איך מספרים לאמא שהבן שלה..הומו?

שלום. קוראים לי לירן ואני בחור הומו בן 20 שדי זקוק לכמה עיצות כרגע. בשנתיים האחרונות התוודאתי בפני אנשים רבים על כך שאני הומו : חברים ,ידידות, אנשים בצבא, מפקדים וכו'. זה לא היה קל, תמיד היה את החשש איך יגיבו אותם אנשים, האם הם יקבלו אותי כמו שאני או שיתנו לסטיגמות להשתלט על מחשבותיהם? לרוב קיבלו אותי בהבנה, בהתחשבות. אבל גם היו מקרים שזה לא עבד כמו שחשבתי ורק סבלתי מכך. את החבר הכי טוב שלי איבדתי בגלל שסיפרתי לו על נטיותיי. בבסיס שלי אנשים מסויימים ירדו לי לחיים בגלל ששמעו איכשהו שאני הומו. הרבה פעמים סבלתי בגלל זה. הרבה. אבל למדתי להתמודד עם תגובות של אנשים ,עם הערות לא במקום. לפני שנה אבא שלי גילה על הנטיות שלי בזמן שגלש במחשב שלי וראה דברים שלא היה צריך לראות. הוא קיבל את זה מאוד קשה. החודשים הראשונים היו נוראיים - מאוד קשים מבחינתי. אבל גם זה עבר (נראה לי). בימים אלו אני נמצא בדילמה מאוד גדולה : איך אני יכול לבוא לאמא שלי ולספר לה שהבן ה"קטן" שלה הוא בעצם לא הבן שלעליו חלמה, אלא בעצם...הבן שלה הוא הומו? אמא שלי היא אישה מאוד טובה ואוהבת, אבל....היא ממש סגורה כלפי הנושא של הומואים. זאת אומרת - היא הומופובית. לא פעם ולא פעמיים שמעתי אותה מתבטאת בצורה חריפה על כל נושא ההומואים. אני אתן לכם משפט לדוגמא: " את ההומואים האלה היו צריכים להרוג עוד ביום לידתם". לפעמים יש לי חשק להגיד לה :"אמא, את באמת חושבת שהיו צריכים להרוג אותי ביום שנולדתי"? כאילו - איך אני יכול לעמוד בפניה ולהגיד לה שאני הומו? בזמן האחרון היא אמרה לי כל מיני משפטים כמו : "לירן, יש הרבה דברים שאתה חושב שאני לא יודעת ,אבל אני יודעת". יש כאלו שאומרים ש"אמא יודעת הכל". ואני גם חושב שהמשפט הזה הוא נכון. שבוע שעבר חגגתי יום הולדת 20 ובאיגרת ה"מזל טוב" שאמא שלי נתנה לי היא רשמה : "לא משנה מה תעשה תמיד תהיה הבן האהוב , ואקבל אותך כמו שאתה. (דע שתמיד יש לך כתף אצלי)." אחרי שקראתי את זה פשוט הבנתי שאין דבר יותר שקוף מזה - היא פשוט יודעת ומחכה שאני אבוא ואגיד. אני טועה? אבל אני פשוט לא מסוגל...אני לא מסוגל. אני לא רוצה לאכזב אותה ,אני לא רוצה לאכזב אף אחד מהמשפחה שלי. נראה לי שלכולם יש כלכך הרבה ציפיות ממני שאם פתאום אני אבוא ואגיד שאני הומו אז הכל יתפוצץ ואז אני אהפוך לכלום. זה נורא... יש לי את אותה הבעיה עם שני חברים ממש טובים שלי ,אחד מהם משרת איתי במשרד ואני מכיר אותו רק חודש, ועוד חבר שאני מכיר קצת יותר משנה ,אבל רק לאחרונה התחברנו יותר. שניהם רמזו לי שאין להם ממש בעיה עם הומואים ,אבל אני לא יודע..אני יודע שהם יתייחסו אליי אחרת אם אני אבוא ואספר להם זאת - ואני לא רוצה יחס שונה, אני ממש לא רוצה. החבר שאיתי במשרד שאל אותי היום אם אני הומו, ואמרתי לו בצחוק שכן אז הוא פשוט אמר לי שזה משנה הרבה דברים ושמהיום הוא יתחיל להתנהג אליי אחרת, שהוא יהיה יותר רגיש כלפיי ויהיה זהיר יותר עם דברים שיאמר לי. ואני ממש לא רוצה יחס שונה. והוא די התחיל להתייחס אליי אחרת היום ולא אהבתי את זה. אני לא מסוגל לבוא ולהגיד לו שאני באמת הומו כי הוא אמר לי שהוא חושב שאני לא. זה מצב ממש מסריח...אני לא יודע מה לעשות. ובכלל ,אני כלכך רוצה למצוא מישהו שיהיה לצידי ויתמוך בי - אם זה חבר טוב או בן זוג. ואין..כלכך קשה למצוא...אני לא יודע איך זה בעולם הסטרייטים - אבל אני מרגיש כלכך לבד. שבוע שעבר הייתי בסרט " בקול גדול " שהוא די מתאים למתבגרים, אבל בסוף הסרט הילארי דאף שרה שיר שישר התחברתי אליו, והנה קטע שהכי דיבר אליי : So I won't give up No, I won't break down Sooner than it seems life turns around And I will be strong Even if it all goes wrong When I'm standing in the dark I'll still believe Someone's watching over me אולי מתישהו באמת יהיה טוב...... אשמח לשמוע תגובות, המיייל שלי lorlir20@hotmail.co.il תודה מראש לכולם. לירן.

נראה לי שאמרת כבר הכול

כמו שאמרת חשש... לפעמים הולך לפעמים לא... אמא שלך רמזה לך שמע, גם אם אמא שלך לא רמזה לך העובדה שפירשת את זה כרמז מראה שאתה מעוניין לספר. לדעתי אין לך מה להפסיד. במקרה הכי גרוע היחס של אמא שלך ישתנה לחלוטין אבל במילא במצב הנוכחי אתה חי במצב מזויף אז זה לא שווה הרבה. לדעתי אין דרך מהירה וקלה אבל יש סוף לכל התחלה(נדוש אתה חושב? צודק!!! :) בהצלחה, עדכן נא

אני לא מבין ....... סליחה אבל זה נשגב מבינתי!!!

לירן , חברים ... סלחו לי על הבורות אולי אבל אני לא מבין מה הקטע של הסטיגמות בכל הנוגע לנושא הזה של ההומואים והלסביות . אני בדיעה שאם זה עושה לך את זה , אם זה מתאים לך - אהלן וסהלן שיבושם לך , מה זה צריך לעניין מישהו על הנטיות המיניות של מישהו אחר / מישהי אחרת?????? אם אין לך בעיה לומר את זה בריש גלי בפורום של אנשים שאת אף אחד (אני מניח) אתה לא מכיר , למה צריכה להיות לך בעיה לומר את זה לאישה הכי חשובה בחייך? עשית משהו רע? לא. עשית לה את זה בכוונה? לא. יש לך משהו לעשות בנידון? לא . אז על מה יש לדבר , נכון יהיה לה מאד קשה בהתחלה , אתה תצטרך להתחשב בה בכל מיני מובנים , אבל לאט לאט זה יחלחל אליה שזה המצב וזהו - שזה אתה . אם היא תרצה את הבן שלה , היא תצטרך לאהוב אותו כמו שהוא , או שהיא לא רוצה את הבן שלה - אתה מכיר הרבה אמהות שלא רוצות את הילדים שלהם ? אני מכיר ! , רק הפלסטיניות!. מצטער אם לא עזרתי , אבל לא הבנתי את הבעיתיות...

ההודעה שלך...

מאוד אמיתית וכנה והיא באמת מרגשת... כל מה שנותר לי להגיד זה שאני מקווה שהכל יסתדר בשבילך

לירן,

למה אתה חושב שאם תספר לאמא שלך שאתה הומו היא תתאכזב?? האם זה משנה את האדם שאתה?? אני חושבת שאתה צריך לספר לה כי היא אחד האנשים הקרובים אליך וכי יש לה את היכולת לתמוך בך כשתצטרך. יתכן שהתגובה הראשונית שלה תהיה קשה אבל אני משוכנעת שהיא תירגע ושהיא תבין שאין לה אלא לקבל אותך כמו שאתה ולאהוב את האדם שהינך בזכות מי שאתה ולא בגלל הנטייה המינית שלך. לגבי חברים מהצבא- אני לא חושבת שנושא הנטייה המינית של הוא דבר שצריך לעלות בכל הזדמנות. בדיוק כמו שכשאני מכירה חברה חדשה אני לא שואלת אם היא סטרייטית או לסבית. אל תתייחס לנטייה המינית שלך כאל דבר שמבדיל אותך מאחרים, דבר שצריך לשמור מסוד ולהיחבא אל הכלים. תנהג רגיל. ואני בטוחה שתוך כדי ההכרות שלך עם אנשים יגיע גם השלב שזה יגיע. אני בהחלט לא חושבת שזה צריך להיות אחד הדברים הראשונית שעולים על הפרק. ועוד דבר לירן, ניסית למצוא מקום בפורומים וקהילות של גייז? אני יודעת שכשחברה שלי גילתה שהיא לסבית זה מאוד עזר לה, והיום יש לה חברים שהם סטרייטים וחברים הומואים ולסביות.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
20 פלוס
בחר
בחר