רוסיה־70% ממקרי המוות בגילים 30 עד 45 התגלה אלכוהול בדם,

אלכוהול הוא גורם מוות מוביל ברוסיה מזה שנים והוודקה היא לרוב הבחירה הקבועה, שכן היא זולה ובמקרים רבים מיוצרת בבית באזורים הכפריים. מחקרים קודמים העריכו שיותר מ-40% מהגברים בגיל תעסוקה ברוסיה מתים משום שהם שותים יותר מדי, כולל שימוש באלכוהול שלא מיועד לשתייה, כמו בבשמים וחומרי חיטויhttp://www.themarker.com/wallstreet/1.2232639

נתונים מדאיגים לעתידה של רוסיה: מנתונים שהתפרסמו במוסקבה עולה כי עד אמצע המאה הנוכחית עלולה האוכלוסייה במדינה להצטמצם במחצית בשל המשבר הכלכלי, שמגביר את צריכת האלכוהול ושבגינו יש ירידה בילודה ועלייה במספר ההתאבדויות.

לפי הנתונים של משרד הבריאות ברוסיה שפורסמו השבוע, מספר מקרי המוות בששת החודשים הראשונים של השנה עלה ב־5.2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. שרת הבריאות, ורוניקה סקבורטוס'ה, ציינה כי ב־70% ממקרי המוות בגילים 30 עד 45 התגלה אלכוהול בדם, וכי ב־40% מהמקרים שבהם תינוקות עד גיל שנה מתו הסיבה הייתה שאמם הייתה שיכורה ומחצה אותם בזמן שישנו.

רוסיה מובילה גם במספר ההתאבדויות בקרב בני נוער: מתוך מאה אלף בני נוער יתאבדו 60 - פי שלושה מהרף שהגדיר ארגון הבריאות העולמי.

יורי קרפנוב, ראש המכון לדמוגרפיה, להגירה ולהתפתחות אזורית, הדגיש כי המשבר הכלכלי במדינה הוא שגורם עלייה במספר ההתאבדויות, מגביר את צריכת האלכוהול ומביא לירידה בקצב הפריון. לדבריו, האוכלוסייה עלולה להצטמצם מ־143.5 מיליון בני אדם כיום ל־80 מיליון בלבד בתוך 35 שנה.

 

"המשכורות הממוצעות באזור קוסטרומה (מחוז שנמצא צפונית־מזרחית למוסקבה - ח"א) עומדות על 20 אלף רובל לחודש" (קצת יותר מ־1,100 שקלים), אמר לאתר חדשות רוסי, "מה בן אדם אמור לעשות עם זה?".

 

http://www.maariv.co.il/news/israel/Article-495201

 

 

 

מה קרה ? אתה מורה להיסטוריה,

השכרות ומוות בגיל צעיר נכס צאן ברזל ברוסיה,בגדול,עם של שיכורים

מגיע להם. מעניין מה עם צרפת. האם יין גם משפיע על התמותה?

מגיע להם. מעניין מה עם צרפת. האם יין גם משפיע על התמותה?

יין ששותים במידה הוא בריא ללב  לכן התמותה מהיין אינה דומה לתמותה מהוואדקה

נדמה לי שתגובתי המפורטת להודעתו של הוטו על היסטוריה הכנסת אלכוהול לרוסיה נעלמה ונמחקה, אחרת פניני לא היה מכנה אותי מורה להיסטוריה וחבל על כך והוטו שכנראה לא הספיק לקרוא, היה מגיב אחרת ומתלהם. למה עודד אינו מעונין שכולם יידעו על כך? בגלל חוסר זמן אינני רוצה כרגע להגיב על הודעתו בראש השרשור, אבל מקווה בעתיד על כך בכדי להכיר להוטו את היסטוריה של מעצמה שהוא דואג לה, מתעניין בה ואף דואג לאזרחים רוסיים דאגה אמיתית ונוגעת ללב. לשם כך עלי לעבור על החומר שברשותי שוב.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר