17.05.17 | 20:13
האם הקיצוניים מסכנים את ישראל? סמוטריץ ודומיו? סכנה לירושלים

בירת ישראל שהיתה בקונצנזוס, הכותל וחשיבותו, בגלל קיצוניים שמעוררים אנטגוניזם, בגלל שאין שר חוץ ודיפלומטים מקצועיים שינהלו היטב ביקור כשל טראמפ, הכל בידי קיצוניים שחלקם רוצים בית מקדש על חורבות המיסגדים......מתרחקים מאיתנו גם ידידים טובים מאוד ! 

טראמפ שמנסה לסגור עיסקה, ולקדם את השלום כאן, מפחד מהם ומהצהרותיהם הקיצוניות,ולכן לא רוצה נוכחותם בכותל יחד עימו ! 

אין מקום לפרובוקציות. 

וסמוטריץ? הכריז שצריך לאסור על טראמפ ביקור בכותל ללא ייצוג ישראלי....ובטח התכוון לעצמו וקיצוניים דומים לו !!

הללו מסכנים את אחיזתנו בעיר,ומתנפחים מול נשיא המעצמה מספר אחת בעולם. ממש כפי שהתנפחו מול רומא ואחרים....בשחרית ההיסטוריה,והביאו חורבן !!!

וראש הממשלה? נגרר....לא ממש מנהל מדיניות אחראית לעתיד לבוא. אין שר חוץ, הכל הפקר.....

ומי שמנהלת עיניינים היא לא פחות מחוטובלי,סגנית ה"אין שר חוץ" ששייכת לאותו זרם קיצוני/דתי ! 

וככה אנו נראים, וכך מאבדים אחיזה וידידים.......הכל פרטאץ !!! 

הקיצוניות הזו, גוררת תגובות נגד מצד משלחת טראמפ, כמו זו שהכותל חלק מהגדה המערבית....

אני משוכנע שלו דיפלומט מקצועי היה מנהל נכון את הביקור, ולא קיצוניים פנאטים, הצהרות כאלו לא היו עולות !

הרי ברור לכל שירושלים/הרובע היהודי,כותל וכיו"ב, נחרבו על ידי הירדנים במלחמת השחרור, נכבשו. 

לפני המלחמה לא היו גבולות מוגדרים באזור. הירדנים לא איפשרו תפילות בכותל תחת שלטונם, ממש הפוך ממדיניות ישראל הסבלנית ומכבדת,שמאפשרת תפילת מוסלמים במיסגדים,והרבה יותר מכך.....שליטה של הווקף על ההר, ובנית מסגד חדש ליד אל אקצא....

אבל, פרובוקציות גוררות פרובוקציות....שמובילות רק לרע !!

מנהל הפורום
10,000+
18.05.17 | 05:43

הימין המתנחלי, זה ששמוטריצ' הנו אחד מעמודי הבסיס שלו, מכריז פומבית שאינו רוצה בהסכם. הם רוצים מדינה דו-לאומית של אפרטהייד, והם כלל אינם מסתירים זאת.

18.05.17 | 07:46

הגורם העקרי שמסכן את ישראל הוא הפונדמנטליזם המוסלמי הרדיקלי - שאינו מקבל את עצם הגדרתנו כמדינה יהודית בארץ ישראל

כשההבדל היחיד בין הפלגים שבו הם ה"מתונים" בראשות אבו מאזן שמתנגדים לאלימות וטוענים שאפשר לחסל את ה"יישות הציונית"

בשיטת השלבים - כלומר ראשית להחזיר אותה לתחומי 67 הבלתי נסבלים ובלתי אפשריים ולממש את זכות השיבה

כלומר - להחזיר לתחומה הצר מליוני מוסלמים - ובכך לחסל את זכותנו להתקיים פה בהגדרה עצמית כמדינת הלאום היהודית

והצד השני - הקיצוני בראשות החמאס ושות טוען שרק בכוח אפשר לחסל אותנו

אלה ורק אלה הם הגורמים האמיתיים העלולים חלילה לחסל את ישראל

אם כי אני מודע לכך שלעיתים  יש ביננו כאלה המעדיפים לטמון ראשם בחול ולפנטז כאילו המתנחלים היהודים שבונים בארץ אבותינו הם כביכול ה"אשמים"

ולסוגיית המדינה הדו לאומית 

ברור לחלוטין ש"שלום" עם  ובהסכמת אבו מאזן - משמעותו ללא ספק - מדינה דו לאומית בתוך תחומי הקו הירוק 

למישהו יש בכלל ספק בכך?

ולכן נשאלת השאלה המתבקשת

להיכן נעלם אצל חלק מתוכינו

השכל הישר?

18.05.17 | 08:16

הגורם העקרי שמסכן את ישראל הוא הפונדמנטליזם המוסלמי הרדיקלי - שאינו מקבל את עצם הגדרתנו כמדינה יהודית בארץ ישראל

כשההבדל היחיד בין הפלגים שבו הם ה"מתונים" בראשות אבו מאזן שמתנגדים לאלימות וטוענים שאפשר לחסל את ה"יישות הציונית"

בשיטת השלבים - כלומר ראשית להחזיר אותה לתחומי 67 הבלתי נסבלים ובלתי אפשריים ולממש את זכות השיבה

כלומר - להחזיר לתחומה הצר מליוני מוסלמים - ובכך לחסל את זכותנו להתקיים פה בהגדרה עצמית כמדינת הלאום היהודית

והצד השני - הקיצוני בראשות החמאס ושות טוען שרק בכוח אפשר לחסל אותנו

אלה ורק אלה הם הגורמים האמיתיים העלולים חלילה לחסל את ישראל

אם כי אני מודע לכך שלעיתים  יש ביננו כאלה המעדיפים לטמון ראשם בחול ולפנטז כאילו המתנחלים היהודים שבונים בארץ אבותינו הם כביכול ה"אשמים"

ולסוגיית המדינה הדו לאומית 

ברור לחלוטין ש"שלום" עם  ובהסכמת אבו מאזן - משמעותו ללא ספק - מדינה דו לאומית בתוך תחומי הקו הירוק 

למישהו יש בכלל ספק בכך?

ולכן נשאלת השאלה המתבקשת

להיכן נעלם אצל חלק מתוכינו

השכל הישר?

ממש לא.

מדינת ישראל חזקה הרבה יותר מכל גורם אחר בסביבה. אין היום איום קיומי מצד השכנים.

נשאר רק האיום השל הסמוטריצים שרוצים להפוך את ישראל למדינת הלכה גיזענית ואין לדמוקרטיה הישראלית תשובה נאותה לאיום הזה.

18.05.17 | 09:50

נראה לי שלא כולנו נמצאים באותה מציאות

אני למשל נמצא במציאות עגומה שבה הפונדמנטליזם הטרוריסטי האיראני מתדפק נו בעורף הצפוני בסוריה ובלבנון

ומכריז בגוי וביודעין על כוונתו המפורשת להשמיד את מדינצ ישראל 0 וכולנו יודעים ומודעים לעוצמתו הצבאית האדירה המאיימת על שלום האזור כולו

ובמקביל אנו חווים את ההתעצמות הטרוריסטית של החמאס ופלגיו + זרמים טרוריסטיים איסלמיים קיצוניים ומטורפים בעזה ובמרחבי סיני

ובמציאות שלך נשאר רק ה"איום של הסמורטריצים" שכל כוחם בהבלי פיהם

מוזר קצת לא?

18.05.17 | 11:00

איומים קיימים מחוץ ומפנים. לא האיום מחוץ יפורר אותנו, כי אם רק האיום הפנימי, שינאת חינם, פלגנות והסתה,דתיים קיצוניים שאינם משרתים את המדינה, הסתה עדתית.....כוחנו באחדותנו,אם לא נהיה מאוחדים ונמשיך להשחית את מערכות השלטון ,לא תהיה לנו תקווה. 

הכנסת מיליוני סוסים טרויאנים לתוך מדינת ישראל....תהיה האסון הגדול ביותר שקרה לנו, סופנו. 

יישוב הארץ? מי קבע מהם גבולות הארץ? משה?ישוע? אברהם אבינו? הורדוס? מי????????

הגבולות נקבעים בהתאם למציאות. והמציאות כיום היא שמיליוני פלשתינים חיים באזורים שיהיו ארצם. הם לא רוצים בנו, אנו לא רוצים בהם,שאם יהיו רוב זה סופה של ישראל. רק טיפש/עיוור או אדם משיחי שתלוש לגמרי והמציאות כלל לא רלוונטית עבורו, יספח מליוני זרים שלא רוצים בו אל תוך מולדתו. 

הבלי פיהם של הסמוטריצים....גורמים לנזקים עצומים. ממש כמו הבלי פיו של ראאד סלאח.....או כל קיצוני אחר !! 

הקיצוניים הללו מדרדרים אותנו לגיהנום. כך היה בעברנו, ולשם הם מכוונים היום. 

מנהל הפורום
10,000+
18.05.17 | 12:16

אני למשל נמצא במציאות עגומה שבה הפונדמנטליזם הטרוריסטי האיראני מתדפק נו בעורף הצפוני בסוריה ובלבנון

ומכריז בגוי וביודעין על כוונתו המפורשת להשמיד את מדינצ ישראל 0 וכולנו יודעים ומודעים לעוצמתו הצבאית האדירה המאיימת על שלום האזור כולו

ובמקביל אנו חווים את ההתעצמות הטרוריסטית של החמאס ופלגיו + זרמים טרוריסטיים איסלמיים קיצוניים ומטורפים בעזה ובמרחבי סיני

מוזר קצת לא?

סמוטריץ הוא סגן יושב ראש הכנסת וחבר בכיר במפלגת שילטון. 

מדינת ישראל עמדה כבר בפני איומים הרבה יותר משמעותיים. היום היא הרבה יותר חזקה והאיומים קטנים יותר.

18.05.17 | 14:09

האיומים כנגד המשך הקיום של מדינת ישראל רק הולכים ומחריפים בשנים האחרונות נוכח ההתעצמות הטכנולוגית האדירה שחלה במדינות פונדמנטליסטיות קיצוניות ומטורפות כמו איראן וגם צפון קוריאה

מי שלא מצליח להפנים זאת ומתעלם במקביל מהגיהנום המתחולל ממש מעבר לגבולנו בכל הגזרות

ובמקביל מטיל את החששות על חלק מאיתנו...

חי ללא ספק בגן עדן של שוטים

וזבש"ו

18.05.17 | 14:15

שנאת חינם היא חרב פיפיות - זכותו של כל אדם לדבוק באמונתו כל עוד אינו מפר את החוק בעליל

מי שסבור שדעת הזולת המנוגדת לדעתו היא זו שתביא עלינו כליה ....מוטב שיפשפש בדעתו שלו

זה ממש הזוי

לגבי השחיתות

השחיתות אינה נובעת מאידאולוגיה אלא מהשיטה שבה היא מתנהלת

שיטת השלטון והממשל שלנו היא גרועה ופשטה מזמן את הרגל

היא מנציחה שלטון של קבוצות לחץ קטנות וסקטוראליות הכופים את דעתם על הכלל

כדי להבטיח שלטון תקין יותר המסוגל גם להתחלף מידי כמה שנים,

חייבים להחליף את שיטת הבחירות מיחסית ארצית - למחוזית - בדרך שתקזז את הסיעות הקטנות ותבטיח חזרת 2 גושים גדולים לכנסת שיתחרו זה בזה ויתחלפו גם

ובכך גם נקזז את השחיתות

18.05.17 | 14:22

אף אחד לא מתעלם ממה שקורה סביבנו. לא להסיט את הנושא. כולנו ערים ומודעים למצב. וזה עדיין לא מבטל ולא מתקרב לסכנה של התפוררות מבפנים. (שתהיה מהר מאוד,עם יתקיים האסון של מדינה דו לאומית, ואם תמשיך ההשתמטות ההמונית משרות בצבא ושרות לאומי,ללא בושה! ) ודווקא אחד כמוך, שלכאורה רואה את האיומים מבחוץ, אמור לזעוק כנגד המשתמטים מבפנים,שיושבים בקואליציה ועושקים אותנו ! 

לא ישרתו, יתפרק הצבא, לא תהיה ישראל ! זה ברור לך? וזה מבפנים.

ראיה של שחור לבן....אינה חכמה במיוחד. יש עוד הרבה גוונים. 

מנהל הפורום
10,000+
18.05.17 | 18:15

אני לא מסיט את הנושא להפך - אני מנסה להעמיד דברים בפרופורציה קצת יותר הגיונית

והמציאות לטעמי היא שהאיום החיצוני עדיין גדול פי כמה מהאיום מבית למרות הכל

יחד עם זאת אני מסכים שיש בעיה לא פשוטה עם הפלגנות מבית

ועם ההשתמטות גם - שמאפיינת כידוע לא רק את המגזר החרדי אלא גם את מגזר המיעוטים מבית שגר בתחומי הקו הירוק,וגם חוגים לא מעטים של פציפיסטים שמאלנים ועוד

לי ברור שיש בעיה עם השיטה הקואליציונית המושחתת  והרקובה הנובעת מאי החלפת שיטת השלטון אצלנו

ואני בהחלט לא רואה דברים בשחור לבן יותר ממך אני בהחלט מבחין בהמון גוונים ולא רק של אפור

ולא רואה רק שחורות מבית כמותך

טול קורה חביבי

ושיהיה בהצלחה

18.05.17 | 20:34

לא השיטה יוצרת שחיתות אלא האנשים.

ככל שהמדינה נהפכת לפדרציה של קבוצות לחץ כשכל קבוצה פועלת רק עבור עצמה ראה אורי אריאל וישראל ביתנו וש"ס.

אנחנו רואים שהממשל האמריקאי מושחת לא פחות ויש מעורבות חזקה מאוד של קבוצות לחץ בחקיקה.

ועדיין,מדינת ישראל היא חזקה בהרבה מכל גוף אחר באיזור.אין אף מדינה שכנה שמסוגלת לאיים על ישראל.

נכון,יכול להיות מצב שבו נותקף בטילים .אין כאן איום קיומי.

18.05.17 | 20:47

מוזר קצת לא?

האויבים מתעצמים צבאית (וזו תוצאת ההתקדמות הכללית המהירה של הטכנולוגיה במדינות המפותחות, בעידננו המודרני), ומה אתה ואני יכולים לעשות נגד זאת? אז שים יהבך בכך שצה"ל כנראה מודע לסכנות ומתחמש ומתאמן בהתאם. זה מה שאתה ואני יכולים לעשות.

לעומת זאת, את השסעים בעם אנחנו, כאנשים פרטיים, יכולים לעזור לאחות. לא לתקוף בבוטות את מי שחושב אחרת מאיתנו, להשתדל לחיות, בחיי היום יום, עפ"י המאחד אותנו, וגם - להצטרף לפעילות של אותם (א)נשים, שהם זרמי העומק בחברה הישראלית, העושים כדי להפגיש בין פלשתינאיות ופלשתינים שוחרי שלום לביניהם.

18.05.17 | 20:57

האנשים הם חומר ביד השיטה

המדינה הפכנה לפדרציה של קבוצות לחץ אך ורק בגלל השיטה הדפוקה של בחירות יחסיות ארציות כלליות שמנציחה ריבוי סיעות 

והמדינה למעשה מתנהלת בידי אותן סיעות קטנות יחסית שדורשות מכל ראש ממשלה מכהן כופר סקטוראלי ללא שום קשר למצע האידאלוגי שלו

שינוי השיטה למחוזי יפחית משמעותית ויקזז את הסיעות האלה יפחת כוחם של הסיעות הסקטוריאליות ויגבר כוחם של 2 סיעות חזקות מימין ומשמאל שיתחלפו מידי פעם - לתפארת מדינת ישראל

19.05.17 | 01:53

אין סכנה קיומית נכון לעכשיו מבחוץ. הסכנה היחידה כעת היא התפוררות פנימית. 

חזיונות שוא....משיחיות....ניתוק מהמציאות, שחיתות,השתמטות.....השחתת המידות בשלטון ולא רק....

התבהמות....

דוגמא- סמוטריץ "לא לאפשר לטראמפ לבקר בכותל בלי נציג ממשלת ישראל !!" 

ממש כך, לא פחות ! לבזות את נשיא ארה"ב שרוצה לבקר במקום הקדוש ביותר ליהדות כיום. 

איום בפרובוקציות אם הנשיא יבחר לבקר.....(הר הבית/בית מקדש על חורבות המיסגדים....מלחמת עולם דתית...) 

אני לא רואה שחורות, רק מציאות, נשיא,ראש ממשלה,רב ראשי....בכלא ...קלון ובזיון למדינתנו ! 

לא אפרט את הרשימה,החקירות שעוד בדרך ויתפצצו לכולנו בפנים....

איך אמר ניצב מזרחי...האמיץ.....עד סוף שנות השבעים אנשים שילמו מחיר עבור מתנות סימליות לחג....

וכיום,אני מצביע,על ראש ממשלה שקיבל מתנות בשווי 4 מכוניות וולוו V40 חדשות....(600,000)

וזה רק ממילצן, עשיר אחד, כשיש לנתניהו עוד כמה "חברים" כאלו ! 

ואלו הפרופורציות ההגיוניות, לא מה שמתרחש בחוץ, כי אם ההתפוררות הערכית בבית, שמתרוקן מנכסיו !!

וזה מאוד מסוכן. 

טול קורה.... אתה אמרת !

מנהל הפורום
10,000+
עבור לעמוד
1, 2
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ג'קו .
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר