שיעור הילודה אצל ערביי ישראל נימצא בתהליך צניחה, ושיעור הילודה באוכלוסיה

היהודית נימצא בתהליך של גידול וצמיחה. שיעורי הילודה כמעט מישתווים. כנסי להודעה שלי מיום 25/7/10 שעה 15:42 שם תימצאי קישור לסקר מדעי סטטיסטי המוכיח זאת. מהכתבה שם ניתן להבין כי אין סכנה דמוגרפית מקרב ערביי ישראל. כל חברה המאמצת אורך חיים מודרני, ורמת חיים ואיכות חיים מיתקדמת, נוטה ללדת פחות ילדים. התהליכים והשינויים בשיעור היילודה, שעברו על ערביי ישראל, עוברים ויעברו ביתר שאת גם על הפלסטינים ביהודה ושומרון. אין סכנה דמוגרפית מהם. שיעור הילודה הגדל באוכלוסייה היהודית הכללית והדתית בשילוב עם עלייה יהודית מוגברת, וחזרתם של תושבים ישראלים יורדים, יבטיחו את ציביונה היהודי של המדינה גם לאחר סיפוח יהודה ושומרון, ואיזרוח תושביה הפלסטינים. אל תישכחי שגם היום ערביי ישראל מהווים כ-20% באוכלוסיית ישראל, לאחר הסיפוח והאיזרוח, מספרם הכולל של הערבים בישראל יהיה כ-3 מיליון, כלומר כ-33% , וישאר כך לאורך שנים, או אפילו יירד, במידה ותהייה עלייה המונית של יהודי העולם לישראל. כנסי לאתר הארץ היום, יש שם במדור דעות כתבה מעניינת, שכתב משה ארנס, השופכת אור על הנושא.

לכן חשובה לנו ההתנתקות , עם קצב הילודה של ערביי ישראל עוד נתמודד

באמצעות הפסקת ההטבות למשפחות מרובות ילדים וחוקים נוספים שימנעו גם מהחרידים להשריץ , אבל כאשר מדובר על הפלסטינים פה הסיפור שונה לגמרי . אני לא מוכן לחיות במדינה דו-לאומית ולהפוך ללבנון 2 עם מלחמות אזרחים כל שני וחמישי , לכן אנחנו בשמאל רוצים שהפלסטינים יקימו מדינה משלהם ונשתחרר מהעול הזה

אני מאמין בפתרון הזה. יש ליזכור כי ערביי ישראל כבר כיום מהווים כ-20%

מאוכלוסיית ישראל. סיפוח ואיזרוח יהודה ושומרון יגדיל את מספרם של ערביי ישראל ל-33% בלבד מיתוך אוכלוסייה של כ-9 מיליון. הבדל לא גדול וניסבל. דרך אגב הפתרון הזה צובר תאוצה בציבוריות הישראלית. אישים כמו רובי ריבלין, משה ארנס, ציפי חוטובלי, ועוד.. תומכים בפתרון מסוג זה.

ומה עם הפליטים בלבנון ? המספר גדול בהרבה ממה שאתה חושב

הפליטים הפלסטינים בתפוצות יקבלו את אזרחות המדינות בהם הם חיים.

לגבי עזה המצב יישאר כפי שהוא. כלומר הפלסטינים ימשיכו לישלוט שם. סוג הפתרון שלי מדבר רק על סיפוח יהודה ושומרון, ואיזרוח כ-1.5 הפלסטינים החיים שם.

לכן חשובה לנו ההתנתקות , עם קצב הילודה של ערביי ישראל עוד נתמודד

באמצעות הפסקת ההטבות למשפחות מרובות ילדים וחוקים נוספים שימנעו גם מהחרידים להשריץ , אבל כאשר מדובר על הפלסטינים פה הסיפור שונה לגמרי . אני לא מוכן לחיות במדינה דו-לאומית ולהפוך ללבנון 2 עם מלחמות אזרחים כל שני וחמישי , לכן אנחנו בשמאל רוצים שהפלסטינים יקימו מדינה משלהם ונשתחרר מהעול הזה

ערביי ישראל לא מהווים איום דמוגרפי. שיעור הילודה אצלם בירידה

ואצלנו היהודים שיעור הילודה בעלייה. בעשרות השנים האחרונות שיעורם של ערביי ישראל באוכלוסייה נישאר קבוע ולא עלה על כ-20% . על הפלסטינים ביהודה ושומרון, עוברים ויעברו אותם תהליכים של קיטון בשיעור היילודה כמו על ערביי ישראל, עקב עלייה ברמת חיים. כך שגם מהפלסטינים ביהודה ושומרון לא תהיה סכנה דמוגרפית.

כרגיל אין לימנים שום תשובה רצינית ורלוונטית. פעם אחת תגידו מה אתם רוצים.

לא הבנתי איך אפשר להגיע עם הפלשתינאים להסדר כלשהו כאשר ממשיכים לבנות בשטחים ישובים יהודיים. עזוב רגע את אבו מאזן. מה אתה רוצה??? איזה מין צורת חיים אתם מציעים לערבים? להיות אזרחי ישראל? לחיות במדינה משלהם? מה בדיוק?? הרי הייתם מוכנים לחסל אותם בדיוק כמו שעשו ליהודים באירופה או לגרש אותם בדיוק כמו שעשו ליהודים מדורי דורות. ושוב למשפט המפתח שלי - ההוכחה הניצחת היא שבכל בן אדם שוכן נאצי קטן שרק צריך לתת לו הזדמנות לצאת.

אנחנו לא ראשי הממשלה כדי להציע לערבים משהו...

אמנם לכל אחד ממנו יש עיקרונות משלו. העיקרון שלי שביתי בשומרון לא פחות חוקי מאשר הבית שלך בתוך הקו הירוק. יש עוד כמה, ביניהם גם הבנה על כך שעלינו לשמור על מדינת ישראל כנכס הכי חשוב שהיה לעם ישראל באלפיים השנים האחרונות, וכמובן על אחדות מסוימת בתוך העם. לגבי הערבים, אני יכול להגיד שכבר היום אין אף כפר ערבי רציני ביהודה ושומרון שלא נמצא תחת שליטה אזרחית פלשתינאית, אז עובדתית יש להם מדינה, יש להם מדינה שעובדתית גם נמצאת איתנו במצב של מלחמה רוב הזמן. עובדתית אנחנו יכולים לתת להם עד 80% מיהודה ושומרון בלי להזיז מתנחל אחד מביתו, למה הם לא מסכימים לקבל זאת? במה שונים תושבי כפר סבא מתושבי אריאל, או קרית ארבע? למה לתושבי כפר סבא מותר יהיה לחיות מטרים ספורים מבתים של שכניהם מקלקיליה ולתושבי אריאל זה יהיה אסור? איפה ההיגיון בכל ההתעקשות הערבית הזאת? חוץ מזה, נדמה לי שגם היום יש אפשרות להציע לערבים שתי אופציות- אופציה ראשונה, חיים תחת הכיבוש, אבל עם עבודה של רבים מהם בישראל, עם אפשרות לקבל במקרה של צורך שרות רפואי בישראל, עם הספקת מים וחשמל סדירה שאנחנו נהיה אחראים עליה, ולהנות מרמת החיים גבוהה בהרבה מאשר יש להם היום ומאשר בוודאי תהיה להם לאחר שהם יכריזו על העצמאות, כי עצמאות שלהם תלווה בעוני על סף רעב ובקריסה כלכלית כמעט טוטלית, לפחות בשנים הראשונות, או כאופציה שניה, זו היא כמובן מדינה פלשתינאית עצמאית, אפשר עם הבירה בכמה משכונות של מזרח ירושלים, מדינה שאפילו אם היא תכלול 100% מיהודה ושומרון זה לא יוסיף לערבים לא לחם ולא מים ולא כלום. ואני אומר לך כלל לא בטוח שערבים יבחרו במדינה עצמאית. כי רמת החיים שהיתה להם לפני שרבין ופרס הביאו לכאן את כנופיית פת"ח מטוניס היתה גבוהה בהרבה מאשר זאת שיש להם היום כתוצאה ממלחמה. דיברתי פעם עם ערבי ישראלי על זה ואמרתי לו שהבעיה שכאן בארץ אין מספיק מקום אפילו למדינה אחת ראויה לשמה ואתם רוצים שתי מדינות, נו נניח ניתן לערבים את יהודה ושומרון ואת עזה, אבל מה הם יעשו עם זה? האם זה יביא להם את האושר? או רמת החיים? איך הם יחיו שם בכלל? לא שזה כה עיקרוני בשבילי, אבל נדמה לי שמתעקשים על גירוש מתנחלים מבתיהם לא ערבים רגילים, שעובדים אצלינו בישוב בהמוניהם, ובמפעלים לא מעטים ביהודה ושומרון אצל מעסיקיהם ישראלים, אלא מחבלי פת"ח, לאומנים קיצונים שבינם לבין טובת הערבי, בין רמת החיים של הערבי הקטן אין ולא יכול להיות כלום. מדי פעם יש עמים שטוב להם בלי מדינה משלהם, כי מדינה עצמאית זה גם בעיה ואחריות מסוימת. בעיות אחרות. אני דווקא לא בטוח שאבו מאזן רוצה להקרא אי פעם נשיא של מדינה פלשתינאית, כי אז הוא יהיה אחראי על כל טוב שבה ועל כל רע שבה ורע כרגיל למדינות עם נקודות המוצא כמו לעם הזה הוא יהיה רב בהרבה לפחות בהתחלה והעניין לא משתנה תוך ימים ושבועות, זה יהיה תהליך ארוך וקשה.

כמו שאת רואה לימין אין פיתרון

וכוונות רציניות. רק רעיונות הזויים ולא מציאותיים. פיתרון של 2 מדינות ל 2 עמים הוא הכרחי לנו כמדינה דמוקרטית. אם נמשיך ללכת בדרך של אנשי הימין פה, מדינת ישראל תהפוך למדינה דו לאומית. תשאלי אותם על פיתרון מציאותי ואמיתי, לא תקבלי תשובה חד משמעית.

קודם כל לא על כל שאלה ניתן לקבל תשובה.

ויש מצב שבו ניתנות תשובות של שקר. אז במצב שכזה אולי עדיף להשיב על השאלה "לא יודע" מאשר להמציא תשובה שאין לה שחר. ללא שום קשר לימין, או לשמאל קיימת היום מציאות שבה העולם כאילו הולך לקראתינו, אבל תמורת זה הוא מחייב אותנו לשחק במשחק מסוים שספק גדול האם יש לו קשר כל שהוא למציאות. העולם יוצא מנקודת הנחה של PAX AMERICANA זאת אומרת שארצות הברית היא מסובבת את כל העניינים והיא חזקה דיה כדי להבטיח כאן שלום בינינו ובין הערבים. אבל האמת היא שארצות הברית היא לא שוטר שמאבטח כאן את הסדר והיא אולי יכולה להבטיח לנו שאף אחד לא ישתמש נגדינו בטנקים של אברהמס ובמטוסי F 16, אבל היא לא יכולה להבטיח שאף אחד לא ירה אלינו טילי קסאם ואפילו קטיושות וסקאדים שלא רחוק היום והם יהיו בידי כמעט כל חמולה ערבית במזרח התיכון. אבל מאחר ואין לנו ברירה, מאוד יכול להיות שאנחנו נצטרך לשחק באותו משחק ולהגיד על שחור שהוא לבן ולקרוא למחבל "פרטנר" ולגירוש יהודים לתוך תחום המושב- הקו הירוק "פתרון צודק". לאחר כל מה שראינו בהצגות הרבות בהשתתפות נציגי ערבים, ישראלים ואמריקאים זה הרושם שנוצר שההסכם שעתיד לצאת הוא יהיה גרוע, גרוע מאוד ולא יבטיח לנו שום שלום ושום בטחון ואם אינני טועה זאת היתה הכוונה המוצהרת של מנהיגינו לפני כשבע עשרה שנה, כשכל התהליך רק החל להסתובב. היום אתם מדברים רק על זה שהקמת המדינה הפלשתינאית תבטיח לנו רק פתרון הבעיה הדמוגרפית ומה עם שלום ובטחון? והמחיר ש"פרטנר" דורש היום עלה פי כמה מן המחיר שרבין ופרס היו מוכנים לשלם בעד זה בזמנם. אם אתה שואל אותי מה הכי טוב? אני אגיד לך, הכי טוב תמיד להגיד את האמת בלי שום קשר לדעות הרווחות בצד שלי של המפה הפוליטית. האמת הזאת יכולה להיות מורכבת. ולרוב על השאלות הללו לא ניתן לענות בתשובה פשוטה כן, או לא. השיחות בוושינגטון יכולות להסתיים בהסכם שלום שאמנם בטוח לא יבטיח שום שלום ויכולות להסתיים בכלום ואז הכל יהיה עניין של זה מי יצא אחראי על הכשלון של אותן שיחות שאמריקאים כפו עלינו. ואז יתחילו מאבקי כוח של הערבים על הכרזה חד צדדית של המדינה ומאבקי כוח שלנו כנגד כדי להבטיח שרוב הישובים שלנו אכן ישארו ביהודה ושומרון ואז התוצאה הסופית תבוא רק בעוד כמה עשרות שנים. מבחינתי זה פתרון כלל לא רע. בסופו של דבר שום הסכם שלום בינינו ובין הערבים טוב יותר לא יהיה. את הטנקים ואת המטוסים עוד צריך המון כסף כדי לקנות ולערבים אין כסף כזה ובקרוב לא יהיה, אבל מקסאמים וקטיושות אמריקאים לא מסוגלים לתת לנו שום פתרון, אז לכן שום דבר גם לא משנה. לאחר שערבים יקבלו את החופש המוחלט ביהודה ושומרון אם הם ירצו- כל זה יתחיל לנחות גם בתל אביב ושום דבר לא משנה ואף אחד לא יעזור.

זאת המדינה שלי ולמזלך הגדול יש עוד אנשים שפויים כמוני שאוהבים אותה.

כל המנטרות של השמאל התפוצצו לעם בפרצוף, מילולית. אז איך אתה גם שמאלן וגם שפוי?

וגם ממשיך להטיף כאילו שאם נעשה מה שהשמאל רוצה, או אז נצליח? הרי הכל כשל. כל הויתורים, המחוות, הנסיגות, השיחות, שיחרור המחבלים הרוצחים, הבאת הרוצחים מטוניס לעזה, כדי שהם "יעשו סדר" בעזה וישמרו עלינו... הכל כשל. אבל עדיין "השמאל צדק". כאמור, אתם לא שפויים.

ברור שנתניהו וממשלתו לא רוצים שום הסדר עם הפלסטינאים. נמאס כבר מההתנחבלויות האלה.

עם שלם מובל על ידי חבורת יהודים משיחיים שיביאו עלינו את חורבן בית שלישי.

נתניהו הפסיק בניה למשך 10 חודשים, והם לא עשו דבר. איך זה מוכיח שנתניהו לא רוצה הסדר?

למה הוא הפסיק את הבניה? ולמה הם נזכרו רק שבועיים לפני תום ההפסקה לבוא ולהגיד שאולי ישבו איתנו?

כלומר??? מה יעשו הערבים שגרים היום בשטחים?

אני הייתי

זורק את כל הערבים המרצחים או לים או למדינות המתאימות להם מנטלית!

נתניהו הפסיק בניה למשך 10 חודשים, והם לא עשו דבר. איך זה מוכיח שנתניהו לא רוצה הסדר?

למה הוא הפסיק את הבניה? ולמה הם נזכרו רק שבועיים לפני תום ההפסקה לבוא ולהגיד שאולי ישבו איתנו?

שכחת את גלולת הזיכרון היומית? במשך כל החודשים התנהל מו"מ בלתי ישיר בתיווך אמריקאי

השמועה אומרת כי הפלשתינים גילו רצינות והציגו מפות והצעות לסידורי בטחון כולל הסכמה לשהיית כוח נאט"ו במדינה הפלשתינית. ככל הידוע נתניהו לא השיב להצעות הפלשתינים והיתנה תשובותיו במו"מ ישיר. עכשיו הוא מנסהנ לחבל במו"מ הישיר.

כל המנטרות של השמאל התפוצצו לעם בפרצוף, מילולית. אז איך אתה גם שמאלן וגם שפוי?

וגם ממשיך להטיף כאילו שאם נעשה מה שהשמאל רוצה, או אז נצליח? הרי הכל כשל. כל הויתורים, המחוות, הנסיגות, השיחות, שיחרור המחבלים הרוצחים, הבאת הרוצחים מטוניס לעזה, כדי שהם "יעשו סדר" בעזה וישמרו עלינו... הכל כשל. אבל עדיין "השמאל צדק". כאמור, אתם לא שפויים.

תוכנית השלום של השמאל היא היחידה הרלבנטית

ומשמשת מסגרת למו"מ. ממשלת ישראל תחתום על הסכם בנוסח ז'נבה ברצון או באי רצון, אבל תחתום.

לגבי יהודה ושומרון ניתן לספח את השטח ולאזרח את כ-1.5 מיליון הפלסטינים

שם (בהדרגה לאורך של כ-10 שנים או יותר), דבר שייצור אוכלוסיית ישראל מורחבת של מעל 9 מיליון תושבים. בתוך אוכלוסייה זו יהיו כ-3 מיליון ערבים, כ-33% מהאוכלוסיה. דבר זה לא יוצר לדעתי מדינה דו-לאומית, ולא מאיים על אופייה היהודי של ישראל. יש להיערך גם לאפשרות של עלייה יהודית המונית לישראל בשנים הבאות עלינו לטובה. דבר שיחזק מספרית את אופייה היהודי של ישראל. אפשרות נוספת היא לספח את הישובים היהודים ביהודה ושומרון, בלבד. לגבי עזה, היא יכולה להישאר בשליטת הפלסטינים, כלומר לשמר את המצב כמות שהוא. לגבי הפליטים הפלסטינים בתפוצות במיקרה של סיפוח ואיזרוח ע"י ישראל של יהודה ושומרון, הם יכולים להיתאזרח במדינות בהם הם חיים כיום, ומי שבכל זאת רוצה, יוכל לעלות לעזה, ולחיות שם.

ניתן גם לספח את עבר הירדן, כי זו שלנו זו גם כן

וניתן גם להחזיר את סיני. ניתן.

שכחת את גלולת הזיכרון היומית? במשך כל החודשים התנהל מו"מ בלתי ישיר בתיווך אמריקאי

השמועה אומרת כי הפלשתינים גילו רצינות והציגו מפות והצעות לסידורי בטחון כולל הסכמה לשהיית כוח נאט"ו במדינה הפלשתינית. ככל הידוע נתניהו לא השיב להצעות הפלשתינים והיתנה תשובותיו במו"מ ישיר. עכשיו הוא מנסהנ לחבל במו"מ הישיר.

"השמועה אומרת"... "ככל הידוע". ונתניהו כזה עקשן, מתעקש לנהל משא ומתן ישיר. למה הוא כזה עקשן?

בונא אתה כזה דגנרט. משהו.

ניתן גם לספח את עבר הירדן, כי זו שלנו זו גם כן

וניתן גם להחזיר את סיני. ניתן.

זה כנראה מה שיהיה.

אבל לך אין מה לדאוג, אתה הרי לא עושה צבא, עורך הענוג לא ישרט
עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר