רדיפת דת איומה...

תראו עד היכן הדרדרו, הולכים להאשים את הרב הראשי לישראל הגאון יונה מצגר שהוא גנב כביכול מיליונים לכיסו, ומי הולך להאשים את איש האלוהים ? היועץ המשפטי, איש חילוני חסר השכלה תורנית אוכל טריפה ובועל נידות. וגם רדיפת הדת הזו ורדיפת אנשי האלוהים על לא עוול בכפם היא סימן ברור ביותר שהמשיח ממש מעבר לפינה, ממש מאחרי הדלת, ממש שעוד רגע ממש תפתח הדלת לכבוד המשיח והגאולה.

רדיפת דת איומה, שלא היתה לה תקדים אפילו בהיותנו בגולה בין האנטישמים :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4625019,00.htm

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4625019,00.htm

מוצץ נידות שכמותך,זה לא יהיה הרב הראשון המורשע בגניבה

את רצינית???

רדיפת דת איומה???

איש האלוהים??? הנהנתן חסר הבושה???

הרי יש איסור לשון הרע וראי איך את מתבטאת על היועץ המשפטי - אוכל טריפה ובועל נידות.

תתביישי.

אפילו חסר השכלה תורנית מכיר את הדיבר "לא תגנוב" מה שאיש האלוהים הקדוש שלך לא רואה ממטר.

על לא עוול בכפו??? בטח גם דרעי צדיק בעינייך ושאר חברי ש"ס הגנבים.

אם יש אלוהים הוא בודאי מקיא משכמותך שנושאים את שמו לשווא ומתיימרים להיות עושי דברו.

אלה, נפלת בפח של אריאלה. הדת רחוקה ממנה אלף שנות אור, היא מסתלבטת חזק.

טוב, אני רואה שאני צריכה קצת להסביר את עצמי : נכון ש'ניפחתי' את הכותרת ואת הניסוח, אבל לא סתם בשביל להסתלבט, אלא במטרה למשוך לדיון וויכוח.

תראו, כשמסתכלים מבחוץ, במערכת חילונית שמכניסה את הרב הראשי לישראל לכלא מעשיהו, זה בהכרח יראה כרדיפת הדת ורדיפת איש האלוהים (נו, ככה הוא נראה בעינהם התמימות).

ומה האלטרנטיבה ? אולי אין אלטרנטיבה, והפרקליטות והמשטרה החילוניים באמת אין להם ברירה אלא לפעול גם אצלם אצל המגזר הבעייתי הזה פנימה בגטו החרדי, אבל אולי יש אלטרנטיבה, וצריך לחפש אותה ולחשוב עליה. החברה החרדית נמצאת במשבר קשה, שנמשך כבר זמן רב, ושלא יהיה לו מרפא, זולת המשך שקיעה והתפוררות עד לקריסה פנימה. או נקרא לכל התהליך הזה החלמה איטית והדרגתית, שתימשך אולי 100 או 200 שנה, תוך שינוי או הפיכת הדגם החרדי של היום לדבר יותר נורמטיבי ותקין.

ומה בינתיים ? אולי בינתיים לתת להם להתבשל במיץ של עצמם. יש אלטרנטיבה של להניח להם לנפשם ולהמתין את המאה או מאתיים שנה שיקח להם להחלים. כי ממי גנב הרב יונה מצגר ? הוא מילא את כיסיו למשל מעשיר מופלג רוסי תמים שהיה שווה לו לשלם  360,000(שלש מאות ושישים אלף) דולר כדי להתגייר, וחצי מזה הלך לרב המגייר והחצי הנותר לכיסו של הרב מצגר - אז באמת ? אנחנו, המערכת או הממסד החילוניים יכולים להתערב בעניין מוזר כזה ? לדעתי לא.

וממי עוד גנב הרב מצגר ? מי תורם תרומות לרבנים ולישיבות ולכוללים ולמוסדות ועמותות דת ואלה צוברים מיליונים ? מי מזרימים להם את הכסף ? חילוניים ? מה פתאום - רק חרדיים תמימים או כאלה שרוצים לסדר ולהבטיח לעצמם מקום בגן עדן. אז איך יכולה מערכת חילונית להתערב בכזה עניין ? הם כאלה, ככה הם רוצים להתנהל !

ואם יכניסו את הרב מצגר לכמה שנים לאגף התורני במעשיהו - האם זה ישנה משהו במנטליות ובנורמות הקיימות במגזר החרדי\דתי ? שום כלום, שורה שלמה של רבנים כבר נכנסו לשם ויש עוד בקנה (כמו הרב פינטו שמחכה בתור שיתפנה שם מקום), ושום דבר לא משתנה אצלם עקב זה.

בקיצור, יש אופציה של לתת להם להתבשל במיץ של עצמם, כי להכניס רב ראשי איש האלוהים (בעינהם התמימות) לכמה שנים לכלא לא יביא שום תועלת ויתר הרבנים שנשארו בחוץ ימשיכו להכניס כסף לכיסם באותן הנורמות הקיימות אצלם מתמיד וזה אולי אפילו רק יפריע לתהליך ההחלמה האמנם איטי שיש אצלם ויאט אותו עוד יותר כי הם רק יתלכדו ויתבצרו סביב העבריינים שלהם. וכן, כלפי חוץ זה יראה כמה שכתבתי בכותרת, רדיפת דת איומה.

בפני מערכת המשפט ישב הגנב והרב,יצא חייב,ישב בבית הסוהר

כמו דרעי לפניו

אריאלה, אני מצטערת אבל איני מסכימה לדעתך מכל וכל.

אין כאן שתי מדינות.

יש מדינה אחת שאמורה להיות מדינת חוק.

הקריאה שלך לתת הם להתבשל במיץ של עצמם היתה אולי מתקבלת על דעתי אילו הרב מצגר לא היה הרב הראשי לישראל.

אז נכון שלי לא מעלה ולא מוריד אם יהיה או לא יהיה רב ראשי לישראל כי אני בעד מדינת ישראל חילונית ודמוקרטית ולא מדינת הלכה מכל סוג שהוא, ומי שרוצה להמליך עליו רב ולשלשל לכיסו שלמונים שיעשה כראות עיניו.

אבל מרגע שיש הגדרת תפקיד והוא הרב הראשי לישראל בעיני הוא כפוף למדינת ישראל ולחוקיה.

וחוקיה אומרים שמי שלוקח שוחד ומשלשל כספים לכיסו שלא כדין אחת דינו.

וגם חוקיו של המגזר הדתי/חרדי אמורים להתבסס על 10 הדיברות שאחת מביניהן קובעת במפורש: לא תגנוב.

אז זו רדיפת דת איומה או רדיפת עבריינים עד חורמה?

רב ראשי אינו איש האלוהים.

לא אלוהים נגע בו באצבעו והכתיר אותו ליורשו ועושה דברו אלא בני אדם בקומבינות ותככים כנהוג במחוזותינו.

ובאותה המידה את יכולה להחיל את ה"יתבשלו במיץ של עצמם" את הנעשה במשטרה ובכל מקום ומקום.

הבעיה העיקרית והמהותית היא שאנחנו רוצים להיות מדינה מתוקנת הפועלת על פי חוק ובה בעת לא יודעים אם מותר לנו להכניס מגזרים כאלה ואחרים תחת אותם החוקים.

חוק אחד לכולם. כך זה במדינה דמוקרטית ומתקדמת.

ואם הם רוצים להתנהל אחרת שיתכבדו ויקימו להם מדינה משלהם ויתנהלו כראות עיניהם.

"לתת להם להתבשל במיץ של עצמם"

מה ההכללה הזאת? "להם" הפכתם במשפט אחד את כל הדתיים כ ו ל ם למושחתים ופושעים, רק צריך לחכות עוד 100 או 200 שנה עד "שהמושחתים הללו יקרסו לתוך עצמם"  ואת זאת כותבת ariela24a שנזעקה קודם לכן על "רדיפת דת איומה".

מי שמושחת ותוכח אשמתו בבית משפט, יתן את הדין, אם דתי או חילוני, ואתם הלא יודעים שלא חסרים בכירים חילוניים מושחתים, אבל לעשות הכללות כאלה על כל החברה הדתית? 

מה דעתכם איך היה נראה לכם אם הייתי כותב "לתת לחילונים לקרוס לתוך עצמם" בגלל שנתפסו כמה בכירים חילוניים מושחתים?

יש לי חדשות בשבילכם, הדתיים הם פה כדי להשאר לתמיד, אין סיכוי שהדתיים ייעלמו גם לא בעוד 500 שנה, כי מי שהולך ונעלם בהדרגה, זו החברה החילונית שמשמידה את עצמה אט אט, כי ממשפחות של בן בת וכלב לא יכול להיות רוב דמוגרפי.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

אריאלה, אני מצטערת אבל איני מסכימה לדעתך מכל וכל.

אין כאן שתי מדינות.

יש מדינה אחת שאמורה להיות מדינת חוק.

הקריאה שלך לתת הם להתבשל במיץ של עצמם היתה אולי מתקבלת על דעתי אילו הרב מצגר לא היה הרב הראשי לישראל.

אז נכון שלי לא מעלה ולא מוריד אם יהיה או לא יהיה רב ראשי לישראל כי אני בעד מדינת ישראל חילונית ודמוקרטית ולא מדינת הלכה מכל סוג שהוא, ומי שרוצה להמליך עליו רב ולשלשל לכיסו שלמונים שיעשה כראות עיניו.

אבל מרגע שיש הגדרת תפקיד והוא הרב הראשי לישראל בעיני הוא כפוף למדינת ישראל ולחוקיה.

וחוקיה אומרים שמי שלוקח שוחד ומשלשל כספים לכיסו שלא כדין אחת דינו.

וגם חוקיו של המגזר הדתי/חרדי אמורים להתבסס על 10 הדיברות שאחת מביניהן קובעת במפורש: לא תגנוב.

אז זו רדיפת דת איומה או רדיפת עבריינים עד חורמה?

רב ראשי אינו איש האלוהים.

לא אלוהים נגע בו באצבעו והכתיר אותו ליורשו ועושה דברו אלא בני אדם בקומבינות ותככים כנהוג במחוזותינו.

ובאותה המידה את יכולה להחיל את ה"יתבשלו במיץ של עצמם" את הנעשה במשטרה ובכל מקום ומקום.

הבעיה העיקרית והמהותית היא שאנחנו רוצים להיות מדינה מתוקנת הפועלת על פי חוק ובה בעת לא יודעים אם מותר לנו להכניס מגזרים כאלה ואחרים תחת אותם החוקים.

חוק אחד לכולם. כך זה במדינה דמוקרטית ומתקדמת.

ואם הם רוצים להתנהל אחרת שיתכבדו ויקימו להם מדינה משלהם ויתנהלו כראות עיניהם.

אלה, כמובן שמבחינה 'פורמלית' את צודקת במאה אחוז, וגם אני כתבתי שבעצם לפרקליטות ולמשטרה ולמערכת החוק, מרגע שעלתה תלונה, או התעורר חשד, ונוצר מצב כמו עם הרב מצגר, אין ברירה אלא ללכת עד הסוף להעמיד לדין ולהעניש.

רק שכשמסתכלים על התמונה הרחבה יותר, מדובר הרי במלחמת תרבות, קשה, החרדים (בהכללה) מתנהגים כחייזרים, רובם לא באמת מכירים בכלל בשלטון המדינה החילונית, ויש פער עצום, בלתי ניתן לגישור, בנורמות המקובלות אצלם, לבין הנורמות של מדינה חילונית מודרנית - אז מה עושים ? רודפים אותם את כולם עד חורמה ? הרי העבריינות הקשורה בכספים פורחת אצלם, אז מה עושים ? רודפים את כולם ? הנה הרב פינטו בדרך לכלא, מחפשים איזו עסקת טיעון ""מכובדת"" עבור רב בקליבר שלו, ורב ראשי כמו מצגר לראות מאחרי סורגים הרי יהיה מאד מאד לא נעים לראות. כמו שאת נשיא המדינה קצב מאד לא נעים לראות שם...

אז זה מה שהוביל אותי למחשבה שכדאי להיות זהיר בבחירה את מי רודפים ומביאים לדין. שאל אותי פעם חרדי אחד בהתרסה : 'היה שווה לכם (למדינה החילונית) להוציא יותר מ 20 מליון שקל על החקירות והרדיפות בשביל להכניס את אריה דרעי לכלא ?' (זה כנראה היה באמת גובה סכום הכסף שהוציאו כדי להביא את דרעי לדין) - וחשבתי שאת דרעי היה צריך לרדוף עד חורמה כדי להביאו לדין, כי הוא היה מעורב בשלטון, והשפיע על כולנו, על כל אזרחי המדינה, אבל הרב מצגר ? מי שם עליו בכלל ? על מי הוא משפיע במשהו ? ואם הוא גונב, אז הוא בעיקר גונב מחרדים ודתיים ממעריציו ומאלה שמאמינים בו ובקדושתו.

"לתת להם להתבשל במיץ של עצמם"

מה ההכללה הזאת? "להם" הפכתם במשפט אחד את כל הדתיים כ ו ל ם למושחתים ופושעים, רק צריך לחכות עוד 100 או 200 שנה עד "שהמושחתים הללו יקרסו לתוך עצמם"  ואת זאת כותבת ariela24a שנזעקה קודם לכן על "רדיפת דת איומה".

מי שמושחת ותוכח אשמתו בבית משפט, יתן את הדין, אם דתי או חילוני, ואתם הלא יודעים שלא חסרים בכירים חילוניים מושחתים, אבל לעשות הכללות כאלה על כל החברה הדתית? 

מה דעתכם איך היה נראה לכם אם הייתי כותב "לתת לחילונים לקרוס לתוך עצמם" בגלל שנתפסו כמה בכירים חילוניים מושחתים?

יש לי חדשות בשבילכם, הדתיים הם פה כדי להשאר לתמיד, אין סיכוי שהדתיים ייעלמו גם לא בעוד 500 שנה, כי מי שהולך ונעלם בהדרגה, זו החברה החילונית שמשמידה את עצמה אט אט, כי ממשפחות של בן בת וכלב לא יכול להיות רוב דמוגרפי.

אתה צודק, תמיד צריך להסתייג מהכללות גורפות, אבל כשתופעה מסויימת היא מאד נפוצה ואחוז מאד גבוה מאוכלוסיה או ממגזר מסויים נוהגים באיזה אופן, אז כמעט אוטומטית עושים הכללה, וברור מאיליו שזה לא תמיד 100% שנוהגים באופן הזה, וזה יכול להיות רק תשעים אחוז או שמונים אחוז, אז סליחה על ההכללה.

טומטו, לדעתי החרדים נלחמים נגד המציאות, ולכן תוך מאה מאתיים שנה, המציאות תשנה אותם. אי אפשר לנצח נצחים לחיות בקבעון בהתבדלות ובהכחשה, ביחוד לא בעולם שהתחיל כבר מזמן להשתנות במהירות מסחררת, במציאות הזו לא מאד רחוקים הימים שחרדים יתחילו להראות חייזרים גם בעיני עצמם, וזה יוביל לשינויים.

ואם אתה כבר מזכיר ומדבר על דמוגרפיה, ורומז על הריבוי הטבעי הגבוה אצל חרדים - נו, זה בדיוק מה שמוכיח את מה שאמרתי : למרות הריבוי הטבעי הגבוה מאד, האחוז והכח הפוליטי ובכלל כח ההשפעה שלהם לא עולה בכלל, כבר הרבה עשרות שנים. כי יש דליפה החוצה, יש חזרה בשאלה, ויש נטישה של חיים לא פשוטים, מלאי ""אמונה"" לוהטת, אבל בעיתיים למדי, נטישה לעבר חיים רגילים נורמטיביים ויותר שפויים.

שוב אני מוצאת עצמי חולקת על דעתך אריאלה.

הרב הראשי לישראל גנב.

זה לא משנה שהוא לא נחשב בעינייך ובעיני.

מדינת ישראל נחשבת בעינייך? הוא נושא בתואר הרב הראשי של מדינת ישראל.

וככזה הוא הרב של כולם, שלך, שלי, של כל היתר כולל החרדים שמאמינים בו בערך כמו שאת ואני מאמינות בו.

וכשמתחילים להיות זהירים כדברייך ביחס למי צריך להעמיד לדין ומי לא חוטאים ראשית לכל לעקרון בוזגלו לפיו כולם שוים בפני החוק, ושנית, כשמשווים זאת לתועבה של פינטו חוטאים לעקרון ש"לא מכשירים שרץ בשרץ".

שווה למדינה החילונית להוציא 20 מיליון ש"ח כדי להכניס את דרעי לכלא כי דרעי גנב מכולנו.

בין אם זה כסף ובין אם זו גניבת דעת

שכן נבחר ציבור הוא חלק מהפרצוף של המדינה הזו גם אם הציבור שהוא מייצג לא נפגש ולא ייפגש איתי לעולם.

ואני לא מוכנה שפרצופה של המדינה יורכב מגנבים/שקרנים/חסרי מוסר כלשהו.

נכון אלה צודקת  הרב גנב

שמעון פרס העביר 14 מיליארד ש"ח לקיבוצים והמושבים בעת נפילת הבורסה בשנות השמונים.

כן לאור היום... לא במחתרת... לכן זכה לנשיאות.

אתה צודק, תמיד צריך להסתייג מהכללות גורפות, אבל כשתופעה מסויימת היא מאד נפוצה ואחוז מאד גבוה מאוכלוסיה או ממגזר מסויים נוהגים באיזה אופן, אז כמעט אוטומטית עושים הכללה, וברור מאיליו שזה לא תמיד 100% שנוהגים באופן הזה, וזה יכול להיות רק תשעים אחוז או שמונים אחוז, אז סליחה על ההכללה.

טומטו, לדעתי החרדים נלחמים נגד המציאות, ולכן תוך מאה מאתיים שנה, המציאות תשנה אותם. אי אפשר לנצח נצחים לחיות בקבעון בהתבדלות ובהכחשה, ביחוד לא בעולם שהתחיל כבר מזמן להשתנות במהירות מסחררת, במציאות הזו לא מאד רחוקים הימים שחרדים יתחילו להראות חייזרים גם בעיני עצמם, וזה יוביל לשינויים.

ואם אתה כבר מזכיר ומדבר על דמוגרפיה, ורומז על הריבוי הטבעי הגבוה אצל חרדים - נו, זה בדיוק מה שמוכיח את מה שאמרתי : למרות הריבוי הטבעי הגבוה מאד, האחוז והכח הפוליטי ובכלל כח ההשפעה שלהם לא עולה בכלל, כבר הרבה עשרות שנים. כי יש דליפה החוצה, יש חזרה בשאלה, ויש נטישה של חיים לא פשוטים, מלאי ""אמונה"" לוהטת, אבל בעיתיים למדי, נטישה לעבר חיים רגילים נורמטיביים ויותר שפויים.

באמת אריאלה כל הכבוד כולי התפעלות, את לא בכלל מכלילה את הדתיים והחרדים  רק90% 80% מהם מושחתים ממש לא הכללה.

בדיוק כפי שאני הייתי אומר "אני לא מכליל את החילונים" רק 90% 80% מהם סרסורי זונות, שודדים, אנסים, רוצחים, 90% 80% מהבכירים החילוניים מושחתים כספית, וגם מטרידים מינית את הנשים שעובדות תחתיהם, ממש לא הכללה, לא אמרתי ש-100% מהחילונים הם כאלה רק כ-90% 80%, לא מאמינה? אני יכול להביא כתבות מהעתונות לרוב, וכשאנו רואים כשתופעה מסויימת היא מאד נפוצה ואחוז מאד גבוה, בחברה החילונית אז נכון שלא כל החילונים, יש כמה חילונים ישרים אבל 90% 80% מהם הם כאלה, ממש אני לא מכליל, איך אהבת את זה אריאלה?

חלק גדול מהציבור החילוני בארץ לא יודעים מה זה פלורלריזם ודמוקרטיה אמיתית, מה זה לתת לציבור שונה מהם לחיות כפי שהם רוצים לחיות, זה לא עסק שלך אריאלה כיצד החרדים בחרו להתלבש, ומה הם הערכים שלהם, ואיזה אורח חיים בחרו לעצמם,  ובכלל החרדים לא חשים שהם צריכים להתנצל על עצם קיומם בפני החילונים "הנאורים" כפי שהייתם מצפים, ולא רובם גנבים ומושחתים כפי שלאריאלה ודומיה נוח לצייר ולהציג, (גם אני יכול לצייר בדיוק תמונה הפוכה), החרדים הם פה כדי להשאר, ותפנימו את זה הם לא ייעלמו, גם לא בעוד מאות שנים, וההיסטוריה של עם ישראל עד לימינו הוכיחה זאת, והם חלק לגיטימי מהציבוריות הישראלית, גם אם יש כאלה שלא אוהבים זאת. 

באמת אריאלה כל הכבוד כולי התפעלות, את לא בכלל מכלילה את הדתיים והחרדים  רק90% 80% מהם מושחתים ממש לא הכללה.

בדיוק כפי שאני הייתי אומר "אני לא מכליל את החילונים" רק 90% 80% מהם סרסורי זונות, שודדים, אנסים, רוצחים, 90% 80% מהבכירים החילוניים מושחתים כספית, וגם מטרידים מינית את הנשים שעובדות תחתיהם, ממש לא הכללה, לא אמרתי ש-100% מהחילונים הם כאלה רק כ-90% 80%, לא מאמינה? אני יכול להביא כתבות מהעתונות לרוב, וכשאנו רואים כשתופעה מסויימת היא מאד נפוצה ואחוז מאד גבוה, בחברה החילונית אז נכון שלא כל החילונים, יש כמה חילונים ישרים אבל 90% 80% מהם הם כאלה, ממש אני לא מכליל, איך אהבת את זה אריאלה?

חלק גדול מהציבור החילוני בארץ לא יודעים מה זה פלורלריזם ודמוקרטיה אמיתית, מה זה לתת לציבור שונה מהם לחיות כפי שהם רוצים לחיות, זה לא עסק שלך אריאלה כיצד החרדים בחרו להתלבש, ומה הם הערכים שלהם, ואיזה אורח חיים בחרו לעצמם,  ובכלל החרדים לא חשים שהם צריכים להתנצל על עצם קיומם בפני החילונים "הנאורים" כפי שהייתם מצפים, ולא רובם גנבים ומושחתים כפי שלאריאלה ודומיה נוח לצייר ולהציג, (גם אני יכול לצייר בדיוק תמונה הפוכה), החרדים הם פה כדי להשאר, ותפנימו את זה הם לא ייעלמו, גם לא בעוד מאות שנים, וההיסטוריה של עם ישראל עד לימינו הוכיחה זאת, והם חלק לגיטימי מהציבוריות הישראלית, גם אם יש כאלה שלא אוהבים זאת. 

ג'קו, יש פה אי הבנה ואני צריכה\רוצה להבהיר אותה : שים לב שאת ה  80% וה  90% הבאתי רק כדי להסביר באופן כללי את העניין והמושג של "הכללה", ולא התייחסתי בזה בכלל לאיזה דבר ספציפי. ובכלל בקשר ל'הכללות' - נכון, באופן מעשי אי אפשר כמעט לפתוח את הפה מבלי לעשות הכללות, בכל נושא ובכל הכיוונים. אבל ככה זה וכולם צריכים להבין את זה ולא לנצל את זה כנימוק לנגח את הצד השני.

אז בבקשה תשים לב שלא אמרתי ואפילו לא רמזתי על אחוזים כלשהם באיזה מגזר אמיתי, שיראה לי מישהו שאמרתי או רמזתי באיזה מקום על 80 או  90  אחוז מושחתים אצל מגזר כלשהו או אצל דתיים\חרדים, אין דבר כזה, ואני מקווה שגם אתה לא באמת התכוונת למה שכתבת על אחוזים כ"כ גבוהים של סרסורי זונות, שודדים, אנסים, מטרידים מינית רוצחים ובכירים חילוניים שמושחתים כספית שיש בחברה החילונית, סתם נגררנו לויכוח הזה מתוך אי הבנה.

אני אולי נראית לך אנטי דתית, וזה בכלל לא כך. ולא תאמין למי בחרתי בבחירות האחרונות, בבקשה : שמתי פתק "ך" כדי להכניס את הרב חיים אמסלם לכנסת, כי התרשמתי ממנו מאד לטובה, וראיתי בו חרדי נאור, לא מקובע, ורציתי שיכנס לכנסת וישמש דוגמא ויחזק ויוביל את המגזר החרדי לכיוון שנראה לי נכון וחיובי. לצערי לא נבחר.

הדעה שלי על היהדות האורתודוקסית זה לצערי כמו שכתבתי, בעולם שמשתנה היום כ"כ מהר, חברה 'מקובעת' לא יכולה לשגשג, ואני חוששת שגם לא לשרוד כחברה רחבה ומשמעותית לאורך זמן. אי אפשר להתבדל לנצח, אפשר, אבל חברה שמבדלת את עצמה לדעת ומתעלמת מהמציאות המשתנה שמסביב, תהפך עם הזמן לקטנה בלתי משפיעה ולא רלוונטית. זה מה שהם רוצים ? זה מה שאתה רוצה ? אז בבקשה, לבריאות.

האורטודוקסים הם הבעיה,עדת צבועים

שימי לב לעובדה שעם ישראל דומה לכל עם שיהודים חיו בתוכו

ווזאת למה, היהודים זה אוסף של ממזרים שנולדו לאשה יהודיה מגוי ברוטלי

הפטנט היהודי,יהודי זה בן לאם יהודיה,מבחינת היהדות האורטודוקסית גם קוף,אבא חוקי

משום מה האורטודוקסים האלה עושים מאמץ כביר לשמר את אורחות חייהם בגולה

גישתם זו הופכת אותם לאויב ליהודי החילוני המצוי המודרני

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: yaktumua
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה