פלפול בתורה פרסי נובל,הכל רוחניות ,עפה ברוח

היות והאמונה באלוהים הביאה רצח מליוני יהודים

מה שצריך,זה מחקר ישומי לצבא,

עתידנו תלוי בצבא,צריך לדאוג

שכל חייל יוכל להשמיד אלפים

שום דבר לא עף ברוח.

הצבא שלנו נחשב לצבא הומני (הכל יחסי) ואיכות חייליו גבוהה בגלל שהם מגיעים מכל שדרות העם ובגלל שמקצינים דורשים קצת יותר מאשר יכולת הרג מוכחת.

והיות ועתידנו תלוי בצבא צריך להמשיך ולטפח את החינוך ואת כוח האדם שיהיה הכי איכותי שאפשר כי בכך חוסננו, הצבאי והמוסרי.

את צודקת,אבל,בשביל כל הערכים החשובים שהזכרת

לא צריך להתפלפל בתורה,וגם לא צריך פרס נובל למשל בגבישים

התקציב צריך להנתן לגופים העוסקים  במחקר ישומי צבאי

החיים לא קמים ונופלים על יישומים צבאיים.

ליד אלה יש עולם ומלואו שכולל מחקר גבישים והתפלפלות בפילוסופיה עברית וכללית, בתורה ובתלמוד.

ואלה גם אלה תורמים כולם לאדם חושב, רב תחומי ורב ערך.

הכל מאוד יחסי, חלק ניכר מחתני פרס נובל הצטיינו גם ביצירת כלי משחית מן הגרועים בעולם פריץ הבר יהודי גרמני, לא רק פיתח דשן אורגני, אלא גם את הנשק הכימי וגם... את החומר הידוע לשימצה ציקלון B שבו אחר כך השתמשו הנאצים נגד בני עמנו ואלברט איינשטיין אפשר להגיד פתח את הפתח ליצירת פצצות אטום, אם אני מבין נכון.

דת... היא גם יכולה להיות בעלת משמעות עליונה בשדה הקרב נוכח כלי המשחית המודרניים שהרבה יותר קטלניים מבעבר עדיף שכל חייל יאמין באמונה שלמה בעולם הבא- כך הוא ילך לקרב יותר רגוע. זה כמובן לא יחליף את המאמנות בלחימה, ואת השכל של מפקדים, אבל יהיה ערך מוסף חשוב לכל הדברים הללו...

אז לכן הכי טוב- שלעולם לא נצטרך לא טילים ולא תהילים במקלט, אם כי נוכח המתרחש בעולם, זה נראה לי כדבר ממש לא היגיוני, אנחנו ושכנינו פשוט חייבים עוד מלחמה אחת, או חס וחלילה יותר כדי ללמוד לחיות ביחד כמו באירופה... לכן עם פרס נובל, או בלי פרס נובל אנחנו אכן זקוקים לכלי משחית ולפני הקרב- כולם מניחים תפילין, יכול להיות שזה לא יעזור, אבל בטוח לא יזיק.

מדינת ישראל נמצאת בסכנת השמדה,

מספר מדינות פועלות לצורך השמדתנו,

חלק הזוי בעם חושב שיהיה שלום,

יש לאלה סיסמה, שלום עושים עם אויבים,

רק מתעלמים ממה האויבים רוצים ועושים,בטוח לא שלום

אבל המדינה חייבת להשקיע בנשק במחקר ישומי לנשק

אגב,ממתי פלפולים בתורה השפיעו על האמונה של החיילים?

פלפולים מסייעים לחידוד המחשבה, מה שאתה רואה כאן בפורום זה מלמולים וחזרות על פסוקים כתוכי שחוזר על דברי אחרים ואמונה ללא מחשבה. אלה אינם פלפולים אלא קשקושים ריקים מתוכן.

אנני מגבש דעותי על סמך הכותבים בפורום

היות שהגעתי למסקנה מזמן שרוב הכותבים כאן,גמרו בית ספר עממי ולא הבינו מה למדו,

חשבתי פעם שאוכל לעזור להם,לקדם את שכלם,טעיתי

כי כל אידיוט חושב שהוא גאון מולד

לגופו של ענין,אחזקת המדינה לחכמי הדת,מיותרת

הדתיים בגדול חושבים שהם בחו"ל ומטרתם לשקר את השלטון,

המודרנים,מוצצים את הכסף מהממשלה,בכך מנציחים עוני

לא בחיל ולא בכוח כי אם ברוחי אמר ה'....

כח כִּי-גוֹי אֹבַד עֵצוֹת, הֵמָּה; 
וְאֵין בָּהֶם, תְּבוּנָה.    כט לוּ חָכְמוּ, יַשְׂכִּילוּ זֹאת; 
יָבִינוּ, לְאַחֲרִיתָם.    ל אֵיכָה יִרְדֹּף אֶחָד, אֶלֶף, 
וּשְׁנַיִם, יָנִיסוּ רְבָבָה:   אִם-לֹא כִּי-צוּרָם מְכָרָם, 
וַיהוָה הִסְגִּירָם. 

את צודקת,אבל,בשביל כל הערכים החשובים שהזכרת

לא צריך להתפלפל בתורה,וגם לא צריך פרס נובל למשל בגבישים

התקציב צריך להנתן לגופים העוסקים  במחקר ישומי צבאי

אתה מזכיר לי את הויכוחים שהיו לי עם מי שדעתם שונה משלי ערב ההתנתקות.

חוץ מזה שטענתי שההתנתקות היא אסון (ועדיין דעתי בנושא לא השתנתה), טענתי שבכל מקרה - העבודה המרושעת הזו לא צריכה להעשות על ידי הצבא, גם מפני שהצבא הוא צבא העם וברגע שהוא ממלא את משימת הגירוש - אוטומטית הוא הופך לאויב של חלק מהעם.

אבל הטיעון העיקרי שלי היה שחיילים מתגייסים לצבא כדי להגן על המדינה / מולדת ולא למשהו אחר.

ועל הטיעון שלי השיבו לי מתנגדי - והם צדקו - כי חיל החינוך למשל (יחידת המורות החיילות), לא ממש מגן על המדינה.

כך גם חיילי הנח"ל - כאשר הם מעבירים חלק משירותם הצבאי ב"פרק משימה" - שבו נעשים דברים חשובים, כמו סיוע לנוער במצוקה ועוד - אבל אין בכך דבר המזכיר את ההגנה על בטחון המדינה.

והם צדקו - כי האיזור שבו אני חי, ולא רק הוא, לא היה מיושב היום אילמלא התחיל הצבא ליישב אותו במיסגרת ההאחזויות.

נודניק - זה אחד שכאשר שואלים אותו לשלומו - הוא באמת עונה.... emo_01.png

טימטום הבל ורעות רוח, היטלר הרג גם יהודים חילונים אפילו כופרים ואתאיסטים, כשלמעשה רוב יהודי אירופה ערב השואה היו חילונים ולא ראינו שחילוניותם עזרה להם במאומה להינצל מהשמדה, ולכן להוכחה המטומטמת שלך "שאמונה באלוהים הביאה לרצח מליוני יהודים" אין בסיס.

בקשר לטענתך לגבי הצבא, כבר על זה נאמר בתהלים (קכז א): " אם ה' לא ישמר עיר - שוא שקד שומר" הצבא החזק ביותר בעולם עם כל התכניות והתכנונים בלי עזרת ה', הכל יכול להתפקשש לא שוה כלום.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

טימטום הבל ורעות רוח, היטלר הרג גם יהודים חילונים אפילו כופרים ואתאיסטים, כשלמעשה רוב יהודי אירופה ערב השואה היו חילונים ולא ראינו שחילוניותם עזרה להם במאומה להינצל מהשמדה, ולכן להוכחה המטומטמת שלך "שאמונה באלוהים הביאה לרצח מליוני יהודים" אין בסיס.

בקשר לטענתך לגבי הצבא, כבר על זה נאמר בתהלים (קכז א): " אם ה' לא ישמר עיר - שוא שקד שומר" הצבא החזק ביותר בעולם עם כל התכניות והתכנונים בלי עזרת ה', הכל יכול להתפקשש לא שוה כלום.

בנושא הזה דשנו רבות. אכן בשואה נרצחו 6 מליוני יהודים: רובם חילונים, מיעוטם דתיים.

ולעניות דעתי מי שמאמין באלוהים אחרי השואה, לוקה בנפשו או בשכלו. אלוהים מת באושוויץ.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

אמת ויציב כתבת

מה שצריך,זה מחקר ישומי לצבא,

עתידנו תלוי בצבא,צריך לדאוג

שכל חייל יוכל להשמיד אלפים

חס וחלילה, איזו תפיסה מיליטריסטית היטלריסטית. רק חברה הרואה את כל מהותה ביציאה למלחמות (כמו גרמניה בהנהגת היטלר למשל)תפנה את כל משאביה ליצירת כלי רצח ולטיפוח הצבא והצבאיות.

לו דן שכטמן היה הנשיא, אין ספק שהיה תורם לטיפוח החינוך המדעי הכללי במדינה. בקשר לתגליתו עצמה - אינני יכולה להעריך את חשיבותה ואת היישומים האפשריים שלה. אם קיבל עליה פרס נובל, היא כנראה חשובה ביותר. אני חושבת שלהדיוט אין מה להעביר פה ביקורת. (אני שואלת את עצמי מה בכלל יקדם האדון רובי ריבלין .)

וכמובן, כפי שכתבה אלה, ההתגוננות הצבאית אינה באה במקום החיים החברתיים והתרבותיים, היא רק מבטיחה את חיי השלום (היחסי?) של האזרחים. היא משרתת אותם, לא הם אותה. אם המדינה לא ממלאה את חיי אזרחיה בתוכן רב ערך, בשביל מה ההתגוננות הצבאית בכלל?

אז מדינת ישראל בסדר: עושים הרבה כדי להתגונן, ולא שוכחים לרגע שחיי התרבות והחברה עצמם ישגשגו ויהיו עשירים.

לתופף על פח - תענוג.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר