית....עבודה וחריצות, 

יושבים ולומדים את שצריך לעשות, המון מצוות......עשה ואל תעשה.....אבל בפועל??? לא עושים כמעט כלום!!!!!!!!!

ומה שוה כל זה? מה שוה כל הלימוד הזה אם אין לו יישום במציאות?? את היישום עושים אנחנו, ממהנדסים, חקלאים, תעשיינים, עורכי דין ושופטים, חיילים ואנשי בטחון, משטרה, ייצרני האוכל שלכם....שבו אתם מפשפשים ומספסרים....אבל לא מייצרים כמעט כלום.

בתי החולים בהם אתם משתמשים, החשמל,טלפונים,מכוניות, מטוסים......ואינסוף אלמנטים להם אתם לכאורה "בזים" !!

להנות ולהשתמש אתם יודעים היטב, לאכול ולשבוע....לגור ברווחה יחסית,בריאות שנשמרת על ידי חידושים שלא אתם מחדשים, 

ילדיכם לא מתים בלידה בזכות רפואה מתקדמת.....

ומה אתה עושה גקו? מהלל ומשבח את עצמך, והחרדים.....במקום את כל פלאי הבריאה סביבך ! שהם סם החיים שלך, שלא אתה בנית ,לא ייצרת,לא גידלת.....

אז למי אתה בז בדיוק? תבוז רק לעצמך, אל תירק לבאר ממנה אתה שותה. 

כולל האינטרנט בו את משתמש....ועבור חבריך החרדים הינו לא פחות מהשטן בכבודו ובעצמו !!!

אבותינו היו רועי צאן,חיילים,חקלאים,בנאים ממש כציונים כיום. 

הפוך לגמרי מכל שאתה והחרדים מייצגים. 

אילו היינו תלויים בשכמותך, לא היינו ! ממש כבעבר, ממש כאסון שהביאו קנאי דת בעברנו, חורבן !!

ולא למדתם כלום. 

רוצה להיות יהודי טוב?? לפני הכל היה ציוני, לבנות ולשמור על ארצנו(אתה ! לא אחרים שיעשו עבורך כמשתמט אובססיבי)

עבודה קשה, פרנסה ושגשוג למשפחה. חופש !! 

כל זאת, לא סותר בכלום, את האפשרות שלך להתעמק בשלל התובנות והחכמה בארון הספרים היהודי ! להיפך, התובנות רק יתחזקו בגדול,מעשיה והתמודדות אמיתית בשלל אתגרי החיים, כן כן.....

שהרי לשם כך נוצרו כל ההלכות,מצוות, להתמודדות אמיתית !! 

דיני שמיטה לדוגמא, חקלאות,גידולי מזון, זה הכל לאנשי עשיה...וכמה חרדים הם כאלו???? 

וזה נכון למרבית הדינים וההלכות, כל שאינכם מיישמים כלל בפועל. בושה לכם,חרפה ליהדות האמיתית! שבונה ויוצרת.

(מחוץ לקירות הישיבות הממוזגות ומנותקות מההויה האנושית לגמרי)

מנהל הפורום
10,000+

אגב, הציונות הדתית הינה דוגמא קלאסית למה שאפשרי .....גם וגם....בגדול !!!! ההיפך מחרדיות לסוגיה....

מנהל הפורום
10,000+

לדעתי כל דתי שוטה הכפר,בלי רבו סמרטוט

ג'קו, 

התפתחות ושגשוג המדינה לא תלויים בישיבות החרדים, כי אם בלימוד ועבודה קשה,יצירתיות,יוזמה,נחישות.....

לגבי התנ"ך....אני מכיר מצוין את התנך, רואה בו ספר היסטוריה ומורשת של עמי, עדויות וחפירות על שלל המימצאים מעידים על כך. 

מה שלא קיים בעולמך,שהרי עבורכם המדע כמו הארכיאולוגיה ,אינם נחשבים. אפילו קיללתם בפולסא דה נורא את חופר עיר דוד.....

יגאל שילה.....

את שלל האמונות התפלות שנוצרו עם השנים....אינני מכבד ומקיים. לא צריך את שלא לשמה בא לשמה...

התורה כולה מוכרת לי היטב. בבסיסה קיום העם היהודי,מלחמה על הגנתו ושמירה על ארצו....ושאר מצוות בסיסיות ,שאתם לטעמי חומקים מרוב רובן בבוטות וגסות. 

החל מהשתמטות מהצבא וכדומה, ועד הדרה מהשכלה גבוהה והתפתחות מדעית/טכנולוגית/רוחנית....עבודה וחריצות, 

יושבים ולומדים את שצריך לעשות, המון מצוות......עשה ואל תעשה.....אבל בפועל??? לא עושים כמעט כלום!!!!!!!!!

ומה שוה כל זה? מה שוה כל הלימוד הזה אם אין לו יישום במציאות?? את היישום עושים אנחנו, ממהנדסים, חקלאים, תעשיינים, עורכי דין ושופטים, חיילים ואנשי בטחון, משטרה, ייצרני האוכל שלכם....שבו אתם מפשפשים ומספסרים....אבל לא מייצרים כמעט כלום.

בתי החולים בהם אתם משתמשים, החשמל,טלפונים,מכוניות, מטוסים......ואינסוף אלמנטים להם אתם לכאורה "בזים" !!

להנות ולהשתמש אתם יודעים היטב, לאכול ולשבוע....לגור ברווחה יחסית,בריאות שנשמרת על ידי חידושים שלא אתם מחדשים, 

ומה אתה עושה גקו? מהלל ומשבח את עצמך, והחרדים.....במקום את כל פלאי הבריאה סביבך ! שהם סם החיים שלך, שלא אתה בנית ,לא ייצרת,לא גידלת.....

כולל האינטרנט בו את משתמש....ועבור חבריך החרדים הינו לא פחות מהשטן בכבודו ובעצמו !!!

אילו היינו תלויים בשכמותך, לא היינו ! ממש כבעבר, ממש כאסון שהביאו קנאי דת בעברנו, חורבן !!

ולא למדתם כלום. 

רוצה להיות יהודי טוב?? לפני הכל היה ציוני, לבנות ולשמור על ארצנו(אתה ! לא אחרים שיעשו עבורך כמשתמט אובססיבי)

כל זאת, לא סותר בכלום, את האפשרות שלך להתעמק בשלל התובנות והחכמה בארון הספרים היהודי ! להיפך, התובנות רק יתחזקו בגדול,מעשיה והתמודדות אמיתית בשלל אתגרי החיים, כן כן.....

דיני שמיטה לדוגמא, חקלאות,גידולי מזון, זה הכל לאנשי עשיה...וכמה חרדים הם כאלו???? 

וזה נכון למרבית הדינים וההלכות, כל שאינכם מיישמים כלל בפועל. בושה לכם,חרפה ליהדות האמיתית! שבונה ויוצרת.

עודד, מדינת ישראל ובניין הארץ קיימת בזכות כל עם ישראל כולל חרדים שהיו כאן ובנו את הארץ הרבה מאד לפני הציונות, קיימות בארץ משפחות חרדיות של עשרה דורות ויותר מעליות חרדיות שעלו ארצה לפני למעלה ממאתיים שנה והם הרבה יותר וותיקים בארץ מהפלסטינים הם עשו ציונות ללא מרכאות, בנו ערים הקימו ישובים הרבה לפני הציונות תנועות עליה כמו חיבת ציון היו תנועות עליה של יהודים חרדים, אם תראה את תמונות המייסדים של שורה ארוכה של ישובים, תראה דמויות של יהודים חרדים בעלי זקנים ארוכים ופיאות כאלה שאתה מזלזל בהם ושונאם שנאה תהומית, והרשימה ארוכה יסוד המעלה, יבניאל, ראשון לציון, רחובות, זכרון יעקב, ראש פינה, פתח תקוה, רעננה, ועוד רשימה ארוכה של ישובים, החלוצים הציונים הראשונים שעלו ארצה, לא באו למדבר שממה, כבר קדמה לפניהם תשתית מוכנה של ערים ומושבות שבלעדיהן הם לא היו מסתדרים, אלא מה, התנועה הציונית החילונית דאגה בעקביות לשיכתוב היסטורי ולנכס אך ורק לעצמם את בניין הארץ.

הזכרת רפואה, בתי החולים היהודיים הראשונים בארץ נוסדו על ידי חרדים, בתי החולים שערי צדק, ביקור חולים, משגב לדך, יוסדו והוקמו על ידי יהודים חרדים, גם בעת החדשה, בית חולים לניאדו, נוסד והוקם על ידי האדמו"ר מצאנז זכרונו לברכה, אותו רבי שאיבד בשואה אשה ואחד עשר ילדים, שיקם והקים קהילה מפוארת, עזר וסייע למאות צעירים יתומי שואה לבנות את חייהם מחדש להנשא ולהקים משפחות, בית חולים מעייני הישועה בני ברק, הוקם ונוסד על ידי חרדים, את כל הדברים האלה אתה לא רואה מתעלם רק מחפש בשנאה בצורה אובססית רק דברים שליליים לגבי חרדים.

אתה האחרון שתטיף לי לגבי עבודה, לי יהודי חרדי שעבדתי לפרנסתי כל ימי חיי, ועדיין עובד בתחומי טכנולוגיה תרמתי להרבה פיתוחים טכנולוגיים לתעשיה הישראלית, שכמובן אתה טוען שחרדים לא תורמים למדע וטכנולוגיה, השתתפתי בקרבות מלחמת יום כיפור בסדיר ובחציית התעלה, אבי ז"ל יהודי חרדי ניצול שואה, עלה ארצה באניית מעפילים, מספר כשהוא וחברים יהודים חרדים ניצולי שואה באו לבקש עבודה במקומות בהם נתנו עבודה שהיו בידי מוסדות העליה הציוניים דחו אותם בתואנה "שלא נותנים עבודה לדתיים", כי השנאה הזאת כבר היתה קיימת עוד לפני קום המדינה, עוד לפני המפלגות והפוליטיקה וכל התירוצים של היום, בכל מקרה אבי ז"ל השתתף במלחמת השחרור, היה בקרב על לטרון, ראה סביבו חברים נופלים בקרב כמו זבובים גם אחיין שעלה עמו ארצה נהרג על ידו באותו הקרב, אבי ז"ל היה אדם שעבד לפרנסת המשפחה כל ימי חייו, הקים מפעל תעשיתי בראשון לציון שהתפרנסו ממנו בכבוד הרבה משפחות גם חילוניות, אמי הקשישה שתהיה בריאה לאורך ימים טובים, אשה חרדית ניצולת שואה היתה כל ימיה מורה ומחנכת שעסקה בעיקר בחינוך ילדי עולים, והם הורי שהקימו משפחה לתפארת שבעה בנים ובנות שכולם חרדים ממשיכים בדרכם וגם הקימו משפחות גדולות ומועילות לתפארת עם ישראל, חותני ז"ל ניצול שואה יהודי חרדי, השתתף בקרבות מלחמת השיחרור ביחידת צלפים מיוחדת, הקים מפעל בתל אביב שהתפנסו ממנו בכבוד במשך שנים רבות משפחות רבות גם חילוניות, אבל עבורך הם יהיו מזוהמים ופרזיטים בשל זהותם החרדית, וכך אני מכיר סביבי מאות ואלפים יהודים חרדים קרובי משפחה חברים וידידים שעובדים לפרנסתם הקימו מפעלים הקימו עסקים, השתתפו ומשתתפים ותורמים לפיתוח ובניין הארץ אבל אתה לא רואה את הדברים האלה עבורך כל החרדים הם "בטלנים ופרזיטים".

אתה גם מתעלם מארגוני הצלה מאות כונני הצלה חרדיים שהצילו ומצילים, חיי מאות אנשים בשנה, ארגון חרדי כמו זק"א שזכה בפרס ישראל ועוזר לעם ישראל בעת צרה שלא תהיה, ארגוני חסד ועזרה ללא ספור שהוקמו על ידי חרדים שנהנים מהם כל כלל אזרחי ישראל, ארגונים חרדיים שגם חוסכים מליונים לתקציב המדינה.

גם מפעלים שהם מותגים וחלק מההווי הישראלי כמו ליבר, עלית, שטראוס, המייסדים והמקימים הראשונים היו יהודים חרדים.

אלא שאתה עושה לחרדים בדיוק מה שהפלסטינים עושים לנו, משכתבים היסטוריה ומנכסים לעצמם את כל הנכסים היסטוריים, ועורכים דמוניזציה של היהודי הישראלי ומחנכים דורות של צעירים לשנאה, אתה עושה בדיוק אותו הדבר לגבי החרדים, שר התעמולה הנאצי גלבס אמר בזמנו, שקר שחוזרים עליו ללא הרף הופך לבסוף לאמת בעיני הציבור, וזה בדיוק מה שאתה עושה לגבי החרדים, העלמה מוחלטת מחלקם של החרדים בהקמת ובניין הארץ ותרומתם לחברה, והצגתם רק באור בזוי ושלילי, עד שאתה משוכנע והדברים הופכים בעיניך לאמת היחידה.

ונכון יש גם אצל החרדים חלק מסויים של לומדי תורה, אלה מקיימים חיי את הרוח והנשמה של עם ישראל שגם בלעדי זה עם ישראל לא יכול להתקיים וזה לא פחות חשוב. 

הבט עודד, אדם כמוך שמסתכל עלי בשנאה בזילזול בצורה שלילית וגזענית, שאני עבורו מזוהם מלוכלך נצלן ופרזיט, לא חושב שאני יכול לכבד ולהעריך אדם כמוך.  

ג'קו, 

יגאל שילה.....

ולא למדתם כלום. 

יפה דרשת.  emo_45.png

לתופף על פח - תענוג.

ג'קו,

משפט אחד, מסכם !

אין כל קשר בין היהודים שהזכרת,שחלקם אכן היו דתיים שומרי תורה ומצוות, לבין החרדים כיום. שום דימיון !!!!

כלום ! ואני מעיד ממקור ראשון, מישפחתי, שהחלק האשכנזי בה היה בדיוק אלו שהזכרת, אנשי עיירה וחקלאים,מחוברים לאדמה ולמציאות, מכלכלים את עצמם בכבוד וצניעות. וזה גם מה שהעדת על בני משפחתך. אביך ,אחיין ואחרים. אין לי מאום כנגד הללו. 

שהרי נלחמו, עבדו, בנו....היו חלק חשוב מבנין הארץ ! היו שותפים לפלא שנקרא ישראל. ממש כמוני וכמו כל ישראלי הגון.

אתה מנסה לחמוק מהאמת. יש אכן כפי שאמרת מאות/אלפים שמתפרנסים בכבוד, ייצרניים,וגם משכילים. אבל אלו מיעוט. 

הרוב המוחלט משתמט ואכן מתאים למה שאמרת שאני חושב עליהם. מה שיש היום בחברה החרדית ברובה, מבייש את הוריך ומשפחתי, מבייש בגדול את כל הערכים מהם באו ועליהם חונכנו. שהם הבסיס. אתה ואני. 

מנהל הפורום
10,000+

עודד, סיכום שלי, אתה משחק במונח "חרדי" על פי נוחיותך, חרדים שאי אפשר להתעלם מתגומתם הגדולה לחברה ולבניין הארץ אז הם "אינם חרדים" או "הם מיעוט" כאשר יש חרדים שאתה יכול על פי השקפתך להשמיץ ולזלזל אז "הם חרדים - וכל החרדים כאלה".

התופעה הזאת הולכת לאורך כל הדרך, מדוע תנועת ביל"ו החילונית נחשבת "לתנועת עלייה" בשעה שכל כולה היתה 25 איש שרובם גם ירדו מהארץ לאחר זמן לא רב הם מואדרים ומנופחים בספרי הלימוד, רחובות נקראו על שמם, בולים הונפקו לכבודם, בעוד שעליית התימנים באותה תקופה בדיוק מאות עולים ממוזערת ולא נחשבת לכלום, משום שמדובר ביהודים דתיים עם כל הסממנים של יהודים חרדים לבוש זקן פיאות, מדוע ממוזערות העליות של תלמידי הגר"א תלמידי הבעש"ט, וכן יותר מאוחר תנועת העליה של רבי יהודה אלקלעי, כולן מוזכרות רק בחטף כבדרך אגב, כמשהו שולי "ולא חשוב"  מדוע משום שמדובר בכאלה עם כל הסממנים של יהודים חרדים, כאם יתנו לעליות הללו את מקומן הראוי אז כיצד יוכלו לטעון אחר כך "שהחרדים לא תרמו כלום" וכל זכות בניין הארץ הוא רק לתנועות העליה החילוניות.

מדוע על שטרות הכסף של מדינת ישראל לא תופיע למשל דמותו החרדית של יואל משה סלומון, אחד מחלוצי ההתיישבות, במה הוא פחות חשוב "מהמשוררת רחל", אתה בעצמך כבר יודע את התשובה.

עודד כפי שכבר כתבתי, כאשר אתה משחק במושג חרדי לנוחיותך, מוציא מההגדרה הזו את כל אלה שאינם מתאימים לתאוריה שנוח לך לבנות על החרדים, אז זה ברור שהם הופכים עבורך "למיעוט", זה בדיוק כמו שאילו הייתי מרכז את כל החולאים של החברה החילונית, פשע רצח שוד אונס, ולהגדיל ולהעצים את התופעות ולהציגן כ-"כך היא החברה החילונית", ואילו חילונים טובים וישרי דרך "הם מיעוט", התנהלו פה עוד מלפני קום המדינה הרבה סילופי היסטוריה והדרה כמאבק על שליטה וזה גם כולל הדרת ורדיפת אנשי הימין בתקופת המנדט ושנותיה הראשונות של המדינה, חלק מהשיקולים היו פשוט אנוכיים ומאבקים על שליטה כבוד וכסף, אני מניח שאט אט המצב משתנה, ובמהלך העשורים הבאים כל קבוצות האוכלוסיה תקבלנה את מקומן הראוי ללא סילופי עובדות ושיכתובי היסטוריה.

אנא האר את עיניי - במה תרמו העליות של תלמידי הגר"א והבעש"ט (עליות שבאמת לא שמעתי עליהן) לבנין המדינה בדרך? וכך גם תנועת העליה של ר' יהודה אלקלעי?

מניין לך שכל אנשי ביל"ו היו 25 איש? ומה עם כל עליות החלוצים שבאו בעקבותיהם?

ואיני יודעת מה נטפלת לרחל המשוררת. אם אינך מבין שירה ולא יכול להעריך את תרומתה לתרבות, אף אחד לא אשם לך.

עליית התימנים: אומרים שהיו אנשי עבודה, ובאמת צריך להכיר בתרומת עבודתם ליישובים העבריים. יש גם לזכור שהתימנים היו מוכים באפליית נשים קשה (כולל נישואין של זכר אחד לכמה נשים, כולל הדרת נשים מלימוד כלשהו). גם זאת יש להזכיר.

עפ"י ידיעתי (מודה שאינה רבה), היישוב החרדי התרכז בארבע "ערי הקודש" וחי מתרומות מחו"ל - במילה אחרת - שנור.

לתופף על פח - תענוג.

אנא האר את עיניי - במה תרמו העליות של תלמידי הגר"א והבעש"ט (עליות שבאמת לא שמעתי עליהן) לבנין המדינה בדרך? וכך גם תנועת העליה של ר' יהודה אלקלעי?

מניין לך שכל אנשי ביל"ו היו 25 איש? ומה עם כל עליות החלוצים שבאו בעקבותיהם?

ואיני יודעת מה נטפלת לרחל המשוררת. אם אינך מבין שירה ולא יכול להעריך את תרומתה לתרבות, אף אחד לא אשם לך.

עליית התימנים: אומרים שהיו אנשי עבודה, ובאמת צריך להכיר בתרומת עבודתם ליישובים העבריים. יש גם לזכור שהתימנים היו מוכים באפליית נשים קשה (כולל נישואין של זכר אחד לכמה נשים, כולל הדרת נשים מלימוד כלשהו). גם זאת יש להזכיר.

עפ"י ידיעתי (מודה שאינה רבה), היישוב החרדי התרכז בארבע "ערי הקודש" וחי מתרומות מחו"ל - במילה אחרת - שנור.

השאלה שלך כבר מדברת בעד עצמה, עליות שלא שמעת עליהם כי אנשי העליה הציונית דאגו להמעיט ולהסתיר בחינוך הדורות הבאים את העליות שקדמו להם כדי שהם יוכלו להאדיר את שמם ולנכס רק לעצמם את הזכויות לבניין הארץ.

במה הם תרמו? כל עליה תורמת, ראשית, חיזקו את הישוב היהודי הקטן שהיה אז בארץ, אותם עולים וצאצאיהם נתנו את חלקם בהקמת הישובים הקודמים לעליה הציונית שכבר ציינתי לעיל, אותם אנשי הישוב היו המייסדים של ירושלים שמחוץ לחומות, באותה תקופה הדברים הללו לא היו קלים כמו בתקופה יותר מאוחרת אט אט הם נתנו את חלקם בפיתוח וישוב הארץ במידה שהתאפשרה, הדברים הללו היו התשתיות שבעזרתן החלוצים הציונים שהגיעו יותר מאוחר נעזרו בהן כשהגיעו ארצה, כי הם לא הגיעו בדיוק למדבר שממה. 

שנור, האם אנשי העליה הציונית לא נעזרו בשנור? כל מושבות הברון לא היו שנור אחד גדול? מדינת ישראל לא משנוררת אפילו עד היום מארה"ב? יהדות הגולה ראתה ערך עליון בעזרה וסיבסוד הישוב היהודי בארץ, ומי שלא יכל לעלות ראה לנכון לפחות לסייע כספית למען המטרה הנעלה.

מניין לי מספר אנשי ביל"ו, ציטוט מתוך אתר ויקיפדיה 

בי"ב בתמוז יצאו ארבעה עשר חברים ובראשם ישראל בלקינד באונייה "צרס" לארץ ישראל. ביניהם הייתה גם אישה אחת: דבורה סירוט. ב-6 ביולי 1882 ירדה הקבוצה בנמל יפו. משהגיעו לארץ ישראל, שאפו חבריה להשתלב בתחום עבודת האדמה. חברי הקבוצה פנו לבית הספר "מקווה ישראל", שבו נתקבלו לעבודה כפועלים במחיר של חמישה גרוש ליום. הם שכרו דירה בבית אנטון איוב, בפרדסים שבין יפו למקווה ישראל. למעשה הם היו קבוצת הפועלים היהודית הראשונה בארץ, והם חיו חיי קומונה עם עזרה הדדית ותקנון משותף. הדירה ששכרו כללה שני חדרים, האחד עבור כל הגברים (13 במספר) והשני עבור דבורה סירוט. קליטתם במקום הייתה קשה, ובתחילה הם נעזרו על ידי קרל נטר שתמך בהם. במשך הזמן עלה מספרם ל-25

בסופו של דבר רובם ירדו מהארץ, עקב קשיים מחלות ומחלוקות, אבל בתעמולה ובחינוך הדור הצעיר האדירו את שמם כאילו מדובר באיזו תנועת עליה ענקית, לפני זמן מה שינו תוואי של איזה כביש ראשי בעלות של מליוני שקלים, משום שהתוואי המקורי היה אמור לעבור בשטח הצריף שבו התגוררו הבילויים כשהגיעו ארצה, והמקום נהפך לאתר מורשת לאומית, האם היו עושים אותו דבר לצריף שהתגוררו בו התימנים שעלו ארצה?

האם כתבתי משהו רע על רחל המשוררת? רק שאלתי מדוע יואל משה סלומון שהיה באמת אחד מראשוני החלוצים ומקימי הישוב בארץ הוא פחות חשוב ממנה, שעבורה מצאו לנכון להנפיק שטר עם תמונתה וסלמון לא, והתשובה היא ברורה, כיצד במדינת ישראל יוציאו שטר עם תמונת דמות מובהקת של יהודי חרדי, כבר לא יוכלו לטעון שהחרדים לא תרמו לבניין הארץ.

בקשר לתימנים, את מערבת פה את דיעותייך הפנימיסטיות וזה כלל לא קשור לעניין.

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר