ליבני, אשה אמיצה,חכמה,מנוסה, טוב ששבה לפוליטיקה שלנו !!

מחוייבת אישית לייצג את ישראל השפויה,דמוקרטית ,ליברלית, שותפות של כולם בעול.....בשרות צבאי ולאומי, חידוש המשא ומתן מוך אבו מאזן, לעומת הקיפאון של ביבי והתחזקות חמאס בשל כך. 

מילותיה בודאי חדרו עמוק לציבור רחב בישראל שחש יאוש בתקופה האחרונה, כשהימין הקיצוני השתלט על הליכוד. 

עמדה על הערכים שמובילים את רוב הציבור בישראל השפויה, סרבה לראשות ממשלה בכניעה לסחיטת חרדים וכיו"ב.

שילמה מחיר בקדימה על כך שלא ויתרה, לא חיפשה "גובים" כפי שמה להוטים למשרת שר/סגן בקדימה רצו.

כיום חזקה ומנוסה מאוד, נותר לאחל לה הצלחה גדולה בשיתוף עם הגוש השפוי/דמוקרטי/ציוני/ רודף שלום שהולך וגדל.

אישית אני סקרן מאוד ומצפה להפתעות בהתאחדות למען מטרה שכה חשובה לישראל בעתיד. 

ישר כח !!! הגברת האמיצה הזו יכולה בקלות להציג אלטרנטיבה לקפאון ביברמן. לשינאת החינם שמתודלקת ע"י גורמי ימין הזויים, לפערים חברתיים נוראיים שנוצרו תחת המימשל דהיום. פערים שמסכנים את הריקמה החברתית שלנו כולנו.

מבחינתי, מוטב ואידיאלי יהיה אם נתניהו יפנים שהגיע הזמן לשינוי ולא להסחף לימין קיצוני שמשתלט על דרכו. יקח את מיטב אנשיו ויחבור לגוש שפוי שמייצג את דרכו בחיים. ותיווצר סוג של ממשלת אחדות כפי שהיה ראוי שתיווצר אחרי הבחירות האחרונות. 

רוטציה? אולי.....הדרך תמצא, אבל רק אם הגוש השפוי יקבל מספיק מנדטים. והבנה של ביבי שהוא מאבד את דרכו, וישראל חשובה יותר מאגו. 

הגברת הראשונה של ישראל ! emo_49.png

מנהל הפורום
10,000+

לבני אשה מנופחת ,בעלת חשיבות עצמית גבוהה, נסיונה שטעתה בזמנו

למעשה היא האשמה ברסיסי מפלגתה, לצערי היא שמאלנית ולכן מטרה להתקפות הימין ,כולל אותי

כהנא אינו ימין פניני. ליבני מעמודי התווך של הליכוד האמיתי/חרות. אלו החכמים שהצליחו להגיע להסדרים טובים מאוד זה עשרות שנים, שיקמו את הרקמה החברתית בישראל כמנחם בגין .אלו שהמשיחיים הורסים כרגע. וזכור.....אתה כעת הולך בכוון של המשיחיים ושוכח את אמירותיך המאוד חריפות כנגד חרדים וכיו"ב בוני בית מקדש כפייגלין. אותו פייגלין שדוחף החוצה את השפויים בליכוד, כמרידור/איתן/ולא פחות מבני בגין !!! 

אין כאן ענין של שמאל/ימין, יש ענין של משיחיות דתית, מול דמוקרטיה הגיונית וליברלית ! על זה נלחמים כעת. 

מנהל הפורום
10,000+

אייך מצטרפים למפלגה שלה?

באמת עודד?

לפני כמה ימים העלית פוסט על עניין האגו של נבחרים בפוטנציה.

מלחמות האגו מעולם לא נראו כל כך רע בגוש השמאל-מרכז.

כל אחד רוצה להיות מנהל, בעל הבית, הבוס הגדול, אף אחד לא רוצה להיות מספר שתיים, חס וחלילה שייאלץ לדחוף את האגו המנופח שלו מתחת לכסא של מישהו אחר.

ומה היא עושה?
נושאת נאום בחירות לא משהו, בלשון המעטה של ממש, כדי להסביר את חזרתה הטווסית לקראת הבחירות, וממשיכה לפורר במעשיה את הגוש המפורר ממילא שהולך ומתדלדל והולך ומתפזר ומגיע לו על ההתנהלות חסרת האחריות של לבני ודוגמתה.

צר לי אבל ממש ממש איני שותפה לתשבוחות המהללות ומשבחות ומפארות.

אילו היתה טובת ישראל בראש מעייניה ולא טובת הכסא עליו היא מתמודדת היתה בוחרת לפעול אחרת, גם כשהודחה מראשות קדימה וגם עכשיו.

imagesCA9X3OS1.jpg

ערב טוב

עוד מפלגה שמאלנית נולדה.

לא מספיק לנו הליכוד, והנה עוד שמאלנית.

ביבי  אמר היום תבחרו מה שאתם רוצים, תבחרו בכל מקום שתרצו, אני את מרידור  (אחד השמאלנים הכי קיצוניים במדינה) , ובגין ואחרים ימנה לשרים על אפכם וחמתכם.

כלומר לא משנה מה העם בוחר, אני המחליט כולל להחריב, ליבש התיישבויות, רצון העם לא מזיז לי.

ציפי לבני צריכה לחזור למשפחתה להכין להם ארוחות, להדיח כלים, ולשבת לסרוג צעיפים.

סלח לי יהודה אבל יש משהו מקומם ומתריס בתגובה שלך. זה שהליכוד היא מפלגת ימין מתונה יחסית לא עושה אותה לשמאלנית. אתה ושכמותך הייתם בוודאי רוצים ליכוד שמורכב כולו מפייגלינים אבל לשמחתי הליכוד עדיין נשארה מפלגה שפויה ומי ייתן שכזו היא תישאר.

ובאשר לציפי לבני - אל תהא שוביניסט ! - תרבות הדיון בפורום היא חשובה. שמור עליה !

ערב טוב

לדאבוני את חטאי מזכיר אנוכי היום,  כך הייתי בעבר איש ליכוד,  חשבתי שיגאלו אותנו ממפא"י  ההיסטורית,

שהייתה גזענית כלפי עדות המזרח.

מפלגת ימין שנבחרה ע"י העם לאחר שהציגה את מצעה, צריכה להיות נאמנה והגונה, ואם אינה מסוגלת לקיים אז לפנות שוב לעם, כך נוהגים בדמוקרטיה.

הליכוד הלך שמאלה מדי אפילו מעבר למרץ.

בחרו בליכוד לבנות ולחזק את ההתיישבות בארץ ישראל, וחוץ מהרס לא ראינו שום בנייה.

בחרו בליכוד לתת כבוד לעובד, הפריטו כל מה שזז, ומעדיפים שוק עבדים, מי המציא את שכר המנימום, שמשלמים לכל, מהנדס, עורך דין,  כולם שווים לעובד זר.

אם הליכוד היה ימני, לא היה מוותר על חברון, לא היה מקפיא התיישבות, לא היה מחריב ישובים,  לא היה ממרר את חייהם של המתיישבים ביש"ע.

כאשר בוחרים ליכוד, הוא מיד מחפש קואליציה עם המערך והחרדים,  כי הם השותפים הטבעיים לדרכו.

באמת עודד?

לפני כמה ימים העלית פוסט על עניין האגו של נבחרים בפוטנציה.

מלחמות האגו מעולם לא נראו כל כך רע בגוש השמאל-מרכז.

כל אחד רוצה להיות מנהל, בעל הבית, הבוס הגדול, אף אחד לא רוצה להיות מספר שתיים, חס וחלילה שייאלץ לדחוף את האגו המנופח שלו מתחת לכסא של מישהו אחר.

ומה היא עושה?
נושאת נאום בחירות לא משהו, בלשון המעטה של ממש, כדי להסביר את חזרתה הטווסית לקראת הבחירות, וממשיכה לפורר במעשיה את הגוש המפורר ממילא שהולך ומתדלדל והולך ומתפזר ומגיע לו על ההתנהלות חסרת האחריות של לבני ודוגמתה.

צר לי אבל ממש ממש איני שותפה לתשבוחות המהללות ומשבחות ומפארות.

אילו היתה טובת ישראל בראש מעייניה ולא טובת הכסא עליו היא מתמודדת היתה בוחרת לפעול אחרת, גם כשהודחה מראשות קדימה וגם עכשיו.

לטעמי  את טועה בגדול. היא היחידה הנאמנה לדרך, כך לא נכנעה לחרדים, למחפשי הגובים בקדימה, ויתרה על ראשות ממשלה, ולאחר שהפסידה בקדימה ....פרשה. הנאום שלה לטעמי היה מצוין, לא פחות.

לגבי האגו, היא עולה בנסיונה וכישוריה עובדתית על שלי ולפיד גם יחד ,למה שתהיה מספר 2 שלהם, זה מגוחך. לטעמי היא נאמנה לדרכה ונותנת חלופה מצויינת לביבי אם תזכה יחד עם גוש המרכז ברוב. ואולי ,בקונסטלציה מסויימת אף תקום ממשלת אחדות לאומית כאן שתנטרל סחטנות של מפלגות קטנות ותתרכז בעיקר ,שהוא עתיד ישראל הדמוקרטית. 

בנוסף....לטעמי היא ברכה לגוש המרכז בו מרבית הבוחרים לא מוצאים מועמד/ת לראשות ממשלה, כעת יש , ליבני ! ואם מישהו/י עשה טעות , אלו לפיד ושלי ,ודאי שלא ליבני. 

ועוד....לדעתי יש לך בעיה אישית מול ליבני, כי לא ממש ניתחת והצבעת על כשלים. ולגבי מלחמות האגו.....נדמה לי שהעתונאים התבזו בתגובתם למפלגה של ליבני. קטנו בעיני מאוד. במקום לשבח ולאחל הצלחה יחד בחרו להשתלח בה.....כי לא הלכה אחריהם.....בסך הכל עם כל הכבוד, שני עיתונאים !! כאשר לשלי גם נסיון כחברת כנסת מחוקקת. אבל גודל האגו כגודל הפה של העתונות.....מכאן ועד ראשות ממשלה??? המרחק גדול, בפרט מול מועמדת רהוטה/למודת נסיון/עיקבית ועיקשת. שמעולם לא בגדה במה שהאמינה בו. שעל כך ראויה לכל שבח.

מנהל הפורום
10,000+

לליבני היו כל הכסאות שתרצה. היא ויתרה, בבית יש לה כורסא ונוחיות בלי כאב ראש. כלכלית היא לא צריכה זאת. הכסא בוודאות אינו נח לה, רק אהבת ישראל ודאגה כנה לעתידנו כאן, הם שהשיבו אותה לגן החיות הפוליטי שנוצר בישראל.

מנהל הפורום
10,000+

נו, אני זוכר את לבני בתוך ליכוד, לבני מה זה אידיאולוגית, לבני של ארץ ישראל השלמה שהיתה הרבה יותר ימינה מנתניהו. בכלל ב 2003 זכור לי שהרשימה לליכוד גם הוצגה על ידי עיתונאים מן הטעם כרשימה מה זה קיתונית, נו לפחות פאשיסטית עם הפאשיסט הראשי אריאל שרון ועם שותפיו לדרך לבני, הנגבי, אולמרט ומי לא? ואחר כך אחרי ששרון שינה את הכיוון לפחות בנושא של עזה, כל החבורה "הקיצונית" הזאת כביכול התפקחה וברחה יחד איתו למפלגה חדשה.

לבני אולי אישה אמיצה, אולי מוכשרת, אבל ללא טיפה של אידיאולוגיה, אין לה אידיאולוגיה של ליכוד וגם אידיאולוגיה של שמאל בוודאי אין לה, אני מבין שהיום באופנה להאשים את האנשים בעלי אידיאולוגיה או בכהניזם ופאשיזם אם הם מוצבים בימין, או בפיגור ושיעבוד למסורת אם הם דתיים, או בקומוניזם, אנרכיזןם ומה לא, אם הם בשמאל, היום באופנה מליברמן בימין עד שלי יחימוביץ בשמאל לשבת על כל הכיסאות בו זמנית, אבל בשבילי אידיאולוגיה ישנה של ליכוד- שאף אחד לא זרק ממנה את השאיפה לשתי גדות של ירדן חשובה יותר. נו לפחות עבור בן אדם שהוא ליכודניק. לא כולם חייבים להיות ליכודניקים, אבל אם בן אדם מתמודד לבחירות מטעם המפלגה הזאת, אז הוא חייב להיות שותף לאותה אידיאולוגיה, אם לא- אז שילך ויתמודד לבחירות מטעם מפלגת העבודה, או מר"צ, שיש להן, או במקרה של מפלגת העבודה לפחות היתה לא מזמן אידיאולוגיה ברורה.

ומה יש ללבני וללפיד? אין להם אידיאולוגיה, הם אולי סתם אנשים נחמדים, עם כאלה נעים לנהל שיחה, אי פעם דיברתי טיפה עם לבני הישנה, שהיתה בתוך ליכוד, היא נעימה, היא חכמה, היא מוכשרת, אבל למוכשרים שכאלה אפשר לתת לנהל מחלקה באיזו שהיא חברה גדולה, לתת לה עבודה טובה ולסמוך עליה, אבל מאחר והיא ללא אידיאולוגיה- אין לסמוך עליה.

ולגבי קפיטליזם ופערים חברתיים, אני מסכים איתך, שנתניהו הוא לא חברתי, אבל... גם אולמרט- שותפה של לבני למפלגה ולהעדר אידיאולוגיה גם היה אנטי חברתי, בזמן כהונתו כבר קורת גג אפיעלו בפריפריה הפכה להיות מצורך בסיסי למותרות לעשירים בלבד, כל העומס שמרגיש היום מעמד הביניים בלי לדבר על העניים התגבר והאיש ההוא לא הזיז עצבא בכיוון חברתי, ברור הוא היה עסוק בקומבינות של המיליונים, הרי אין אידיאולוגיה, אין מצפון, אין למי לתת דין וחשבון, ושילם את המחיר, אז אל תצפה מלבני לישועה. 

אתמול היא היתה גובלת בדעותיה עם פייגלין, היום היא עוקפת משמאל את שלי יחימוביץ ומה יהיה מחר? כנראה האיש לא יודע.

מליונים הצביאו עבור לבני ,היתה לה עצמה,איכזבה את כולם בגלל אגו

הפעם בטוח שתכשיל את כל מצביאיה,

לטעמי  את טועה בגדול. היא היחידה הנאמנה לדרך, כך לא נכנעה לחרדים, למחפשי הגובים בקדימה, ויתרה על ראשות ממשלה, ולאחר שהפסידה בקדימה ....פרשה. הנאום שלה לטעמי היה מצוין, לא פחות.

לגבי האגו, היא עולה בנסיונה וכישוריה עובדתית על שלי ולפיד גם יחד ,למה שתהיה מספר 2 שלהם, זה מגוחך. לטעמי היא נאמנה לדרכה ונותנת חלופה מצויינת לביבי אם תזכה יחד עם גוש המרכז ברוב. ואולי ,בקונסטלציה מסויימת אף תקום ממשלת אחדות לאומית כאן שתנטרל סחטנות של מפלגות קטנות ותתרכז בעיקר ,שהוא עתיד ישראל הדמוקרטית.

בנוסף....לטעמי היא ברכה לגוש המרכז בו מרבית הבוחרים לא מוצאים מועמד/ת לראשות ממשלה, כעת יש , ליבני ! ואם מישהו/י עשה טעות , אלו לפיד ושלי ,ודאי שלא ליבני.

ועוד....לדעתי יש לך בעיה אישית מול ליבני, כי לא ממש ניתחת והצבעת על כשלים. ולגבי מלחמות האגו.....נדמה לי שהעתונאים התבזו בתגובתם למפלגה של ליבני. קטנו בעיני מאוד. במקום לשבח ולאחל הצלחה יחד בחרו להשתלח בה.....כי לא הלכה אחריהם.....בסך הכל עם כל הכבוד, שני עיתונאים !! כאשר לשלי גם נסיון כחברת כנסת מחוקקת. אבל גודל האגו כגודל הפה של העתונות.....מכאן ועד ראשות ממשלה??? המרחק גדול, בפרט מול מועמדת רהוטה/למודת נסיון/עיקבית ועיקשת. שמעולם לא בגדה במה שהאמינה בו. שעל כך ראויה לכל שבח.

לדעתי אתה מתפרץ לדלת פתוחה כי איני מקבלת את דעתך על לבני.

הכשל הגדול ביותר מבחינתי היתה בחירתה להיוותר טפלון, נקייה וזכה, לא להתלכלך בפוליטיקה הקטנה, להיות מעליה, ולכן לא שמעתי אותה לוחמת באופוזיציה על דברים שהיו חשובים לי, כחלק מהמחנה שלה, אלא רק כששקע האבק, ואת זה לא אהבתי ולא כיבדתי.

שנית, הבחירה שלה להתפטר מהתנועה שלה לאחר שחבריה בחרו במופז לעמוד בראשה במקומה, כמו הבחירה שלה עכשיו להגיח בראש מפלגה חדשה במקום לחבור ולחזק את אותו הגוש אליו היא רוצה לחבור ואיתו היא רוצה להקים קואליציה לא ראוייה ולא מכובדת בעיני.

אתה מוזמן לשבחה בכל פה ולהקטין את כל שאינו באותה הדעה, אותי לא שכנעת.

היא רהוטה, היא בעלת נסיון רב, ועדיין לא הייתי רוצה לראותה כראש ממשלה יותר מאשר את שלי או יאיר.

דבריך העלו אצלי כמה שאלות נוספות.

היא נותנת חלופה מצויינת לביבי, כך אמרת, אם תזכה יחד עם גוש המרכז ברוב.

נכון להיום, המפלגה שלה נוגסת בקולות העבודה ומפלגתו של יאיר לפיד.

הרי היא לא מצליחה לקחת קולות מהימין, כך שבמקום 2 מפלגות גדולות יותר, נניח, עם 20 מנדטים (אופטימית עד יומי האחרון) לעבודה ו-10 ללפיד, היא מפצלת את הקולות בין 3 מפלגות.

ונניח שהיא תהיה המפלגה הגדולה ביותר מבין כל מפלגות השמאל-מרכז.

עד כמה שאני יודעת הרכבת הממשלה מוטלת על המפלגה שלה מספר המנדטים הגדול ביותר.

האם אתה באמת רואה, גם בחלומותיך הורודים ביותר, איזושהי קונסטלציה שתאפשר ללבני להקים ממשלה בלי הדתיים בהרכב כזה או אחר? אתה יודע, מסתבר שכדי להוות חלופה שלטונית צריך לדעת להתפשר, לא רק עם הפלשתינים אלא גם עם בני עמך, עד כמה שתסלוד הנפש מהם........

ונניח שתקום ממשלת אחדות לאומית, מי לידך יתקע שלבני לא תעשה את שעשתה בבחירות הקודמות, תקום ותלך בגאון לפינה כי לא לכבודה להיות מספר שתיים של נתניהו או כל פוץ אחר שיעמוד בראשות הממשלה?

לבני לא עשתה שום טעות? באמת?

לפי וייסגלס ובכוונה אני נתלית בו ולא בעיתונאים כאלה ואחרים, לא ברור למה היא לא חיכתה עוד כמה ימים לבקשתו של אולמרט שמתלבט על המשך דרכו, ולא, אל תבין אותי לא נכון, איני בטוחה שאולמרט טוב ממנה, אבל היה דיבור שהם ילכו יחד, ובכן, מדוע אצה לה הדרך? אין טעות? אין כאן אגו?

אז באמת סלח לי שאיני שותפה למצהלות השמחה שלך, הוכחתי כבר שאני סקפטית הרבה יותר ממך ולצערי גם צדקתי בחגיגות האיחוד של הליכוד-קדימופז ואותה סקפטיות מלווה אותי גם עכשיו רק שהטעם חמצמץ הרבה יותר ונעים הרבה פחות.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר