הנשיא הבא של ארה"ב...

כלל לא ברור מי יהיה הנשיא הבא של המדינה בצילה אנו חוסים. תיאורטית ייתכן שזה יהיה מר ברק אובמה. האם לאיש הזה יש מחוייבות לוסלים הישנים, או שישקול מחדש את האינטרסים האמריקניים. מה יחסו לרוסיה, לסין ולאיסלאם הקיצוני - חידה. הלא ידוע מפחיד. באין אמריקה גדולה וחזקה לצידנו, העתיד נראה שחור משחור.

שמח לראות שיש לך כוח וחשק לכתוב,כי הטיפולים הכימוטרפיים מחלישים

בכל אופן הנשיאה המיועדת קלינטון כבר הוכח שנכשלה

כתבתי לפני חמישה חודשים...,

הנשיא לשעבר של ארצות הברית ג'ימי קרטר גם לא היה ציוני נלהב, אבל שרדנו.

כל זאת כמובן בלשון המעטה, כי לפי דבריו של האיש לאחרונה בכלל נוצר רושם שהאיש יוצא מנקודת מבט פרוערבית ברורה, בכל דבר אשמה ישראל, הוא רואה את ישראל כיוזמת של כל הפשעים באזור וכו'. אלה הן הדעות האישיות שלו, היועץ שלו היה זביגנב בז'זינסקי- בן אדם מצטיין בחוסר סובלנות כלפי אידיאולוגיות לאומיות לא מושלמות מבחינה דמוקרטית, ודווקא כזאת היא ציונות שלנו, ומה? בעיקרון כלום, אמנם האיש תרם לא מעט למסירת סיני למצרים אבל שום אסון מעבר לכך לא קרה. אז אותו דבר אני רוצה להגיד לגבי אובמה, שנכון להיום בחזקת "עבם" בלא מעט תחומים, ועל ידי מישהו נתפס כברק שבכל רגע בשופת ברקים משתוללת יכול לפגוע בכל עצם ולגרום לכל נזק. אבל אל דאגה, בדיוק כמו קרטר אובמה יורש את ארצות הברית שהיא בעלת אוריינטציה כלל עולמית מסוימת, היא מדינה מעורבת במלחמה בעירק ובאפגניסטן, ולא ניתן לשנות את המצב הזה תוך שניות או דקות, הוא יכול להחליט לצאת מעירק, אבל כל יציאה בלי להשיג מטרה זו היא בריחה, ואף אמריקאי לא ירצה לראות את ארצו בורחת, או נכנעת ולכן שהיה אמריקאית בעירק לא תהיה מוגבלת בזמן, ורק אולי בעוד מספר שנים יתאפשר לו לעשות זאת. מעבר לכך לאובמה יהיו יועצים, אנשים בעלי מחשבה צלולה שיהפכו את החלטותיו למבוססות יותר, הבחור הזה עוד יבין שנשיאות זה הרבה מעבר לסתם צעקות לפני הבחירות ולרוב הנשיאים לא מצליחים להזיז את הספינה של הפוליטיקה האמריקאית ב 180 מעלות אלא לתקן את כיוונה במקצת- ארבע שנים זה מעט מדי. מעבר לכך אני בכל זאת בונה על גזענות לא מבוטלת של לא מעטים בין מצביעים אמריקאיים, כי נכון להיום עד כמה שידוע לי בארצות הברית רוב אזרחי ארצות הברית הם לא אמריקאים במלוא מובן המילה, אלא אירים, בריטים, גרמנים, פולנים, איטלקים, יהודים, כושים, ספרדים וכו'. הם גרים בשכונות שלהם, בעלי זיקה דתית מסוימת, ובעלי יחסים מסוימים כלפי עדות אחרות, היחסים ביןם אישיים עדיין תלוים בצורה לא מבוטלת בעדתיות, וגזענות שם עדיין לא אמרה את המילה האחרונה, לכן מאוד יכול להיות שמפלגה דמוקרטית בכך שמציעה מעמד שחור יורה לעצמה ברגל, מצבם של רפובליקאים לא כזה עגום והפער בין שתי המפלגות לא כזה שאת מקיין יכול לנצח בחור שחור בקלות. נכון רבים רוצים לצאת מעירק, אבל רבים גם לא רוצים כושי בשלטון, מה ינצח? גזענות, או רצון לצאת מן המלחמה? זו היא עוד שאלה טובה. במיוחד שעד היום אין תשובה ברורה האם אובמה יסוג מעירק, או אולי דווקא מקיין יעשה זאת? מה שבטוח שמי שלא יעלה לשלטון ארצות הברית תשנה את הכיוון של הפוליטיקה שלה, אבל לא ב 180 מעלות, כי אין דבר כזה.

אובמה - סכנה לישראל...,

את זאת כתבתי, ואני באותה הדעה גם היום. אם אזרחי אמריקה בחרו ברייגן אז אותם אזרחים, בהם יהודים מאמינים לסנטור אובמה - נשיא אמריקאי בשבוע הבא. אני לא מאמין בו!

ומה אנחנו יכולים לעשות?אין לנו אזרחות אמריקאית, אותנו לא שואלים.

לגבי הצבעתם של יהודי ארצות הברית ממש לא כל היהודים שם ציונים נלהבים, הנה לי יש שם קרובי משפחה, שפעם אחר פעם מצביעים בעד דמוקרטים, ישראל מעניינת אותם בערך כמו מיקרונזיה והם לא פעם אמרו לנו זאת, וכאלה הם יהודים רבים מאוד בארצות הברית. רק מה? הפעם הם קצת במבוכה, המעמד הדמוקרטי הוא שחור- כושי, אז לכן הם רוב הסיכויים לא ילכו להצביע כלל, או יצביעו בעד מעמד רפובליקני. לגבי מדיניותו של ברק אובמה- אחד מיועציו זביגנב בז'זינסקי- בן אדם בעל דעות אנטי רוסיות וגם לא ציוניות, מה שנראה לי כהתפתחות הכי סבירה היא פעילותה של ארצות הברית כנגד חטרנות רוסית, צפון קוריאנית, איסלמיסטית קיצונית, אירנית ושל ונצואלה ובנוסף הטבות לבעלות בריתה של ארצות הברית, כולל בילות הברית הערביות, סעודיה, מצרים וכו'. השאלה הגדולה באיזה צד יהיו סוריה וערביי ארץ ישראל, אם רשות פלשתינאית לא תרגיז את אמריקאים יש סבירות גבוהה שארצות הברית באמת תאנוס אותנו, אם הם יהיו בצד של סוריה ואירן אז מאוד יכול להיות שדווקא להפך. בכל אופן הסיכוי שאמריקאים יטילו עלינו סנקציות כלכליות הוא מאוד לא גבוה.

אל תדאג יהיה בסדר

אתה תראה שהוא יהיה טוב לישראל. דווקא ממקיין יש יותר סיבות לחשוש, למרות שאני מעדיף אותו.

הנשיא הבא של ארה"ב...

כלל לא ברור מי יהיה הנשיא הבא של המדינה בצילה אנו חוסים. תיאורטית ייתכן שזה יהיה מר ברק אובמה. האם לאיש הזה יש מחוייבות לוסלים הישנים, או שישקול מחדש את האינטרסים האמריקניים. מה יחסו לרוסיה, לסין ולאיסלאם הקיצוני - חידה. הלא ידוע מפחיד. באין אמריקה גדולה וחזקה לצידנו, העתיד נראה שחור משחור.

הם ירצחו אותו

הוא יהיה נשיא של יום יומיים

האם גם רוהמ"מ חושב כמו...

שכתבתי וחשבתי לפני שנה!
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אקטואליה ופוליטיקה
בחר
בחר