30.05.12 | 11:38
סיפור אמיתי שקרה בניו יורק, ישראלי דייל באל-על נקלע ערב יום כיפור למנהטן
למרות שאינו דתי, אטבל הוא נוהג לשמור את יום כיפור ולהתפלל בבית כנסת, בבוקרו של יום כיפור יצא לחפש בית כנסת בסביבת בית המלון בו שהה, לשאלתו הפנו אותו עוברים ושבים לבית כנסת רפורמי שהיה באיזור. הולך מיודענו לבית הכנסת הרפורמי, ובפתח, פוגש שני גברתנים כושיים שדורשים "כרטיס" מכיון שלא היה לו כרטיס כניסה, ניסה כמו ישראלי להתחכם, אמר להם אני לא באתי להתפלל אלא רק יש לי הודעה חשובה למסור לאחי שנמצא בפנים, מצלצל הכושי באינטרקום למנהל בית הכנסת שנמצא בפנים, האם לתת להיכנס או לא, בסוף מסרו לו, תוכל להכניס לדבר אם אחיך, אבל אם נתפוס אותך מתפלל אוי ואבוי לך.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

30.05.12 | 11:40

אחד הגיע בשבועות לבית כנסת רפורמי, מצא פתק "סגור לרגל החג"

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

30.05.12 | 11:42

חידה: מה שמו של בית הכנסת הרפורמי להומוסקסואלים

"שלום על ישראל"

30.05.12 | 11:54

למרות שאינו דתי, אטבל הוא נוהג לשמור את יום כיפור ולהתפלל בבית כנסת, בבוקרו של יום כיפור יצא לחפש בית כנסת בסביבת בית המלון בו שהה, לשאלתו הפנו אותו עוברים ושבים לבית כנסת רפורמי שהיה באיזור. הולך מיודענו לבית הכנסת הרפורמי, ובפתח, פוגש שני גברתנים כושיים שדורשים "כרטיס" מכיון שלא היה לו כרטיס כניסה, ניסה כמו ישראלי להתחכם, אמר להם אני לא באתי להתפלל אלא רק יש לי הודעה חשובה למסור לאחי שנמצא בפנים, מצלצל הכושי באינטרקום למנהל בית הכנסת שנמצא בפנים, האם לתת להיכנס או לא, בסוף מסרו לו, תוכל להכניס לדבר אם אחיך, אבל אם נתפוס אותך מתפלל אוי ואבוי לך.

סתם עלילת דם אנטישמית. בכל בתי הכנסת אגב מוכרים מקומות.....ולרוב אין פנויים.

אין מצב בעולם שלא יאפשרו כניסה לבית כנסת להתפלל. אם הוא זר שנקלע למקום. כי לרוב המשתתפים הם אלו שמממנים הכל ולא ממש מתרשמים מחוכמולוגים שמנסים לחמוק מהשתתפות באחזקת בית הכנסת. כאן החרדים פטורים....כי המדינה או תורמים מממנים להם הכל....כולל דמי קיום ולימוד....וכמובן קצבאות ילדים ביטוח בריאות ומה לא???? אז את הבדיחות הללו מוטב למחוק. זה פשוט לא הגון.
30.05.12 | 16:12

דוקא מכרים נוצרים שלי סולקו בבושת פנים מכנסיה במרכז ירושליים כי הם לא מרוסיה

30.05.12 | 16:14

"שלום על ישראל"

לא נכון כח ילד יודע שזה ניקרא : מר"ץ

30.05.12 | 16:28

תגיד. זה נכון שבניו יורק כושים מזיינים חרדיות?

30.05.12 | 16:29

"שלום על ישראל"

בית המדרש של עובדיה יוסף

30.05.12 | 16:38

אחד הגיע בשבועות לבית כנסת רפורמי, מצא פתק "סגור לרגל החג"

זה מה שיקרה לישבות. יהיה כתוב "סגור כי לא מאפשרים לנו לגנוב "

30.05.12 | 17:04

אין מצב בעולם שלא יאפשרו כניסה לבית כנסת להתפלל. אם הוא זר שנקלע למקום. כי לרוב המשתתפים הם אלו שמממנים הכל ולא ממש מתרשמים מחוכמולוגים שמנסים לחמוק מהשתתפות באחזקת בית הכנסת. כאן החרדים פטורים....כי המדינה או תורמים מממנים להם הכל....כולל דמי קיום ולימוד....וכמובן קצבאות ילדים ביטוח בריאות ומה לא???? אז את הבדיחות הללו מוטב למחוק. זה פשוט לא הגון.

עודד, שים לב.............

את ה"בדיחות" האלה כותב אותו אדם שכתב את הדברים הבאים: "אני בעצם לא מתפלא שאנשים שאינם מכירים באמת את היהדות האמיתית והמקורית, ויודעים עליה רק מידע מסולף, מתרשמים מהיופי והברק החיצוניים שמציעים הרפורמים, תמיד יהלומים וזהב מזוייפים ומלאכותיים יותר נוצצים מיהלומים וזהב מקוריים". הבנת? הוא היודע את היהדות האמיתית והמקורית, שאחד מעיקריה הוא "ואהבת לרעך כמוך", הוא המטיף על הרוח היהודית. ולך תבנה חברה על יסודות בריאים עם כאלה......
30.05.12 | 17:07

אין ספק שאחרי שהסביר למנהל שהנו ישראלי הורשא להתפלל. אתה מסית.

30.05.12 | 19:33

בארץ דרך אגב לא מוכר לי אף בית הכנסת שממשלה ממנת אותו.

הכל אותו סיפור, או מוכרים מקומות, תמורת תשלום שנתי, או מוכרים עליות לתורה. נכון, רשויות מקומיות לרוב דוארגות שתהיה איזו כמות מינימלית של בתי הכנסת בשטחן ולוקחות על עצמן הקמת המבנה, אבל כל השאר- מתשלום שוטף בעד חשמל ומים ועד ספרי תורה, הכל מכספם של המתפללים ותורמים פרטיים. מדי פעם מיניין חדש לא מצליח למצוא לעצמו כסף לספר תורה במשך שנים, אז שום עלילת דם, הכל בסדר, בית הכנסת צריך להתקיים ממשהו? פעם נתקלתי גם בבית הכנסת שלא רצו לתת לי מקום לשבת, למרות שהיו להם מקומות ישיבה בשפע, הכל תלוי בגבאי. דווקא קפיטליזם ללא פשרות זה מאוד אמריקאי ומאוד יכול להיות. יש מדינות שבהן אישור להכנס לבית הכנסת ולו פעם בשנה כרוך בתשלום דמי חבר בקהילה דתית, הדת בהן מופרדת מן המדינה ואם בן אדם מסוים רוצה שירותי דת כל שהם ולו פעם בחיים, או אחרי החיים בחינם, הוא חייב לשלם דמי חבר, גם שם הכניסה פנימה היא בכרטיס חבר. האמת זאת אלטרנטיבה הכי טובה למצב הנוכחי בארץ כשמוסדות הדת מקבלים משהו מן המדינה, אבל אז אם מישהו ירצה להתפלל ולו פעם אחת בשנה, או להקבר בבית הקברות בהתאם לדת משה וישראל- הוא יצטרך לשלם את מלוא המחיר. אבל חילונים שלא אכפת להם מכלום- נהנים מעצם המחשבה שמכספם אפילו אגורה אחת לא הולכת לדוסים. מעניין כמה חילונים שכאלה יש היום בארץ? אני מתאר לעצמי שלא הרבה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: forumbot
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר