יהיה בסדר

נפתחה מלחמה נגד כל מה שירוק (חמאס), כנס למקלט.

האמת לא משנה כלום, כולנו יודעים מה מדינת ישראל בתיקונה מוכנה לעשות עבור אחד מבניה? להפוך את כל חברון ובנותיה לעצור את אלפי ערבים- קשורים, או לא קשורים? בינינו לא כל כך מזיז, זבלים שם יש בשפע- אז אותם עוצרים, ממלא ערבים יבקשו 3000 מחבלים, אז מבחינתינו אין בעיה- נעצור עכשיו 3000 ונביא אותם למחבלים ואז כשנקבל את ילדינו בחזרה- אף אחד מחותפיהם לא יגמור את השנה- כולם בני מוות, מעתה הם סימנו את עצמם כמטרה- אז אפילו אם ירדו לבונקרים כמו נסראללה- ידה של ישראל תשיג אותם, כאן זה לא לבנון.

ולגבי יהודים- סבים רחוקים שלי מאירופה, אבל כשאני מסתכל עליהם בחזרה- אני צוחק, איזה מין אירופאים אלה? לא תרבות אירופאית ולא נימוס אירופאי ולא צביעות אירופאית והעמדת פנים- מה שיש זה תרבות של שטעטל, גפילטע פיש וכל השאר, קצת תלמוד, קצת משחקים בסוציאליזם והרבה געגועים על ארץ ישראל. מי שמכנה אותנו יהודי אירופה לשעבר כאירופאים הוא או גוי בעצמו, או לא מבין כלום ביהדות, אני מגדיר את הסבים שלי שעד מאה העשרים לא טמאו את עצמם בחוכמות הגוים ולא דיברו בשום שפה חוץ מיידיש ואם הבינו קצת גרמנית- אז זה רק במקרה שהיא דומה ליידיש, נו אולי הבינו קצת פולנית, או רוסית, או רומנית זה רק ליחסים עם הסביבה, לא, הם לא אירופאים ואין ביניהם ובין מוצרט והגל כלום- הם ציביליזציה עצמאית לחלוטין- אני מכנה אותם כוזרים, אם כי די ברור לי שגם איתם הם לא קשורים בכלום.

אין בכדור הארץ הזה אף מקום שמסוגל לקלוט אותנו בלי יריקות וצעקות ולכן ארץ ישראל זה המקום היחיד- ואת אירופה תשאיר לאירופאים מנומסים והומניים, אנחנו כאן יכולים להראות לכל גוי מה הוא האופי היהודי, יהודי תמיד ידע לירוק לכל גוי באירופה בפרצוף, להכות את הגוים לא תמיד הלך, אבל לירוק במלוא היאוש רוק עם הדם לפני המות- זה כן, אז אם אנחנו נירוק לערבים בפרצוף- תאמין לי הם יטבעו- אנחנו לא אירופאים ברוך השם!!!

מה בדיוק אתה רוצה,

בבקשה בשני משפטים פשוטים

ולגבי יהודים- סבים רחוקים שלי מאירופה, אבל כשאני מסתכל עליהם בחזרה- אני צוחק, איזה מין אירופאים אלה? לא תרבות אירופאית ולא נימוס אירופאי ולא צביעות אירופאית והעמדת פנים- מה שיש זה תרבות של שטעטל, גפילטע פיש וכל השאר, קצת תלמוד, קצת משחקים בסוציאליזם והרבה געגועים על ארץ ישראל. מי שמכנה אותנו יהודי אירופה לשעבר כאירופאים הוא או גוי בעצמו, או לא מבין כלום ביהדות, אני מגדיר את הסבים שלי שעד מאה העשרים לא טמאו את עצמם בחוכמות הגוים ולא דיברו בשום שפה חוץ מיידיש ואם הבינו קצת גרמנית- אז זה רק במקרה שהיא דומה ליידיש, נו אולי הבינו קצת פולנית, או רוסית, או רומנית זה רק ליחסים עם הסביבה, לא, הם לא אירופאים ואין ביניהם ובין מוצרט והגל כלום- הם ציביליזציה עצמאית לחלוטין- אני מכנה אותם כוזרים, אם כי די ברור לי שגם איתם הם לא קשורים בכלום.

בעיניי דמות היהודי האירופאי של לפני מאה שנה הוא אלברט איינשטיין: הוא בהחלט היה שייך לעם היהודי, היהודי החשוב ביותר בהסטוריה של המדע וחילוני מוחלט. והוא היה גם אירופאי בכל רמ"ח אבריו.

בעינייך יהודי זה איש שומר תורה ומצוות, אבל מה לעשות רובם של יהודי אירופה לפני מאה שנה היו חילונים. והם היו גם אירופאים. הקשקוש שכתבת למעלה בגנות יהודי אירופה אינה תואמת למציאות, אלא לסטראוטיפ שיש לך במוחך. אין לך מושג.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

יש בינינו כמה שיורקים על אבותיהם,

פרויד החלאה

מי שקורא לחיילי צהל גסטאפו הרי אתה מעיד שאחיך עושים דבר ממשלת ישראל

חוטפים לחיזוק הממשלה הזו

אז אחיך הם אלו שאתה קורא בשם לחיילינו בעצם

וסופם כפי שאתה מאחל לחיילינו  וממשלתנו שעומדת במצבים בלתי אפשריים כמעט ומצליחה לתת לאחד שכמותך חיי שלווה

ראויה לכול ברכה והצלחה בניגוד לאחיך העלק צודקים ששוחטים בדרכי אלו שכיניתה את חיילינו

את אחיהם המוסלמים בכל מדינות האיסלם

במקומך הייתי סותמת לנצח!

בעיניי דמות היהודי האירופאי של לפני מאה שנה הוא אלברט איינשטיין: הוא בהחלט היה שייך לעם היהודי, היהודי החשוב ביותר בהסטוריה של המדע וחילוני מוחלט. והוא היה גם אירופאי בכל רמ"ח אבריו.

בעינייך יהודי זה איש שומר תורה ומצוות, אבל מה לעשות רובם של יהודי אירופה לפני מאה שנה היו חילונים. והם היו גם אירופאים. הקשקוש שכתבת למעלה בגנות יהודי אירופה אינה תואמת למציאות, אלא לסטראוטיפ שיש לך במוחך. אין לך מושג.

נכון אלברט אינשטיין היה יהודי גרמני, הוא, תאודור הרצל, דוקטור חיים ויצמן, משפחת רוטשילד הם אכן היו אירופאים במלוא מובן המילה גם אז, אבל זה יהודי גרמניה, בריטניה וצרפת שהיו מהוים... אולי קצת יותר ממיליון בני אדם בסך הכל, אבל ריכוז היהודים הגדול ביותר איזה 5-6 מיליון לפחות נשאר בכל זאת במזרח אירופה שלשם ההשפעות האירופאיות רק התחילו אז לחדור.

הכל תלוי בכך איפה נולד כל יהודי, אם הוא נולד בברלין, בוינה, או בלונדון- זה דבר אחד, אם הוא נולד בוורשה, באודסה או בקייב- זה דבר אחר, אבל אם הוא נולד בלומז'ה, בסטרוקונסטנטינוב ובברדיטשב, איפה שנולדו אבות אבותי- זה דבר שלישי לחלוטין, מה לעשות בין אבותי לא היה אלברט איינשטיין, אלא יעקב אפשטיין, הוא היה גר ומלמד בישיבה בלומז'ה והתואר האקדמי הראשון אצלנו במשפחה הופיע איפה שהוא בשנות החמשים המוקדמות של מאה העשרים, אני כמובן מבין את כל הדר והיופי של התרבות האירופאית במיטבה, אבל מה לעשות אני אומר בכנות שאני לא הכי שייך אליה, ורוב המכריע מבין הישראלים היושבים היום בארץ אשכנזים וספרדים כאחד- הם לא ממש אירופאים וזה לא במקרה, פשוט רמת החשיפה שלנו לאותה תרבות היתה ברוב המקרים אחת מן הנמוכות באירופה וכאן עוד צריך לברר מה היה יותר בתופעות הגניוס היהודי במדע- הפיכתם של מיטב אחינו לאירופאים הכי טובים באירופה, או שימוש בהרגלי הלמדנות כה אופיינית ליהודים דווקא? 

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר