חוק הלאום אושר בקריאה טרומית בתום דיון סוער: "יום חג לגזענים

http://news.walla.co.il/item/3063609

ח"כ גמאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) כינה היום (רביעי) את אישור הצעת חוק הלאום בקריאה טרומית "יום חג לפשיסטים ולגזעניים ויום אבל של הצדק והשוויון". לדבריו, החוק "נותן תוקף חוקי לשני סוגים של אזרחות אחת ליהודים ואחרת לערבים. הוא מאפשר הפרדה גזעית ויוצר יישובים חד לאומיים שמגורים בהם יהיו לפי גזע". זחאלקה הוצא מהמליאה בטרם ההצבעה לאחר שקרע את הדפים עליהם הודפס נוסח הצעת החוק וכינה את ההצעה "חוק אפרטהייד". עוד קרא זחאלקה לכל מתנגדי החוק לפעול ביחד כדי לחסום את המשך החקיקה.

כיוצא רוסיה שהם מופלים לרעה ואין באפשרותם להינשא בארץ אני מבין את ח"ם הערבים וכמו כן מזדהה עם אירגונים כמו בצלם ושוברים שתיקה, אם כי אני חייב לציין שכל עוד לא ידעתי על אפליית יוצאי רוסיה הייתי ציוני כמו יתר אזרחים יהודים. אני גם מסכים עם ח"כ ג'אברין: ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) כינה היום (רביעי) את הצעת חוק הלאום שאושרה בקריאה טרומית "שפל חדש בחקיקה" ואמר כי היא "פוגעת במעמדם ובזכויותיהם של האזרחים הערבים". ג'בארין כינה את ההצעה "חוק יסוד: הגזענות" והוסיף כי "אין מדינה אחרת בעולם שמגדירה עצמה כ'דמוקרטית' ובו בזמן מקיימת בחוקיה הסדרים משפטיים מהם נהנים רק חלק מאזרחיה". לדבריו, "השפה הערבית היא שפה רשמית מאז קום המדינה, וחוק הלאום מבקש לראשונה לבטל מעמד זה. הפגיעה בשפה הערבית היא פגיעה בדובריה ובמעמדם, וביטול מעמדה הרשמי מבקש לפגוע בזהותם ובתרבותם".

למי שמתלבט אני מציע להביט בסרטונים של בצלם וללמוד איך נוהגים באוכלוסיה מקומית בשטחים כבושים:

https://www.youtube.com/results?search_query=%D7%91%D7%A6%D7%9C%D7%9D

אפשר להבין כבר בסרטון ראשון מה הולך שם:

https://www.youtube.com/watch?v=npFvmN0ubYI

חוק מיותר בתכלית. מדינת ישראל הינה מדינת העם היהודי, כולם יודעים זאת. אזרחי ישראל הלא יהודים זכאים לכל מה שאזרח ישראלי אמור לקבל. 

שפתם הייתה ואני מקווה תישאר כשפה רישמית שניה בישראל !!

ולמחרחרי השינאה והפילוג,המסיתים למינהם, לא תהיה תקווה !! משני הצדדים. 

מנהל הפורום
10,000+

מדינה צריכה להיות של כל אזרחיה ולא רק של החלק המיוחס, מה עוד שהיא קמה כתוצאה מנישול אדמות וגירוש של הרוב שהוא במיקרה היה הרוב פלסטיני. זו טרגדיה שלעולם לא תיעלם. אחר כך באו יהודים מיוחסים, "יהודים כהלכה", תפסו את השלטון ומפירים זכויות של יהודים שלא כהלכה שאני במיקרה שייך להם. במה הם עליונים? בזה שלמדו תנ"ך ומקיימים מצוות מטופשות של דתם? אותי לא תשכנע - אני בעד היפרדות מהדת ורואה בה מכשיר דיכוי ושיעבוד רוחני בדיוק כמו הצרפתים בסוף המאה ה-18:

https://www.youtube.com/watch?v=4K1q9Ntcr5g

אין שום חלק מיוחס. זה שטויות. אני לא דתי, נתניהו אינו דתי, מרבית הישראלים אינם דתיים. יחד עם זאת,היסטוריה ומסורת הם אלמנטים חשובים בתולדות עם.

הסכמים קואליציונים הם שגרמו את התחזקות הדתיים בישראל. ובזאת יש להאשים דווקא את החילונים שנזקקו ותמכו בכך. 

לגבי גירוש הפלשתינים ,זה הבל.....היתה מלחמה, שלא אנו התחלנו. הם הפסידו למרבה המזל. 

מזמן יכלו לקיים כאן מדינה משגשגת, אבל בחרו לבנות את המדינה שלנו, המפותחת,שמספקת להם עבודה כפי שלא היתה להם מעולם. 

זכור ש400 שנה השטח היה חלק מהאמפריה העותמנית, עד 1917 ! משום מה לא דובר על מדינה פלשתינית אז....כמו גם על עם שכזה. 

מה שגרם לזהות הזו להתגבש לכלל "מדינה"....זה בעיקר בזכותנו. שהרי הפלשתינים ברובם היו תחת שלטון ירדן(עד 1967) ומצרים בעזה. 

לא זכור לי שה"פלשתינים" הפגינו ולחמו בירדנים/מיצרים....

המזרח התיכון חולק לטריטוריות/מדינות במאה העשרים. בין הטריטוריות קמה גם מדינת ישראל ,היא מדינת היהודים. 

כיום לא חשוב עוד מה שקרה בעבר......(חשוב רק היסטורית) כיום חשוב למצוא עתיד משותף של שלום ושגשוג יחד באזור הדליק הזה. 

הגיע הזמן לחדול מהאשמות סרק, ישראל נבנתה כמדינה מתקדמת ודמוקרטית, טכנולוגית ,חקלאות מתקדמת כמו מרבית התחומים.

מה עשו השכנים? מה בנו? מה ייסדו? פרט לדם וטרור? 

כן, הם בנו בעיקר עבורינו, עשו לביתם, שיפרו בכך את רמת חייהם ללא הכר.

בגדה נבנו אוניברסיטאות, חשמל לכולם,ועוד המון רווחים מקיום מדינה מתקדמת לצידם,ומימשל צבאי/אזרחי שקידם אותם בגדול.

כיום המצב משתנה, וכולנו מקוים להסכמים שיאפשרו קיום הדדי בכבוד ורווחה. לפלשתינים ולנו. 

ממש כמו באירופה אחרי המלחמה הנוראה....שיקום,בניה, חילופי אוכלוסין, ושגשוג. זה מה שאני מאחל לכולנו.שם וכאן. 

אין צורך להיבנות על גבי טרגדיות.....העם שלנו חווה את הטרגדיה הגדולה בהיסטוריה ! (ונושל ממש מאותה ארץ ...כשלא היה זכר לאסלאם ולפלשתינים)

באירופה למדו לחיות יחד,למרות השינאה והשוני, למרות השחיטה הנוראה שהתרחשה שם לפני עשרות שנים, במלחמת העולם השניה. 

באירלנד למדו לחיות ולצמוח לשגשוג יחד....וכך בשלל מדינות. אפילו בארה"ב עברו מלחמת אזרחים קשה, וחיים יחד באושר.

כל שכן כאן, כשהדמיון רב, ממאכלים ועד זמירות ומוסיקה.....יש המון טוב באזור, הגיע הזמן שהטוב ינצח !!!!!

שתי מדינות לשני עמים, סוג של פדרציה לשיתופי פעולה מתחייבים, מים/ביוב/משטרה/חשמל/נמלי תעופה וים.....ועוד.

כל זה אפשרי כבר ממחר ,אילו היו מנהיגים ראויים ואחראים ! לא כאלו שנגררים לקיצוניות,משני הצדדים. 

מנהל הפורום
10,000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר