11.07.17 | 02:10

הנה מה טוב ומה נעים שבת נשים גברים וטף יחדיו במאה ה19 בכותל המערבי

סבבה

התמונה שהבאת אינה אותנטית אלא גלויית נוף שצולמה עם שחקנים מחופשים שהוצבו בפוזות שונות בקטע מהכותל.

לעומת זאת ישנה תמונה אמיתית אותנטית שבה נראית באופן ברור המחיצה, התמונה צולמה לפני 115 שנה על ידי התייר הצלם הבריטי הרברט ריקס, ונמצאת בספריית הקונגרס האמריקאי.

בתקופה יותר מאוחרת מחיצה מוסרת בכח על ידי שלטון המנדט הבריטי שצידד בדרישה הערבית לבעלות על הכותל, והאתר הוכר על ידם "כאתר מורשת מוסלמית" וחל איסור על היהודים להציב שום דבר בכותל אפילו לא כסאות, גם תקיעה בשופר בכותל נחשבה לפשע חמור על ידי הבריטים.

מניין לך   שהשתמשו פה בשחקנים? תביא קישור רלוונטי.

אני למשל קראתי את הספר "בסוד עניי הכותל" של הסופר המצוין ארי אבן-זהב, הכותב על התקופה שמלפני המדינה, והוא לא מזכיר מחיצה בשום מקום, ומספוריו די ברור שנשים וגברים נמצאים בכותל במעורב, ואין פוצה פה ומצפצף.

11.07.17 | 09:30

כתבה מעתון דבר משנת 1928, על תקרית שארעה בכותל כשהמשטרה הבריטית פרצה לכותל בכוח במהלך תפילה ושברה והסירה את המחיצה בין הגברים לנשים, שם כתוב "מחיצה כזו עמדה תמיד בימי שלטון התורכים וגם עד לפני 6 - 7 שנים, היינו גם בימי שלטון האנגלים" 

להלן צילומים של הכתבה, לחצו על התמונה להגדלה.

11.07.17 | 09:41

מה כל כך מפחיד אותך ג'קו???? שאשה תתפלל לידך? כמה מטרים ממך? בשביל מה מחיצה? זה גן חיות?

בנה לך מחיצות גם ברחובות בתחבורה ציבורית......(מה שאתם בעצם מבצעים בפועל)

כיתות נפרדות.....מדרכות נפרדות....

זו דרך איומה ונוראה בעיני, למשיגי גבול ואנשים ללא יכולות לעצור/להגביל עצמם, עלובי החיים. וכאלו אם יעשו מעשה, מקומם בכלא. 

שום מחיצות, שום הפרדה, אדם ינהג בכבוד בזולתו, לא יפגע בשום אופן, וילמד מינקות לכבד את זולתו, אשה או גבר,ילד או ילדה. 

וכן....גם את הסביבה,בעלי חיים, צמחים,פרחים, וכיוצא בזאת. 

מנהל הפורום
10,000+
11.07.17 | 10:12

מה כל כך מפחיד אותך ג'קו???? שאשה תתפלל לידך? כמה מטרים ממך? בשביל מה מחיצה? זה גן חיות?

בנה לך מחיצות גם ברחובות בתחבורה ציבורית......(מה שאתם בעצם מבצעים בפועל)

כיתות נפרדות.....מדרכות נפרדות....

זו דרך איומה ונוראה בעיני, למשיגי גבול ואנשים ללא יכולות לעצור/להגביל עצמם, עלובי החיים. וכאלו אם יעשו מעשה, מקומם בכלא. 

שום מחיצות, שום הפרדה, אדם ינהג בכבוד בזולתו, לא יפגע בשום אופן, וילמד מינקות לכבד את זולתו, אשה או גבר,ילד או ילדה. 

וכן....גם את הסביבה,בעלי חיים, צמחים,פרחים, וכיוצא בזאת. 

עודד התגובה שלך היא של אדם שלא מכיר את מסורת ומנהגי ישראל, אינך צודק אבל לא אכנס אתך עכשיו לדיונים על דבריך אלה הנובעים מחוסר הבנה ובורות במסורת ישראל,  ההפרדה בבתי כנסת היתה נהוגה תמיד מדורי דורות וגם הוכחתי פה שהמחיצה בכותל היתה נהוגה מאז ומתמיד, אלמלי השלטון הבריטי שמנע זאת בדרישת הערבים, לך יש דעות אחרות, זכותך, אבל אין לך ולאחרים זכות ללכת ולכפות על יהודים שומרי מסורת לשנות את המנהג באחד המקומות הקדושים ביותר ליהדות, אלא אם כן אתה רוצה להשתוות להתנהגות המרושעת של שלטון המנדט הבריטי כפי שמתואר באותה הכתבה מעתון דבר, דרך אגב הכתבה היא מתאריך 25 לספטמבר 1928 אפשר לבדוק בארכיון העתון שלא יטען מישהו שביצעו בה שינויים.    

11.07.17 | 10:25

מסתבר שאתה טועה שוב. מסורת ומנהגי ישראל לסוגיהם מוכרים לי היטב. 

עם חלקם אני חי בשלום,ועם חלקם ממש לא !!!! 

התנהגות הרבנים המובילים כיום את החברה החרדית היא בעיני זו שמרושעת, פרימיטיבית,פחדנית, ללא חכמה ושאר רוח !

אני ממתין לחכמינו דהיום.....כבר דורות שאין לנו חכמים מובילים וחדשניים, מסבירי פנים ואוהבי אדם. 

רבני החרדים דהיום,בעיני,משחיתים את מסורות ישראל ! מהרסים ומחריבים. וזאת תוך הסתגרות מבוהלת ופחדנית של חלשים שאינם חכמים. 

מנהל הפורום
10,000+
11.07.17 | 10:38

מסתבר שאתה טועה שוב. מסורת ומנהגי ישראל לסוגיהם מוכרים לי היטב. 

עם חלקם אני חי בשלום,ועם חלקם ממש לא !!!! 

התנהגות הרבנים המובילים כיום את החברה החרדית היא בעיני זו שמרושעת, פרימיטיבית,פחדנית, ללא חכמה ושאר רוח !

אני ממתין לחכמינו דהיום.....כבר דורות שאין לנו חכמים מובילים וחדשניים, מסבירי פנים ואוהבי אדם. 

רבני החרדים דהיום,בעיני,משחיתים את מסורות ישראל ! מהרסים ומחריבים. וזאת תוך הסתגרות מבוהלת ופחדנית של חלשים שאינם חכמים. 

עודד יש לי אליך שאלה אישית, אשלח לך בפרטי אינך חייב לענות לי אם אינך רוצה

עבור לעמוד
1, 2
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר