הסברה נקודתית מומחזת

הסברה נקודתית מומחזת

 

ניסיתי להמחיז את מאמרי "הסברה נקודתית", התוצאה לפניכם. לעניות צניעותי אם ההמחזה תהפוך לסרטון יהיו לו מיליארדי צפיות והוא ישנה את תפיסת הסכסוך בעולם כולו. אתם מוזמנים לנסות. כל הזכויות אמנם שמורות אבל מי שיבקש יקבל, מותר לשנות ולגוון.

 

- אברהם. – הנני. – לך ולזרעך נתתי את הארץ הזאת. – תודה רבה, אני באמת מעריך את זה, אבל מה עם המדינה הפלסטינית? – אהממ... התקלת אותי. תעשה לי טובה, תחזור אלי עם זה עוד כמה אלפי שנים, בסדר? – אברהם מוציא את האייפד, מקליד קצת ואומר: סבבה, עוד משהו? – כן, קח את בנך...

 

שלמה המלך יושב על כס המלכות, מופיע אחד השרים ואומר: כן מלכי. – אני רוצה לבנות את בית המקדש. – איזה בית? – אהממ.. נתחיל בבית שני. – כן אדוני המלך, אבל מה עם מסגד אל אקצה? – סליחה? – אתה יודע, הוואקף, הר הבית, כיפת הסלע, תפילות יום שישי, זריקות אבנים... – אין לי מושג על מה אתה מדבר, תזכיר לי את זה עוד כמה מאות או אלפי שנים כשהמוסלמים יחלמו להיוולד.

 

בנימין זאב הרצל יושב על המרפסת ואומר: "אם תרצו אין זו אגדה". – אבל מה עם המדינה הפלסטינית? – סבלנות, בואו נמתין עם זה קצת אחרי השואה ואחרי הכיבוש. אחרי שיקום חוזה המדינה הפלסטינית, הגנרל הנאצי אמין אל חוסייני שיגיד את המשפט המתאים לו: "אם תרצחו אין זו אגדה"...

 

(if you will, if you kill)...

 

קבוצה של מפגינים צועקים "די לכיבוש". המראיין מתעניין: על מה ההפגנה? די לכיבוש בבל, והכיבוש הרומי והיווני והממלוכי והעות'מני והבריטי ו... די לכל הכיבושים בארץ כנען! שלח את עמי, עם ישראל רוצה לשוב אל ארצו.

 

הלורד ארתור ג'יימס בלפור נואם: "בשם הממלכה המאוחדת ובשם חבר הלאומים המשמש כחוק הבינלאומי של תקופתנו, הריני מצהיר בזאת כי פלשתינה מיועדת להקמת בית לאומי ליהודים!" – אבל מה עם המדינה הפלסטינית? – "לא הייתי ברור? אמרתי, תוקם מדינת פלשתינה היא מדינת ישראל! היהודים הם בעלי הבית בפלשתינה, הם הפלשתינאים! למה מי חשבת? נא לא לבצע גניבת זהות, תודה".

 

היטלר צועק: "יודען ראוס". – אבל לאן, לפלשתינה? – "לא, אין להם לאן לברוח. הבריטים סגרו את פלשתינה ליהודים ופתחו אותה להגירה ערבית המונית, נשמיד את כולם כאן". – ומה עם המדינה הפלסטינית? – "לא תהיה להם ברירה, יבואו כל כך הרבה נוודים ערבים, שישתלטו עליה על חשבון גוויות מיליוני היהודים וידרשו מדינה, צדק ומוסר".

 

מזכ"ל האו"ם מכריז: "בגלל שאנחנו אנטישמים ונקבל את החלטה 3379 המשווה את הציונות ולגזענות, הרי שכעת אנו מחליטים בזאת שאנו מצפצפים על הצהרת בלפור ומחלקים את פלשתינה שווה בשווה: 90% לערבים, 10% ליהודים. מי בעד? מי נגד? החלטה 181 התקבלה!" מכת פטיש.

 

הגנרל הנאצי אמין אל חוסייני מכריז: "אם תרצחו אין זו אגדה! אנחנו מצפצפים על החלטת החלוקה 181 ועל החלטת האו"ם על הקמת מדינה יהודית ומכריזים בזאת מלחמה להשמדת היהודים בפלשתינה! מצטרפים אלינו עוד 5 צבאות סדירים של מדינות ערב, אין להם סיכוי. נקים להם תאי גזים, נאנוס ונשחט את כל היהודים. אבל... אם במקרה הם ינצחו, אל דאגה, נדרוש מהם לפצות אותנו. מגיע לנו צדק ומוסר".

 

ערפאת מכריז: "אני שמח להקים בזאת את הארגון לשחרור פלסטין מכיבוש!" מחיאות כפיים סוערות. – סליחה, איזה כיבוש? – "כיבוש 67 כמובן". – אבל זה יהיה רק בעוד 10 שנים, עכשיו 1957. – "מה אתה אומר? אנחנו מקדימים את זמננו, איזה יופי, חשוב להתכונן מראש לבאות".

 

שופט בית המשפט העליון אדמונד לוי מכריז: "השטחים הכבושים אינם כבושים, הם לא נכבשו מאף אחד, אלו הם שטחים במחלוקת!". כל העולם בתגובה מרעיש וצועק: "די לכיבוש, די לכיבוש"...

 

מרקל נואמת: "אין פתרון אחר זולת שתי מדינות לשני עמים! רק חזרתכם לגבולות אושוויץ תבטיח שהערבים יפסיקו לחלום על השמדתכם, ויפסיקו לשגר טילים ולבצע פיגועים. אין ספק שביתורה של ישראל הפצפונת לשלושה חלקים והצפת עזה ויו"ש במיליוני פליטים מהגרים חובבי ציון, יחד עם קצת זכות שיבה יביאו לשלום ושלווה על כל המזרח התיכון, ואמרו..." – אבל כל מומחי המדע חולקים על כך. – "עזוב שטויות, מה הם מבינים? כבר התרגלנו לקונספציית שתי המדינות, אז נשאר תקועים עמה". - ואם ישראל תסרב? – "נחרים אותה".

 

עזאמי בשארה נואם: "זה נכון שאין עם פלסטיני, וזה נכון שהיחס לפלסטינים בכל מדינות ערב הוא עלוב ביותר ורק כאן היחס הוא הכי טוב בעולם, אבל מה הקשר? זו מדינת אברטהייד!"

 

אחמד טיבי נואם: "נכון שהערבים ביצעו פרעות זוועה בישוב היהודי הרבה לפני הכיבוש. נכון שמנהיגנו הנערץ היה גנרל נאצי שתכנן הקמת תאי גזים עבורכם כאן. נכון שקמנו עליכם להשמידכם ואנחנו מייללים שנכשלנו וחטפנו חזק. נכון שהבענו את הערכתנו לכך שלא גירשתם אותנו בכך שתקענו לכם סכין בגב. נכון שאנחנו מתקשים להיגמל מהרגלים וממשיכים בכל הזדמנות לעשות בכם פיגועי זוועה. נכון שכשחתמנו על אוסלו חטפתם מתאבדים באוטובוסים. נכון שכל פעם שעשיתם מחווה ונסיגה חטפתם הסלמה וטילים. נכון שיש לנו תיאבון גדול ולא הסתפקנו בגבולות החלוקה. הכל נכון, אבל אנחנו מבטיחים שאם תחזרו לגבולות 67, מיד יפרוץ שלום ויהיה נפלא, תסמכו עלינו בעיניים עצומות".

 

 

יאיר גולן נואם: "אני מזהה תהליכים. במלחמת השחרור לא עשינו לערבים את מה שהם ניסו לעשות לנו. משניצחנו חמלנו עליהם, גילינו אנושיות, אבירות של מנצחים. לא נקטנו ב"שוויונות מוסרית" ולכן לא אנסנו ושחטנו אותם. אפילו לא נקטנו בעליונות מוסרית קלה עד מתונה ולכן לא גירשנו אותם, מה שהיה הופך את המדינה לגן עדן עבורנו ומייתר את הסכסוך. כבר אז לקינו בתשוקה גזענית בלתי ניתנת לכיבוש לעליונות מוסרית גבוהה ולכן הצענו להם לשים את המלחמה בצד ולבנות חיים חדשים. איך הם הביעו את הערכתם? התאוששו, ומאז הם מתקשים לחדול מלתקוע לנו סכינים בגב. מה המסקנה? ברור: העליונות המוסרית שלנו לא מספיק גבוהה! צריך עליונות מוסרית עוד יותר גבוהה! כדי להגן על אזרחי האויב לא מספיק להקריב 70 חיילים, במלחמה הבאה נקריב 700! תודה".

 

(בכיתוב צריך להיות: במבצע צוק איתן צבא ההגנה לישראל הקריב 70 חיילים כדי להגן על אזרחי האויב, מפחד חוקרים כמו גולדסטון ושבעס ובית הדין בהאג).

 

טראמפ נואם: "קונספציית הרב תרבותיות קרסה! מי שנהרות של דם לא הספיקו לו כדי להבין זאת, יקבל אוקיאנוסים. לא הוצאנו להורג כל מוסלמי קיצוני, קיבלנו את דאעש. יכולנו למנוע זאת, אך היינו מוסריים. איך המהגרים יביעו את הערכתם לאירוח שלהם? כפי שהם רגילים: הגברים ישחטו ונשות אירופה יופתעו למצוא את עצמן בדיוק כמו נשות סוריה במחנות אונס. אירן תנסה  להשתלט על העולם ולא תבחל בשימוש בנשק בלתי קונבנציונאלי. מי ינצח, ערב או מערב? צריך לבחור, זו מלחמת העולם השלישית!".

 

חדר ניתוח, מחבל מתאבד שוכב במיטה לידו הרובה וחגורת הנפץ. המוניטור מצפצף צפצוף קבוע. – הוא מת! קובע הרופא. – לא, תנסו להחיות אותו! מתחננת בת זוגו. – זה אבוד! מתעקש הרופא. – אל תוותרו! ממשיכה להתחנן. מנסים עוד פעם, והנה הוא קופץ וצועק: לאאאא. – אתה חי, מתלהבת פאטמה. – לא תאמיני, חזרתי מהמתים. – מה ראית? – מסתבר שיש לנו כמה טעויות. זה לא גן עדן, זה גיהינום. לא קוראים לו אללה, קוראים לו אלוהים. – ולמה צעקת לא? – זה לא בתולות. עמדו שם 70 שהידים מתוסכלים בדיוק כמוני וכמעט התנפלו עלי. - תגיד, אבל בתוליות זה לא חד פעמי? – אצלנו בתוליות זה כמו פליטות, נשאר לנצח...

 

* המחזה הוא דרמטי עם גוון קומי, ולכן כל קשר בין הדמויות לדבריהם הוא פרי הדמיון בהחלט.

 

 

תולדות הסכסוך 01

https://youtu.be/Aagy-FXmb18

 

 

תולדות הסכסוך 02

https://youtu.be/4_-xfcM5WBg

 

 

תולדות הסכסוך 03

https://youtu.be/mTceMalRTdQ

 

 

תולדות הסכסוך 04

https://youtu.be/Ls3PLR8LK0A

 

 

תולדות הסכסוך 05

https://youtu.be/TWGwnk-uNDk

 

 

 

תולדות הסכסוך 06

https://youtu.be/Jr6qf8QWUf8

 

 

תולדות הסכסוך 07

https://youtu.be/CnUanFv2RUI

 

 

תולדות הסכסוך 08

https://youtu.be/c5biUVKduHg

 

 

תולדות הסכסוך 09

https://youtu.be/x0ncdT89cZQ

 

 

תולדות הסכסוך 10

https://youtu.be/O_KbMDv57rM

 

 

תולדות הסכסוך 11

https://youtu.be/Kx3R3cqlkXM

 

 

תולדות הסכסוך 12

https://youtu.be/p_-S256QpFM

 

 

תולדות הסכסוך 13

https://youtu.be/RAeh1VH1EM0

 

 

תולדות הסכסוך 14

https://youtu.be/cCwV6lthvGI

 

 

תולדות הסכסוך 15

https://youtu.be/eDJYjOPOQWQ

 

 

תולדות הסכסוך 16

https://youtu.be/21e-mUITGic

 

 

תולדות הסכסוך 17

https://youtu.be/RVf34DrRiTA

 

חג שמח גם לך "גאון" !

מנהל הפורום
10,000+

האם אתה פנוי להקשבה? הסכת ושמע:

ללעוג, את זה כל העדר יודע. לרדוף אחרי החלילן מהמלין, כל עכבר יודע.

להתלהב ממנהיגים נערצים כמו היטלר, סטאלין, סדאם, אובאמה, כל אספסוף יודע.

אבל להיות כבשה בעדר זו לא חכמה גדולה.

אני יודע שהבעיה שלי היא שיווקית, לא הפתעה גדולה.

החכמה היא, למרות שמדובר בהפקה חובבנית משעממת, להשקיע כמה דקות ולהתמודד עם התכנים.

אני אומר לך, כחכם באדם (בכלל, השתמשתי במילה דור רק לשם צניעות), שמדובר בדבר החכם ביותר הקיים.

כלומר, אם נתגבר על ההיבט השיווקי ויהיו לסרטונים שלי אלפי צפיות, זה יטפס מהר מאוד למיליארדים.

אפקט העדר הוא דו כיווני. כאשר כולם ידברו על זה, כולם ירצו לדעת על מה כולם מדברים. טבעי ביותר.

אבל, עד שזה יקרה, העדר באופן טבעי נוטה להתעלם. תתגבר על אפקט העדר.

ריד מיי ליפס: אם תמצא רבע שעה פנויה בסדר יומך העמוס ותקשיב ל 17 הסרטים...

אם אתה לא נזקק למטף כדי לכבות את העשן שיוצא מהאזניים, אני קצינצנת.

אם אתה לא מרגיש גולם, אני לא גאון הדור.

בינינו, למרות מה שכתבתי, יש סבירות גבוהה שתשתמש בדיסוננס קוגניטיבי.

הרי מה קורה? עם הזמן הולך ונחשף השמאל בערוותו.

התוצאה: הקצנה. למה? כי או שאתה מתפקח, או שאתה מקצין.

או שאתה חושב שהפלסטינים, הערבים, המוסלמים והנאורים צודקים.

או שאתה חושב שהיהודים והעולם המערבי צודק.

הרבה צבועים אוהבים לומר שהם באמצע, אבל גם הכסא במרכז מתערער.

כי לכולם ברור שמי שמתחזה לאובייקטיבי ותומך במו"מ, בפועל הוא שמאלן כי האפשרות היחידה להסכמה היא כניעה לדרישות הפלסטינים. תכלס אימוץ הקונספציה שתי מדינות.

לכן אנחנו עדים להקצנה, עיתון הארץ מפרסם מאמרים קיצוניים והקיטוב מחריף.

זה לא סתם קוגניציה צורמת, להודות שטעית זה בעצם לומר ששנים ארוכות היית גולם ונאבקת בנחישות ודבקות למען זוועה.

צריך להיות אדם מאוד חזק כדי להודות בטעות הזו. לכן רוב השמאלנים מעדיפים להקצין.

אי אפשר להשאר באמצע, כי המציאות השובבה כל הזמן דופקת אתכם ולא מתביישת להוכיח שוב ושוב שאתם טועים.

תחום המחיה שלכם הולך ומצטמצם.

לכן, הסבירות הגבוהה היא דווקא שתמצא לך את התירוץ להסביר מדוע סדרת הסרטונים הללו לא פקחה את עיניך ולא הפכה אותך לימני קיצוני.

העניין הוא שתכלס תשאר ספיצ'לס. תוכל לגמגמם כמה משפטים חסרי מובן, אבל שום דבר ענייני.

אם נזכור את ממשלת השלום: בפיגועי ההתאבדות רבין ופרס נותרו חשופי שת ולא נותר להם אלא לגמגם משפטים חסרי מובן כמו: "לא ניתן לטרור להרוס את השלום ולשלום להרוס את הטרור"...

 

צ'מע קטע. יצא לי לשוחח עם מורת דרך חכמה.

כשדיברה על פלשתינה שאלתי אותה מי טבע את השם?

אתה יודע מי? אתמול הייתי במוזיאון ישראל, את מי ראיתי שם? את הדריאנוס.

זה הקייסר שטבע את המונח במאה הראשונה לספירה.

ואז הנחתתי פצצה שהותירה אותה המומה. שאלתי: ומה הקשר לערפאת?

הבעות פניה ותנועות ידיה שלא הבינו מאיפה נפלתי עליה המחישו יותר טוב מכל מילה את התשובה: אין שום קשר.

אבל מהר מאוד היא התעשתה ואמרה שבלפור דיבר על בית לאומי, לא על מדינה, והדגיש שמדובר בלי לפגוע בזכויות התושבים, ושהתושבים שהיו במקום יכלו לקרוא לעצמם בשם המקום, כמו שתושב תל אביב יקרא לעצמו תל אביבי.

תשובתה הייתה יפה וטובה, אבל מייד היא אמרה שהיא לא רוצה להכנס לזה.

אמרתי שהיא חכמה, והיא ידעה לפרק מוקשים מהר מאוד.

אילו הייתה נופלת למלכודת השיחה עמי, כפי שאני מצפה ממך... היא הייתה נאלצת להתמודד עם הדברים הבאים.

הארץ המובטחת לאברהם על פי רב המכר הנפוץ בעולם והמוכר גם על ידי הנוצרים והמוסלמים. ממצאים ארכיאולוגיים של בית המקדש הראשון והשני מתקופה של מאות שנים לפני שמוסלמי חלם לבנות את אל אקצה. לא כיבוש אחד של יהודים אלא רבים מאוד: אשורי, בבלי, רומאי, יווני, ביזנטי, ממלוכי, צלבני, עותמני, בריטי... הענקה מחודשת של הזכות על פלשתינה ליהודים על ידי החוק הבינלאומי דאז. הפיכת האו"ם לאנטישמי, פרעות הזוועה של המוסלמונאצים, חסימת הארץ למעפילים יהודים כדי שישרפו בשואה, ועל חשבון מיליוני גוויותיהם קליטה מהירה של המוני מהגרים ערבים שפתאום קוראים לעצמם פלסטינים. מלחמת ההשמדה של העולם הערבי העצום כנגד היהודים שניסו להתאושש מהשואה וייללות המוסר והפיצוי שהם דורשים כאשר נסיונם להשמידנו נכשל. שקר המאבק בכיבוש השקוף בכך שהארגון לשחרור פלסטין הוקם לפני הכיבוש. וזו רק ההתחלה.

האם יש גולם היכול להתמודד עם כל אלו?

שיקום. אף אחד לא קם.

שמע לעצתי, פנה לך רבע שעה כדי להתמודד עם מה שאף אחד לא יודע לומר חוץ ממני.

אל תתרגש מהפרימיטיביות של הסרטים או מהקנקן, תתמודד עם מה שיש בתוכו.

תופתע לגלות שתיאלץ לשקר לעצמך כדי להמשיך להחזיק בדעותיך.

במידה והסרטונים האלו יזכו לאלפי צפיות, הם יקפצו מהר מאוד למיליוני, ויגיעו לתקשורת.

כשידונו עליהם בתקשורת, כל הגלמים יצטרכו להודות שכל מילה שנאמרה בהם נכונה!

חג שמח.

צפיה נעימה, ממני ומפיצקוש, המפיקים.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ISH50
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר